Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Nje dite pasi pesë të arrestuarit në Shqipëri për llogari të operacionit “Los Blancos” të Antimafias italiane u vendos te rrine ne qeli për 40...

Zbardhen te tjera detaje pas arrestimit te Erion Alibejt në Elbasan, i cilësuar si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore dhe i dyshuar si porositës...

Lei Kraja është një ndër vajzat më seksi të ekranit dhe çdokush do të ishte kurioz të dinte se cili është mashkulli krah saj. Edhe pse...

Është zbardhur drafti i Partisë Socialiste për ndryshimet në Kodin Zgjedhor si implementim i ndryshimeve kushtetuese, që u votuan në seancën e datës 30 korrik. Në...

Që në puntatën e dytë të emisionit “Përputhen”, janë shfaqur zënkat e para dhe pakënaqësitë ndaj djemve. Madje situata ka degraduar deri në personale, pasi konkurentët...

Policia e Elbasanit ka vendosur në pranga një 43-vjeçar, i cili akuzohet për dhunën e ushtruar në 2 gusht të 2019 në një lokal, ku...

Një ngjarje e rëndë eshtë denoncuar në Policinë e Gjirokastrës mbrëmjen e djeshme, teksa një moshuar është dhunuar fizikisht në banesën e saj. Korrespondentja e "Panorama.al" raporton...
video

Tërmeti i 26 nëntorit ka lënë mjaft pasoja për shumë familje, edhe në qytetin e Lezhës. Gjok Kola, banor në Tale të Lezhës thotë se ende...

Ditën e djeshme, moderatorja e njohur Dojna Mema ka vendosur të bisedojë me ndjekësit e saj në lidhje me jetën profesionale, por jo vetëm. Nëpërmjet Instastory,...

“Nuk dua para. Nuk dua ushqim, dua të shkoj në një vend më të mirë ku të shkollohem. Ne nuk jemi terroristë”. Kështu deklaroi një vajzë...

  Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetet sociale, emocionet qe ka marre nga vizita e bere ne Zall Dardhë,...

Arrestohen pese persona si pergjegjes per ngjarjen e rëndë te ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Durrësit, ku një person humbi jetën ndërsa një tjetër...

Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë rezultojne te zhdukur si pasojë e ciklonit te frikshem që ka përfshirë Greqinë. Mediat greke shkruajne sot se...

Gjatë pandemisë së koronës gjermanët dëgjonin këshillat e virologut, Christian Drostenit. Në një intervistë për Deutsche Wellen ai paralajmëron se kemi përpara një dimër të...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë kanë tërhequr një udhëzim të muajit gusht që kishte krijuar shkaktuar polemika të forta, i cili sugjeronte se nuk ishte e...

Restoranti i njohur i Nju Orleansit, K-Paul's Louisiana Kitchen, nuk ekziston më -- një tjetër viktimë e pandemisë. “Rezistuam sa mundëm, por nuk kishim tjetër rrugëdalje,”...

Vendet evropiane njoftuan masa të reja kufizuese për shkak të koronavirusit, një ditë pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi se rastet e infektimit kanë filluar...

Cikoni ‘Ianos’ pasi goditi Thesalinë dhe Fthiotidën duket se ka marrë një drejtim te ri, duke nderruar "kurs".  Harta e re qe publikojne mediat greke, referuar...

Viruset kanë ndikim të thellë mbi ekologjinë, evolucionin dhe shëndetin e njeriut. Ata janë kudo, të larmishëm dhe shumë të fuqishëm, shkruan The Economist. I Të paftuarit...

Panorama Plus

Lei Kraja është një ndër vajzat më seksi të ekranit dhe çdokush do të ishte kurioz të dinte se cili është mashkulli krah saj. Edhe pse...

Të gjitha ne vajzat mund të kemi komplekse në lidhje me një tipar tonin dhe duam që ta rregullojmë sa më parë. Fatmirësisht, sot kjo është...

Që në puntatën e dytë të emisionit “Përputhen”, janë shfaqur zënkat e para dhe pakënaqësitë ndaj djemve. Madje situata ka degraduar deri në personale, pasi konkurentët...

