Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Operacioni Forca e Ligjit i dërgoi kërkesat me shkrim sot në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo...

Bashkia e Tiranës ka vendosur t’u heqë një barrë të madhe administratorëve duke “disiplinuar” vetë banorët e pabindur që nuk iu nënshtrohen tarifave të përbashkëta...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu reagon pas infektimit me kronavirus të shefes së Departamentit të Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, duke i...

Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Elona Toro, u konfirmua me shumicë votash në shkallën e parë të vetingut më 17 qershor të këtij viti, edhe...

Një video e dërguar në adresën e kryeministrit nga pronari i një biznesi të vogël, i cili vlerëson heqjen e TVSH-së për këtë kategori, e...

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur zyrtarizmin e propozimeve të Opozitës së Bashkuar në Këshillin Politik një ditë më parë për ndryshimet në kodin zgjedhor. Në një...

ETLEVA DELIA/ Dita e martë, 29 shtator, është afati i fundit për të interesuarit që aplikojnë në garën për të qenë hetues të Byrosë Kombëtare...
video

Tre të rinj përfunduan në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohen për shpërndarje të lëndëve narkotike. Forcat e Posaçme “Shigjetat” çuan në pranga  shtetasit me...

Artan Shkëmbi është pezulluar nga detyra e Drejtorit në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Artan Shkëmbi...

Një bandë trafikantësh mbajti të mbyllur dhe të lidhur me zinxhirë dy burra me origjinë shqiptare në një zonë të fshehur urbane në Náquera (Valencia). Alarmi...

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino është infektuar nga koronavirusi. Burime për “Panorama” bëjnë me dije se ajo është...

ARDIT HOXHA/ Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, si reflektim i ndryshimeve kushtetuese të 30 korrikut për të mundësuar hapjen e listave, pritet që brenda kësaj jave...

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në burg pedagogun e Universitetit "Fan Noli" në Korçë, Alket Dino. Sipas Prokurorisë, Dino...
video

Bashkëkryetari i komisionit të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri, thotë se ndryshimet kushtetuese të miratuara në fundin e sesionit të shkuar parlamentar, tha se shkaktuan tërmet...
video

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka folur sot për mënyrën se si do funksionojnë koalicionet në zgjedhjet e ardhshme, nëse do të...

Nga Ervis Iljazaj Me të gjitha gjasat, e vetmja çështje përmbajtjesorë që do të diskutohet në  zgjedhjet e ardhshme, dhe do të përdoret fortë nga palët...

Java që lamë pas, ishte tejet pozitive për legjionarët shqiptarë, të cilët kanë shkëlqyer me skuadrat e tyre ku aktivizohen. Padyshim paraqitjen më të mirë e...

AGRON GJEKMARKAJ Qëkur jemi njohur me his torinë e vërtetë të Kosovës dhe paradigmën kulturore të saj, e shndërruar në paradigmë nacionale e politike, s'e paskemi...

Lajmi për vdekjen e Kristian dje në mëngjes u përhap me shpejtësi në të gjithë vendin. Familja Kazazi është me origjinë nga Shqipëria, por ka...

Panorama Plus

Mike Tayson ka zbuluar se la shtatzënë një punonjëse burgu, teksa vuante dënimin për përdhunim. Karriera e legjendës së boksit u shkatërrua pasi u dënua në...

Florjan Binaj është një nga aktorët më të mirë shqiptarë të humorit. Prej disa vitesh, ai aktron në spektaklin e “Portokallisë”, si edhe punon si prezantues...

Alesia Bami u bë e njohur për publikun shqiptar kur filloi punë si velinë. Ajo tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me bukurinë e saj dhe format...

Bebe Rexha e ka mbajtur jetën e saj sentimentale larg vëmendjes së mediave. Vetëm pak kohë më parë, ajo vendosi që të na prezantonte me partnerin,...

Mami i moderatores së njohur, Fiori Dardhës është shtruar në spital. Ajo bëri të ditur vetë lajmin në rrjetet sociale, por nuk zbuloi çfarë diagnoze ka. Moderatorja ndau...

