Kryeministri Edi Rama ishte sot në banesën e re të Halil Sulës në Tiranë, shtëpia e të cilit u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit. Ndërsa...

Pas marreveshjes mes paleve per Reformen Zgjdhore, OSBE ka mbledhur sërish tryzën për kete reforme, ne prani te bashkekryetareve, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari. Bashkëkryetari i...

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Michel do të pritet nga Kryeministri Edi Rama rreth orës 12 e 50...

Turku Selami Simsek, i cili u arrestua pak kohë më parë në aeroportin e Rinasit nga autoritetet shqiptare, pasi njihet si mbështetës i Fetullah Gylen,...

Kongresi i Lushnjës i vitit 1920 është pa dyshim një nga ngjarjet politike më të rëndësishme të shekullit të kaluar. Për Shqipërinë e pasigurt, të...

Pas grabitjes në zonën e Komunës së Parisit, një tjetër person është kapur në flagrancë teksa tentonte të grabiste brenda një makinë në një tjetër...

Thirret sërish sot në Prokurori kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla, pak orë pasi ditën e enjte dha dëshminë e parë për videon e publikuar në media...

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale sqaron qytetarët shqiptarë se Shqipëria është vend me rrezikshmëri të ulët për t’u prekur nga koronavirusi i ri i...

Një efektiv policie është dhunuar nga një shofer pasi u ndalua në aksin rrugor Teg - Liqeni Artificial. Policia në një informacion paraprak bën me dije...

Zbardhet dëshmia e 29-vjeçarit Noel Dishi, i arrestuari si i dyshuari kryesor dhe i vetëm i policisë për vrasjen e Vilson Tafçiut në zonën e...

Dy shoferë janë vënë në pranga nga policia e Durrësit. Njëri prej tyre u kap në gjendje të dehur, ndërsa tjetri akuzohet se ka aksidentuar...

I akuzuar për tre vepra penale dhe i shumëkërkuar pas një vrasje që kishte kryer në vendlindjen e tij, kapet në Tiranë një shtetas francez. Blutë...

“Le Rappel” ka botuar, të martën e 28 janarit 1919, në faqen n°2, lajmin e ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit në Peruxhia, të cilin,...

Një makine ka perplasur tre nxenese shkolle, teksa kane qene duke ecur prane shkolles se mesme ne Lushnje.  Aksidenti ka ndodhur pak minuta më parë në...

MARIGLEN KUME/ Shtyhet me tre muaj shtrirja e afatit kohor, që do të përfshijë ligji i amnistisë. Kështu, nga 31 shtator 2019 që ishte parashikuar në...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur të diskutimeve dhe debateve të ashpëra që u zhvilluan në fillimin e viteve ’70-të ndërmjet Enver Hoxhës dhe Mehmet...

Shqipëria renditet e treta në botë për përdorim e lartë të kokainës, ku sipas Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimin, 2.5% e...

Nderkohe qe pak dite me pare studentet ne Tirane protestuan kunder asaj qe e cilesuan mashtrim nga ana e qeverise per mosplotesim te pikave te...

Europarlamentarja franceze, Nathalie Loiseau thotë se në BE ka më shumë burokraci se politikë. Para zgjerimit BE duhet të rishohë procesin e pranimit, thotë ajo....

Durim e Suada Hadri u gjetën dje të vdekur pasi ishin goditur me secili me nga një plumb në shtëpinë e tyre në Prizren. Çifti që...

Panorama Plus

Ish-banorja e Big Brother, Rike Roçi ka konfirmuar lidhjen e saj me boksierin shqiptar Kristian Prengën. Prej kohësh është përfolur në media se ata ishin në...

Pak kohë më parë Rudina Dembacaj bëri publike lidhjen me Mark Frrokun. Dhe moderatorja ndan me fansat foto me partnerin e saj të ri por...

Vin Veli është i njohur për historinë e dashurisë me moderatoren Bora Zemani. Ata u bënë prindër të një djali, Arbnor por lidhja e tyre nuk...

Alketa Vejsiu po merr pak kohë pushime përpara se të kthehet për të prezantuar në Sanremo 2020. Moderatorja zgjodhi Miamin si destinacionin e saj për tu...

Ndërkohë që është në perfeksionim të vazhdueshëm të performancës së saj si politikane e re, me sa duket Rudina Hajdari e ka kuptuar edhe rëndësinë...

