Anglia shkruan historinë, ja sa vite kishte pa shkuar në gjysmëfinale…

SHPËRNDAJE

Anglia arriti të kualifikohej për në gjysmëfinale, teksa mposhti Suedinë me rezultatin 2-0. Britanikët prishën në këtë mënyrë mallkimin e “gjysmëfinaleve”, pasi kishte plotë 28 vite që nuk shkonte në raund.

Anglia

7 Botërori radhazi që “3 luanët” nuk e kishin provuar shijen e gjysmëfinaleve. Tashmë Anglia do të presë fituesen e çiftit Kroaci-Rusi për të mësuar skuadrën gjysmëfinaliste me të cilën do të ndeshet.

Pas sigurimit të kualifikimit historik, Anglia do të kërkojë ta fitoj këtë event madhor dhe shanset janë të mëdha që skuadra e Southgejt të arrijë të ngrejë trofeun.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakNuk arriti të shënonte, por shikoni perfeksionin e Hazardit në ndeshjen me Brazilin
Artikulli tjetërKristal Abazaj protagonist te Anderlehti, i shënon gol PSV-së vetëm pas 1 minute…

S'KA KOMENTE

Comments are closed.