Robert Berisha dhe Nora Istrefi vazhdojnë të ruajnë një marrëdhënie të mirë edhe pas ndarjes. Madje ish-çifti e mbështesin njëri-tjetrin dhe nuk mungojnë komentet në rrjetet...

Elio Hyskaj është një nga 12 deputetët të cilët rreth tre vite më parë mori mandatin për deputet të cilin e la një kolegu i...

Nga Klotida Harka/ Ai është protagonisti i shfaqjes “Bosh” që po komentohet këto ditë në Tiranë, pasi ka nuditet dhe nuk lejohen fotot e videot. Josif...

Nga Klotilda Harka/ Një album fotosh celebrimi ku Marko Caka shfaqet dhëndër me nusen e tij në krah nuk është skena e filmit të tij të...

Këngëtarja e njohur, Arilena Ara ishte disa ditë më parë pjesë e rubrikës “Tani mund të këndosh” tek e “Diela Shqiptare”, ku në një intervistë...

Fjolla Morina është rasti më i fundit ku kronika e rozë takohet më kronikën e zezë. Një ditë pasi gjykata e liroi nga qelia, këngëtarja...

Nuk ia ka kursyer vetes ditët e plazhit të kësaj vere edhe pse është në prag të lindjes së fëmijës së dytë. Paparazi ynë e...

Blogeri Olti Curri është një ndër personazhet televizivë më të ndjekur, gjithnjë në qendër të vëmendjes për opinionet e tij. Prania e tij në emisione...

Pandemia e Covid-19 e cila ka mbërthyer prej muajsh gjithë botën si dhe ka rritur fluksin e angazhimit dhe të punëve në Ministrinë së Shëndetësisë...

Bëhet fjalë për dy nga deputetët e Parlamentit shqiptar, të cilët duhej të kishin kujdes maksimal në këtë kohë pandemie. Por nga fotot e kësaj të...

Gjithmonë i kemi parë të shoqërohen së bashku. Edhe kur Besa Shahini, dikur zëvendëse e Lindita Nikollës, u bë Ministre e Arsimit duke i zënë...

Nëna e Morena Tarakut është ndarë nga jeta shumë vite më parë. Pavarësisht kalimit të viteve, dhimbja në zemrën e këngëtares nuk është shuar. Ajo e ndjen...

Fundi i martesës së Mozzik dhe Loredanës pak kohë pasi erdhi në jetë vajza e tyre Hana u komentua mjaft në media. Pas ndarjes, Mozzik u...

Hermes Nikaj është mbyllur në shtëpi pasi gjykata dha masën “arrest shtëpie” ndaj tij. Por “Zogu i Tiranës” është përballur me një hall të madh, teksa...

Fjolla Morina ka reaguar pas thashethemeve se biznesmeni, i cili e shoqëronte në makinë në momentin që u kap në kufi me armë, është i...

Politikë

13:46 Partia Socialiste ka nisur punën për përgatitjen e saj për zgjedhjet e 25 prillit. Kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili është njëherësh edhe koordinator politik për...

13:43 Një video e dërguar në adresën e kryeministrit nga pronari i një biznesi të vogël, i cili vlerëson heqjen e TVSH-së për këtë kategori,...

13:37 Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur zyrtarizmin e propozimeve të Opozitës së Bashkuar në Këshillin Politik një ditë më parë për ndryshimet në kodin zgjedhor. Në...

Kronikë

14:05 Operacioni Forca e Ligjit i dërgoi kërkesat me shkrim sot në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar...

13:46 Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Elona Toro, u konfirmua me shumicë votash në shkallën e parë të vetingut më 17 qershor të këtij viti,...

13:25 ETLEVA DELIA/ Dita e martë, 29 shtator, është afati i fundit për të interesuarit që aplikojnë në garën për të qenë hetues të Byrosë...


Sport

14:12 Nuk kanë fund largimet te Kukësi. I fundit që ka mbyllur bashkëpunimin me verilindorët është Enis Gavazaj. Siç edhe pritej, klubi ka njoftuar para pak...

