Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj e ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 ka shpjeguar pse qeveria nuk aplikon testimin masiv tek...

Një nxënëse ekselente nga Shkodra, Evina Komi është përzgjedhur nga Ministria e Arsimit, për një bursë në Universitetin Teknik të Stambollit. Në 8 Shtator 2020, Klaudio...

Komisioni i Debateve Presidenciale thotë se do të shtojë “masa të reja” për të ruajtur rregullin” në debatet e ardhshme pas debatit të parë kaotik...

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj e ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka komentuar raportin e fundit të INSTAT për rënien...

Nderkohe qe shifrat e te prekurve me koronavirus rriten dhe shume syresh trajtohen ne shtepi, nuk mungojne edhe abuzimet. Një infermier ne Korce shfrytëzon situatën...

Arkipeshkvi Metropolit i Tiranës dhe Durrësit, Imzot George Frendo, iu dërgoi një mesazh gjithë politikanëve shqiptarë, duke iu kërkuar që të ulen në dialog për...

Arkipeshkvi Metropolit i Tiranës dhe Durrësit, Imzot George Frendo sqaroi këtë mbrëmje në studion e emisionit “Real Story” në News 24 me Sokol Ballën deklaratën...

Çështje problematike të politikës së jashtme, përfshirë tensionet me Turqinë, sanksionet kundër Bjellorusisë dhe marrëdhëniet me Kinën, do të diskutohen në një takim dy-ditor të...
video

UPDATE/ Procesi i votimit të kandidatëve në degën e Shkodrës ka përfunduar. Dega e PD Shkodër bën të ditur se në procesin e votimit kanë...

"Pas shpërthimit të pandemisë së COVID-19, gjërat ka shumë të ngjarë, që të mos kthehen kurrë në normalitet"- kështu shkruan CNN, referuar deklarimeve të disa...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha paralajmëron se kur PD të vijë në pushtet, do ta shfuqizojë ligjin e pronave. Lideri i demokratëve thekson se Gjykata e...

Kryeministri britanik Boris Johnson tha në konferencën për shtyp sot se rritja e fundit e rasteve të infektimit me koronavirus në vend tregoi pse qeveria ishte detyruar...

Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig, e të moshuarit...

Ish-deputeti i PD-së Ilir Rusmali garon për dy pozicione në KQZ-në e re, atë të komisionerit shtetëror dhe në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve. Rusmali në...

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka njoftuar se gjatë periudhës së pandemisë në ët gjithë vendin do të shtohen një mijë mësues, për të përballuar...

Ish-kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, në garë për kreun e ri të këtij instiutucioni ka deklaruar se “interesi për ta zhvilluar ndryshe karrierën profesionale” ishte...

Një bandë kryesisht me të mitur, të cilët kryenin sistematikisht grabitje në zonën më të madhe të qendrës së Athinës është shkatërruar nga Nën-Drejtoria...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i është kundërpërgjigjur ish-deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i cili thotë se qeveria me aktet e fundit të ndryshimit...

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, deklaroi se pikat strategjike në Karabak janë çliruar nga pushtimi dhe se kushti i vetëm i vendit të tij për...

Theodhori Sollaku ish-Prokuror i Përgjithshëm i Republikës së Shqipërisë që garon për të qenë pjese e strukturave të reja të KQZ-së ka deklaruar se nëse...

Panorama Plus

Ronela Hajatit i mungojnë kohët kur qëndronte në orët e vona të natës në studion diskografike dhe momentet kur xhironte videoklipe. Aktualisht puna për një pjesë...

Rezarta Shkurta ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një moment intim me bashkëshortin e saj, Ermal Hoxhën. Këngëtarja dhe biznesmenja e njohur postoi në InstaStory...

Kastro Zizo pak kohë më parë u bë baba për herë të tretë. Dhe ardhja në jetë e Dantes ishte një pikë kthese në jetën...

Bashkëpunimi i JLo dhe Malumës u kthye në hit dhe një nga këngët më të dëgjuara sapo doli në treg. “Pa ti” arriti të grumbullojë për...

Moderatorja Fatma Methasani dhe shefi i kuzhinës, Alfio Rrotani, janë një ndër çiftet më të komentuar e të pëlqyer në showbiz-in shqiptar. Ditën e djeshme ata...

