Restorant Prestige  
Panorama Sport

Një banor i fshatit Mezhgoran në Tepelenë ka humbur gjyqin për pronën në mënyrë absurde. Ndaj tij janë zhvilluar seanca të tëra gjyqësore në Gjykatën e...

UPDATE/ Një person është arrestuar nga Policia e Tiranës ditën e djeshme në darkë, pasi akuzohet se ka tentuar të përdhunojë motrën e tij. Ngjarja e...

Gjashtë persona janë arrestuar me akuzën e “Mashtrimit kompjuterik”. Prokuroria e Tiranës thotë se të arrestuarit dyshohet se vidhnin shuma bankare nëpërmjet kartave të klonuara. Në një...

Armina Mevlani, e fejuara e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzenit, i ka kthyer përgjigje në distancë Sadije Berishës, lidhur me mesazhin që ajo publikoi dje...

Policia britanike ka arrestuar një person të dyshuar për vrasjen e shqiptarit 17-vjeçar, Vaso Kakos në Veri të Londrës. Vaso Kako është adoleshenti i 14-të që...

Pasi në media u publikua vendimi se ishte dënuar më parë, ka dhënë dorëheqjen drejtori i burgut 313, Sajmir Allushi. Ministri Ylli Manjani e ka vlerësuar...

Nga Durrësi, gjatë një takimi zhvilluar me të rinj e të reja demokrate, kreu I PD-së, Lulzim Basha i është rikthyer akuzave ndaj kryeparlamentarit Ilir...
   

Aktualitet

13:07 Përgjatë 45 viteve të diktaturës 91 gra u pushkatuan, 4465 gra u burgosën, 7 gra vdiqën në burg nën tortura çnjerëzore, 35 gra përfunduan...

Argument

11:02 Situatë e tensionuar edhe mëngjesin e kësaj të hëne në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Të pandehurit të cilët akuzohen se kanë rekrutuar shtetas...

Panorama Plus

Eni Vasili u futet librave. Pas një karriere shumëvjeçare në lëmin e gazetarisë televizive, ku duket se i ka lëvruar të gjitha zhanret, që nga...

Ajo është një maestro në zhanrin në të cilin performon. Rock-këngëtarja e njohur kosovare tashmë ka përfunduar edhe master për studimet në fushën e ekonomisë....

Pasi bëri realitet ëndrrën e saj duke sfiluar si modele për “Forwedding” në Romë, Xhensila Pere e “Big Brother 8” i është rikthyer jetës së...

Si shumë vajza të tjera të njohura të ekranit, edhe Luana Vjollca e Samanta Karavella janë komentuar për buzë të trasha, në sajë të ndërhyrjeve...

Pas zënkave në paskuinta dhe këngës “Çifti simpatik”, që flitet se Nesti Duka ia ka dedikuar Roza Latit, puthja që ai i dha të hënën...

Ne Fokus

10:27 Mes partnerëve të koalicionit CDU/CSU dhe SPD ka ende nevojë për konsultime për një paketë të dytë për azilkërkuesit. Përballë valës së refugjatëve dhe të...

Ekonomi

09:34 Afati i vetëdeklarimit të mallrave pa faturë është deri më 31 dhjetor. Pas 30 ditësh, të gjitha bizneset që do t’u gjenden në magazina...

Sport

18:11 Presidenti i Federatës së Futbollit Armen, Ruben Hayrapetyan është tërhequr nga deklarata e javës së shkuar ku aludonte se ndeshja Armeni-Shqipëri ishte e shitur. Në...

Kronike

15:22 Ka rezultuar një alarm i rremë ai i qytetarëve të Tiranës të cilët pasi kanë parë një çantë të dyshimtë të lënë në tokë...

Kulture

10:10 Dy ditë pas pritjes zyrtare që Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, organizoi në Pallatin e Brigadave me rastin e Ditës së Pavarësisë, ish-kryeministri Sali...

Kosova

18:51 Pas trazirave të fundit në Kosovë me arrestimet e disa prej deputetëve dhe aktivistëve që kundërshtuan marrëveshjet e qeverisë me palën serbe, partitë opozitare...

Une Gruaja

10:03 Me Nexhmijen, ashtu si edhe me shumë ish-funksionarë të lartë të kohës, Kiço Kapedanin e ka lidhur puna. Njëherë, në vitin 1981, teksa ishte...

Sociale

13:43 Portali është i hapur këtë vit edhe për ta, mjafton të regjistrohen për të nisur garën njësoj me ata që testohen për herë të...

Bota & Rajoni

16:58 UPDATE/ Një shpërthim ka ndodhur rreth orës 16:45 në Stamboll, në një stacion metroje. Nga shpërthimi ka mbetur një person i vdekur dhe 5...

Dossier

14:29 Me pavarësinë e saj Greqia, dhe me autonominë e saj Serbia, krijuan epërsi krahasuar me popujt e tjerë të Ballkanit, qofshin këta të krishterë...