Ambasadorja Yuri Kim takon gjyqtarë të KPA-së: Kanë një nga përgjegjësitë më të vështira. Pavarësisht presionit të fortë…

Sep 17, 2021 | 16:30
SHPËRNDAJE

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka publikuar një foto në “Twitter” ku shfaqet me gjyqtarë të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit.

ambasadiorha

Ambasadorja thekson në mesazhin e saj se pavarësisht presionit të fortë ata kanë vijuar zbatimin e një prej elementëve më të rëndësishëm të Reformës në Drejtësi, që lidhet me verfikimin.

Gjyqtarët e KPA kanë një nga përgjegjësitë më të vështira: dhënien e gjykimit përfundimtar mbi vendimet e verifikimit. Pavarësisht presionit të fortë, ata kanë vazhduar në zbatimin e këtij elementi të rëndësishëm të Reformës në Drejtësi”, shkruan Yuri Kim.

Më herët, ambasadorja Yuri Kim takoi 15 prokurorë të SPAK.

yuri

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/