Kryeministri Edi Rama deklaroi mbrëmjen e sotme se nuk do të shfaqej më nëse do të ishte kusht që të largohej koronavirusi. “Sikur të më thoshin...

Kryeministri Edi Rama thotë se po shikon mundësinë për lejimin e hashashit për qëllime mjekësore në vend. “Atë hashashin me leje po e studiojmë, shtete të...

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama, ndërsa tha se ky i fundit "përpiqet të heqë vëmendjen...

Ka shkuar në 132 numri i personave të infektuar me koronavirus në Kosovë, ku 6 raste të reja janë konfirmuar ditën e sotme. Sot janë testuar...

Banka e Shqipërisë ka njoftuar se do të zhvillojë ankandin për shitjen e një obligacioni me vlerë 120 milionë euro, me afat maturimi 2 vjeçar....

Provinca më e madhe në Kanada ka bërë parashikimet e saj "të tmerrshme" mbi ndikimin e koronavirusit. Ontario, e cila ka një popullsi prej rreth 15...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka kërkuar nga kryeministri Edi Rama që të marrë masa të menjëhershme për të përballuar këtë situatë të vështirë. Ai theksoi...

Një 75-vjeçar nga Tirana ka humbur jetën sot në Spitalin Infektiv, ku kishte mbërritur në gjendje të rënduar shëndetësore. Ministria e Shëndetësisë bën me dije...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se në këtë situatë në të cilën ndodhet vendi, me shifrat e raportuara zyrtarisht të të infektuarve, e...

Lideri i opozitës Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama të akordojë sa më shpejt fondet për subvencionimet që i lajmëroi më herët shefi...

Agjencia e Ushqimit dhe e Barnave e SHBA deklaron se aktualisht nuk ka asnjë dëshmi se paketimi i ushqimit ose ushqimi është i lidhur me...

Nga Luan Rama Në fakt do të duhej që juristë, e midis tyre veçanërisht ata që janë specialistë të së drejtës civile; pedagogë të fakulteteve juridike...

“Birra Korça” është një nga birrat më të preferuara të shqiptarëve dhe nuk mungon në tryezat e tyre edhe në orët e gjata të qëndrimit...

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se në vijim do ketë lehtësim të lëvizjes me makina për ata që shkojnë në punët, të cilat sot lejohen edhe...

Greqia po shihet me admirim nga Rusia për mënyrën e reagimit të vendit ndaj krizës dhe epidemisë së koronavirusit, por nuk ka kaluar pa vëmendje...

Bashkë me drejtorin e Burgut “313” Eduard Struga, janë vënë në pranga edhe dy persona të tjerë. “Panorama” mëson se Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit...

Sipas një raporti të shërbimeve sekrete të SHBA-së përgatitur për Shtëpinë e Bardhë Pekini e ka ulur numrin e rasteve të të infekturave me virusin...

Plazma e personave të shëruar nga koronavirusi, përmban disa antitrupa që mund të ndihmojë njerëzit e infektuar me Covid-19 dhe që ndodhen në gjendje të...

Kryeministri Edi Rama, në përgjigje të kërkesave të shumta të qytetarëve, u pyet edhe se kur do të hapeshin kufijtë për të qarkulluar lirisht. Kryeministri thotë...

Kanë kaluar tri ditë që kur Reynaldo Barrezueta ndërroi jetë në shtëpinë e tij në qytetin më të madh të Ekuadorit dhe akoma trupi i...

Panorama Plus

Oriola Marashi ka ngritur temperaturat në rrjetet sociale me imazhet e fundit. Modelja është shfaqur shumë seksi e veshur me një fustan elegant dhe dekoltenë e...

Capital T ndodhet i izoluar në shtëpi për shkak të koronavirusit. Dhe gjatë qëndrimit mbyllur këngëtari është bërë nostalgjik dhe është kthyer pas në kohë. Ai...

Prej kohësh është përfolur për një lidhje mes këngëtarit Ledri Vula dhe Sara Hoxhës. Por të dy ata nuk kanë reaguar asnjëherë në lidhje me thashethemet....

Këngëtarja Era Rusi ka zbuluar një propozim për martesë që iu është bërë dje. Ajo tregoi se një i panjohur i shkruante duke i kërkuar të...

Për këngëtaren nga Kosova, Shkëndije Mujaj kjo pandemi koronavirusi është sprova që njerëzit duhet të kalojnë para Zotit. Në karantinë me babain akademik, për “Panorama Plus”...

MC Kresha i dha fund beqarisë pak kohë më parë. Dhe menjëherë pas lajmit u raportua se këngëtari dhe bashkëshortja e tij Erzina ishin në...

Që pas bërjes publike të lidhjes së tyre Rudina Dembacaj publikon shpesh foto dhe video me partnerin e saj të ri ish-deputetin Mark Frroku. Madje moderatorja...

Këngëtari Muhamet Sejdiu ka dhënë lajmin e gëzuar për të gjithë fansat e tij. Ai dhe bashkëshortja e tij janë shëruar nga koronavirusi. Lajmin e dha...

Këngëtarja Aurela Gaçe vetëm dy ditë më parë u ribashkua me vajzat e saj pasi u karantinua për 14 ditë pas kthimit nga SHBA. Por duke...

“Dirty fears  617” titullohet filmi i ri i aktorit me origjinë nga Tropoja, Sokol Pepkolaj, artisti i veçantë dhe eksperiencë kinematografike jashtë  Shqipërisë, i cili...

Pasi vuajti prej një kohë të gjatë nga një sëmundje, vjehrri i Sidrit Bejlerit është ndarë nga jeta. Këngëtari njoftoi lajmin me anë të një postimi...

Capital T e ka mbajtur shumë larg vëmendjes së publikut jetën e tij private. Ai është treguar gjithmonë i rezervuar sidomos përsa i përket jetës...

Disa ditë më parë pasi u bë virale shprehja e këngëtarit Robert Berisha se “nuk je shqiptar nëse ke frikë nga koronavirusi”, këngëtari i njohur...

Aktori i njohur shqiptar Gent Hazizi qëndron i izoluar në shtëpi prej 16 ditësh duke parë sesi mjekët luftojnë për të shpëtuar të prekurit nga...

Koronavirusi është kthyer në shqetësim për të gjithë njerëzit në mbarë botën. Ndërsa qeveritë bëjnë përpjekje për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, personazhet e famshme...

Loredana ka nxitur thashethemet se është në një lidhje me reperin gjerman Zunën. Madje mbrëmjen e së enjtes, dy reperët sollën bashkëpunimin e tyre së...

Rike Roçi është përballur me ditë të vështira këtë periudhë. Prej disa javësh ajo është izoluar në banesën e saj në Milano për shkak të...

Këngëtarja Manjola Nallbani është izoluar në shtëpi prej shumë ditësh nga frika e koronavirusit. E ndërsa qëndronte e mbyllur, ajo u bë nostalgjike dhe filloi...

Ish Miss Anglia iu është lutur qeverisë britanike ta ndihmojë të kthehet në vend për të ndihmuar stafin mjekësor që po përballet me koronvirusin. Bhasha Mukherjee,...

Morena Taraku po i kalon ditët e karantinuar në Turqi. Dhe në një moment kur bota po kalon një periudhë të vështirë dhe mijëra njerëz...
 

Politikë

22:53 Kryeministri Edi Rama deklaroi mbrëmjen e sotme se nuk do të shfaqej më nëse do të ishte kusht që të largohej koronavirusi. “Sikur të më...

22:38 Kryeministri Edi Rama thotë se po shikon mundësinë për lejimin e hashashit për qëllime mjekësore në vend. “Atë hashashin me leje po e studiojmë, shtete...

22:12 Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama, ndërsa tha se ky i fundit "përpiqet të heqë...

Kronikë

19:37 Bashkë me drejtorin e Burgut “313” Eduard Struga, janë vënë në pranga edhe dy persona të tjerë. “Panorama” mëson se Prokuroria e Posaçme kundër...

16:01 Drejtori i ‘Burgut 313’, Eduard Struga ka rënë në prangat e Policisë së kryeqytetit. "Panorama" mëson se ai akuzohet për veprën penale të korrupsionit. Arrestimi i...

13:17 Ish-nëndrejtori i Spitalit të Sarandës, Florenc Llanaj, i arrestuar si pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës, ka bërë kërkesë për lirimin...
 

