Alarm nga Gjermania, Bajerni tremb Juventusin për Dibalën

SHPËRNDAJE

Juventusi mund të humbasë sërish një prej lojtarëve më të mirë të skuadrës. Bëhet fjalë për Paulo Dybala, argjentinasin që luan në sulmin e skuadrës bardhezi. Skuadra kampione e Gjermanisë, Bajerni i Mynihut, po mendohet të rikthehet fuqishëm në elitën europiane dhe kërkon të shpenzojë jo pak para për të arritur të jetë sërish konkurrente midis ekipeve më të mira.

dibalaa

Plani i bavarezëve sipas gazetës gjermane “Bild” do të jetë të afrojë në skuadër sulmues të kalibrit të lartë. Në “Allianz Arena” mund të përfundojë edhe sulmuesi i Atletikos të Madridit, Antuan Grizman. Për sulmuesin francez, drejtuesit e Bajernit janë të gatshëm të ofrojnë plot 210 milionë euro, aq sa është edhe klauzola e tij. Natyrisht, deri në verën tjetër mund të ndryshojë gjithçka, duke qenë se pas disa muajsh, është merkatoja e dimrit dhe mund të ketë lëvizje surprizë.

Presidenti i skuadrës gjermane, Uli Hënes, u shpreh në një intervistë se klubi po planifikon të bëjë goditje të mëdha në vitin që vjen, por duke u munduar të mos shesë asnjë lojtarë aktual. Në këtë merkato ata nuk u tunduan nga oferta e Realit të Madridit për të blerë sulmuesin polak, Robert Levandovski, i cili kishte shprehur dëshirën për t’u larguar nga Mynihu. Por, trajneri Kovaç arriti të bindë sulmuesin që të vazhdojë të luajë për kampionët edhe në sezonin e ardhshëm.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.