Aktorja e njohur zbulon se si Johnny Depp i foli për homoseksualitetin kur ajo ishte 9 vjeç

Aug 5, 2022 | 22:07
SHPËRNDAJE

Që fëmijë, Christina Ricci mori një mësim jete nga një mësues i papritur: Johnny Depp. Ishte viti 1989. Ricci po xhironte filmin ‘Mermaids’ me Winona Ryder, të dashurën e aktorit në atë kohë, dhe ajo kujtoi se ishte dëshmitare e një konfrontimi ndoshta anti-gay mes dy personave të tjerë në xhirime.

johnny-depp-1 (1)

Johnny është në të vërtetë personi që më shpjegoi se çfarë ishte homoseksualiteti kur isha 9 vjeç,” i tha Ricci së fundmi Andy Cohen në ‘Andy Cohen Live’ të ‘SiriusXM’. “Diçka po ndodhte në xhirime dhe dikush nuk po sillej mirë me dikë tjetër. Dhe ata thanë: “Oh, ai mund të jetë homofobik”. Dhe pastaj thashë: ‘Epo, nuk e kuptoj se çfarë është kjo’.”

 Aktorja e ‘Yellowjackets’ vazhdoi: “Isha me Winona dhe…ajo më telefonoi me Johnny. Dhe Johnny ma shpjegoi”.

Ricci tha se Depp përdori “termet më të thjeshta” për të përcaktuar homoseksualitetin. “Ai tha: “Kjo është kur një burrë dëshiron të bëjë seks me një burrë dhe kur një grua dëshiron të bëjë seks me një grua”, kujton 42-vjeçarja. “Unë thash,” Ah, në rregull.”

Ricci pas kësaj luajti me vetë Depp-in në një numër filmash – ‘Fear and Loathing in Las Vegas’ në 1998, ‘Sleepy Hollow’ një vit më vonë dhe ‘The Man Who Cried’ në 2000.

Të dy shfaqen gjithashtu në dokumentarin e ardhshëm të Boris Acosta-s për Depp, ‘Johnny’s Inferno’. Projekti, i vendosur të publikohet në tetor, fokusohet në betejat e jetës personale të yllit dhe është i fundit në serinë e filmave të regjisorit.

Depp dominoi titujt kryesorë këtë verë me gjyqin e tij për shpifje kundër ish-bashkëshortes Amber Heard. Juria vendosi se aktorja ishte përgjegjëse për shpifje ndaj aktorit në një artikull të ‘Washington Post’ dhe e urdhëroi atë t’i paguante atij më shumë se 10 milionë dollarë dëmshpërblim. Heard gjithashtu arriti një fitore më të vogël ligjore me një kundërpadi dhe Depp u urdhërua t’i paguante asaj 2 milionë dollarë sepse avokati i tij e kishte akuzuar atë për kryerjen e një “mashtrimi”.

© Panorama.al

Te lidhura