Koronavirusi edhe me prane nesh. Greqia ka konfirmuar rastin e pare te virusit te frikshem. BBC ben me dije se ministria e Shendetesise ka njoftuar zyrtarisht...

Zbardhen te tjera detaje nga ngjarje e rende qe ndodhi kete paradite ne Durres. Gazetari i "Panorama" raporton se burri ka vrare gruan ne biznesin qe kishin...

Policia ka dhënë detajet e para për krimin e rëndë që ndodhi në Durrës sot paradite, ku burri i mori jetën gruas. Blutë bëjnë me dije...

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ne nje reagim pas ngjarjes se rende te ndodhur mbreme ne Rreshen, ku ish-burri, vrau me arme zjarri ne dere...

Disa nxënës të një shkolle në Bulqizë janë dërguar në spital mesditën e sotme me shenja helmimi, raporton "News24". Dyshohet se ata janë helmuar nga peleti...

Një person ka mbetur i plagosur pas një sherri mesditën e sotme në Vlorë. Zënka për motive pronësie ndodhi mes dy personave, njëri prej të cilëve...

Ministri gjerman për Europën në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth është shprehur me besim, se BE në mars do të marrë një vendim pozitiv...

Zbardhet mesazhi dhe porositë e liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për kryetarët e partisë në rrethe, lidhur me manifestimin e thirrur nga kreu i...

Nderkohe qe numri i te prekurve me koronavirus ne Itali ka shenuar rritje, duke mberritur ne 357 te infektuar, mes tyre kane rezultuar pozitive edhe...

Arsye për panik lidhur me virusin Korona nuk ka, por çdokush duhet të sillet me përgjegjësi, në mënyrën si vepron publikisht e si të mbrojë...

Nga Artur ZHEJI Kur lexoj që disa mësues shkollash të mesme, disa fundërrina që nuk meritojnë të jetojnë mbi këtë tokë, flasin e flirtojnë, e pervertojnë...

Në Francë, një burrë 60 vjeçar është bërë viktima e parë franceze e prekur nga koronavirusi. Burri vdiq pasi u dërgua në gjendje të rëndë...

Duke e quajtur qëndrimin e Bundestagut gjerman për integrimin e vendit në BE si pasqyra ku shqiptarët shohin "gjendjen reale në të cilën ndodhemi dhe...

Kryeministri Edi Rama nis sot vizitë zyrtare në Rusi, si pjesë e axhendës në cilësinë e kreut të OSBE-së për vitin 2020. Mësohet se sot Rama...

Qytetarët durrsakë i ka mbërthyer paniku nga mundësia e përhapjes së Koronavirusit në vend. Durrësi është porta e parë pritëse, por që shërben edhe si...

Lombardia është rajoni italian më i prekur nga Koronavirusi, për sa i përket të infektuarve dhe viktimave.   Në orët e fundit, tre nga të infektuarit humbën...

BLEONA METUSHI/ Një hetim 7-mujor i Prokurorisë së Tiranës që përmban përgjime, vëzhgime në terren dhe veprime stimuluese për blerje skedinash dhe vendosje bastesh çuan...

Dikur nuk ndalej vala e punëtorëve migrantë nga vendet lindore të BE, tani për herë të parë shënohet kthesa e vërtetë: Në Poloni po kthehen...
video

Një ditë para se ai të pranonte se doli pozitiv ndaj testit për koronavirusin, Iraj Harirchi filloi të djersitej gjatë një konference për shtyp të...

Vrasja e Sabrina Lekës bëri bujë të madhe në media para disa muajsh dhe ngjarja tronditi Australinë dhe Shqipërinë, ndërsa deri më sot, detajet rreth...

Panorama Plus

Rita Ora dhe aktori Raff Law i kanë dhënë fund romancës së tyre vetëm pas 3 muajsh lidhje. Këngëtarja i kaloi 7 javët e kaluara në...

Robert Berisha prej kohësh ishte përfolur për një lidhje me modelen Jessica Kadiu. Por këngëtari e mohoi kategorikisht se në jetën e tij kishte hyrë...

Genta Ismajli është çdo ditë e më shumë e dashuruar me biznesmenin turk, Usta. Këtë këngëtarja e tregon me anë të postimeve në rrjetet sociale. Së fundmi,...