Elvana Gjata u largua e zhgënjyer nga Festivali i RTSH-së pasi Arilena Ara i rrëmbeu vendin e parë. Por duket se këngëtarja nuk ka hequr dorë...

Ish-ministrja dhe ish-deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, është fotografuar nga paparazzi ynë rreth një javë më parë. Ajo është rikthyer nga Sarajeva, ku po punon...

Nga KLOTILDA HARKA/  Aktori i njohur rrëfen përjetimet e diktatorit në filmin “Gjirokastra”, bazuar në historinë e shkruar nga Ismail Kadare. Neritan Liçaj “ringjall” Enver Hoxhën me në...

Pas sherrit të bujshëm mes Bes Kallakut dhe Ermal Mamaqit, duket se ky i fundit nuk e mban mëri mikun e tij. Aktori i humorit, tashmë...

Vetëm 5 ditë na ndajnë nga çmimet Grammy. Mbrëmja e madhe po afron dhe pritet që këtë vit të ketë plot surpriza në ndarjen e...

I emëruar pak javë më parë si ministër i Rindërtimit pas situatës së pazakontë të tërmetit, Arben Ahmetaj është rikthyer në jetën politike të vijës...

Çdo moment është ai i duhuri, kur bëhet fjalë për një punë me kaq adrenalinë sa kjo e “Fiks Fare”. Devisi dhe Doriani, dy djemtë që...

Luana Vjollca ka vendosur të heqë dorë nga VIP-at dhe po përgatitet për një projekt të ri televiziv me çifte të panjohura, që e ka...

Moderatorja e njohur e “Prive”, Liberta Spahiu, festoi pak ditë më parë ditëlindjen e 35-të në krah të muzikantit të njohur e shumë të suksesshëm,...

Ka qenë ministre Mbrojtjeje dhe mbase ne presim që ajo të jetë disi e ngurtë në stilin e saj të veshjes.   Diçka formale, brenda kornizave, por...

Nëse kërkoni një histori dashurie perfekte, ne po ju japim një, atë mes Klajda Gjoshës dhe Ardianit. U njohën që në gjimnaz dhe nuk u ndanë...

Me një portret ku i lexohet paqja dhe qetësia shpirtërore, Rovena Dilo është fotografuar pak ditë më parë në një bar në zonën e qendrës...

Tuna dhe Patrisi janë një nga çiftet më të përfolura të showbizit shqiptar. Çifti prej vitesh ka tërhequr vëmendjen e medias për historinë e tyre...

I lexohet lumturia sapo ia sheh portretin dhe është mëse e natyrshme. Bukuroshja dhe gazetarja e sportit, Vilma Masha, u bë nënë për herë të parë...

Historia e ngatërruar e këngëtares me aktorin e humorit, si nisi me dashuri dhe përfundoi me urrejtje Një romancë e bukur showbizzi, që nisi me dashuri...
 

Politikë

11:47 Kryeministri Edi Rama ishte sot në banesën e re të Halil Sulës në Tiranë, shtëpia e të cilit u dëmtua nga tërmeti i 26...

11:38 Pas marreveshjes mes paleve per Reformen Zgjdhore, OSBE ka mbledhur sërish tryzën për kete reforme, ne prani te bashkekryetareve, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari. Bashkëkryetari...

11:33 Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Michel do të pritet nga Kryeministri Edi Rama rreth orës 12 e...

Kronikë

11:21 Turku Selami Simsek, i cili u arrestua pak kohë më parë në aeroportin e Rinasit nga autoritetet shqiptare, pasi njihet si mbështetës i Fetullah...

11:07 Pas grabitjes në zonën e Komunës së Parisit, një tjetër person është kapur në flagrancë teksa tentonte të grabiste brenda një makinë në një...

10:47 Thirret sërish sot në Prokurori kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla, pak orë pasi ditën e enjte dha dëshminë e parë për videon e publikuar në...
 

Sport

09:24 Partizani e ka nisur sezon me nerva të acaruara, pasi që në javën e parë, kanë koleksionuar kartonin e kuq me protagonist Theofilus Solomon....

09:12 Borusia e Dortmundit kërkon ta përforcojë skuadrën e saj me një mesfushor me eksperiencë siç është Emre Xhan. Gjermani që luan aktualisht për Juventusin...

