Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Akademiku dhe profesori Artan Fuga thotë se Shqipëria ndër shekuj është katandisur “në një rryp toke mes detit dhe maleve”. Në një analizë të tij...

Një 46-vjeçar këmbësor është aksidentuar mbrëmjen e sotme në Fier. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në fshatin Daullas rreth orës 21:15, ku shtetasi K. E.,...

Mediat në Kosovë shkruajnë se Presidenti Hashim Thaçi po sfidon vendimet e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, duke refuzuar tërheqjen e diplomatëve që...

Dy të akuzuar për vrasje e krime të tjera të rënda janë arrestuar 72 orët e fundit gjatë kontrolleve në rrethrrotullimin e Bradasheshit, raporton News24. Prej...

Policia greke ka arrestuar një shqiptar, i cili është  dënuar me 12 vite burg si anëtar i një organizate të trafikut të drogës që vepronte...

Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo kalon shumicën e kohës së saj duke u kujdesur për pacientët me Covid-19.  Madje kjo ndodh edhe kur bëhet...

Ndërkohë që po kërkonim të gjenim arsye se përse deputetja socialiste Blerina Gjylameti nuk ishte në formën e saj të zakonshme, shumë perfekte, na u...

NGA ALTIN GJETA Intervista e liderit të opozitës, Lulzim Basha, të enjten mbrëma në Opinion duket se ka kaluar pa vëmendjen e duhur në rrethet e...
video

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur sot me shpërthim të kontrolluar një pallati 12-katësh në Durrës. IKMT ka publikuar edhe pamjet me dron nga...

Policia e Tiranës ka identifikuar autorin e plagosjes së 45-vjeçarit Spartak Beqaraj, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e sotme (e dielë) në zonën e Unazës së...

Vazhdimisht ai spikat për përzgjedhjet që bën, të cilat janë larg stilit klasik që përdorin kolegët e tij kur vijnë në Parlament. Edhe pse veshja në...

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve, në...

Për kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi vendi ka më shumë nevojë për më shumë gra në politikë dhe qeverisje. Në një status në Facebook, Krymadhi postoi...

Nga Genc Pollo Kryeministri Rama propozoi para dy ditësh Ditmir Bushatin, ish ministrin e tij për Europën e Punët e Jashtme, për postin vakant të Përfaqësuesit...

Në fakt, duhet të ishin ata të parët që të jepnin shembullin personal se si duhet të mbrohemi në këtë situatë pandemie, e cila për...

Mbrëmjen e sotme në zonën e Unazës së Re është raportuar për një person të plagosur. Sipas Neës24, bëhet fjalë për 45-vjeçarin e identifikuar si...

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri në zonën e Unazës së Re. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele (20 shtator),...

IKMT ka shembur sot me tritol një godinë 12-katëshe në Durrës. Në njoftimin e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit thuhet se është përdorur 88...

Edhe pse është një ndër universitetet më të vjetër në vend, këtë vit në universitetin e Elbasanit janë regjistruar 1032 studentë përkundrejt 2800 kuotave të...

Biznesmeni Eldi Dizdari, i njohur ndryshe edhe si Denis Matoshi, ishte një nga të arrestuarit e para dy ditëve si pjesë e kartelit të kokainës,...

Panorama Plus

Ndërkohë që po kërkonim të gjenim arsye se përse deputetja socialiste Blerina Gjylameti nuk ishte në formën e saj të zakonshme, shumë perfekte, na u...

Vazhdimisht ai spikat për përzgjedhjet që bën, të cilat janë larg stilit klasik që përdorin kolegët e tij kur vijnë në Parlament. Edhe pse veshja në...

Në fakt, duhet të ishin ata të parët që të jepnin shembullin personal se si duhet të mbrohemi në këtë situatë pandemie, e cila për...

Biznesmeni Eldi Dizdari, i njohur ndryshe edhe si Denis Matoshi, ishte një nga të arrestuarit e para dy ditëve si pjesë e kartelit të kokainës,...

Nga Blerand Rexhepi/ Një karrierë mbi 30 vite, kushtuar karatesë në përgjithësi, por edhe kickboksit e thaibox.  Flasim për Azem Maksutajn, krenaria e shqiptarëve dhe kampioni...

