Angli-Zvicër do të transmetohet bardhezi, ja aryeja e veçantë

SHPËRNDAJE

Mqësorja e ditës së nesërme mes Anglisë dhe Zvicrës do të jetë e veçantë për sa i përket transmetimit në televizion. Sipas asaj që njofton “Sky Sport” takimi do të transmetohet në bardhezi.

peacockengire

Bëhet fjalë vetëm për fillim e takimit, ekzaktësisht 25 sekondat e para. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e Leisterit, “King Power”. E gjitha kjo bëhet për të mbështetur një fushatë të “Kick Out” që është një organizatë kundër racizmit e krijuar që në 1993 nga federata angleze, shoqata e futbollistëve anglezë dhe disa organizata të tjera që kanë në bazë të drejtat e njeriut. Në 25 vite kjo fushatë ka kryer shumë aktivitete me qëllim edukimin e fëmijëve për të ulur incidente të diskriminimit racor.

PANORAMA SPORT

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.