Babai i këngëtarit të ndjerë, Ergi Dinit ka folur rreth dhimbjes së humbjes së djalit të tij në aksidentin me motor. Dashamir Dini, i ftuar në emisionin...

Dy nga ministret më të rëndësishme të qeverisë Rama, ajo e Shëndetësisë dhe ajo e Drejtësisë, janë fotografuar nga paparazzi ynë pak ditë më parë.  Ogerta Manastirliu...

Si fillim, duhet thënë që ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka një profil familjari shembullor. Në fundjava ai shihet vazhdimisht në shoqërinë e bashkëshortes. Ndërkohë që janë bërë...

 Këngëtarja e njohur, Jonida Maliqi e ftuar në emisionin “Klanifornia” ka deklaruar se do kishte dashur të plagoste drejtorin e Përgjithshëm të RTSH-së, Thoma Gëllçi,...

Risjellja edhe njëherë e historisë së bujshme të arrestimit të Stresit nga Roza Lati, acaroi ish të fejuarën e reperit, Kejsin. Kjo e fundit e konsideroi...

Deputeti socialist, Anduel Xhindi, ka habitur këtë herë teksa është shfaqur në Parlmanet me një kollare me lule ngjyra-ngjyra. Ai ka disa legjislacione që është deputet...

Në një intervistë për një media lokale të qytetit të tij të lindjes, Elbasanit, moderatori Xhani Shqerra ka zbuluar se së shpejti do ta shohim...

Deputetja Majlinda Halilaj, e cila u fut në Parlament pasi mori mandatin e deputetit që la kryetari i PD-së, Lulzim Basha, shkaktoi mjaft diskutime teksa...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dhurata Dora, së shpejti do ta publikojë projektin e saj më të ri muzikor. Në fakt, kjo këngë do të jetë në...

Ish-velina e Ermal Mamaqit, Kejvina Kthella, u përfol për një lidhje me reperin Sever Saraqi, por flitet se në fakt është duke jetuar një lidhje...

Arbenita Ismajli, e dashura e reperit Fero, ka qenë mjaft e pranishme në artikujt e mediave rozë muajt e fundit, kjo për shkak të imazheve...
video

Këngëtarja, Elvana Gjata, ka performuar mbrëmjen e djeshme në Bruksel. Gjatë performancës së saj, këngëtarja ka elektrizuar publikun, i cili ka kënduar bashkë me të. Ndërkohë...

Aktori protagonist i “Mbledhje e jashtëzakonshme në Parlament” rrëfen shfaqjen që po bën bujë në Tiranë, pasi u nxjerr të palarat politikanëve Nëse pyesni veten se...

Nga lidhjet direkte me “Aldo Morning Show”, ku provoi gazetarinë e terrenit me gjithë vështirësitë e profesionit, Enki Bracaj do të vendoset në një studio...

Bleona Qereti do nxjerrë klipin më të ri të këngës “Haters”, që u publikua në shtator të vitit të kaluar. Bleona ka lajmëruar se publikimi i...

Baby G nuk di të ndalet së provokuari. Këto ditë, ajo po i kalon pushimet në një nga vendet e nxehta. Nga atje, Baby G po...

Redona Koçi është modelja me shumë ndjekës në “Instagram”, e cila Shën Valentinin e festoi me një set fotosh shumë provokuese, ku lëkura takohej me...
 

Politikë

11:52 Kreu i PD-se, Lulzim Basha ne nje reagim pas ngjarjes se rende te ndodhur mbreme ne Rreshen, ku ish-burri, vrau me arme zjarri ne...

11:26 Ministri gjerman për Europën në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth është shprehur me besim, se BE në mars do të marrë një vendim...

11:21 Zbardhet mesazhi dhe porositë e liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për kryetarët e partisë në rrethe, lidhur me manifestimin e thirrur nga kreu...

Kronikë

12:13 Zbardhen te tjera detaje nga ngjarje e rende qe ndodhi kete paradite ne Durres. Gazetari i "Panorama" raporton se burri ka vrare gruan ne biznesin qe...

12:10 Policia ka dhënë detajet e para për krimin e rëndë që ndodhi në Durrës sot paradite, ku burri i mori jetën gruas. Blutë bëjnë me...

