Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Janë publikuar pamjet me të cilat u përballën mbrëmjen e 2 korrikut zjarrfikësit, të cilët u futën në shtëpinë e familjes Josifi në zonën e...

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim është ndalur gjerësisht tek reforma zgjedhore, për të cilën u arrit një marrëveshje dakordësie mes palëve,...

Një burrë është gjetur i pajetë në një garazhd në Elbasan. Referuar informacionit paraprak të policisë bëhet e ditur se shtetasi P.B., rreth 68 vjeç, ishte...

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe ish-kapiteni i Kombëtares Rudi Vata së bashku me disa legjenda të tjerë të futbollit shqiptar kanë përuruar në zonën...

Pastori Fitor Muça ka qenë një ndër personat që ka njohur më parë motrat Josifi dhe nënën e tyre Zhaneta, të cilat besonin tek ringjallja...

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim deklaroi se reforma në drejtësi duhet të tregojë rezultate. Teksa u pyet nga gazetari Sokol Balla në...

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim thotë nuk e ka idenë se çfarë ndodhi me tërheqjen e ambasadores së nominuar për në Shqipëri, Kathleen Ann Kavalec.   Në...

Një 47 vjeçar shqiptar është ekstraduar në Itali, pas një kërkimi të gjatë prej rreth 20 vjetësh nga autoritetet vendase i akuzuar për vrasje. Luan Vrapi...

Nga Shtëpia e Shpalljes së Pavarësisë, ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka folur në “Real Story” në News24 për shumëçka. Nuk mungojnë emocionet...

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus thotë se shpërthimi i pandemisë së COVID-19, vijon të mbetet problem për shkak se në shumicën...

Ata vepruan natën kur pronarët ishin në shtëpi dhe po flinin. Pa asnjë problem, hynë në dy apartamente në Valperga, por karabinierët i përgjuan ndërsa...

  Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, deklaroi se vendosja e maskave nga qytetarët shqiptarë në ambiente të mbyllura tashmë është e detyrueshme në të gjitha protokollet. Rakacolli...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar një foto nga Spitali Infektiv, ku bën të ditur se po trajtohen gjashtë pacientë, mes...

Aplikacioni dua.com është lancuar disa javë më parë. Deri më tani rreth 80.000 djem dhe vajza shqiptare prej mbi 100 vendeve të botës janë bërë...

Një 6-vjeçar është përplasur nga një makinë, ende e paidentifikuar në Durrës. Referuar informacionit paraprak të policisë bëhet e ditur se i mituri A.B., është aksidentuar...

Një i ri shqiptar ka përfunduar në pranga për posedime të lëndëve narkotike, pasi u kap me 5.5 kg drogë të llojit marijuanë. Policia italiane arrestoi...

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për takimin mes presidentit, Ilir Meta dhe homologut, Hashim Thaçi tha se takimi...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend, të ligjit “Për letërnjoftimin elektronik të shtetasve shqiptarë”, i cili propozon heqjen e afatit...

Ka shkuar në gjashtë numri i deputetëve të opozitës parlamentare që kërkojnë miratimin e marrëveshjes për reformën zgjedhore pa ndryshime. Deputeti i opozitës së re, Lefter...

Numri i deputetëve që deklarojnë votën pro marrëveshjes së 5 qershorit midis PS-së, PD-së dhe LSI-së ka arritur në 84. Krahas 78 votave në Parlament të...

Panorama Plus

Erioni Korini është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar. Por ai u shkëput nga tregu muzikor për një periudhë 11 vjeçare për tu...

Këngëtarja Samanta Karavella feston sot 30-vjetorin e lindjes. Ajo ka organizuar një festë luksoze me miqtë e saj pas mesnatës në një ambient të madh me...

Olta Gixhari festoi ditën e djeshme 34-vjetorin e lindjes së saj. Kjo ditëlindje ishte shumë e speciale për aktoren shqiptare, e cila është në pritje të...

Dita e djeshme ka qenë mjaft e veçantë për këngëtarin Sidrit Bejleri, pasi djali i tij Amad festoi 10 vjetorin e lindjes. Këngëtari i bëri një...

Këngëtari i njohur Capital T rreth një muaj më parë publikoi këngën “Flawless”, pjesë e albumi të tij “Skulpture”. Kënga ka arritur gati 4.1 milionë shikime...