Fjoralba Ponari gjithmonë ka pohuar se është në një lidhje, por pa zbuluar identitetin e partnerit të saj. Pak ditë më parë, moderatorja e njohur ndau...

Dy vite më parë, moderatorja Jona Spahiu u bë nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë një djalë, i cili quhet Raiden dhe sot...

Rozana Radi është një këngëtare, tekstshkruese, aktore dhe moderatore e suksesshme. Gjithashtu ajo ka edhe një biznes në emër të saj. Në dukje jeta e Rozana Radi...

Motra e Afërdita Dreshajt, Jehona feston sot ditëlindjen. Dhe në këtë ditë të rëndësishne për të nuk mund të mungonte urimi i modeles, e cila...

Bebe Rexha ka zbuluar se është në një lidhje por pa i zbuluar identitetin partnerit të saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare e ka mbajtur jetën e...

Can Yaman është një ndër aktorët më të dashur për publikun shqiptar, jo vetëm për fizikun e tij që shumë vajza e adhurojnë, por edhe...

Noizy dhe Enca kanë qenë miq për disa kohë dhe realizuan këngë së bashku. Por miqësia e tyre mori fund pas disa mosmarrëveshjeve mes tyre, dhe...

Të bëhesh nënë për herë të parë, është padyshim një ndër eksperiencat më të bukura që i ndodh një gruaje në jetë, por shoqërohet edhe...

Pak ditë më parë këngëtari i njohur, Seldi Qalliu, bëri publike romancën e re me një vajzë bukuroshe, e cila quhet Sindi Çela. Lajmin e bukur...

Camila Morrone ka qenë duke shijuar mjaft kohë romantike me të dashurin Leonardo DiCaprio gjatë karantinës. Por tani aktorja është gati të kthehet, ndërsa Hollywood po...

Këngëtari shqiptar me famë botërore Gashi ka reaguar ashpër ndaj një kompanie që hoqi dorë nga financimi i një videoklip sepse ai u shfaq i...

Vesa Luma dhe Big Basta u bënë prindër të një djali, Liam, katër vite më parë. Çifti, së bashku me vogëlushin e tyre, janë shpërngulur për...

Capital T është padyshim një ndër reperët më të suksesshëm dhe një ndër djemtë më të bukur dhe të lakmuar nga vajzat. Ai është treguar gjithmonë...

Komentet në rrjete sociale nuk janë gjithmonë pozitive, por duket se më të sulmuarit janë personazhët e njohur për publikun. Ndjekësit e tyre tregohen tmerrësisht shumë...

Fjoralba Ponari është kthyer në një nga moderatoret më të dashura të ekranit dhe ndër më të ndjekurat në rrjete sociale, ku shpesh tërheq vëmendjen...

Ava Max brenda pak kohësh është kthyer në një “yll” të muzikës botërore. “Sweet but Psycho” ishte kënga që i siguroi asaj famën ndërkombëtare. Por para se...

Shkëndije Mujaj njihej si një nga femrat shqiptare që nuk njihte tabu. Me videoklipet seksi dhe fotot e videot ku ekspozonte format e saj trupore, këngëtarja...

Politikë

10:52 Është zbardhur drafti i Partisë Socialiste për ndryshimet në Kodin Zgjedhor si implementim i ndryshimeve kushtetuese, që u votuan në seancën e datës 30...
video

09:48 Tërmeti i 26 nëntorit ka lënë mjaft pasoja për shumë familje, edhe në qytetin e Lezhës. Gjok Kola, banor në Tale të Lezhës thotë se...

09:08   Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetet sociale, emocionet qe ka marre nga vizita e bere ne Zall...

Kronikë

11:26 Nje dite pasi pesë të arrestuarit në Shqipëri për llogari të operacionit “Los Blancos” të Antimafias italiane u vendos te rrine ne qeli për...

11:15 Zbardhen te tjera detaje pas arrestimit te Erion Alibejt në Elbasan, i cilësuar si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore dhe i dyshuar si...

10:25 Policia e Elbasanit ka vendosur në pranga një 43-vjeçar, i cili akuzohet për dhunën e ushtruar në 2 gusht të 2019 në një lokal,...


