Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Kur kanë kaluar 11 ditë nga ngjarja e rëndë në Kombinat, ku u gjetën të pajeta nënë e bijë, Zhaneta dhe Anisa Josifi dhe e...

Analisti Fatos Lubonja thotë se arsyeja që pse kryeministri Rama synon që të heqë koalicionet është që të fusë në Kushtetutë një nen që qeverinë...

Një 40 vjeçar ka përfunduar i plagosur në pjesën e dorës në urgjencën e spitalit të Laçit dhe pas marrjes së mjekimit është larguar sërish...

 Në Shqipëri situata e epidemisë së Koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të infektuar,...

Një shqiptar është arrestuar nga policia greke, në Artemida, Aticca. Mediat fqinje shkruajnë se 43-vjeçari shqiptar kishte qenë më parë i dënuar me burg përjetë...

Komisioni hetimor parlamentar  për veprimtarinë e Presidentit të Republikës Ilir Meta edhe në lidhje me emërimet në Gjykatën Kushtetuese mbylli sot punimet, ndërsa më 20...

Sot Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer në Kuvend për rishqyrtim ligjin që ndëshkon mediat lidhur me situatën e pandemisë nga koronavirusi. Permes nje shenimi ne...

Gazetarja Rudina Xhunga përmes një shkrimi tregon pse është e domosdoshme mbajtja e maskës dhe këtë e sjell duke na vënë në dispozicion një eksperiencë...

MARIGLEN KUME/ Heqja e koalicioneve parazgjedhore u heq mundësinë shumë qytetarëve që të kenë përfaqësuesin e tyre në Parlament. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, eksperti...
video

Spitali Universitar “Shefqet Ndroqi” do të kthehet sërish spital Covid. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ishte sot në ambientet e tij ku ka parë nga afër...

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë dy shtetas që ushtruan dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshorteve të tyre. Nga specialistët për Hetimin e Krimit në...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Abelard Tahiri rezulton i prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka dhënë vetë deputeti i PDK-së përmes rrjeteve sociale ku shkruan se edhe...

Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të miratojë raportin final të hetimit më datën 23 korrik. Kreu i komisionit, Ulsi Manja, tha...

Qeveria e Kosovës ka miratuar disa masa të reja për luftimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Me vendimet e reja bëhet e detyrueshme mbajtja e...

Zani Çaushi, i dënuar me burg përjetë për një seri vrasjesh, i cili po vuan dënimin në burgun e Drenovës kërkon lirimin me kusht. Kreu i...

ARISTIR LUMEZI/ Ish-kreu i SHISH-it, Fatos Klosi, e cilëson reagim personal si klerik grek dhe jo si drejtues të Kishës Ortodokse, qëndrimin e Anastas Janullatos...

Gjyqi ndaj të akuzuarve si “grup armiqësor i Mehmet Shehut”, zhvilluar në Tiranë, në vitin 1983, nxori në dritë disa nga sekretet, krimet apo edhe...

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ndëshkon mediat lidhur me situatën e pandemisë nga koronavirusi. Presidenca njofton se ky ligj...

NGA BESNIK MUSTAFAJ / Këtë javë, më 15 korrik, në Maqedoninë e Veriut zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme parlamentare. Midis shumë të veçantave të paharrueshme, që pati...

Rekordi i ri i vendosur sot në shifrat e të infektuarve në vetëm 24 orë e kaloi numrin e 100 të prekurve nga koronavirusi. Teksa thotë...

Panorama Plus

Padyshim që Klea Huta dhe Elgit Doda janë një nga çiftet më të dashura të showbizz-it shqiptar. Së fundmi ata janë bërë edhe prindër të djalit,...

Babai i Rudina Dembacaj u nda nga jeta pak ditë më parë pasi u shtrua në spital për shkak të probleme shëndetësore. Moderatorja me anë të...
video

Rezarta Shkurta dhe bashkëshorti i saj Ermal Hoxha po kalojnë pushimet e verës në jugun e Shqipërisë. Dhe këngëtarja e njohur ndau me ndjekësit në rrjetet...

Tre gjenerata të një familje të profilit të lartë në Bollywood kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Aktorja e famshme indiane Aishwarya Rai Bachchan, ish Miss Bota,...

