ANILA DEDAJ/ Ajo ishte vetëm 20 vjeçe kur trokiti në dyert e Kinostudios “Shqipëria e Re”… Me ëndrra mbi supe, vullnet e dashuri për punën...

Kryeministri Edi Rama falënderon Shtetet e Bashkuara për rritjen e shumës së deklaruar në Bruksel për procesin e rindërtimit pas tërmetit dramatik të 26 nëntorit...

Pas deklaratës së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj se institucioni i Presidencës duhet rregulluar me ligj, zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi shkruan se...

Pas thirrjes së Presidentit të Republikës Ilir Meta se në datën 2 mars, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, përpara Kryeministrisë, me popullin shqiptar do lidhet një...

Një megaoperacion policior është realizuar nga policia e Maqedonisë së Veriut në koordinim me Policinë Italiane, në fshatin Krushopek të Komunës së Sarajit. Në një magazinë...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë në mbështetje të punonjësve të rafinerisë së naftës dhe stacionit të pompimit të ujit në Poçem , të...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar sot kryeministrin Edi Rama, Presidentin Ilir Meta dhe kreun e PD-së, Lulzim Basha. Me një deklaratë për...

Nuk do ta besoni, por kjo është çështja më e përfolur për momentin në polici. Madje edhe në prokurori. Qarkullon në formën e barsoletës, por...

Pasditen e djeshme u plagos rëndë në një aksident rrugor dhe natën e kaluar rreth orës 22:30, disa orë pas përplasjes humbi jetën. Djali i vogël...

Në një aksion ndërkombëtar policor po zhvillohet në këto momente në fshatin Krushopek të Sarajit, në Maqedoninë e Verit. Sipas raportimeve të mediave vendase është zbuluar...

“Nuk ka prokurori politike që mund të ndalë qytetarët e lirë të protestojnë ndaj korrupsionit dhe dhunës qeveritare” – kështu ka thënë kreu i Partisë...

Si pjesë e vëzhgimeve të territorit, policët në Pordenone vunë re mbrëmjen e shkuar një BMW të zezë me targa italiane dhe me tre persona...

Ky është momenti kur trupi i pajetë i Jan Prengës futet nga dy persona në një furgon të bardhë që ndodhet i parkuar në garazhin...

BLEONA METUSHI/ Gjyqtarët dhe prokurorët e shkarkuar në të dyja shkallët e vetingut kanë ngritur një shoqatë me emrin “Drejtësi për drejtësinë” dhe i janë...

Valdete Bllaca kishte arritur që tezen me bashkëshortin e saj të mos i linte të hynin brenda shtëpisë dhe t’i shihnin të vdekur, pasi i...

Policia e Maqedonisë së Veriut ka vënë në pranga një kriminel të rrezikshëm shqiptar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Mediat fqinje shkruajnë se shqiptari...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas qëndrimeve të Komitetit të Helsinkit lidhur me tentativën e qeverisë për të ndryshuar "Ligjin e Gjykates Kushtetuese”. Në...

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot ambasadoren e Kanadasë, Alexandra Bugailiskis. Me një shënim në facebook, Presidenti Meta ka shpërndarë foto nga takimi, ndërsa shkruan se...

Arrestimi i 27-vjeçarit Bajram Hidri u servir pak orë më parë si një arritje e suksesshme e policisë, por në të vërtetë dosja në ngarkim...

Panorama Plus

Kryeministri Edi Rama u largua nga emisioni “Real Story” në News24 mbrëmjen e së martës për një arsye shumë të veçantë. Ai tha se vajza e...

Pas festivalit të RTSH, që u shoqërua me shumë polemika, u aludua se marrëdhënia e dy mikeve prej shumë vitesh, Alketa Vejsiut dhe Vera Grabockës...

Rita Ora gjithmonë ka treguar dashurinë për atdheun e saj. Këngëtarja me famë botërore nuk i ka harruar rrënjët dhe kurdoherë shprehet krenare që është shqiptare. Dhe...

Pasi Tuna hoqi mbiemrin e bashkëshortit, Patris Berisha nga Instagrami menjëherë në media u aludua se çifti i dha fund martesës 3 vjeçare. Por Patrisi ka...

