Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Artan Shkëmbi është pezulluar nga detyra e Drejtorit në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Artan Shkëmbi...

Një bandë trafikantësh mbajti të mbyllur dhe të lidhur me zinxhirë dy burra me origjinë shqiptare në një zonë të fshehur urbane në Náquera (Valencia). Alarmi...

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino është infektuar nga koronavirusi. Burime për “Panorama” bëjnë me dije se ajo është...

ARDIT HOXHA/ Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, si reflektim i ndryshimeve kushtetuese të 30 korrikut për të mundësuar hapjen e listave, pritet që brenda kësaj jave...

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në burg pedagogun e Universitetit "Fan Noli" në Korçë, Alket Dino. Sipas Prokurorisë, Dino...
video

Bashkëkryetari i komisionit të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri, thotë se ndryshimet kushtetuese të miratuara në fundin e sesionit të shkuar parlamentar, tha se shkaktuan tërmet...
video

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka folur sot për mënyrën se si do funksionojnë koalicionet në zgjedhjet e ardhshme, nëse do të...

Nga Ervis Iljazaj Me të gjitha gjasat, e vetmja çështje përmbajtjesorë që do të diskutohet në  zgjedhjet e ardhshme, dhe do të përdoret fortë nga palët...

Java që lamë pas, ishte tejet pozitive për legjionarët shqiptarë, të cilët kanë shkëlqyer me skuadrat e tyre ku aktivizohen. Padyshim paraqitjen më të mirë e...

AGRON GJEKMARKAJ Qëkur jemi njohur me his torinë e vërtetë të Kosovës dhe paradigmën kulturore të saj, e shndërruar në paradigmë nacionale e politike, s'e paskemi...

Lajmi për vdekjen e Kristian dje në mëngjes u përhap me shpejtësi në të gjithë vendin. Familja Kazazi është me origjinë nga Shqipëria, por ka...
video

Komisioni i Ligjeve diskutoi sot dhe miratoi në parim  ndryshimet në Kodin Zgjedhor, i cili më pas do të kalojë për votim në Kuvend në...

Prokuroria ka mbyllur hetimet për Abaz Dogën, Klajdi Pocin dhe dy të miturit R.O dhe F.B.   Ish-roja i Shkollës 8 vjeçare në Babrru, ka abuzuar seksualisht...
video

(Live nga mbledhja e Komisionit të Ligjeve, ku po shqyrtohen ndryshimet ne Kodin e ri Zgjedhor) MARIGLEN KUME /Opozita e bashkuar ka depozituar në Këshillin Politik...

Naftëtarët e Ballshit sërish kanë dalë në protestë, ndërsa kanë paralajmëruar se do të hyjnë në grevë urie. Punonjësit janë mbledhur para uzinës, ndërsa shtuan se...

Mjeku Tritan Kalo ka dalë me një mesazh për të gjithë qytetarët, që te kenë edhe më shumë kujdes tani që jemi në stinën e...

Anëtarja e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Brunilda Bekteshi është kallëzuar në SPAK nga Shoqata “Drejtësi për Drejtësinë”. Sipas denoncimit, Bekteshi ka fshehur të ardhurat e...

"E lashë atë të gjallë," i pandehuri Valdon D. pretendoi për habinë e të gjithëve në gjykatën rajonale të premten. Me këtë, ai pretendon se e...
video

Kryeministri Edi Rama ka folur pas takimit me drejtuesit politik në qarqe. Kreu i qeverisë u shpreh se takimi u zhvillua për të intensifikuar punën...

Panorama Plus

Bebe Rexha e ka mbajtur jetën e saj sentimentale larg vëmendjes së mediave. Vetëm pak kohë më parë, ajo vendosi që të na prezantonte me partnerin,...

Mami i moderatores së njohur, Fiori Dardhës është shtruar në spital. Ajo bëri të ditur vetë lajmin në rrjetet sociale, por nuk zbuloi çfarë diagnoze ka. Moderatorja ndau...

Robert Berisha dhe Nora Istrefi vazhdojnë të ruajnë një marrëdhënie të mirë edhe pas ndarjes. Madje ish-çifti e mbështesin njëri-tjetrin dhe nuk mungojnë komentet në rrjetet...