14:01 Arsen Hoxha, ish-gjyqtari i shquar shqiptar që prej vitesh jeton në SHBA, është kundër bojkotit të klubeve. Sipas tij, këtë nismë po e dirigjon...

13:01 Monza është pranë nënshkrimit me Kevin Prince Boateng. Ish-mesfushori i Milanit thuhet se ka arritur tek klubi në pronësi të Berluskonit për vizitat mjekësore. Ekipi...

Dossier

08:03 DASHNOR KALOÇI/ Publikohen dy letra të panjohura të ish-Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Shqiptare, pranë Ministrisë së Mbrojtjes Popullore, Petrit Dume, dërguar...

19:20 Nga: Luan Malltezi Një libër tronditës për fatin tragjik të inxhinierit elektronik Saimir Maloku nën regjimin komunist në Shqipëri. Saimiri ishte një inxhinier i talentuar....

07:54 Dashnir Kaloçi/ Publikohen kujtimet e panjohura të Zylfi Sali Lamit me origjinë nga fshati Shtiqën i rrethit të Kukësit, pinjoll i një prej familjeve...

Speciale

20:55 Në vitin 1925 Shqipëria miratoi një rregullore të detajuar  për mënyrën sesi duhej të jepeshin patentat, si merrej leja e qarkullimit të automjeteve, tarifat...

20:24 AFRIM IMAJ/ Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme e vitit 1973. Përtej...

15:59 Publikohet një tjetër pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorëshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

Shëndeti

13:26 Disa pjata janë aq pikante, saqë kuzhinierët duhet të mbajnë një maskë gazi gjatë gatimit për të mbrojtur sytë nga djegia. Konsumimi i ushqimit pikant...

10:59 Mjeku Tritan Kalo ka dalë me një mesazh për të gjithë qytetarët, që te kenë edhe më shumë kujdes tani që jemi në stinën...

17:18 Një lajm i mirë vjen për të sëmurët me kancer, pasi sipas studimeve në Itali pritet që trajtimi i pacientëve me tumor të mos...

Sociale

14:19   Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka vizituar këtë të hënë shkolla të ndryshme në Tiranë, ku fokusi kryesor ka qenë zbatimi...

14:00 Bashkia e Tiranës ka vendosur t’u heqë një barrë të madhe administratorëve duke “disiplinuar” vetë banorët e pabindur që nuk iu nënshtrohen tarifave të...

13:55 Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu reagon pas infektimit me kronavirus të shefes së Departamentit të Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, duke...

Ekonomi

09:15 Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në sektorin e shërbimeve,...

19:59 Kompania Kurum ka paditur Shqipërinë në arbitrazh ndërkombëtar, duke kërkuar një dëmshpërblim me vlerë të raportuar prej 100 milionë euro për prishjen e kontratës...

15:42 Disa nga bankat më të mëdha në botë kanë ndihmuar kriminelë të ndryshëm, për të lëvizur paratë e krijuara nga aktiviteti kriminal për thuajse...

Kulturë

13:19 Ish-drejtori i Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit (ISKK), Agron Tufa ka publikuar një dokument për shkrimtarin Nasho Jorgaqi, sipas të cilit është...
video

14:32 “Di të bëj punën time, nuk mund të bëj reklamë”. Kështu është shprehur aktori shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Luran Ahmeti i cili ka...

14:41 ANILA DEDAJ/ "Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit duhet të dalë jashtë skemës së varësisë nga shteti". Ishte kjo fraza e artikuluar nga ministrja...

Unë Gruaja

22:40 Ka gjithmonë një arsye a një histori pas të gjitha punëve që bëjmë. Pavarësisht si kanë ecur ngjarjet gjatë rrugës, fillimet kanë për të rrëfyer....

15:46 Nga Ferdinand Samarxhi “Mjeshtër i Madh” NË VEND TË EPILOGUT… Sa herë që vijnë jubile, gjeneza e kombit tonë më shumë rrezaton, më inkandeshente bëhet dhe...

13:58 NGA UVIL ZAJMI Ajo ka qenë një vizitë e paprogramuar nga askush dhe pa asnjë protokoll zyrtar. Gjithçka, surprizë. Ishte pranverë e vitit 2005, kur...