Sport

10:48 Një gol, një asist, një gol të shpëtuar në vijën fatale dhe një javë në formacionin ideal. Ky është starti i Albi Dokës në...

23:49 Garet Bejl nuk mundi t’u shpëtojë problemeve teksa futbollisti i rikthyer te Totenhemi ka rezultuar i dëmtuar gjatë analizave mjekësore. Uellsiani mbërriti në Londër për...

21:08 Ish-kapiteni i Partizan it, Igli Allmuça, është i mendimit se Partizani i drejtuar nga trajneri Ilir Daja e arrin pa problem objektivin e shprehur...

Dossier

08:22 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

15:59 Publikohet një tjetër pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorëshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

15:30 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

Speciale

15:59 Publikohet një tjetër pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorëshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

17:30 Ashtu si edhe vetë titulli, libri i sapobotuar i Qemal Lames është një libër dritëhijesh. Teksa ai sjell fakte të reja, të shumta janë...

19:51 Analisti i njohur, Fatos Lubonja në një intervistë ekskluzive për Gazetën Panorama ka zbërthyer veprat e Ismail Kadaresë dhe ka dhënë qëndrimin e tij...

Shëndeti

13:51 Qumështi është i shëndetshëm për kockat, por jo vetëm! Nëse e konsumoni atë para gjumit, do të keni edhe më shumë përfitime. Për shembull,...

14:30 Njerëzit sarkastikë dhe nervozë janë më të rrezikuar ndaj sulmeve në zemër, zbulojnë studimet e fundit. Sipas “Daly Mail”, studimi zbuloi se ata që shfaqnin...

13:49 Mund të duhen edhe 4 vjet për të prodhuar sasinë e nevojshme të vaksinave të koronavirusit për të imunizuar të gjithë popullsinë në botë,...

Sociale

15:55 Kaosit të shkaktuar nga pandemia në shkolla i shtohet edhe ai i punësimit të mësuesve, i cili prej disa vitesh lihet për në momentin...

15:36  “Rritja e pagave për të gjithë personelin shëndetësor do të bëhet realitet së shpejti” - Deklarata u bë nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtes...

14:13 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti sot në takim grupin parlamentar të miqësisë Francë-Shqipëri, me të cilët bisedoi rreth shtimit të marrëdhënieve...

Ekonomi

09:52 “Ekonomia shqiptare ka qenë nën efektin e fortë të pandemisë gjatë gjysmës së parë të vitit, e cila ka dhënë ndikimin e saj në...

08:25 Banka Botërore analizoi së fundmi se 10% e popullsisë në Tiranë dhe 6% e popullsisë në Durrës jetojnë aktualisht në ndërtesa me rrezikshmëri shumë...

17:21 Një bashkim operatorësh janë shpallur projektin e metodologjisë për ndërtimin e Tunelit të Llogarasë. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë thotë se Komisioni i Vlerësimit të...

Kulturë

15:49 NGA ANILA DEDAJ/ Brenda Arkivit Qendror Shtetëror të Filmit ruhet e gjithë trashëgimia filmike shqiptare. Mund ta konsiderojmë veten me fat për pasurinë që...

13:40 Alda Bardhyli, drejtoreshë e Qendrës Kombëtare të Librit ka folur për figurën e shkrimtarit Ismail Kadare në emisionin “Real Story” ne "News 24" ku...

15:50 ANILA DEDAJ / Filozofi romano-francez Emil Ciorian thoshte se "nuk jetohet në një vend, por në një gjuhë". Shqiptarët qysh prej gjysmës së parë...

Unë Gruaja

15:46 Nga Ferdinand Samarxhi “Mjeshtër i Madh” NË VEND TË EPILOGUT… Sa herë që vijnë jubile, gjeneza e kombit tonë më shumë rrezaton, më inkandeshente bëhet dhe...

13:58 NGA UVIL ZAJMI Ajo ka qenë një vizitë e paprogramuar nga askush dhe pa asnjë protokoll zyrtar. Gjithçka, surprizë. Ishte pranverë e vitit 2005, kur...

14:22 ANILA DEDAJ/ Në Gjirokastër, aty ku e kishin dërguar si mësuese, pianistja Aksinja Xhoja do të takonte një nga artistët e parë nga Perëndimi,...