Sport

22:53 Futbollisti i Ulvëruemptonit Raul Himenez, i cili kërkohet nga Real Madridi dhe Mançeser Junajtid pranoi se nuk ka një klauzolë për prishje të kontratës...

19:48 Nejmar Jr. ka dhuruar 880.000 euro për UNICEF, në lidhje me një fond që do të përdorët për emergjencën koronavirus, raporton televizioni brazilian “SBT”. 28...

18:22 Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) Gabriel Gravina deklaroi se kryesuesit e kampionatit italian dhe kampionët në fuqi të Serisë A Juventusi nuk...

Dossier

15:08 Në kujtim të Bujar Bishanakut, Nazmi Kryeziut, Arben Brocit dhe Besnik Cekës, katër martirëve të 2 prillit 1991, ndaj të cilëve, sa kohë vrasja...

20:15 Kazika, Kalivopulli, Vasili e Dhimolea, mjekët heronj të të mbijetuarve nga kampi i vdekjes në Turan. Detaje nga rrëfimi i të birit të Lluka Dhimoleas...

19:35 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente të panjohura të bëra publike vite më parë nga ana e Institutit Ndërkombëtar të Studimeve për Paqen me qendër...

Speciale

13:42 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e Sejfi Vllamasit, me disa poste te rendesishme ne ate kohe, por qe perfundoi ne burg i denuar...

11:00 Portieri është një engjëll i rënë nga qielli, i cili ka gjetur krahë të rinj. Në origjinë, ai mund të “xhironte” në parajsë me...

07:45 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Todi Naços me origjinë nga Pogradeci, babai i të cilit, Spiro, mik i ngushtë i Fan Nolit,...

Shëndeti

18:40 Nga Dr.Sh. Merita Rroji, Nefrologe Askush nuk e mendonte në vigjilje të motit të ri se pas 3 muajsh globi do ishte i përfshirë në...

15:39   Studimet tregojnë se të rinjtë kanë më pak rrezik të sëmuren rëndë nga Covid-19, së fundmi kemi parë se kjo ndodh por në raste...

22:48 Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu konfirmoi që mjeku në pension, Prof. Dhimitër Kraja është prekur nga koronavirusi. Me anë të një postimi, ministrja sqaron se...

Sociale

20:17 Agjencia e Ushqimit dhe e Barnave e SHBA deklaron se aktualisht nuk ka asnjë dëshmi se paketimi i ushqimit ose ushqimi është i lidhur...

19:57 “Birra Korça” është një nga birrat më të preferuara të shqiptarëve dhe nuk mungon në tryezat e tyre edhe në orët e gjata të...

19:06 Plazma e personave të shëruar nga koronavirusi, përmban disa antitrupa që mund të ndihmojë njerëzit e infektuar me Covid-19 dhe që ndodhen në gjendje...

Ekonomi

21:37 Banka e Shqipërisë ka njoftuar se do të zhvillojë ankandin për shitjen e një obligacioni me vlerë 120 milionë euro, me afat maturimi 2...

12:12 Ministrja e Ekonomisë së Financave, Anila Denaj ka ftuar të gjithë qytetarët që të aplikojnë për pagesën e papunësisë në kohën e COVID-19. Denaj thotë...

11:32 Është botuar dje para mesnate në Fletoren Zyrtare vendimi i qeverisë për të detyruar me ligj mospagesën e qirasë mujore. Edhe pse një marrëdhënie...

Kulturë

14:39 Nga Hervin Çuli I nderuar z. Kryeministër! Jam mbyllur në shtëpi si gjithë të tjerët. Dëgjoj çdo këshillë mjeku, ndonjëherë edhe të shumë tipave që...

15:19 Analiza vjetore e KLSH, mbajtur në Vlorë  në fund të muajit shkurt, u përmbyll, siç është në traditën e këtij institucioni, me një veprimtari...

21:33 Aktori i njohur  Vasjan Lami ka krijuar një monolog pas futjes në karantinë si pasojë e koronavirusit. Duke e konsideruar një heshtje të konbshme dhe...

Unë Gruaja

11:01 Alma Mile/ Kanë kaluar shumë vite që atëherë, një shekull kohë, siç thotë ajo. Por koha ka qenë bujare me Alije Sulon. Ajo vazhdon...

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...