Angelina Jolie dhe përpjekjet e saj të fundit për të shkatërruar reputacionin e Brad Pitt

Dec 5, 2022 | 22:47
SHPËRNDAJE

Panoramaplus.al/ Angelina Jolie nuk është aspak e lumtur me akuzat e Brad Pitt se ajo shkeli marrëveshjen e tyre, pasi aktori i famshëm ngriti një padi për shitjen e aksioneve të saj në biznesin e tyre të përbashkët.

Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga RadarOnline.com, ekipi ligjor i Jolie tregon se pretendimet e Pitt janë “të pavlera, dashakeqe”.

Pretendimet e Pitt se ai dhe Jolie kishin një kontratë të fshehtë, të pashkruar, të pashprehur për të drejtën e aprovimit për shitjen e interesave të tyre në pronë, është drejtpërdrejt në kundërshtim me të dhënat e shkruara dhe midis defekteve të tjera ligjore”, thuhet në dokumentet e gjykatës.

Pse Angelina Jolie shiti pjesën e saj të pronës?

Ndërkohë, një përdorues i TikTok @magshrts së fundmi ndau një email në të cilin Jolie shpjegoi vendimin e saj për të shitur pjesën e saj të kantinës së verës.

Është vendi ku i sollëm binjakët në shtëpi dhe ku u martuam mbi një pllakë në kujtim të nënës sime”, tha Jolie .

“Një vend që mbante premtimin se çfarë mund të ishte dhe ku mendoja se do të plakesha. Është gjithashtu vendi që shënon fillimin e fundit të familjes sonë dhe një biznes që përqendrohet rreth alkoolit.”

Komenti për alkoolin është kyç, pasi një nga arsyet e tjera të Jolie ishte shqetësimi i saj për mënyrën e reklamimit të produkteve.

“Më duket e papërgjegjshme dhe jo diçka që do të doja që fëmijët ta shihnin”, tha ajo për promovimin e alkoolit.

“Më kujtoi kohët e dhimbshme. Unë nuk mund të përfshihem më, publikisht apo privatisht, në një biznes të bazuar në alkool, kur sjellja alkoolike dëmtoi kaq thellë familjen tonë.”

Këto komente janë parë si një sulm i ri ndaj Brad Pitt , me çiftin e përfshirë në një konflikt ligjor, por edhe një betejë me opinionin publik.

      
NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura