MARK MARKU/ Nesër do të dal pa leje nga shtëpia. Do ta shkel urdhrin e qeverisë. Do të dal për nevojat e mia dhe të...

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në kufirin me Greqinë,ku disa shqiptarë kanë mbetur të bllokuar, duke iu...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka shpërndarë në twitter, fjalimin historik të Mbretëreshës së Britanisë, Elizabeth II, e cila iu drejtua sot popullit të saj,...

Ish-trajneri i kombëtares së boksit, Skënder Kurti ndërroi jetë nga koronavirusi ditën e  sotme në Spitalin Infektiv, ku ishte shtruar prej 20 ditësh. Me një shënim...

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson është shtruar në spital dhjetë ditë pas testimit pozitiv për koronavirus. Sipas BBC, Johnson  ende vuan nga simptomat e sëmundjes dhe...

"Po ju flas në një kohë që e di se po bëhet edhe akoma më e vështirë: një kohë trazirash në jetën e vendit tonë...
video

Emigrantët e bllokuar prej 3 ditësh në pikën e kalimit kufitar të Kapshticë, si pasojë e mbylljes së kufijve për shkak të koronavirusit kanë reaguar...

Kreu i PD-së, Luzlim Basha, ka reaguar me tone të ashpra për situatën e shqiptarëve të bllokuar prej 4 ditësh në kufirin me Greqinë. Me një...

Shkencëtarët e tërmeteve tregojnë sa është ulur “zhurma sizmike” pas masave kufizuese ndaj koronavirusit në botë Bllokimi i jetës së përditshme në shumë vende, me rreth...

Presidenti i FSHF-së Armand Duka replikoi ashpër me zv/kryeministrin Erion Braçe, i cili ngarkoi me përgjegjësi FSHF-në për të ndihmuar financiarisht klubet e futbollit pasi...

Wolfang Münchau/ Gjermania ka një nga sistemet më të mira të kujdesit shëndetësor në botë - aq i mirë sa që disa emigrantë jashtë vendit,...

Drejtori i Korporatës Elektroenergjitike Shqiptare, Benet Beci, ka bërë me dije se pas situatës së krijuar si pasojë e pandemisë COVID 19, janë marrë të...

Koronavirusi ka goditur më së shumti Italinë dhe Spanjën midis vendeve evropiane. Moti jashtëzakonisht i ngrohtë, kultura e Evropës Jugore dhe një ndeshje futbolli janë parë...

Pas ndarjes nga jeta të humoristit të njohur shkodran, Gëzim Kruja ka reaguar edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një postim në facebook, teksa...

Ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti, ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Spitalin Infektiv, duke e çuar numrin e viktimave nga virusi në...

Një tjetër person ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv, duke e çuar në 21 numrin e viktimave në vend. Në një njoftim për mediat, Ministria e...

Pas deklaratës së ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cila e quajti kallëzimin penal të PD-së në SPAK versionin e fundit të ‘Babales’, ka reaguar...

Një infermiere britanike u ka dërguar mesazh njerëzve që të qëndrojnë në shtëpi, duke treguar e përlotur se si shërbimi shëndetësor ishte në gjunjë për...

525 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali 24 orët e fundit, duke shënuar shifrën më të ultë që nga 19 marsi. Sipas kreut të...

Guvernatori i New York-ut, Andreë Cuomo thotë se numri i përditshëm i vdekjeve dhe personave që kërkojnë trajtim spitalor për shkak të koronavirusit ka shënuar...

Panorama Plus

Ka luajtur komedinë, dramën e tragjedinë në teatër dhe tani po i përjeton të gjitha nga pak në shtëpinë e tij, ku protagonist është vetë...

KLOTILDA HARKA/ Muzikanti i njohur shkodran, Mario Deda, po e bën të pamundurën të mundur, në këtë kohë karantine ku të gjithë janë të izoluar...

Robert Berisha prej 16 ditësh qëndronte i izoluar në konviktet e Qendrës së Studentit në Prishtinë. Pas kthimit nga Amerika, ai u detyrua nga qeveria e...

Rovena Domi, bukuroshja që solli çmimin “Miss Fotozhenia” në Shqipëri, me përfaqësimin e vendit në “Queen of the World 2010”, që u mbajt në Nurburgring...