KLOTILDA HARKA/ Egla Harxhi i dha fund para disa muajsh marrëdhënies me fotografin e njohur, Aleksander de Basseville, i cili njihet tashmë si “Princi i...

Modeli i famshëm shqiptar, Alessio Alia, do të bëhet baba për herë të tretë në korrik, pas vajzës dhe djalit. Alessio, i cili ka krijuar...

Është rikthyer përsëri në vëmendje historia rozë, që presupozohej se kishte ndodhur mes ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreka, dhe zëvendësministres së Brendshme, Romina...

Askush nuk e priste që Fate Velajt, deputeti socialist, i cili vishet me shumë stil sa herë vjen në Parlament, t’i kërcënohet froni i mbretit...

Ka lënë ekranet e mëdha dhe emisionet që drejtonte dikur për të punuar në ERTV, ekranin e Kryeministrit Rama, i cili transmeton për momentin vetëm...

Ajo është prezantuesja e lajmeve nga sporti me të folurën e veçantë, që mori famë të menjëhershme në Shqipëri pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara...

Nëse e has rastësisht në rrugë, sidomos në zonën e ish-Bllokut ku ajo banon dhe del shpesh në këmbë, nuk do të kesh asnjë surprizë...

Monika Kryemadhi, Petrit Vasili dhe Oert Bylykbashi janë fotografuar pak ditë më parë duke biseduar në këmbë me njëri-tjetrin.  Opozita, në fakt, ka plot për të...

Fate Velaj dhe Sadri Abazi nuk janë të vetmit deputetë që përpiqen shumë për t’u veshur bukur dhe me stil. Nuk ngelet pas as deputeti...

Kanë rënë menjëherë në sy për ngjyrën e zgjedhur. Vetë ngjyra pink tërheq vëmendjen sepse është shumë e ndezur.  Kësaj i shtohet fakti që kur vijnë...

Me veshjen e kuqe latex, Lei Kraja e solli e para Shën Velentinin në “Instagram”- in e saj. Prezantuesja e njohur e emisioneve sportive, e rritur...

Tashmë është një strategji e njohur. Nëse ke një këngë me mesazh të bukur dashurie, publikoje më 14 shkurt, ditën e të dashuruave.  Duket se kështu...

Fiks për Shën Valentin, modelja Adrola Dushi dhe rokeri Eugent Bushpepa janë prezantuar si çift romantik i dashuruar, brenda 4 minutave të klipit me titull...

Pak muaj më parë, teksa po promovonte librin e saj të dytë me receta gatimi, moderatorja e njohur Arbana Osmani, në një intervistë për revistën...

Dy vajzat simpatike të ekranit, Jonida Vokshi dhe Klea Huta, e festuan këtë 14 shkurt si shtatzëna, në pritje të fëmijëve të tyre të parë...

Vajza e artistit Robert Aliajt, Gala ja ka dalë të rrëmbejë të gjithë vëmendjen e e jurisë në fazën e audicioneve të fshehta në ‘The...
 

Politikë

19:51 Kryeministri Edi Rama falënderon Shtetet e Bashkuara për rritjen e shumës së deklaruar në Bruksel për procesin e rindërtimit pas tërmetit dramatik të 26...

19:49 Pas deklaratës së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj se institucioni i Presidencës duhet rregulluar me ligj, zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi shkruan...

19:46 Pas thirrjes së Presidentit të Republikës Ilir Meta se në datën 2 mars, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, përpara Kryeministrisë, me popullin shqiptar do lidhet...

Kronikë

18:59 Një aksident i rëndë është regjistruar në fshatin Rrenc, të njësisë Guri i Zi, në Shkodër. Burime për “Panorama” bëjnë me dije se Edison Huka,...

18:48 Nuk do ta besoni, por kjo është çështja më e përfolur për momentin në polici. Madje edhe në prokurori. Qarkullon në formën e barsoletës,...

18:40 Pasditen e djeshme u plagos rëndë në një aksident rrugor dhe natën e kaluar rreth orës 22:30, disa orë pas përplasjes humbi jetën. Djali i...
 

Sport

20:03 Aventura në radhët e Partizanit nuk po shkon në mënyrën më të mirë për mesfushorin Aristoteles Romero. Kampionët e Shqipërisë të pakënaqur nga forma e...