Elio Hyskaj është një nga 12 deputetët të cilët rreth tre vite më parë mori mandatin për deputet të cilin e la një kolegu i...

Nga Klotida Harka/ Ai është protagonisti i shfaqjes “Bosh” që po komentohet këto ditë në Tiranë, pasi ka nuditet dhe nuk lejohen fotot e videot. Josif...

Nga Klotilda Harka/ Një album fotosh celebrimi ku Marko Caka shfaqet dhëndër me nusen e tij në krah nuk është skena e filmit të tij të...

Këngëtarja e njohur, Arilena Ara ishte disa ditë më parë pjesë e rubrikës “Tani mund të këndosh” tek e “Diela Shqiptare”, ku në një intervistë...

Fjolla Morina është rasti më i fundit ku kronika e rozë takohet më kronikën e zezë. Një ditë pasi gjykata e liroi nga qelia, këngëtarja...

Nuk ia ka kursyer vetes ditët e plazhit të kësaj vere edhe pse është në prag të lindjes së fëmijës së dytë. Paparazi ynë e...

Blogeri Olti Curri është një ndër personazhet televizivë më të ndjekur, gjithnjë në qendër të vëmendjes për opinionet e tij. Prania e tij në emisione...

Pandemia e Covid-19 e cila ka mbërthyer prej muajsh gjithë botën si dhe ka rritur fluksin e angazhimit dhe të punëve në Ministrinë së Shëndetësisë...

Bëhet fjalë për dy nga deputetët e Parlamentit shqiptar, të cilët duhej të kishin kujdes maksimal në këtë kohë pandemie. Por nga fotot e kësaj të...

Gjithmonë i kemi parë të shoqërohen së bashku. Edhe kur Besa Shahini, dikur zëvendëse e Lindita Nikollës, u bë Ministre e Arsimit duke i zënë...

Nëna e Morena Tarakut është ndarë nga jeta shumë vite më parë. Pavarësisht kalimit të viteve, dhimbja në zemrën e këngëtares nuk është shuar. Ajo e ndjen...

Fundi i martesës së Mozzik dhe Loredanës pak kohë pasi erdhi në jetë vajza e tyre Hana u komentua mjaft në media. Pas ndarjes, Mozzik u...

Hermes Nikaj është mbyllur në shtëpi pasi gjykata dha masën “arrest shtëpie” ndaj tij. Por “Zogu i Tiranës” është përballur me një hall të madh, teksa...

Fjolla Morina ka reaguar pas thashethemeve se biznesmeni, i cili e shoqëronte në makinë në momentin që u kap në kufi me armë, është i...

Rreth dy vite më parë, djali i moderatorit të njohur Ardit Gjebreas, Joni u fejua me të dashurën e tij prej disa vitesh, Merlin Haxhiymeri. Çifti...
video

Këngëtari shqiptar Geri Xhara, i njohur me emrin e artit si Big Basta, ka publikuar dje një këngë në lidhje me situatën që ndodhet Shqipëria...

Pak ditë më parë, reperi Gold AG konfirmoi se ai dhe bashkëshortja e tij, Ermira Shkodra, do të bëhen së shpejti prindër për herë të...

Politikë

13:09 Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun e Veliaj se kanë paguar 1 miliardë lekë për për të financuar projektin e inceneratorit të...
video

13:05 Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja propozoi që dy nismat e deputetëve...

12:42 ARDIT HOXHA/ Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, si reflektim i ndryshimeve kushtetuese të 30 korrikut për të mundësuar hapjen e listave, pritet që brenda kësaj...

Kronikë

13:15 Artan Shkëmbi është pezulluar nga detyra e Drejtorit në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Artan...

13:09 Një bandë trafikantësh mbajti të mbyllur dhe të lidhur me zinxhirë dy burra me origjinë shqiptare në një zonë të fshehur urbane në Náquera...

12:22 Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në burg pedagogun e Universitetit "Fan Noli" në Korçë, Alket Dino. Sipas Prokurorisë,...


Sport

13:01 Monza është pranë nënshkrimit me Kevin Prince Boateng. Ish-mesfushori i Milanit thuhet se ka arritur tek klubi në pronësi të Berluskonit për vizitat mjekësore. Ekipi...

