Ekskluzive/ Arrestimi i Ermal Hoxhës, Liliana: U ndjemë të turpëruar. Po të ishte djali im…

SHPËRNDAJE

Liliana Hoxha, bashkëshortja e Sokolit, djalit të ish-udhëheqësit komunist, Enver Hoxha, në një intervistë për “Panorama”, e pyetur se si është ndierë kur u mësua se Ermal Hoxha, nipi i Enver Hoxhës, ishte arrestuar si pjesë e një grupi trafiku të kokainës, dha këtë përgjigje:

liliana

“U ndjemë të turpëruar. Po të ishte djali im, unë do ta kisha dënuar publikisht”.

Ne intervisten per gazetarin e Panorama Aristir Lumezi, Liliana Hoxha gjithashtu akuzon vjehrrën e saj, Nexhmije Hoxha, dhe Ramiz Alinë se janë autorët e vdekjes së ngadaltë të Enver Hoxhës përmes ilaçeve.

Intervista e plotë këtu

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakBritma e Lilajt: Jemi më të fortët, treguam se cili është ekipi më i mirë
Artikulli tjetër5 ditë pas përmbytjeve/Banorët në Valias: Jemi penduar që erdhëm nga Veriu në Tiranë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.