“Ai i kishte thyer krahun dhe…/ Vajza e ukrainases së vrarë flet për 45 vjeçarin shqiptar: Nëna ime ndihej e…

Oct 22, 2020 | 19:54
SHPËRNDAJE

Vajza e 43 vjeçares ukrainase e vrarë mizorisht nga ish-i dashuri i saj shqiptar, ka folur publikisht në mediat greke, duke treguar dhunën barbare që autori i dyshuar i krimit kishte ushtruar.  

svetlanart-new1

Vajza duke folur për televizionin grek Mega, deklaroi se është e sigurt që ish-partneri i nënës së saj është ai që kreu krimin e dyfishtë. Shqiptari i dënuar më herët për grabitje dhe drogë, nuk kishte pranuar ndarjen nga gruaja që jetonte prej më shumë se 20 vitesh në Greqi.

“Ai ishte me të vërtetë kërcënues. Kishte frikë prej tij në përgjithësi. Sigurisht … ai i ka thyer krahun në të kaluarën. Nëna nuk ka folur kurrë, ajo ishte e mbyllur”.

20-vjeçarja, siç thotë në emision se ishte i vetmi person që e dinte mënyrën se si ish-partneri e trajtoi nënën e saj: Unë e di shumë mirë që ajo kishte frikë dhe kishte takuar një burrë të ri, është njerëzore kështu që të gjithë mund të vazhdojmë me jetën tonë. Sigurisht që ai nuk e pëlqente këtë vendim”.

Në fillim të vitit 2020, Fotini takoi burrin që do të ndryshonte rrjedhën e jetës së saj. Vajza e viktimës e kishte takuar por sjellja e tij në atë kohë ishte akoma, siç thotë ajo, normale. “Unë e njoh burrin, por jo shumë mirë. E kam parë atë 1-2 herë, kjo“.

Tani, gjithçka që vajza 20-vjeçare kërkon është të gjejë vrasësin dhe të dënohet. “Së pari le të gjejë nga Zoti kushdo që e bëri krimin, kushdo qoftë ai”.

Sa i përket hendekut të lënë nga humbja e nënës së saj, përshkrimi i është tronditës, në momentin që e pa dhe e preku për herë të fundit, në varrimin e saj.

Unë gjithashtu ndjeva një akull, një boshllëk, asgjë. U torturova gjatë funeralit, në përfundim të varrimit, unë i preka dorën. Pastaj u qetësova, u qetësova me shpirtin tim. Ajo ishte shumë e ftohtë, por unë ndjeva ngrohtësi”.

LEXO EDHE

VIDEO- Vrasja barbare e ukrainases dhe farmacistit nga shqiptari/ Dalin për herë të parë pamjet brenda banesës pas krimit të rëndë

 

Vrasja brutale e gruas dhe të dashurit të saj/ Gjurma e vetme “fundos” 45 vjeçarin shqiptar. Atë e ‘ndihmoi’…

Vrasja në Greqi, publikohet foto e pancensuruar e “kasapit” shqiptar, ja ku po kryhen kërkime për kapjen e tij

Vrasja makabre e gruas dhe farmacistit/ Policia greke nuk ka më dyshime për ngjarjen. Çfarë treguan kamerat e sigurisë dhe dëshmia e së bijës

Vrasja e ukrainases dhe farmacistit. Në të njëjtën ditë me shqiptarin u zhduk edhe një mik i viktimës. Hipotezat që ngre policia

“Ose unë ose askush”/ Të tjera detaje nga vrasja e çiftit në Greqi. Autori shqiptar dyshohet se…

Vrasja që tronditi edhe ekspertin ligjor/ Flet e bija e gruas ukrainase që e vrau barbarisht shqiptari. “Çelësi” që hetuesit besojnë për zbardhjen e plotë të krimit

Krimi makabër në Greqi/ Shqiptari i akuzuar u ndalua nga policia pak orë pas vrasjes, rastësisht. Dyshohet se është arratisur drejt…

Vrasja mizore e ukrainases dhe farmacistit në momente intime. Zbardhet raporti mjeko-ligjor për viktimat. Çfarë mori shqiptari prej tyre

Publikohet foto/Ky është shqiptari që akuzohet për vrasjen me hanxhar të ish-partneres ukrainase dhe të dashurit të saj grek

Shqiptari i dyshuar e ndoqi çiftin si hije për ditë të tëra pa u kuptuar deri në momentin e vrasjes/ Detaje nga plani “satanik”

Detaje të reja nga vrasja mizore e çiftit në Greqi. Mediat greke: 45 vjeçari shqiptar dyshohet se…

Shqiptari masakroi me hanxhar çiftin e biznesmenëve/ Zbardhet dëshmia e nënkryetarit të Bashkisë: Gruaja bleu një tokë për të ndërtuar një shtëpi. Synonte…

© Panorama.al

Te lidhura