Oriola Marashai i ka vënë flakën rrjetet teksa postoi foto të nxehta nga plazhi. Modelja joshëse pozoi e veshur me bikini mikroskopike dhe nuk la vend...

Alesia Bami është shumë e rezervuar për sa i përket jetës së saj sentimentale dhe mundohet ta mbajë larg vëmendjes së mediave. Së fundmi, moderatorja ka...

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të përfolura të momentit, për faktin se kanë luajtur me idenë që janë më shumë...

Azet është shqiptari më i famshëm në Europë, i cili pavarësisht suksesit të madh, i ka çuditur të gjithë me “zhdukjen” e tij jo vetëm...

Një tjetër këngë me ritme të verës sapo është publikuar. Ardian Bujupi dhe Xhensila Myrtezaj kanë bashkuar forcat për herë të dytë për një projekt...

Rudina Magjistari ka eksperimentuar si rrallëherë me ‘look-un’ e saj, duke u shfaqur përherë në ekran me pamjen e saj me flokët biondë. Megjithatë, ditën e...

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Adelina Ismaili, ka ndarë së fundmi një moment pranë bashkëshortit të saj, Val Krasniqi, duke shprehur edhe mirënjohjen për çdo...

Këngëtari i njohur Seldi Qalliu ka prezantuar për publikun projektin e tij më të ri muzikor, duke u bërë më në fund i gjallë pas...

Romanca mes Jonida Maliqit dhe Romeo Veshajt është në qendër të vëmendjes së mediave. Pasi u ndanë në fund të vitit të kaluar, ata janë...

Nga Klotilda Harka/ Me filozofinë e Karl Lagerfeld se “Nëse femra nuk e ka elegancën e zhveshur, nuk mund ta ketë kurrë e veshur”, Xhensila...

Në këtë ditë të veçantë për Ledri Vulën nuk mund të mungonte urimi nga gjysma e tij më e mirë, e dashura Sara Hoxha. Ajo publikoi...

Alessio Alia është bërë baba për herë të tretë dhe lajmin e ka ndarë vetë modeli i famshëm. Me foto nga materniteti duke i prerë kërthizën...

Në datën 18 të muajit qershor, moderatorja e njohur Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, u bekuan me një vajzë. Çifti vendosi që vajzën...

Këngëtarja Enca Haxhia vijon të shijojë plazhin dhe ditët me diell të verës në bregdetin shqiptar, ndërkohë që dje është shfaqur para një pishine. Si zakonisht,...

Nga Klotilda Harka/ Çdo vit që kalon ajo e feston si një vit të bekuar në jetën e saj, pasi është e bindur se Zoti...

Këngëtari Ledri Vula festoi dje 34-vjetorin e lindjes. Dhe urimi më i ëmbël dhe i bukur iu bë nga e dashura e tij Sara Hoxha. Ajo...

Politikë

18:24 Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia në një postim në facebook e konsideron skandaloz faktin që në Shqipëri ka shumë vatra infeksioni, kur paguan...

18:01 Analisti Fatos Lubonja thotë se arsyeja që pse kryeministri Rama synon që të heqë koalicionet është që të fusë në Kushtetutë një nen që...

17:16 Komisioni hetimor parlamentar  për veprimtarinë e Presidentit të Republikës Ilir Meta edhe në lidhje me emërimet në Gjykatën Kushtetuese mbylli sot punimet, ndërsa më...

Kronikë

18:33 Kur kanë kaluar 11 ditë nga ngjarja e rëndë në Kombinat, ku u gjetën të pajeta nënë e bijë, Zhaneta dhe Anisa Josifi dhe...

17:49 Një 40 vjeçar ka përfunduar i plagosur në pjesën e dorës në urgjencën e spitalit të Laçit dhe pas marrjes së mjekimit është larguar...

17:36 Komuniteti shqiptar në Bolzano (rreth 4 mijë njerëz) po mobilizohet për të qenë pranë prindërve të Mattia Uruci, djali i vogël 4 vite e...


Sport

16:55 Adolfo Sormani tani nuk është më një trajner i Partizanit, teksa klubi i kuq dhe trajneri italian kanë mbyllur bashkëpunimin mes tyre. Në një intervistë...

16:19 Seria A beson se mund ti hapë stadiumet pjesërisht për tifozët përpara fundit të sezonit. 20 klubet e kampionatit italian u mblodhën në një...