Këngëtarja e njohur, Zaimina Vasjari, u rikthye në muzikë pas shumë vitesh mungesë. Ajo solli një këngë të titulluar “Vetes”. Por faktet tregojnë se nuk do...

Moderatorin e njohur të “Bel mondo”, Xhani Shqerrrën, ky sezon i ri televiziv e gjen në setin e xhirimeve për programin italian, të cilin duhej...

Balerina e njohur e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, Lori Bala, ishte ulur kësaj here në panelin e jurisë së propozuar nga produksioni, për...

Për modelen e njohur Angela Martini, duket që dje nuk ishte dita e saj me fat. Një incident ishte me siguri arsyeja pse Angela Martini...

Është tashmë 41 vjeçe dhe këtë fakt e pranon gjithë krenari kur miqtë habiten se si është e mundur që një artiste aktive prej dy...

Eduart Grishaj po punon për filmin e tij të fundit dhe Arbana Osmani është mbështetësja e tij më e madhe. Moderatorja, edhe pse në ditët e...

Kjo është historia e parë e rëndësishme dashurie e këngëtarit të njohur Shpat Kasapi, që pas prishjes së fejesës me Afërdita Dreshajn. Bëhet fjalë për një...

I ka hyrë televizionit si konkurrente e “The Voice”, për të vazhduar me prezantimin e emisioneve sportive e deri te programi “E diell”. Fjoralba Ponari është...

Nuk mund të mos thuash që mes tij dhe Antonetës nuk pati shkëndija. E kemi fjalën për Lulzim Jasharin e programit “PërPuthen”, i cili gjatë...

Një ditë më parë, moderatorja Bieta Sulo, publikoi një foto me tullumbace rozë, duke bërë që të gjithë të mendonin se ishte shtatzënë për herë...

Lei Kraja është një ndër vajzat më seksi të ekranit dhe çdokush do të ishte kurioz të dinte se cili është mashkulli krah saj. Edhe pse...

Të gjitha ne vajzat mund të kemi komplekse në lidhje me një tipar tonin dhe duam që ta rregullojmë sa më parë. Fatmirësisht, sot kjo është...

Që në puntatën e dytë të emisionit “Përputhen”, janë shfaqur zënkat e para dhe pakënaqësitë ndaj djemve. Madje situata ka degraduar deri në personale, pasi konkurentët...

Fjoralba Ponari gjithmonë ka pohuar se është në një lidhje, por pa zbuluar identitetin e partnerit të saj. Pak ditë më parë, moderatorja e njohur ndau...

Dy vite më parë, moderatorja Jona Spahiu u bë nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë një djalë, i cili quhet Raiden dhe sot...

Politikë

22:21 Akademiku dhe profesori Artan Fuga thotë se Shqipëria ndër shekuj është katandisur “në një rryp toke mes detit dhe maleve”. Në një analizë të...

20:50 Për nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili Rilindja e urren futbollin. Në një reagim për bojkotin e ndjeshjeve të superligës, Vasili thotë se Rilindja bën...

20:02 NGA ALTIN GJETA Intervista e liderit të opozitës, Lulzim Basha, të enjten mbrëma në Opinion duket se ka kaluar pa vëmendjen e duhur në rrethet...

Kronikë

22:12 Një 46-vjeçar këmbësor është aksidentuar mbrëmjen e sotme në Fier. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në fshatin Daullas rreth orës 21:15, ku shtetasi K....

21:53 Dy të akuzuar për vrasje e krime të tjera të rënda janë arrestuar 72 orët e fundit gjatë kontrolleve në rrethrrotullimin e Bradasheshit, raporton...

21:16 Policia greke ka arrestuar një shqiptar, i cili është  dënuar me 12 vite burg si anëtar i një organizate të trafikut të drogës që...


Sport

22:51 Juventusi nisi sezonin e ri në kampionatin italian me fitore 3-0 ndaj Sampdorias. Kulusevski, Bonuçi dhe Ronaldo realizuan fitoren e parë të kampionëve të...