11:40 Disa nxënës të një shkolle në Bulqizë janë dërguar në spital mesditën e sotme me shenja helmimi, raporton "News24". Dyshohet se ata janë helmuar nga...
 

Sport

11:16 Esat Mala ditën e hënë luajti si titullar për Partizanin B, ndaj Tiranës B, në një ndeshje që përfundoi 1-1. Madje mesfushori i të...

23:49 “Panorama Sport” jep vlerësimet për 10 skuadrat e Kategorisë Superiore pas përfundimit të javës së 23-ë të kampionatit shqiptar. TIRANA (8) Çfarë karakteri ndaj Kukësit! Bardheblutë...

20:18 Rikthehen polemikat për arbitrimin, këtë herë nga stadiumi “Air Albania”, por jo sa i përket kryendeshjes Kukësi-Tirana, por Partizani-Bylisi, që u luajt 24 orë...

Dossier

14:55 A është e vërtetë se Mehmeti Shehu kishte kërkuar 3 milionë dollarë për të vrarë Enver Hoxhën, ose më saktë për të helmuar atë? Pas...

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...

18:18 Dashnor Kaloçi/ Memorie.al publikon historinë e panjohur të ndodhur në qytetin e Shkodrës më 23 janar të vitit 1983, kur dy  të rinj, Fatmir Gusha dhe...

Speciale

09:04 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e familjes Toro nga fshati Kurjan i Mallakastrës, ku të parët e saj, pasi ishin diplomuar në universitetet...

10:45 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e familjes tiranase Sallaku, e cila gjatë periudhës së pushtimit të vëndit (1939-1944) u bë një bazë e...
video

22:30 Frika ndaj koronavirusit në vendin tonë rritet, ndërsa në Itali deri më tani janë shënuar 7 viktima e 229 të infektuar. Mjeku i njohur infeksionist...

Shëndeti

22:48 Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura e mëposhtme me limon...

22:28 “Ka një të vërtetë që ne e kemi pranuar. Lëvizja e mjekëve nuk ka prekur vetëm Shqipërinë, por dhe vendet e tjera të Evropës”....

00:41 Ministrja Ogerta Manastirliu foli në Open për koronavirusin ku tha se Shqipëria po bën kontroll të kufijve 24 orë në 7 ditë të javës. Rumania...

Sociale

11:06 Arsye për panik lidhur me virusin Korona nuk ka, por çdokush duhet të sillet me përgjegjësi, në mënyrën si vepron publikisht e si të...

10:22 Qytetarët durrsakë i ka mbërthyer paniku nga mundësia e përhapjes së Koronavirusit në vend. Durrësi është porta e parë pritëse, por që shërben edhe...

08:26 Nga 1 janari i këtij viti, dokumentacioni për përfitimin e lejes së lindjes së punonjësve nga biznesi duhet të plotësohet online. Në portalin qeveritar e-Albania,...

Ekonomi

08:20 Një valë e re presioni për shitjen e aksioneve përshkoi në tregjet globale të martën ndërsa u shfaqën prova të reja në lidhje me...

08:14 Italia është partneri kryesor i Shqipërisë, si për tregtinë, ashtu dhe për lëvizsjet e shtetasve, sidomos përmes ajrit e detit. Me Italinë realizohet rreth 33%...

07:00 Pas një bashkëpunimi të frytshëm 30 vjeçar, Z. Ahmet Çalik nderohet me titullin e lartë të shtetit japonez. Në Shqipëri Çalik Holding është prezent...

Kulturë

08:16 Publikohet historia e panjohur të Prenk Jakovës me origjinë nga Gjakova por i lindur dhe i rritur në qytetin e Shkodrës në moshën shtatë vjeçare,...

10:12 Konferenca ndërkombëtare shkencore “Emigracioni politik shqiptar në vitet 1944-1990”, e mbajtur ditën e djeshme në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar, u shoqërua nga një...

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...

Unë Gruaja

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...

14:49 ARISTIR LUMEZI / Vito Kapo, bashkëshortja e Hysni Kapos, numri dy i kupolës komuniste, këmbëngul se ai u eliminua nga Ramiz Alia në një...