Oriola Marashi prej disa ditësh ndodhet në Dubai ku po shijon pushimet e saj. Megjithatë, modelja nuk harron të kënaqë ndjekësit, duke ndarë herë pas here...

Morena Taraku është një nga këngëtaret dhe personazhet më të përfolura në median rozë. Muaj më parë, ajo ka bërë me dije se ka një njeri...

Supermodelja Elsa Hosk do të bëhet nënë për herë të parë. Engjëlli i Victoria Secret zbuloi lajmin në një postim në Instagram, ku shkroi se e...

Olti Xhezo dhe bashkëshortja e tij Elona Varfi janë bërë prindër për herë të parë. Vogëlushja e tyre ka ardhur në jetë një javë më parë....

Robert Berisha është shumë i dhënë pas vajzës së tij, Renee. Ai shprehet se 5-vjeçarja është një kopje e tij dhe i pëlqejnë shumë artet. Gjatë...

Vajza e Majlinda Bregut, Kejda feston sot 22-vjetorin e lindjes dhe nuk mund të mungonte urimi i nënës së saj. Ish-ministrja e Integrimit publikoi një foto...

Beatrix Ramosaj ka ndarë me ndjekësit një shqetësim, me të cilin po përballet çdo natë. Këngëtarja zbuloi se prej disa javësh ka probleme me gjumin dhe...

Transformimi drastik në peshë i Linda Halimit është bërë objek mediatik prej kohësh dhe së fundmi ajo ka arritur peshën ideale, duke u stërvitur vazhdimisht...

Loredana dhe Mozzik prej disa ditësh përflitet se janë rikthyer bashkë. Thashethemet nisën pas fansat vunë re që reperja ndiqte në TikTok ish-bashkëshortin e saj. Pak pas...

Duket se mes Shqipe Hysenaj dhe Tea Trifonit nuk do të ketë paqe. Ditën e djeshme, vajzat e “Përputhen” patën një përplasje me njëra-tjetrën, duke bërë...

Tayna është një ndër reperet shqiptare më të komentuara. Artistja, e cila numëron mbi një milion ndjekës në Instagram, nuk heziton të ndajë me fansat foto...

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një ndër çiftet më të dashura të showbizz-it shqiptar. Ditën e djeshme, gjatë një interviste me Alaudin Hamitin, Xhesila ka...

Ditën e sotme u bë viral lajmi se Andrra Destani dhe Sinan Hoxha do bëheshin prindër për herë të dytë. Mediat raportuan se bashkëshortja e këngëtarit...

Aurela Gaçe është një nga këngëtaret më të preferuara në Shqipëri, që zërin e saj dhe stilin e veçantë ka rrëmbyer zemrat e shqiptarëve. Këngëtarja, e...

Aktorja e famshme japoneze, Yuko Takeuchi është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në Tokio. Raportohet se 40-vjeçarja u gjet nga bashkëshorti i saj, aktori...

Politikë

23:10 Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj e ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 ka shpjeguar pse qeveria nuk aplikon testimin masiv...
video

21:52 UPDATE/ Procesi i votimit të kandidatëve në degën e Shkodrës ka përfunduar. Dega e PD Shkodër bën të ditur se në procesin e votimit...

20:13 Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha paralajmëron se kur PD të vijë në pushtet, do ta shfuqizojë ligjin e pronave. Lideri i demokratëve thekson se Gjykata...

Kronikë

23:32 Një 36-vjeçar shqiptar, i shpallur në kërkim pasi ishte dënuar me një vit burg është kapur nga policia italiane, në një hotel në Somma...

19:05 Një bandë kryesisht me të mitur, të cilët kryenin sistematikisht grabitje në zonën më të madhe të qendrës së Athinës është shkatërruar nga ...

16:34 Policia e Shtetit jep detaje për operacionin ndërkombëtar të koduar "SEE JAD", organizuar nga Europol, me fokus parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën...


Sport

23:50 Xhenoa njoftoi se 15 pjesëtarë të ekipit kanë rezultuar pozitivë me Koronaviurs, ndër ta 11 lojtarë dhe 4 pjesëtarë të stafit. Së fundmi klubi...