Oriola Marashi ka ngritur temperaturat në rrjetet sociale me imazhet e fundit. Modelja është shfaqur shumë seksi e veshur me një fustan elegant dhe dekoltenë e...

Capital T ndodhet i izoluar në shtëpi për shkak të koronavirusit. Dhe gjatë qëndrimit mbyllur këngëtari është bërë nostalgjik dhe është kthyer pas në kohë. Ai...

Prej kohësh është përfolur për një lidhje mes këngëtarit Ledri Vula dhe Sara Hoxhës. Por të dy ata nuk kanë reaguar asnjëherë në lidhje me thashethemet....

Këngëtarja Era Rusi ka zbuluar një propozim për martesë që iu është bërë dje. Ajo tregoi se një i panjohur i shkruante duke i kërkuar të...

Për këngëtaren nga Kosova, Shkëndije Mujaj kjo pandemi koronavirusi është sprova që njerëzit duhet të kalojnë para Zotit. Në karantinë me babain akademik, për “Panorama Plus”...

MC Kresha i dha fund beqarisë pak kohë më parë. Dhe menjëherë pas lajmit u raportua se këngëtari dhe bashkëshortja e tij Erzina ishin në...

Që pas bërjes publike të lidhjes së tyre Rudina Dembacaj publikon shpesh foto dhe video me partnerin e saj të ri ish-deputetin Mark Frroku. Madje moderatorja...

Këngëtari Muhamet Sejdiu ka dhënë lajmin e gëzuar për të gjithë fansat e tij. Ai dhe bashkëshortja e tij janë shëruar nga koronavirusi. Lajmin e dha...

Këngëtarja Aurela Gaçe vetëm dy ditë më parë u ribashkua me vajzat e saj pasi u karantinua për 14 ditë pas kthimit nga SHBA. Por duke...

“Dirty fears  617” titullohet filmi i ri i aktorit me origjinë nga Tropoja, Sokol Pepkolaj, artisti i veçantë dhe eksperiencë kinematografike jashtë  Shqipërisë, i cili...

Pasi vuajti prej një kohë të gjatë nga një sëmundje, vjehrri i Sidrit Bejlerit është ndarë nga jeta. Këngëtari njoftoi lajmin me anë të një postimi...

Capital T e ka mbajtur shumë larg vëmendjes së publikut jetën e tij private. Ai është treguar gjithmonë i rezervuar sidomos përsa i përket jetës...

Disa ditë më parë pasi u bë virale shprehja e këngëtarit Robert Berisha se “nuk je shqiptar nëse ke frikë nga koronavirusi”, këngëtari i njohur...

Aktori i njohur shqiptar Gent Hazizi qëndron i izoluar në shtëpi prej 16 ditësh duke parë sesi mjekët luftojnë për të shpëtuar të prekurit nga...

Koronavirusi është kthyer në shqetësim për të gjithë njerëzit në mbarë botën. Ndërsa qeveritë bëjnë përpjekje për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, personazhet e famshme...

Loredana ka nxitur thashethemet se është në një lidhje me reperin gjerman Zunën. Madje mbrëmjen e së enjtes, dy reperët sollën bashkëpunimin e tyre së...
 

Politikë

23:16 MARK MARKU/ Nesër do të dal pa leje nga shtëpia. Do ta shkel urdhrin e qeverisë. Do të dal për nevojat e mia dhe...

23:10 Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në kufirin me Greqinë,ku disa shqiptarë kanë mbetur të bllokuar, duke...

21:42 Kreu i PD-së, Luzlim Basha, ka reaguar me tone të ashpra për situatën e shqiptarëve të bllokuar prej 4 ditësh në kufirin me Greqinë. Me...

Kronikë

22:54 Ish-trajneri i kombëtares së boksit, Skënder Kurti ndërroi jetë nga koronavirusi ditën e  sotme në Spitalin Infektiv, ku ishte shtruar prej 20 ditësh. Me një...

19:22 Ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti, ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Spitalin Infektiv, duke e çuar numrin e viktimave nga virusi...

19:06 Një tjetër person ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv, duke e çuar në 21 numrin e viktimave në vend. Në një njoftim për mediat, Ministria...
 

Sport

21:14 Presidenti i FSHF-së Armand Duka replikoi ashpër me zv/kryeministrin Erion Braçe, i cili ngarkoi me përgjegjësi FSHF-në për të ndihmuar financiarisht klubet e futbollit...