18:28 Komisioni i Disiplinës mori vendimet në seancën e sotme për javën që lamë pas në futbollin shqiptar. Zyrtari i klubit të Laçit Kleo Laska përjashtohet...

17:47 Presidenti i Atletiko Madridit Enriko Çerezo vazhdoi serinë e replikave kundër deklaratave të trajnerit të Liverpulit Jurgen Klop dhe disa futbollistëve se sfida e...

Dossier

18:00 Perlat Çaushi, ish-drejtor i Zbulimit me Jashtë, me zyrë në Ministrinë e Jashtme, tregon të vërtetat e tij mbi vrasjen, siç e cilëson ai,...

16:50 Perlat Çaushi, ish-drejtor i Zbulimit me Jashtë, me zyrë në Ministrinë e Jashtme, tregon të vërtetat e tij mbi vrasjen, siç e cilëson ai,...

08:14 Dashnor Kaloçi /Memorie.al publikon historinë e panjohur të Sulejman Vuçiternës nga fisi që e ka prejardhjen nga Verbovsi të Drenicës së Veriut, i cili në...

Speciale

18:00 Perlat Çaushi, ish-drejtor i Zbulimit me Jashtë, me zyrë në Ministrinë e Jashtme, tregon të vërtetat e tij mbi vrasjen, siç e cilëson ai,...

08:06 Dashnor Kaloçi/ Publikon kujtimet e panjohura të kolonel Hamit Keçit, ish-shok kursi me Mehmet Shehun në shkollën ushtarake në Itali dhe më pas në...

10:12 Aurenc Bebja/ Ishte viti 1970, kur mediat e huaja raportuan mbi pengmarrjen e nje avioni, plot me pasagjere dhe autor ishte nje shqiptar.  “Paris-presse” ka...

Shëndeti

19:58 Kopra dhe farat e koprës janë të pasur me flavonoidë të cilët luftojnë inflamacionin dhe përmirësojnë reagimet e sistemit imunitar kundër tij. Kjo bimë është...

13:20 Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu thotë se Shqipëria nuk ka asnjë karantinë për të futur personat që mund të preken nga koronavirusi, që...

09:52 Në jo pak raste, pacientët dhe familjarët e tyre shqetësohen sepse e lidhin rritjen e PSA (matja në gjak e nivelit të antigjenit specifik...

Ekonomi

07:56 Qeveria ka vendosur të rregullojë me një ligj të veçantë atë që quhet turizëm detar duke përfshirë këtu të gjithë mjetet lundruese apo ato...

07:52 Bizneseve të mëdha e të vogla të Tiranës u kanë dalë në sistem tarifat e reja të pastrimit, të cilat kanë qenë në rritje...

20:53 Për gati një dekadë, kompania ‘Stream Oil and Gas’ –e quajtur ‘Transatlantic Petroleum’ nga 2014 dhe e udhëhequr nga biznesmeni grek, Sotirios Kapotas dhe...

Kulturë

20:15 ANILA DEDAJ/ Ajo ishte vetëm 20 vjeçe kur trokiti në dyert e Kinostudios “Shqipëria e Re”… Me ëndrra mbi supe, vullnet e dashuri për...

10:56 ANILA DEDAJ/ “Sabihaja bëri atë që bëjnë salmonët, u kthye në shtëpi. Notoi kundër rrymës”... Historinë e biologes dhe iktiologes së parë shqiptare, Sabiha...

10:42 "Një urë midis Ballkanit Perëndimor dhe thelbit të BE-së". Kështu përcaktohet kontributi i dr. Valbona Zenelit, një nga zërat më premtues në fushën e studimeve...

Unë Gruaja

14:49 ARISTIR LUMEZI / Vito Kapo, bashkëshortja e Hysni Kapos, numri dy i kupolës komuniste, këmbëngul se ai u eliminua nga Ramiz Alia në një...

14:50 Hysni Kapo vdiq në 23 shtator 1979, në Paris. As doktorët francezë nuk arritën t'ia zgjasnin jetën udhëheqësit komunist. Ishte Ramiz Alia ai që i...

11:04 Anila Dedaj/ “Kur Nexhmije Pagarusha ngjitej në skenë, e gjithë vëmendja e publikut ishte tek ajo. Kishte një prezencë të jashtëzakonshme, e hijshme si rrallëkush,...