Aksidenti tragjik në Kroaci/ Balla: Pikëllim i madh këtë të dielë, i bashkohem ngushëllimeve për familjet e viktimave

Jul 25, 2021 | 13:28
SHPËRNDAJE

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar për aksidentin e rëndë në Kroaci ku humbën jetën 10 persona dhe dhjetëra të tjerë kanë pësuar lëndime, pasi një autobus i Kosovës u përmbys teksa vinte në Prishtinë.

balllaa

Balla u bashkohet ngushëllimeve për familjet e viktimave, duke shpresuar që të plagosurit rëndë të shërohen, teksa falënderon autoritetet kroate për reagimin.

“Pikëllim i madh këtë ditë të diel prej lajmit që erdhi nga Kroacia për aksidentin e rëndë me humbje jetësh të motrave dhe vëllezërve tanë kosovarë, teksa ktheheshin në atdhe me autobusin e linjës Frankfurt-Prishtinë. I bashkohem ngushëllimeve për familjet e viktimave, duke shpresuar 🙏 shumë që të plagosurit rëndë të shërohen. Falënderim për autoritetet e Qeverisë së Kroacisë Andrej Plenković për masat e marra në mënyrë të menjëhershme nga autoritetet vendore shëndetësore”, shkruan Balla.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/