23:19 “Unë kam besim tek Dembele.” Kështu u shpreh Koman kur u pyet për të ardhmen e talentit francez. Tifozët katalanas u qetësuan pasi menduan se...
video

22:50 Duket se dita e sotme ka qenë me fat për zikaltërit. Pas Interit që shkatërroi Beneventon e Filipo Inzagit 5-2, edhe zikaltërit e Atalantës...

Dossier

14:30 Ish-drejtori i ISKK-së, Agron Tufa publikoi një tjetër dokument për shkrimtarin Nasho Jorgaqi, sipas të cilit Sigurimi i Shtetit i dha një shpërblim të...

14:10 Në 100-vjetorin e lindjes së “Heroit të Popullit”, Hekuran Pobrati, djali i tij, Luan Pobrati, kujton copëza jete domethënëse të jetës së babait. Hekuran Pobrati...

07:41 Publikohet historia e panjohur të familjes Gjeloshi nga Trieshi i Malit të Zi, nëpërmjet dëshmive të Zef Dod Gjeloshajt, njërit prej pinjollëve të saj,...

Speciale

22:45 AFRIM IMAJ /Dy mbledhje të rëndësishme të forumeve të larta në vitin '70 kanë vënë në shënjestër krerët e ushtrisë, jo për probleme të...

20:55 Në vitin 1925 Shqipëria miratoi një rregullore të detajuar  për mënyrën sesi duhej të jepeshin patentat, si merrej leja e qarkullimit të automjeteve, tarifat...

20:24 AFRIM IMAJ/ Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme e vitit 1973. Përtej...

Shëndeti

18:26 Shkëputur nga vëllimi më i fundit, me novela dhe tregime fantastike-shkencore, në proces botimi: "NGJARJE NE TRUP," i doktorit dhe shkrimtarit të mirënjohur Flamur...

15:28 Një përfaqësi e mjekëve kanë zhvilluar sot një takim me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me të cilën kanë rënë dakord për të ngritur...

14:13 E ke provuar apo jo? Je e ulur në karrige, divan apo kudo tjetër dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë… pa u ndalur. Nuk je...

Sociale

19:36 Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig, e të...
video

16:04 Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit janë konfirmuar pozitivë me Covid-19, 131 persona në të gjithë vendin. Perhapja: 49 raste në Tiranë,...

14:49 BESARTA BASHA/ Tanimë ka një datë për fillimvitin e ri akademik. Ministrja e re, Evis Kushi, ka firmosur dje urdhrin e parë që ka...

Ekonomi

22:31 Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj e ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka komentuar raportin e fundit të INSTAT për...

15:58 Sekretariati i Komunitetit të Energjisë publikoi mëngjesin e së mërkurës në faqen zyrtare një reagim mbi deklaratën e bërë prej Kryeministrit të Shqiperisë, Edit...

12:38 Fondi Monetar Ndërkombëtar, në një deklaratë të fundit pas përfundimit të misionit virtual në Shqipëri, ka bërë të ditur se ekonomia pritet të tkurret...

Kulturë

11:58 ANILA DEDAJ/ Dikush duhet t'u tregojë të vegjëlve se kur në Tiranën kryeqytet politika çirrej për pushtet e njerëzia për politikë në vitet e...

10:38 Shkrimtar, studiues, pedagog, Nasho Jorgaqi ka qenë një emër i njohur në qarqet letrare shqiptare, para dhe pas viteve ’90. Është autor i një sërë...

21:02 Mesazh prekes ai i kantautorit Gjergj Leka, pas ndarjes nga jeta te nenes se tij, dirigjentes se pare shqiptare, Rozmari Jorganxhi. Ajo u nda nga...

Unë Gruaja

11:58 ANILA DEDAJ/ Dikush duhet t'u tregojë të vegjëlve se kur në Tiranën kryeqytet politika çirrej për pushtet e njerëzia për politikë në vitet e...

22:40 Ka gjithmonë një arsye a një histori pas të gjitha punëve që bëjmë. Pavarësisht si kanë ecur ngjarjet gjatë rrugës, fillimet kanë për të rrëfyer....

15:46 Nga Ferdinand Samarxhi “Mjeshtër i Madh” NË VEND TË EPILOGUT… Sa herë që vijnë jubile, gjeneza e kombit tonë më shumë rrezaton, më inkandeshente bëhet dhe...