22:35 I ftuar në studion e emsionionit “Sport News Plus” të moderatores Daljana Sedia në televizionin “News 24”, trajneri i mirënjohur, Faruk Sejdini, nuk ka...

21:29 Deputeti i PS-së dhe negociatori i qeverisë me Ligën Profesioniste dhe FSHF-së për ndryshimet ligjore për sportin shqiptar, Fidel Ylli u shpreh se ndryshimet...

Dossier

08:09 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

08:22 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

15:59 Publikohet një tjetër pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorëshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

Speciale

15:59 Publikohet një tjetër pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorëshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

17:30 Ashtu si edhe vetë titulli, libri i sapobotuar i Qemal Lames është një libër dritëhijesh. Teksa ai sjell fakte të reja, të shumta janë...

19:51 Analisti i njohur, Fatos Lubonja në një intervistë ekskluzive për Gazetën Panorama ka zbërthyer veprat e Ismail Kadaresë dhe ka dhënë qëndrimin e tij...

Shëndeti

13:51 Qumështi është i shëndetshëm për kockat, por jo vetëm! Nëse e konsumoni atë para gjumit, do të keni edhe më shumë përfitime. Për shembull,...

14:30 Njerëzit sarkastikë dhe nervozë janë më të rrezikuar ndaj sulmeve në zemër, zbulojnë studimet e fundit. Sipas “Daly Mail”, studimi zbuloi se ata që shfaqnin...

13:49 Mund të duhen edhe 4 vjet për të prodhuar sasinë e nevojshme të vaksinave të koronavirusit për të imunizuar të gjithë popullsinë në botë,...

Sociale

20:40 Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo kalon shumicën e kohës së saj duke u kujdesur për pacientët me Covid-19.  Madje kjo ndodh edhe kur...

18:01 Edhe pse është një ndër universitetet më të vjetër në vend, këtë vit në universitetin e Elbasanit janë regjistruar 1032 studentë përkundrejt 2800 kuotave...

22:29 Teksa Shqipëria e kaloi javën e parë të shkollës pa mbyllur asnjë klasë mësimore në një kohë që situata pandemike nuk njohu përmirësim, vende...

Ekonomi

09:52 “Ekonomia shqiptare ka qenë nën efektin e fortë të pandemisë gjatë gjysmës së parë të vitit, e cila ka dhënë ndikimin e saj në...

08:25 Banka Botërore analizoi së fundmi se 10% e popullsisë në Tiranë dhe 6% e popullsisë në Durrës jetojnë aktualisht në ndërtesa me rrezikshmëri shumë...

17:21 Një bashkim operatorësh janë shpallur projektin e metodologjisë për ndërtimin e Tunelit të Llogarasë. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë thotë se Komisioni i Vlerësimit të...

Kulturë

15:49 NGA ANILA DEDAJ/ Brenda Arkivit Qendror Shtetëror të Filmit ruhet e gjithë trashëgimia filmike shqiptare. Mund ta konsiderojmë veten me fat për pasurinë që...

13:40 Alda Bardhyli, drejtoreshë e Qendrës Kombëtare të Librit ka folur për figurën e shkrimtarit Ismail Kadare në emisionin “Real Story” ne "News 24" ku...

15:50 ANILA DEDAJ / Filozofi romano-francez Emil Ciorian thoshte se "nuk jetohet në një vend, por në një gjuhë". Shqiptarët qysh prej gjysmës së parë...

Unë Gruaja

15:46 Nga Ferdinand Samarxhi “Mjeshtër i Madh” NË VEND TË EPILOGUT… Sa herë që vijnë jubile, gjeneza e kombit tonë më shumë rrezaton, më inkandeshente bëhet dhe...

13:58 NGA UVIL ZAJMI Ajo ka qenë një vizitë e paprogramuar nga askush dhe pa asnjë protokoll zyrtar. Gjithçka, surprizë. Ishte pranverë e vitit 2005, kur...

14:22 ANILA DEDAJ/ Në Gjirokastër, aty ku e kishin dërguar si mësuese, pianistja Aksinja Xhoja do të takonte një nga artistët e parë nga Perëndimi,...