Këngëtarja e njohur Adelina Thaçi njoftoi të mërkurën se ishte prekur nga koronavirusi. Pasi këngëtarja bëri publik lajmin, reagoi edhe bashkëshorti i saj Bardhyl Meta, i...

Hygerta Sako njihet si një nga moderatoret më të spikatura të sportit në Shqipëri, ku përveç moderimit tërheq vëmendjen edhe për linjat e saj perfekte...

Aktorja e njohur Naya Rivera është zhdukur në një liqen në Kaliforninë Jugore. 33-vjeçarja u zhduk në Liqenin Piru mbrëmjen e së mërkurës. Ekipet e shpëtimit kanë...

Tayna po përgatitet për publikimin e një kënge të re në treg. Dhe reperja e njohur ka ndarë me ndjekësit foto nga momentet e xhirimit të...

Padyshim që kjo është ditëlindja më e bukur për Olta Gixharin. Aktorja shqiptare për herë të parë feston me një rrahje tjetër zemre brenda saj. Ajo...

Këngëtarja shqiptare Adelina Thaçi ka rezultuar pozitive me koronavirus. Adelina Thaçi bëri të ditur vetë lajmin në një postim në Facebook. Ajo u shpreh se nuk ka...

Era Istrefi festoi më 4 korrik 26 vjetorin e lindjes së saj por nuk mundi të ishte pranë familjarëve. Për këtë arsye, pas kthimit nga udhëtimi...

Ish-velina Rashel Kolnica nuk i ndal pozat provokuese në rrjetet sociale. Brunja seksi postoi një foto ku vuri në plan të parë të pasmet bombastike. Me fustanin...

Pak ditë më parë qarkulluan lajmet se këngëtarja Çiljeta Xhilaga dhe partneri i saj Alban Hoxha ishin në pritje të një fëmije. Këngëtarja i hodhi poshtë...

Moderatorja Rudina Dembacaj ka humbur njeriun e saj të shtrenjtë. Pas disa kohësh në spital, babai i saj Rexhep Dembacaj është ndarë nga jeta. Moderatorja bëri të...

Reperi i njohur Majk ka lënë Prishtinën për të udhëtuar drejt bregdetit shqiptar. Pas rreth 4 muajve i izoluar për shkak të COVID-19, këngëtari zgjodhi Dhërmiun...

Marrëdhënia e Stresit me Kejsin është në qendër të vëmendjes së mediave pas shumë ndarjeve dhe rikthimeve mes tyre. Pak kohë më parë u përfol se...

Kiara Tito i ka dhënë fund njëherë e mirë lajmeve se ka qenë e lidhur me Butrint Imerin. Moderatorja e njohur zhvilloi një mini-intervistë me ndjekësit...

Mbrojtësi i skuadrës së Tiranës, Albi Doka, festoi ditëlindjen në krahët e ish-banores së “Big Brother”, Françeska Jaçe. Modelja seksi publikoi një video duke i uruar...

Këngëtarja e njohur Evis Mula i befasoi të gjithë me deklaratën për moderatoren Arbana Osmani. Gjatë një interviste, Evis Mula akuzoi moderatoren se ‘i ka vënë...

Politikë

22:27 Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim është ndalur gjerësisht tek reforma zgjedhore, për të cilën u arrit një marrëveshje dakordësie mes...

22:13 Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim deklaroi se reforma në drejtësi duhet të tregojë rezultate. Teksa u pyet nga gazetari Sokol Balla...

21:59 Deputeti Ralf Gjoni, nënkryetar i Komisionit të Jashtëm, thotë se Shqipëria ka nevojë për një reformë elektorale të vërtetë. Në përgjigje të deklaratave të dy...

Kronikë

22:52 Janë publikuar pamjet me të cilat u përballën mbrëmjen e 2 korrikut zjarrfikësit, të cilët u futën në shtëpinë e familjes Josifi në zonën...

22:26 Një burrë është gjetur i pajetë në një garazhd në Elbasan. Referuar informacionit paraprak të policisë bëhet e ditur se shtetasi P.B., rreth 68 vjeç,...

22:21 Pastori Fitor Muça ka qenë një ndër personat që ka njohur më parë motrat Josifi dhe nënën e tyre Zhaneta, të cilat besonin tek...


Sport

23:22 Ishin përpara me dy gola dhe dukej sikur avantazhin +10 në renditje e kishin në dorë. Gjithçka dukej aq e bukur, kur papritur, pas...

