Aksidentohet autobusi i Kombinatit, përplaset me një kosh mbeturinash! I thyhen xhamat e dyerve

May 16, 2022 | 10:25
SHPËRNDAJE

Një tjetër autobus është përfshirë në aksident në kryeqytet. Autobusi i linjës Kinostudio-Kombinat është përplasur në afërsi të zonës së Misto Mame.

autobusi kombinat

Raportohet se drejtuesi i mjetit të transportit publik ka humbur kontrollin dhe është aksidentuar me një kosh mbeturinash.

Nga fotot nga vendngjarja shihet që mjetit të transportit publik i janë thyer xhamat e dyerve.

Ndërsa policia informon se nga aksidenti nuk ka pasur të lënduar.

autobus12

Informacioni i policisë

Më datë 16.05.2022, në Misto Mame, shtetasi S. Sh., duke drejtuar autobusin e linjës së Kombibatit, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin se tij dhe është përplasur me një kosh mbeturinash.

Si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

autobus1

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura