Roxhensa Kapurani ka tashmë masën “Detyrim paraqitje” nga Prokuroria. E njohur për publikun si Marina Fara, u përfshi në përgjimet e policisë, në operacionin “Mezhgorani”...

Nenkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot ashpër pas arrestimit nga policia të botuesit dhe analistit Henri Çili. Me nje shenim ne faqen e...

Të gjithë ata që kanë para, përfshirë emigrantët tanë jashtë vendit, do t’i fusin nëpër banka në Shqipëri, ndërkohë që çdokush do të bëjë deklarimin...

Greqia ka bllokuar 4000 migrantё qё vinin nga Turqia nga hyrja “ilegale” nё kёtё vend, njoftojnё mediat. Sipas njoftimeve nё media, Erdogan ёshtё shprehur, se...

Partia Demokratike ka akuzuar Prokurorinë dhe Policinë e Shtetit se po përdorin standarde të dyfshita, duke hequr nga dosja e hetimit emrin e një zyrtari...

Pas deklaratave të bëra nga kryeministri Rama, teksa shigjetoi hapur kreun e shtetit, se nuk eshte Gjergj Kastrioti dhe se beselidhesit e rinj jane armiqte...

Nga aktivi i Vlorës, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha më 2 mars, ditën që Presidenti Ilir Meta ka thirrur mbajtjen e një manifestimi mbarëkombëtar...
video

Duke theksuar se cilido që ka probleme me ligjin duhet të përballet me drejtësinë, Presidenti Meta i është përgjigjur sot interesit të medias për arrestimin...

NGA AGRON GJEKMARKAJ Unë nuk e di çka bërë Henri Çili , në janë të verteta apo të genjeshtra akuzat kunder tij ! Nuk e kam...

Kryeministri Edi Rama ka renditur një sërë kritikash për anëtarët e Partisë Socialiste, kryetarë bashkishë deri edhe tek deputët e ministrat, të cilëve u ka...

Partia Demokratike i ka dhënë përgjigje kreut të Grupit të PS-së, Taulant Balla për deklaratat e tij në Kongresin e PS. Nëpërmjet zëdhëneset së PD, Ina...

Duke inkurajuar gratë të marrin në dorë të drejtat e tyre, e duke thënë se ‘burrat ca kishin për të bërë e kanë bërë e...

Analistët e njohur, kolegët gazetarët, kanë reaguar pas arrestimit të botuesit, Henri Çili. Pas Alfred Lelës, Enkel Demit dhe Preç Zogajt, në studio të ndryshme televizive...

GENC BURIMI  Shqipëria nuk është detyruar të marrë veset më të ndyra të disa demokracive. Vetë Britania e Madhe nuk është krenare për shtypin e saj tabloid,...

Paga minimale nga 1 janari 2020 do rritet në 300 mijë lekë. Këtë e paralajmëroi kryeministri Edi Rama sot në Kongres duke thënë se këtë...

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar sot në Kongres që nga delegatët deri tek deputetë e ministrat, nëse nuk e kanë kuptuar se çfarë kërkohet, apo...

Një tjetër vajzë showbizzi implikohet me botën e krimit, duke kaluar me shpejtësi nga faqet rozë në ato të kronikës së zezë. Kësaj herë fjala...

Kryeministri i vendit, Edi Rama nga podiumi në Kongresin e PS-së e ka nisur fjalën me një kërkesë: Dua 800 mijë vota për mandatin e...

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur fjalën e tij në ditën e dytë të Kongresit të PS-së, me një prezantim. Si fillim, u ka kërkuar...

Ne nje kohe paniku, ankthi, frike, por edhe perhapje masive te koronavirusit, nje shembull qe na ben te ndihemi mire, vjen nga Italia. Behet fjale per...

Panorama Plus

Një tjetër vajzë showbizzi implikohet me botën e krimit, duke kaluar me shpejtësi nga faqet rozë në ato të kronikës së zezë. Kësaj herë fjala...

Vrasjet e dy grave njëra pas tjetrës tronditën nga bashkëshortët e tyre tronditën vendin. Ndaj këtij fenomeni të dhimbshëm për shoqërinë shqiptare reagoi këngëtari Landi Hysa. Me...

Fatmir Hysenbelliu, zëvendëspresidenti i Hysenbelliu Group, i ftuar në emisionin “Glamour Zone” në RTV Ora foli për jetën e tij private dhe profesionale. Fatmiri zbuloi sesi...

Pas Festivalit të RTSH, Alketa Vejsiu u përplas virtualisht me motrat Luana e Marina Vjollca dhe Xhemi Shehun. Por kjo e fundit qëndroi e heshtur deri...

Rita Ora dhe aktori Raff Law i kanë dhënë fund romancës së tyre vetëm pas 3 muajsh lidhje. Këngëtarja i kaloi 7 javët e kaluara në...

Robert Berisha prej kohësh ishte përfolur për një lidhje me modelen Jessica Kadiu. Por këngëtari e mohoi kategorikisht se në jetën e tij kishte hyrë...

Genta Ismajli është çdo ditë e më shumë e dashuruar me biznesmenin turk, Usta. Këtë këngëtarja e tregon me anë të postimeve në rrjetet sociale. Së fundmi,...

Babai i këngëtarit të ndjerë, Ergi Dinit ka folur rreth dhimbjes së humbjes së djalit të tij në aksidentin me motor. Dashamir Dini, i ftuar në emisionin...

Dy nga ministret më të rëndësishme të qeverisë Rama, ajo e Shëndetësisë dhe ajo e Drejtësisë, janë fotografuar nga paparazzi ynë pak ditë më parë.  Ogerta Manastirliu...

Si fillim, duhet thënë që ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka një profil familjari shembullor. Në fundjava ai shihet vazhdimisht në shoqërinë e bashkëshortes. Ndërkohë që janë bërë...

 Këngëtarja e njohur, Jonida Maliqi e ftuar në emisionin “Klanifornia” ka deklaruar se do kishte dashur të plagoste drejtorin e Përgjithshëm të RTSH-së, Thoma Gëllçi,...

Risjellja edhe njëherë e historisë së bujshme të arrestimit të Stresit nga Roza Lati, acaroi ish të fejuarën e reperit, Kejsin. Kjo e fundit e konsideroi...

Deputeti socialist, Anduel Xhindi, ka habitur këtë herë teksa është shfaqur në Parlmanet me një kollare me lule ngjyra-ngjyra. Ai ka disa legjislacione që është deputet...

Në një intervistë për një media lokale të qytetit të tij të lindjes, Elbasanit, moderatori Xhani Shqerra ka zbuluar se së shpejti do ta shohim...

Deputetja Majlinda Halilaj, e cila u fut në Parlament pasi mori mandatin e deputetit që la kryetari i PD-së, Lulzim Basha, shkaktoi mjaft diskutime teksa...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dhurata Dora, së shpejti do ta publikojë projektin e saj më të ri muzikor. Në fakt, kjo këngë do të jetë në...

Ish-velina e Ermal Mamaqit, Kejvina Kthella, u përfol për një lidhje me reperin Sever Saraqi, por flitet se në fakt është duke jetuar një lidhje...

Arbenita Ismajli, e dashura e reperit Fero, ka qenë mjaft e pranishme në artikujt e mediave rozë muajt e fundit, kjo për shkak të imazheve...
video

Këngëtarja, Elvana Gjata, ka performuar mbrëmjen e djeshme në Bruksel. Gjatë performancës së saj, këngëtarja ka elektrizuar publikun, i cili ka kënduar bashkë me të. Ndërkohë...

Aktori protagonist i “Mbledhje e jashtëzakonshme në Parlament” rrëfen shfaqjen që po bën bujë në Tiranë, pasi u nxjerr të palarat politikanëve Nëse pyesni veten se...
 

Politikë

15:00 Nenkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot ashpër pas arrestimit nga policia të botuesit dhe analistit Henri Çili. Me nje shenim ne faqen...

15:00 Të gjithë ata që kanë para, përfshirë emigrantët tanë jashtë vendit, do t’i fusin nëpër banka në Shqipëri, ndërkohë që çdokush do të bëjë...

14:45 Partia Demokratike ka akuzuar Prokurorinë dhe Policinë e Shtetit se po përdorin standarde të dyfshita, duke hequr nga dosja e hetimit emrin e një...

Kronikë

15:10 Roxhensa Kapurani ka tashmë masën “Detyrim paraqitje” nga Prokuroria. E njohur për publikun si Marina Fara, u përfshi në përgjimet e policisë, në operacionin...

13:13 Ne nje kohe paniku, ankthi, frike, por edhe perhapje masive te koronavirusit, nje shembull qe na ben te ndihemi mire, vjen nga Italia. Behet fjale...