20:44 Sulmuesi i Juventusit ka prezantuar këtë të diel sfidën e re “Kupa e Dhomës së Ndenjes”, sepse kur vjen puna për sfida, ylli portugez Kristiano...

20:13 Pavarësisht situtës kaotike nga Koronavirusi, ku në pjesën më të madhe të botës futbolli është gjunjëzuar, Bjellorusia i ka befasuar të gjithë, teksa ka...

Dossier

09:10 “Paris-soir” ka botuar, të enjten e 6 prillit 1939, në ballinë, një shkrim në lidhje me lindjen e Leka Zogut I, trashëgimtarit të drejpërdrejtë...

08:37 “Les Nouvelles” ka botuar, të mërkurën e 12 nëntorit 1913, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me intervistën e Esat Pashë Toptanit me korrespondentin...

15:08 Në kujtim të Bujar Bishanakut, Nazmi Kryeziut, Arben Brocit dhe Besnik Cekës, katër martirëve të 2 prillit 1991, ndaj të cilëve, sa kohë vrasja...

Speciale

09:04 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e Zylyftar Podës, patriotit të famshëm me origjinë nga fshati Podë i Kolonjës, ish-krahu i djathtë i Ali...

13:42 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e Sejfi Vllamasit, me disa poste te rendesishme ne ate kohe, por qe perfundoi ne burg i denuar...

11:00 Portieri është një engjëll i rënë nga qielli, i cili ka gjetur krahë të rinj. Në origjinë, ai mund të “xhironte” në parajsë me...

Shëndeti

13:00 Nga Genc Sulçebe Sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins në Baltimore, SHBA, Gjermania kishte në 31 mars 2020 rreth 71 000 raste të konfirmuara...

18:40 Nga Dr.Sh. Merita Rroji, Nefrologe Askush nuk e mendonte në vigjilje të motit të ri se pas 3 muajsh globi do ishte i përfshirë në...

15:39   Studimet tregojnë se të rinjtë kanë më pak rrezik të sëmuren rëndë nga Covid-19, së fundmi kemi parë se kjo ndodh por në raste...

Sociale

16:10 Masat e ashpra të vendosura nga qeveria për të penguar përhapjen e koronavirusit në Shqipëri, kanë ndërprerë rrjedhën normale të jetesës së shumë qytetarëve,...

14:29 Nga nesër në tregun e zonës së Kombinatit në Tiranë do të blihet me radhë. Përveç masave të sigurisë për qytetarët për t’u mbrojtur...

14:16 Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar disa këshilla me rëndësi në këtë periudhë për qytetarët, se si duhet të veprojnë për të vendosur dhe...

Ekonomi

17:41 Dhomat e Tregtisë dhe shoqatat e tjera të biznesit, në një shkresë zyrtare që i kanë dërguar kryeministrit Edi Rama, ministres së financave Anila...

16:06 Akademik,Prof.Anastas Angjeli/ (…Dilema historike për udhëheqësit tashmëështë të menaxhojnë krizën dhe të ndërtojnë të ardhmen…Henry A.Kinsinger.3.Prill 2020) Java që kaloi dhe ajo që po vjen, për...

10:47 Pandemia e Corona virus-it nuk është vetëm një krizë mjekësore, por edhe një krizë sociale dhe ekonomike, thotë Drejtori i Përgjithshëm i ILO, Guy Ryder. Që përgjigja jonë të jetë efektive, ajo duhet të marrë parasysh të gjithë faktorët,...

Kulturë

17:26 Aktori i humorit Zef Deda në një lidhje telefonike me News 24, kujton kolegun e tij, artistin e madh shkodran Gëzim Krujën që u...

12:28 Ndahet nga jeta mjeshtri i madh, aktori i humorit Gezim Kruja. Per mbi 60 vite kontribuoi duke u bërë një prej figurave më të...

14:39 Nga Hervin Çuli I nderuar z. Kryeministër! Jam mbyllur në shtëpi si gjithë të tjerët. Dëgjoj çdo këshillë mjeku, ndonjëherë edhe të shumë tipave që...

Unë Gruaja

11:01 Alma Mile/ Kanë kaluar shumë vite që atëherë, një shekull kohë, siç thotë ajo. Por koha ka qenë bujare me Alije Sulon. Ajo vazhdon...

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...