12:39 Tirana nis izolimin. Bardheblutë prej ditës së shtunë kanë nisur grumbullimin në një nga hotelet e kryeqytetit. Ishte vetë klubi bardheblu dy ditë më...

11:52 Java që lamë pas, ishte tejet pozitive për legjionarët shqiptarë, të cilët kanë shkëlqyer me skuadrat e tyre ku aktivizohen. Padyshim paraqitjen më të mirë...

Dossier

08:03 DASHNOR KALOÇI/ Publikohen dy letra të panjohura të ish-Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Shqiptare, pranë Ministrisë së Mbrojtjes Popullore, Petrit Dume, dërguar...

19:20 Nga: Luan Malltezi Një libër tronditës për fatin tragjik të inxhinierit elektronik Saimir Maloku nën regjimin komunist në Shqipëri. Saimiri ishte një inxhinier i talentuar....

07:54 Dashnir Kaloçi/ Publikohen kujtimet e panjohura të Zylfi Sali Lamit me origjinë nga fshati Shtiqën i rrethit të Kukësit, pinjoll i një prej familjeve...

Speciale

20:55 Në vitin 1925 Shqipëria miratoi një rregullore të detajuar  për mënyrën sesi duhej të jepeshin patentat, si merrej leja e qarkullimit të automjeteve, tarifat...

20:24 AFRIM IMAJ/ Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme e vitit 1973. Përtej...

15:59 Publikohet një tjetër pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorëshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

Shëndeti

10:59 Mjeku Tritan Kalo ka dalë me një mesazh për të gjithë qytetarët, që te kenë edhe më shumë kujdes tani që jemi në stinën...

17:18 Një lajm i mirë vjen për të sëmurët me kancer, pasi sipas studimeve në Itali pritet që trajtimi i pacientëve me tumor të mos...

16:26 Shkëputur nga vëllimi më i fundit, me novela dhe tregime fantastike-shkencore, në proces botimi: "NGJARJE NE TRUP," i doktorit dhe shkrimtarit të mirënjohur Flamur...

Sociale

12:50 Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino është infektuar nga koronavirusi. Burime për “Panorama” bëjnë me dije se ajo...

11:08 Naftëtarët e Ballshit sërish kanë dalë në protestë, ndërsa kanë paralajmëruar se do të hyjnë në grevë urie. Punonjësit janë mbledhur para uzinës, ndërsa shtuan...

10:59 Mjeku Tritan Kalo ka dalë me një mesazh për të gjithë qytetarët, që te kenë edhe më shumë kujdes tani që jemi në stinën...

Ekonomi

09:15 Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në sektorin e shërbimeve,...

19:59 Kompania Kurum ka paditur Shqipërinë në arbitrazh ndërkombëtar, duke kërkuar një dëmshpërblim me vlerë të raportuar prej 100 milionë euro për prishjen e kontratës...

15:42 Disa nga bankat më të mëdha në botë kanë ndihmuar kriminelë të ndryshëm, për të lëvizur paratë e krijuara nga aktiviteti kriminal për thuajse...

Kulturë

13:19 Ish-drejtori i Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit (ISKK), Agron Tufa ka publikuar një dokument për shkrimtarin Nasho Jorgaqi, sipas të cilit është...
video

14:32 “Di të bëj punën time, nuk mund të bëj reklamë”. Kështu është shprehur aktori shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Luran Ahmeti i cili ka...

14:41 ANILA DEDAJ/ "Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit duhet të dalë jashtë skemës së varësisë nga shteti". Ishte kjo fraza e artikuluar nga ministrja...

Unë Gruaja

22:40 Ka gjithmonë një arsye a një histori pas të gjitha punëve që bëjmë. Pavarësisht si kanë ecur ngjarjet gjatë rrugës, fillimet kanë për të rrëfyer....

15:46 Nga Ferdinand Samarxhi “Mjeshtër i Madh” NË VEND TË EPILOGUT… Sa herë që vijnë jubile, gjeneza e kombit tonë më shumë rrezaton, më inkandeshente bëhet dhe...

13:58 NGA UVIL ZAJMI Ajo ka qenë një vizitë e paprogramuar nga askush dhe pa asnjë protokoll zyrtar. Gjithçka, surprizë. Ishte pranverë e vitit 2005, kur...