Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

UPDATE/ Nje grua eshte gjetur e pajete ne banesen e saj ne Pogradec. Ne banese kur ka shkuar policia ka gjetur edhe nje vajze brenda, per...

Ish kryeministrit Sali Berisha ka folur sot për zgjedhjet e 25 prillit dhe marrëdhëniet me aleatët. I ftuar në “Zone e Lirë”, Berisha ka folur për...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se pas draftit të propozuar nga PS në Këshillin Politik, që sipas tij ‘i mbyll listat’, ambasadorët mes tyre edhe...

Pas votimit te anetaresise se PD ne Tropoje, per zgjedhjen e kandidateve ne garen per deputetet e ardhshem, mbremjen e sotme kane dale edhe rezultatet. Burimet...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar në “Zonë e Lirë” arsyen e largimit të kryeministrit Edi Rama nga kandidimi në Durrës. Sipas Berishës, Rama u largua nga...

Procesi i votimit të kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike, në qarkun e Kukësit është mbyllur. Vetë PD e këtij qarku njofton se pjesë në votime...
video

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama nga Vlora për ndërtimin në këtë qytet të aeroportit të ri, ka reaguar ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma. //...

Çështja e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë vijon të mbetet një nga diskutimet më të nxehta të politikës shqiptare, por edhe asaj rajonale. Kjo për shkak...

Disa nga dëshmitarët në lagjen “11 Nëntori” në Elbasan  kanë thënë se Lefter Zhidru, viktima e aksionit të djeshëm prej 5 orësh të Policisë së...

Një aksident është regjistruar pak më parë në Ersekë, në rrugën e "Barmashit".  "Panorama" mëson se si pasojë e përplasjes së dy makinave kanë mbetur të plagosur...

Një shqiptar 47-vjeçar nga Kosova ka mbetur i vdekur pas një zënke në familje mëngjesin e së enjtes në Zvicer, ndërsa janë lënduar gruaja dhe...

Një 40 vjeçar shqiptar dyshohet se u përpoq të përdhunonte nënën 57-vjeçare të ish-të dashurës së tij. Për këtë arsye E.S, duhet të përgjigjet për...

Partia Demokratike nisi sot procesin e votimit nga anëtarësia të kandidatëve për deputetë, në degët e Kukësit, Hasit dhe Tropojës. Në përfundim të votimit në Kukës,...

Nga Artur ZHEJI Takoj dhe shoh shpesh e më shpesh, njerëz të kërrusur apo në kërrusje e sipër, të cilët pasi pështyjnë dhe psherëtijnë, u japin...

Një studim i fundit i boturar në mediat e huaja bën të ditur se virusi COVID-19 po vazhdon të pësojë mutacion. Ekspertët besojnë se ndoshta...

Kompania Kurum ka paditur Shqipërinë në arbitrazh ndërkombëtar, duke kërkuar një dëmshpërblim me vlerë të raportuar prej 100 milionë euro për prishjen e kontratës së...

ARDIT HOXHA/ Pas draftit të Partisë Socialiste kanë marrë formë edhe dy draftet e opozitës parlamentare në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor, si reflektim...

Nderkohe qe shifrat e te prekurve rritet dhe numri i vdekjeve po ashtu, OBSH ben nje tjeter paralajmerim te frikshem. "Numri global i të vdekurve mund...

Trupi i shqiptarit 36-vjeçar, Laert Beqajt, i cili rezultonte i zhdukur prej 17 muajsh është gjetur tre ditë më parë në një zonë shkëmbore Andro. Mediat...

Shumë aktorë janë të gatshëm të diskutojnë Mesdheun Lindor në një konferencë shumëpalëshe, tha presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel në fjalimin e tij gjatë...

Panorama Plus

Selena Gomez ka zbuluar shenjën në kofshën e saj, që i ngeli pas transplantit të veshkës tre vjet më parë. Këngëtarja pozoi me bikini dhe tregoi...

Keisi Medini është kthyer tashmë në një nga modelet më të njohura e më të komentuara nga publiku shqiptar. Herë pas here, ajo tërheq vëmendjen e...

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e kanë kritikuar për vendimin e marrë, për...

Katër ditë më parë, Enca befasoi fansat me fotot e fundit që postoi në llogarinë e saj në Instagram, pasi shfaqej me paterica dhe me...