08:22 Barazimi në Gjirokastër trazon Kukësin. Në momentin kur pritej që të krijonin shkëputje në krye, gabojnë. Dy pikë të lëna pak ditë para përballjes...

Dossier

09:17 “Le Rappel” ka botuar, të martën e 28 janarit 1919, në faqen n°2, lajmin e ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit në Peruxhia, të...

16:23 Fundi tragjik i anëtarëve të komisionit nismëtar të Kongresit të Lushnjës. Si  i vrau diktatori Enver Hoxha, ata që ngritën Parlamentin e parë në...

15:22 Kur Mandela i Shqipërisë i tregonte Ramiz Alisë, Xhelil Gjonit, Gramoz Ruçit, Adil Çarçanit e të tjerë ish-komunistëve të zgjedhur në parlamentin e parë...

Speciale

11:17 Kongresi i Lushnjës i vitit 1920 është pa dyshim një nga ngjarjet politike më të rëndësishme të shekullit të kaluar. Për Shqipërinë e pasigurt,...

08:35 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur të diskutimeve dhe debateve të ashpëra që u zhvilluan në fillimin e viteve ’70-të ndërmjet Enver Hoxhës dhe...

15:40 Enver Hoxha, me gjithë shqetësimin e një dite më parë, do të bënte adetet e mëngjesit e po përgatitej për mbledhjen e radhës së...

Shëndeti

18:30 Pasi filloi përhapja e një virusi të ri brenda dhe jashtë Kinës, zyrtarët e shëndetësisë po përpiqen ta ndalin atë. Por, virusi është kaq...

19:57 Momenti që shtrihesh për të fjetur në shumë raste shoqërohet me numërimin e pavullnetshëm të minutave deri sa gjumi të vijë. Studimet, të cilave u...

09:43 Duke qenë persona me imunitet më të ulët në raport me pjesën tjetër të popullatës, të sëmurët me zemër janë më të riskuar për...

Sociale

10:34   Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale sqaron qytetarët shqiptarë se Shqipëria është vend me rrezikshmëri të ulët për t’u prekur nga koronavirusi i ri...

07:45 Vetëm 23 % e shqiptarëve janë bujarë dhe të sjellshëm dhe zyrtarisht, sipas një raporti të fundit, jemi ndër më ‘kurnacët’ në Europë, ndonëse...

20:19 Kryetari i Grupit Parlamenta të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu  morëm pjesë sot në përurimin e...

Ekonomi

12:08 Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të raportit të Transparency Internacional, ku sipas renditjes së re Shqipëria ka zbritur me 7...

07:53 Shqipëria do të mbetet edhe gjatë vitit 2020 në një monitorim të zgjeruar sa i takon riksut të pastrimit të parave dhe financimit të...

13:44 Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, ka raguar pas protestës së sotme ne Povelcë të Fierit, e organizuar me mbështjetjen e degës së...

Kulturë

11:24 ANILA DEDAJ/ Ministria e Kulturës ndau mbrëmjen e djeshme Çmimet Kombëtare të Letërsisë për vitin 2018. Kryetarja e jurisë, Alda Bardhyli, që në krye të...

13:31 VIOLETA MIRAKAJ/ Në SVA Theater u shfaq premiera e filmit “Delegacioni”, me regjisor Bujar Alimanin. Ndonëse nuk është një nga ditët e fundjavës, ku të...

14:34 Çmimi “At Zef Pllumi” i krijuar nga ish Komuna Shëngjin në vitin 2011 rikthehet sërish në memorialistikë  dhe publicistikë nga Bashkia e Lezhës. Për të...

Unë Gruaja

11:41 Ishte prilli i vitit 2004, kur Silva Turdiu theu heshtjen dhe nuk mund të mos i përgjigjej së vesë së diktatorit, që vazhdonte të...

12:22 “Si e bëri këtë Mehmeti?! Si nuk pyeti njeri?! As mua nuk më njoftoi drejtpërdrejt”. Enver Hoxha ishte shqetësuar shumë për fejesën e djalit të...

13:55 ANILA DEDAJ/ Me kapelën republike vendosur me sqimë, syzet e errëta e pelerinën e kafenjtë që ia nënvizon elegancën e lëvizjeve, duket si personazh...