A po zbatohet marrëveshja e arritur në Shtëpinë e Bardhë? Grenell viziton Kosovën dhe Serbinë

| 20:31
SHPËRNDAJE
 

I dërguari i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër bashkë me delegacionin e Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit, do të zhvillojë një vizitë në Kosovë.

grenellSiç raportojnë mediat, arsyeja e vizitës së Grenellit është për të parë zbatimin e marrëveshjes së arritur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e raporteve ekonomike mes dy vendeve, raporton gazeta Zëri.

Ditë më parë edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kishte paralajmëruar se do të vijë një delegacion i SHBA-së në Kosovë për të negociuar për marrëveshjen e nënshkruar më 4 shtator.

Ndërkaq raportohet se të mërkurën Grenell do të udhëtojë drejt Serbisë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.