Demi Lovato dhe Max Ehrich i kanë dhënë fund fejesës së tyre vetëm 6 muaj pasi nisën lidhjen, raporton “People”. "Ishte vendim i vështirë, por Demi...

Fjoralba Ponari është kthyer në një ndër moderatoret më të komentuara të publikut shqiptar, edhe për faktin se ka luajtur paksa me misterin sa i...

Vilma Masha solli në jetë vajzën e saj Sea rreth nëntë muaj më parë. Moderatorja e sportit e mbajti vogëlushen larg syrit të njerëzve, duke publikuar...

Ka kaluar thuajse një vit që nga nata finale e edicionit të 21 të “Këngës Magjike”, ku u shpall fituese e çmimit të parë këngëtarja...

Ditën e djeshme, emisioni “Përputhen” nisi me takimin e Anës dhe Erionit.Ai kishte menduar për çdo gjë deri në detaje që në puntatën e parë,...

Sadna, emri i vërtetë i së cilës është Sara Khan, u bë shumë e njohur në vendin tonë për shkak të rolit tek seriali indian...

Revista prestigjioze Forbes ka shkruar një artikull për vendet që mund të vizitohen lehtë gjatë periudhës së pandemisë. Mes shteteve të listuara nga “Forbes” është edhe...

Tayna i ka vënë flakën rrjetit me foto topless. Reperja, e cila aktualisht po qëndron në Kaliforni, pozoi brenda një vaske duke vënë në pah format...

Lajmet se Eneda Tarifa do të zëvendësoje Xhemi Shehun në moderimin e “Portokallisë” po qarkullojnë prej ditësh. Ndërkohë që asnjëra prej tyre nuk reagoi, duket se...

Që prej muajit korrik po qarkullojnë lajmet se moderatorja e njohur, Xhemi Shehu, nuk do të jetë më pjesë e “Portokallisë”. Madje, ajo nuk ishte as...

Elgit Doda u bë baba për herë të parë në muajin qershor. Bashkëshortja e tij, Klea Huta solli në jetë një djalë që e quajtën...

Kryebashkiaku i Ersekës, Erion Isai është bërë baba për herë të dytë. Bashkëshortja e tij, Ajlin solli sot në jetë vajzën e tyre të dytë, të...

Pas ndarjes nga Albi Nako, balerina Klaudia Pepa e ka mbajtur jetën e saj private larg vëmendjes së mediave. Ajo është treguar mjaft e rezervuar për...

Rudina Dembacaj i ka thënë “Po” propozimit për martesë të Mark Frroku. Ish-deputeti i bëri moderatores propozimin e ëndrrave në Kapadokya të Turqisë dy ditë më...

Sharon Stone ka puthur shumë meshkuj gjatë karrierës së saj të gjatë si aktore. Por kush prej tyre i ka dhënë puthjen më të mirë? Në një...

Redona Koçi ka publikuar një video intime me partnerin e saj teksa udhëtonin me makinë. Juristja seksi ndau me ndjekësit pamjet nga brenda automjetit ndërkohë që...

Politikë

22:56 Ish kryeministrit Sali Berisha ka folur sot për zgjedhjet e 25 prillit dhe marrëdhëniet me aleatët. I ftuar në “Zone e Lirë”, Berisha ka folur...

22:37 Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se pas draftit të propozuar nga PS në Këshillin Politik, që sipas tij ‘i mbyll listat’, ambasadorët mes tyre...

22:25 Ditën e sotme qarku i Kukësit mbylli votimin në anëtarësi për kandidatët për deputetë. Të zgjedhurit janë Admir Sinamati, Arben Cejku, Ibrahim Bruka, Sahit...

Kronikë

23:07 UPDATE/ Nje grua eshte gjetur e pajete ne banesen e saj ne Pogradec. Ne banese kur ka shkuar policia ka gjetur edhe nje vajze brenda,...

22:34 Sektorit të gastronomisë në Kosovë i është zgjatur orari i punës për një orë më shumë. Me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës për...

21:37 Disa nga dëshmitarët në lagjen “11 Nëntori” në Elbasan  kanë thënë se Lefter Zhidru, viktima e aksionit të djeshëm prej 5 orësh të Policisë...


Sport

23:48 Trajneri i Tiranës ka folur për “Complete Sports”. Ai ka rrëfyer se në Shqipëri ndihet i vlerësuar. “Ne besojmë te vetja jonë. Gjithmonë besojmë...

