“Ajo është e frikësuar”- I riu shpreh shqetësimin psikologes: E dashura ime nuk do të bëjë s*ks, është e virgjër dhe thotë se penisi im është…

Aug 7, 2022 | 17:07
SHPËRNDAJE

E DASHUR DEIDRE: E dashura ime refuzon të bëjë seks me mua sepse mendon se penisi im është shumë i madh dhe ka frikë se do ta lëndojë atë.

deidre

Por jam i sigurt që jam me përmasa normale, thjesht mesatare.

Unë jam 30 vjeç dhe ajo është vetëm 21 dhe ende e virgjër.

Ajo ka qenë shumë e frikësuar për të provuar përsëri që atëherë.

Tashmë kemi tre muaj që jemi bashkë dhe kjo po bëhet një problem madhor mes nesh.

Më pëlqen shumë, por seksi është një pjesë e rëndësishme e një marrëdhënieje për mua.

PSIKOLOGIA DEIDRE THOTË:  Përpiquni të jeni të durueshëm – presioni ndaj saj do ta përkeqësojë situatën.

Bëjini të qartë se ju pëlqen vërtet dhe do t’i merrni gjërat ngadalë.

Shpjegoni se seksi – edhe humbja e virgjërisë – nuk duhet të jetë e dhimbshme.

Gjëja më e rëndësishme është të siguroheni që ajo të jetë e relaksuar.

Shijoni shumë paralojë në mënyrë që ajo të eksitohet dhe ndaloni nëse është në ankth.

Jepini asaj për të lexuar paketën time të mbështetjes “Seks për herë të parë”, duhet të ndihmojë.

© Panorama.al

Te lidhura