13:09 Poetja Moza Ahmeti ka reaguar pas ndalimit të gazetarit Henri Çili. Këtë ngjarje ajo e quan autogol të shoqërisë që duhet të ftohet nga...
 

Sport

14:54 Zinedine Zidane ka folur për mediat në prag të supersfidës Real-Barça në kampionatin spanjoll këtë të diel, duke pranuar se ndodhen në një moment...
video

14:08 Partizani u mposht me rezultatin 5-1 në derbin e kryeqytetit të zhvilluar ditën e djeshme, në stadiumin e ri kombëtar “Air Albania”. Në përfundim...

13:08 Teksa në Itali, Seria A, është duke u luajtur pothuajse me dyer të mbyllura për shkak të virusit që ka tmerruar mijëra njerëz, në...

Dossier

09:00 Zbardhet letra e fundit e Nexhmije Hoxhës drejtuar familjes së saj. Në letrën e testamenti që gruaja e ish-diktatorit ka shkruar për fëmijët e...

22:56 Studiuesi Auron Tare ka sjellë disa detaje në studion e emisionit “Opinion” për jetën e Nexhmije Hoxhës, gruan e ish-diktatorit Enver Hoxha, e cila...

22:44 Pasditen e 28 nëntorit 1944, kur parada entuziaste mbaroi, Qeveria e re e niste punën  me një gjest jo të zakonshëm për regjimin komunist: organizoi...

Speciale

12:13 Vito Kapo, numri dy i Partisë Komuniste, e veja e Hysni Kapos, bashkepunetore e ngushte e Enverit nderroi jete sot në moshën 97-vjeçare. Vetem...

08:39 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Petro Takut, ish-komunist i orëve të para dhe shok klase në gjimnazin e Tiranës me Manush Alimanin,...

12:30 Për tri orë me radhë u zhvilluan dje në Tiranë homazhet për të përcjellë në banesën e fundit Nexhmije Hoxhën, të venë e diktatorit...

Shëndeti

21:39 Kryefjala e dy muajve të fundit është virusi i ri infektiv që ka prekur botën. Quhet koronavirus apo COVID-19, por ju me siguri keni...

20:48 Luftimi i virusit vdekjeprurës COVID-19 ka qenë një betejë kundër të panjohurës për mjekët.Studimet në vijën e parë të epidemisë në Wuhan dhe Kinë...

22:48 Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura e mëposhtme me limon...

Sociale

09:20 Nderkohe qe ne vendet fqinje vijon te rritet numri i te prekurve nga koronavirusi, Shqiperia nuk ka ende asgje rast deri paraditen e sotme. ...

21:11 Rënia demografike në Shqipëri vijon që prej 3 dekadash, pas rrëzimit të regjimit komunist. Komponenti kryesor është emigracioni dhe lindshmëria që ka rënë me...
video

16:25 Duke konfirmuar se asnjë rast i të prekuri nga koronavirusi nuk është shënuar deri më tani në Shqipëri, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka...

Ekonomi

15:00 Të gjithë ata që kanë para, përfshirë emigrantët tanë jashtë vendit, do t’i fusin nëpër banka në Shqipëri, ndërkohë që çdokush do të bëjë...

17:33 Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, së bashku me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko morën  pjesë në Mbledhjen e Konstituencës të...

07:54 Përhapja e koronavirusit në Europë, ku Italia po rezulton më e prekura, ka ndikuar dhe planet e shumë shqiptarëve që kanë pasur plane të...

Kulturë

18:00 Presidenti Ilir Meta ka dekoruar poetin e shquar Xhevahir Spahiu me Dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”: Xhevahiri i letërsisë shqipe! Ky dekorim erdhi me rastin e...

13:55 ANILA DEDAJ/ “Muaji i kujtesës”, përmbushi ciklin në ambientet e Bibliotekës Kombëtare. Ditën e djeshme, përmes ekspozitës “Libra të ndaluar në komunizëm”, vizitorët patën mundësi...

18:16 Monika Stafa/ Letërsia bashkëkohore shqipe do të prezantohet përmes emrave më përfaqësues të saj në Panairin e Librit, në Leipzig të Gjermanisë, që do...

Unë Gruaja

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...

14:49 ARISTIR LUMEZI / Vito Kapo, bashkëshortja e Hysni Kapos, numri dy i kupolës komuniste, këmbëngul se ai u eliminua nga Ramiz Alia në një...