21:04 “Panorama Sport” ju sjell momentet më pikante të ndeshjes miqësore Tirana-Dinamo (2-1):  -Ka qenë një nga ato ndeshje pa tifozë ku është ndier zhurma e...

20:59 A mund të falet Skënderbeu nga UEFA? Ka pak shanse… Madje vetë klubi, i shqetësuar nga artikulli i publikuar të enjten në “Panorama Sport”,...

Dossier

13:41 AFRIM IMAJ/  Që nga infarkti i parë në qershor të vitit 1978, shëndeti i Hysni Kapos, numrit dy në piramidën e Partisë, nuk u përmirësua...

07:50 DASHNOR KALOÇI/Publikohet historia e panjohur të zhvillimit të zgjedhjeve të para parlamentare që u mbajtën në Shqipëri në pranverën e vitit 1921, ku populli...

13:33 NEXHMIJE DHE ENVER HOXHA ME HYSNI E VITO KAPON AFRIM IMAJ/ Ka qenë mesi i qershorit të vitit 1978 kur Hysni Kapo ka ndierë për herë të...

Speciale

20:55 Në vitin 1925 Shqipëria miratoi një rregullore të detajuar  për mënyrën sesi duhej të jepeshin patentat, si merrej leja e qarkullimit të automjeteve, tarifat...

20:24 AFRIM IMAJ/ Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme e vitit 1973. Përtej...

15:59 Publikohet një tjetër pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorëshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

Shëndeti

14:16 Të gjithë ata që kanë kofshë të trasha dhe ije të mëdha kanë më shumë mundësi të jetojnë për një kohë më të gjatë,...

15:09 Për shumicën e grave, shëndeti vaginal është ende tabu, pasi, në fund të fundit, ne ende i quajmë ato “pjesë private”. Sipas “The Sun”, heshtja...

16:36 Njerëzit që kanë pësuar sulme në zemër mund të rrisin shanset për të jetuar më gjatë duke rikthyer nivelet normale të aktivitetit seksual, sipas...

Sociale

16:59 Parashikimi per nje perkeqesim te motit ne fundjave, me rrebeshe shiu dhe stuhi, ka detyruar AKMC, agjencine në varësi të Ministrisë së Mbrojtjes t'u drejtohet...
video

16:04 124 raste të reja me koronavirus dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit në vend. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë...

15:42 Ky vit i ri duhet t’i gjente shkollat me 2-fish më shumë psikologë, referuar deklaratës së muajit gusht të ishministres së Arsimit, Besa Shahini....

Ekonomi

19:59 Kompania Kurum ka paditur Shqipërinë në arbitrazh ndërkombëtar, duke kërkuar një dëmshpërblim me vlerë të raportuar prej 100 milionë euro për prishjen e kontratës...

15:42 Disa nga bankat më të mëdha në botë kanë ndihmuar kriminelë të ndryshëm, për të lëvizur paratë e krijuara nga aktiviteti kriminal për thuajse...

11:42 ARISTIR LUMEZI/ Qeveria do të lehtësojë biznesin e vogël nga barra fiskale. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministren e Financave dhe Ekonomisë, Anila...

Kulturë

14:41 ANILA DEDAJ/ "Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit duhet të dalë jashtë skemës së varësisë nga shteti". Ishte kjo fraza e artikuluar nga ministrja...

14:02 Forumi u organizua në kuadrin e veprimtarive të programuara pas ngritjes së Njësisë në muajin shkurt të këtij viti. Në këtë veprimtari morën pjesë:...

11:31 Kush e tha se të vish në fronin e një shteti duhet të jesh trashëgimtar i një dinastie, diplomat, politikan a personalitet i vendit?...

Unë Gruaja

22:40 Ka gjithmonë një arsye a një histori pas të gjitha punëve që bëjmë. Pavarësisht si kanë ecur ngjarjet gjatë rrugës, fillimet kanë për të rrëfyer....

15:46 Nga Ferdinand Samarxhi “Mjeshtër i Madh” NË VEND TË EPILOGUT… Sa herë që vijnë jubile, gjeneza e kombit tonë më shumë rrezaton, më inkandeshente bëhet dhe...

13:58 NGA UVIL ZAJMI Ajo ka qenë një vizitë e paprogramuar nga askush dhe pa asnjë protokoll zyrtar. Gjithçka, surprizë. Ishte pranverë e vitit 2005, kur...