Anglia është në gjysmëfinale, por legjenda angleze kapet me Sterling

SHPËRNDAJE

Anglia arriti të kalojë në gjysmëfinalet e Botërorit pasi mposhti me meritë ekipin e Suedisë me rezultatin 2-0. Ndeshja u konsiderua shumë e mirë nga trajneri Sauthgejt, ku vlen të përmendet performanca e Rahim Stërling I cili ka vrapuar shumë atë ndeshje.

skysports-raheem-sterling-england_4356151

Megjithatë gjithmonë ka vend për kritika dhe ka qenë legjenda e futbollit anglez, Geri Nevill I cili u kap me lojtarin e ri.

Gary-Neville

Nevill tha në ITV: “Përfshirja në rrjetet sociale gjatë pushimit të pjesëve e bëri të neveritshëm dhe nuk përfaqëson performancën që bëri. Duke vrapuar afër Granqvist gjatë gjithë kohës, ai ishte gati që të hynte. Ok, ne nuk i patëm të gjitha të lehta, por goli të bën papritmas hero, pati një performancë brilante.- përfundoi Nevill.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakFotot e reja të Marinës i bënë ndjekësit të dyshojnë se është shtatzënë
Artikulli tjetërTë shtëna me armë zjarri në Durrës, autori largohet me “BMW”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.