14:33 Në klubin zvicerian të Zyrihut i pari që u konfirmua i prekur nga koronavirusi ishte shqiptari Mirlind Kryeziu, por ka dyshime që të ketë...

Dossier

14:31 Gjyqi ndaj të akuzuarve si “grup armiqësor i Mehmet Shehut”, zhvilluar në Tiranë, në vitin 1983, nxori në dritë disa nga sekretet, krimet apo...

07:50 Dashnor Kaloçi/ Publikohet dokumenti i plotë i mbrojtjes që i bëri Patër Anton Harapit në “Gjyqin e Regjencës” në 11 shkurtin e vitit 1946,...

08:17 Publikohet për herë të parë dokumenti i plotë i mbrojtjes që i bëri Patër Anton Harapit në “Gjyqin e Regjencës” në shkurtin e vitit...

Speciale

16:52 Qerim Vrioni/ Dihet se Durrësi është një nga qytetet më të vjetra shqiptare, i cili është themeluar në vitin 627 para Krishtit (Fjalor Enciklopedik-Baçhus,...

09:44 Le Siècle” ka botuar, të mërkurën e 24 tetorit 1888, në ballinë, një shkrim në lidhje me arsyen e një konflikti postar asokohe në...

12:20 Përpara "pushtimit" të ambasadave në 2 korrik 1990, kishte ndodhur shkëndija që ndezi revoltën e shqiptarëve. Familja Popa për vite u strehua në ambientet e...

Shëndeti

22:46 SARS COVI I DYTË TRIUMFI DHE VDEKJA Më kot mburren amerikanët me Boinget e tyre, por edhe evropianët me Airbusët! Të shumtën, ata mund të mbartin...

22:44 Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë. Por në rastin e muskujve dhe gjymtyrëve,...

21:19 Dielli po shkëlqen dhe vera sapo ka filluar! Pas kaq kohësh në izolim, ne nuk mund të presim derisa të jemi në formë, për...

Sociale

video

15:59 Spitali Universitar “Shefqet Ndroqi” do të kthehet sërish spital Covid. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ishte sot në ambientet e tij ku ka parë nga...

14:03 Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj inspektoi sot punimet në terren në Bulevardit “Zogu I”. Sipas kryebashkiakut, “ky është një nga projektet më të vështira të...
video

12:52 Ministria e Shëndetësisë tha sot se vijon të jetë serioze dhe e rënduar situata në Spitalin Infektiv. Në 24 orët e fundit ka shtim...

Ekonomi

10:10 Ministria e Financave bën me dije se Moody’s ruan të pa ndryshuar vlerësimin për ekonominë shqiptare në B1, pas emetimit të suksesshëm të Eurobondit...

08:13 Në të gjithë botën, vendet kanë filluar të dalin nga bllokimi i COVID-19. Megjithëse masat izoluese kanë shpëtuar mijëra jetë, ato kanë rezultuar në...

16:07 Në fund të kontratës, pas përdorimit për 35 vite të rrugës, kompania fituese do të ketë arkëtuar 4,087,155,385 euro. Dhe ky është parashikimi i qeverisë...

Kulturë

13:10 U mbajt këtë të hënë në qytetin e Sarandës Konferenca e IV Mbarëkombëtare e Arkivistikës. Qëllimi i kësaj Konference është për të prezantuar e parë...

14:58 Duke marrë shkasë nga një artikull i pedagogut Romeo Gurakuqi, studiuesi Auron Tare, i përcjell me ironi deklaratat e tij sipas të cilit Koliqi...

14:57 Nga Romeo Gurakuqi  Këto ditë, në një portal të letrave shqipe, u shfaq një artikulli i Auron Tares, i titulluar “Mite të rreme”, kushtuar asaj...

Unë Gruaja

20:25 ANILA DEDAJ “Aha, ti je Aksinja, si te ‘Doni i qetë’ i Shollohovit. Bravo, bravo, më emocionove!”. Ajo ishte vetëm 6 vjeç, sapo kishte interpretuar...

20:06 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e Sami Binerit me origjinë nga fshati Fushë-Bardhë i Gjirokastrës, familja e të cilit gjatë periudhës së Luftës...

18:36 “Sa herë shpirti im ka gjetur shërim në atë shtëpi”, kështu shprehet aktorja Justina Aliaj, teksa me mall dhe dhimbje duhet të shkruajë për...