Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se integrimit evropian i vendit kërkon bashkëpunim të...

Ish deputeti i PD, Agron Shehaj debatoi ashpër dje me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj në emisionin “Open” mbi riatdhesimin e fëmijëve shqiptarë që qëndrojnë...

Takimi mes Shqipe Hysenaj dhe Mevlan Shabës në “Përputhen” nuk shkoi ashtu siç pritej. Që në fillim, Mevlani kishte shprehur pëlqimin për 28-vjeçaren, por pas...

Një luftë midis klaneve rivale të trafikut të drogës, Ky është sipas hetuesve italianë, motivi për atentatin ndaj 38 vjeçarit shqiptar, Selavdi Shehaj, i cili...

Pse po rriten rastet? Ndërsa shkalla e infeksionit të koronavirusit rritet përsëri në Evropë, ekspertët shqetësohen se një tjetër shpërthim i madh, ose e ashtuquajtura valë...

Konferenca e Kryetarëve është mbledhur sot  për të futur në rend të ditës ndryshimet në Kushtetutë që do të reflektohen në Kodin Zgjedhor. Burime për Panorama...

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës konfiskimin dhe sekuestrimin e 40% të pasurive të Kelmend Balilit, i dënuar...

Gjykata e Kukësit ka vendosur ta nxjerrë nga qelia këngëtaren kosovare Fjolla Morina dhe ta mbyllë atë në një shtëpi në qytetin e Kukësit. Këngëtarja u...
video

Partia Demokratike ka publikuar një tjetër denoncim të banorëve të prekur nga tërmeti, banesat e të cilëve nuk janë rindërtuar akoma. Ish-deputetja Oriola Pampuri, takoi disa...

Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjen e një muaji më parë, ku tre të rinj dhunuan një person. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Mihal Grameno”, me...

Një 44 vjeçar i shpallur në kërkim nga Interpoli është arrestuar nga policia e Elbasanit. Shtetasi Gramoz Zeneli u arrestua pasi rezulton në kërkim nga drejtësia...

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 25-vjeçar, i cili akuzohet për plagosje. Bëhet fjalë për shtetasin R.G. banues në Elbasan, për të cilin Gjykata e...

Një 21-vjeçar shqiptar u plagos në orët e para të mëngjesit të sotëm nga të shtënat me armë në Kallithea. Sipas policisë, pak pas orës 01:00,...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen dëshmitë e rralla të Xhaferr Vokshit, vëllait të ‘Heroit të Popullit’, Asim Vokshit, lidhur me mikun e ngushtë të tij, Sejfulla Malëshovën,...

Kukësit i duhet kohë për t’u riformatuar plotësisht, pasi ndryshimet pas eliminimit nga Liga e Europës pritet të jenë të konsiderueshme në numër dhe thelbësore...

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Europian dhe të tjera rreth...

Kina dhe SHBA po ecin në një "drejtim të rrezikshëm". Duhet bërë gjithçka për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm, tha Sekretari i Përgjithshëm i OKB...

Një zjarr ka përfshirë një punishte kartonash në qytetin e Gjirokastrës. Flakët janë parë në orët e para të mëngjesit në punishten që ndodhet në...

Qarku i Durrësit është tronditur nga tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm. Lëkundjet me magnitudë 3.5 të shkallës rihter janë regjistruar në orën...

Panorama Plus

Ditën e sotme, Arbana Osmani ka publikuar një foto nga sheshxhirmet e filmit të Eduartit, duke e shoqëruar me një përshkrim në anglisht. Por duket se...

Më 21 gusht të këtij viti, aktorja e njohur Olta Gixhari u bë nënë për herë të parë. Ajo solli në jetë një djalë, të cilin...

Xhensila Myrtezaj ka ndarë në llogarinë e saj në Instagram disa foto të realizuara kohë më parë. Fotot ishin shkrepur gjatë pjesëmarrjes së saj tek...

Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi janë ndër çiftet më të komentuara të showbizz-it shqiptar. Ata u bënë prindër të një vajze, Emit, në muajin qershor dhe...

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku u bënë prindër për herë të parë në vitin 2018. Çifti i dashur për publikun shqiptar mirëpritën në jetë një vajzë,...

Shqiptari Mario Dedivanovic, i cili prej shumë vitesh ka qenë shoku dhe grimieri personal i Kim Kardashian tashmë është kthyer në “rivalin” e saj. Grimieri njoftoi...

Alesia Bami është përfolur gjatë për jetën e saj sentimentale, por ajo është munduar që ta mbajë sa më larg vëmendjes së mediave. Në një intervistë...

Elvana Gjata është rikthyer në rrjetet sociale pas një mungese të gjatë. Këngëtarja e njohur postoi një galeri fotosh në Instagram, ku duket në superformë. Ajo pozoi...

Kjo javë në “Përputhen” ka nisur me takimin e Maris Lika-s dhe Fjorela Peto-s. Ata kishin zgjedhur të shkonin në një bar për të biseduar me...

Blero dhe bashkëshortja e tij Afrona Dika kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë 1 vit më parë. Çifti festuan përvjetorin e martesës në Turqi dhe nuk...

Sot është një ditë e trishtë për Ava Max, sepse ka humbur një ndër personat më të dashur, gjyshin e saj. Lajmin e kanë bërë të...

Ditën e djeshme, nëna e dy këngëtareve të njohura, Nora dhe Era Istrefi, ka përfunduar në spital. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Nora, nëpërmjet...

Prej pak kohësh po qarkullon lajmi se Adrola Dushi dhe Capital T po jetojnë një romancë të bukur. Për më tepër, thuhet se këto ditë po...

Kejvina Kthella dhe Oriola Marashi janë mike prej shumë kohësh dhe mbështesin njëra-tjetrën. Madje, dy bukuroshet shqiptare janë aq të lidhura saqë nëse njëra prej tyre do ndodhej...

Trejsi Sejdini i ka vendosur flakën rrjetit me fotot e saj të nxehta. “Gangsterja e Elbasanit” pozoi e veshur me një fustan të bardhë pa të...

Jona Spahiu u bë nënë e një djali dy vite më parë dhe që nga ajo kohë ka mësuar shumë gjëra rreth të qenurit nënë. Moderatorja...

Arilena Ara është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun dhe ndër më të përfolurat në media. Këngëtarja ka treguar gjithmonë se ka qenë shumë...

E kujtoni dot herën e fundit kur jeni rrëzuar? Nëse jo, atëherë jeni një person shumë i kujdesshëm. Asnjëri prej nesh nuk ka dëshirë që të...

Pak ditë më parë bëri bujë lajmi në medias se “një vajzë videoklipesh” mori një post të rëndësishëm në Ministrinë e Brendshme. Bëhet fjalë për Elena...

Ditën e djeshme, këngëtarja e njohur, Aurela Gaçe, festoi 7-vjetorin e martesës. Ajo i dha fund beqarisë më 20 shtator të vitit 2013 dhe për këtë...

Politikë

11:02 Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se integrimit evropian i vendit kërkon bashkëpunim...

11:01 Ish deputeti i PD, Agron Shehaj debatoi ashpër dje me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj në emisionin “Open” mbi riatdhesimin e fëmijëve shqiptarë që...

10:53 Për ish-kryeparlamentaren Jozefina Topalli vendosja e pragut elektoral të dyfishtë konfirmon një marrëveshje mes Ramës dhe Bashës. Në një status në Facebook, Topalli argumenton se...

Kronikë

10:59 Gjykata e Shkodrës la në arrest me burg Hilë Simonin, i cili tre ditë më parë aksidentoi me makinë Katrina Hila 55 vjeçe. Para trupës...

10:40 Një luftë midis klaneve rivale të trafikut të drogës, Ky është sipas hetuesve italianë, motivi për atentatin ndaj 38 vjeçarit shqiptar, Selavdi Shehaj, i...

10:30 Policia e Vlorës ka arrestuar një person për shpërndarje të drogave në doza të vogla. Në pranga u vu shtetasi A.Q., 50 vjeç banues...


Sport

08:44 Kukësit i duhet kohë për t’u riformatuar plotësisht, pasi ndryshimet pas eliminimit nga Liga e Europës pritet të jenë të konsiderueshme në numër dhe...

23:45 Janë luajtur sot 3 ndeshejt e para të fazës “play-off” të Ligës së Kampioneve. PAOK-u i futbollistit të Shqipërisë Enea Mihaj u mposht në...

23:24 Futbolli në Shqipëri vazhdon bojkotin, teksa në horizont ende nuk shihet një zgjidhje e shpejtë. Liga Profesioniste nuk tërhiqet nga kërkesat e saj, ndërsa...

Dossier

08:50 Dashnor Kaloçi/ Publikohen dëshmitë e rralla të Xhaferr Vokshit, vëllait të ‘Heroit të Popullit’, Asim Vokshit, lidhur me mikun e ngushtë të tij, Sejfulla...

20:44 AFRIM IMAJ/ Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme e vitit 1973. Përtej...

07:45 NGA DASHNOR KALOÇi/ Publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver Hoxhës...

Speciale

20:24 AFRIM IMAJ/ Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme e vitit 1973. Përtej...

15:59 Publikohet një tjetër pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorëshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me...

17:30 Ashtu si edhe vetë titulli, libri i sapobotuar i Qemal Lames është një libër dritëhijesh. Teksa ai sjell fakte të reja, të shumta janë...

Shëndeti

13:51 Qumështi është i shëndetshëm për kockat, por jo vetëm! Nëse e konsumoni atë para gjumit, do të keni edhe më shumë përfitime. Për shembull,...

14:30 Njerëzit sarkastikë dhe nervozë janë më të rrezikuar ndaj sulmeve në zemër, zbulojnë studimet e fundit. Sipas “Daly Mail”, studimi zbuloi se ata që shfaqnin...

13:49 Mund të duhen edhe 4 vjet për të prodhuar sasinë e nevojshme të vaksinave të koronavirusit për të imunizuar të gjithë popullsinë në botë,...

Sociale

video

09:49 Partia Demokratike ka publikuar një tjetër denoncim të banorëve të prekur nga tërmeti, banesat e të cilëve nuk janë rindërtuar akoma. Ish-deputetja Oriola Pampuri, takoi...

08:28 Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Europian dhe të tjera...

22:53 Viti i ri akademik do të nisë së paku dy javë me vonesë. Ndryshe nga vitet e tjera, pandemia ka diktuar edhe proceset universitare,...

Ekonomi

21:17 Franca, Gjermania dhe Italia janë tre shtetet kryesore ku janë bërë kërkesat më të mëdha për azil në tremujorin e dytë të këtij viti. Eurostat...

15:11 Kreu i Qeverisë, Edi Rama së bashku me ministren e Financave, Anila Denaj dhe ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj kanë njoftuar se nga korriku...

13:57 Shqipëria importoi në mënyrë të ligjshme 1685 tonë cigare gjatë periudhës janar-gusht 2020, 260 tonë ose 13% më pak se sa më 2019. Rënia...

Kulturë

10:00 Publicistit dhe shkrimtarit të talentuar, mjaft produktiv dhe me një përvojë të gjatë, Halil Rama, iu akordua të premten (18 shtator 2020) titulli "Mjeshtër...

14:15 NGA ANILA DEDAJ/ Koha ka zënë të ngryset e frika e pandemisë ia thekson konturet errësirës e megjithatë dhjetëra vështrime presin me padurim që...

15:49 NGA ANILA DEDAJ/ Brenda Arkivit Qendror Shtetëror të Filmit ruhet e gjithë trashëgimia filmike shqiptare. Mund ta konsiderojmë veten me fat për pasurinë që...

Unë Gruaja

22:40 Ka gjithmonë një arsye a një histori pas të gjitha punëve që bëjmë. Pavarësisht si kanë ecur ngjarjet gjatë rrugës, fillimet kanë për të rrëfyer....

15:46 Nga Ferdinand Samarxhi “Mjeshtër i Madh” NË VEND TË EPILOGUT… Sa herë që vijnë jubile, gjeneza e kombit tonë më shumë rrezaton, më inkandeshente bëhet dhe...

13:58 NGA UVIL ZAJMI Ajo ka qenë një vizitë e paprogramuar nga askush dhe pa asnjë protokoll zyrtar. Gjithçka, surprizë. Ishte pranverë e vitit 2005, kur...