22:45 Situatë kaotike 1 ditë para derbit të kryeqytetetit mes Partizanit dhe Tiranës, e cila pritet të vendosë shumë për sa i përket objektivave dhe...

22:21 Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe ish-kapiteni i Kombëtares Rudi Vata së bashku me disa legjenda të tjerë të futbollit shqiptar kanë përuruar në...

Dossier

16:12 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Rrok Gerës nga qyteti i Shkodrës, i cili pasi studioi për tetë vite në Linz dhe Vienë...

09:10 Dashnor Kaloçi/ Publikohet një shkrim i botuar në vitin 1963 në revistën “Shejzat’ që nxirrte në Romë studiuesi, poeti, shkrimtari dhe eksponenti i famshëm...

07:50 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e tragjike e emigrantëve kosovarë në Shqipëri, e cila vjen nëpërmjet intervistës me studiuesin, shkrimtarin dhe historianin, Gani...

Speciale

16:52 Qerim Vrioni/ Dihet se Durrësi është një nga qytetet më të vjetra shqiptare, i cili është themeluar në vitin 627 para Krishtit (Fjalor Enciklopedik-Baçhus,...

09:44 Le Siècle” ka botuar, të mërkurën e 24 tetorit 1888, në ballinë, një shkrim në lidhje me arsyen e një konflikti postar asokohe në...

12:20 Përpara "pushtimit" të ambasadave në 2 korrik 1990, kishte ndodhur shkëndija që ndezi revoltën e shqiptarëve. Familja Popa për vite u strehua në ambientet e...

Shëndeti

22:46 SARS COVI I DYTË TRIUMFI DHE VDEKJA Më kot mburren amerikanët me Boinget e tyre, por edhe evropianët me Airbusët! Të shumtën, ata mund të mbartin...

22:44 Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë. Por në rastin e muskujve dhe gjymtyrëve,...

21:19 Dielli po shkëlqen dhe vera sapo ka filluar! Pas kaq kohësh në izolim, ne nuk mund të presim derisa të jemi në formë, për...

Sociale

11:22 Në ceremoninë e përurimit të Memorialit në nder të viktimave të Holokaustit, kryetari i Bashkisë Erion Veliaj deklaroi se ajo vlerë e treguar në...
video

10:40 Nderkohe qe numri i rasteve te reja me koronavirus ne vend po shenon rritje dita-dites, situata në spitalin Infektiv paraqitet serioze. Ministria e Shendetesise ka...
video

10:35 Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe rendohet gjendja shendetesore e te shtruarve.  Testimi i bërë në...

Ekonomi

video

12:14 Ministrja e Infrastruktures dhe Energjitikës, Belinda Balluku i ka dhene pergjigje sot nga foltorja e Kuvendit, gjithe akuzave te opozites lidhur me tenderin per...

11:51 Ndonëse nuk përmendet në asnjë pjesë të draftit për amnistinë fiskale, Ministria e Financave e ka bërë një bilanc paraprak të parave të padeklaruara,...

17:33 Një fond prej rreth 4 miliard e 850 mln lekësh do të shkojë për rikonstruksionin ose riparimin e banesave individuale ose pallateve të dëmtuara...

Kulturë

16:59 Anila Dedaj / “Historia e kulturës dhe letërsisë shqiptare nuk është një histori policeske, ndaj Camaj dhe Koliqi nuk mund të trajtohen si të...

16:38 Me detyrën e shefit të Arteve Figurative në Ministrinë e Arsimit dhe Kulturës në ato vite, i ngarkuar nga ministri Thoma Deliana, Kujtim Buza,...

16:24 Aktori i njohur i skenës shqiptare, Sotiraq Bratko ka mbushur moshën e pensionit. Miqtë e tij i kanë uruar pension të mbarë, por duke...

Unë Gruaja

20:25 ANILA DEDAJ “Aha, ti je Aksinja, si te ‘Doni i qetë’ i Shollohovit. Bravo, bravo, më emocionove!”. Ajo ishte vetëm 6 vjeç, sapo kishte interpretuar...

20:06 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e Sami Binerit me origjinë nga fshati Fushë-Bardhë i Gjirokastrës, familja e të cilit gjatë periudhës së Luftës...

18:36 “Sa herë shpirti im ka gjetur shërim në atë shtëpi”, kështu shprehet aktorja Justina Aliaj, teksa me mall dhe dhimbje duhet të shkruajë për...