Operacion i madh gjate nates ne disa qytete te vendit, si ne Tirane, Elbasan e Berat, me dhjetera persona te shoqeruar ne polici, mes te...

Tri ditë më parë, policja Valdete Bllaca nga Gjilani vrau prindërit e saj, dy vëllezërit dhe më pas vetën. Gazeta Sinjali mëson nga burimet e veta...

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka goditur kryeministrin aktual, Albin Kurti, duke thënë se ai do ta kthejë Serbinë në Kosovë. Haradinaj në një intervistë për...

Prevalenca e foshnjave që linden me defekt në vitin 2017 ishte 14 bebe për 1000 lindje të gjalla. Një studim i kufizuar i Insitutit të...

Në një letër që Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj u ka dërguar Tatimeve në fund të dhjetorit ajo ka kërkuar që Administrata Tatimore...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e ndodhur në qytetin e Shkodrës më 23 janar të vitit 1983, kur dy  të rinj, Fatmir Gusha dhe Sali Breshni,...

Në numrin e sotëm të gazetës “Panorama” mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni:   Legalizimet, emrat e rinj që marrin tapinë Meta...

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi është i ashpër me gazetarin Baton Haxhiu i ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion”, duke e konsideruar qen që lehën. Sipas...

Analisti nga Kosova, Baton Haxhiu mendon se lëvizja e radhës e presidentit Ilir Meta është moralisht problematike dhe politikisht legjitim. Ai tha në emisionin Opinion se...

Një sasi e konsiderueshme amianti po sillej në Shqipëria nga Italia nëpërmjet tragetit të linjës Brindisi-Vlorë. Gjashtë personat e arrestuar nga policia janë: Kujtim Xhafellari 65...

Analisti Agron Gjekmarkaj tha se Presidenti i Republikës është i vetmi institucion që nuk është pushtuar nga qeveria. Në “Real Story” në News24, duke iu referuar...

Agjentë të policisë ruse kanë mbërritur në Tiranë ditën e sotme për të marrë shtetasin Rasul Mislaev, i arrestuar gjatë një hetimi disa mujor nga...

Studentët që ngritën zërin teksa kryeministri Edi Rama mbante fjalim në ceremoninë e diplomimit të mjekëve të rinj, janë pjesë e Lëvizjes për Universitetin. Në një...

Një avokat në Peshkopi është denoncuar se ka arritur që të “korruptojë” një qytetar duke i kthyer gjysmat e lekëve që i mori për t’ia...
video

Gjashtë persona kanë përfunduar në pranga në kuadër të një operacioni policor të koduar “Amiant”. Policia e Shtetit bën me dije se është parandaluar futja e...
video

Teksa kryeministri Edi Rama po mbante një fjalim në Pallatin e Kongreseve ku po zhvillohej ceremonia e diplomimit në studentëve të Mjekësisë, një student ngriti...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se dokumentet e publikuara nga Presidenti për rrëmbimin e Gjykatës Kushtetuese janë dëshmi e rëndë e kapjes minstruoze sipas...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përkujtuar sot në ambientet e Teatrit Kombëtar 29 vjetorin e shembjes së bustit të diktatorit Enver Hoxha. Gjatë fjalës...

Në 29 vjetorin e shembjes së bustit të diktatorit Enver Hoxha, kreu i PD-së, Lulzim Basha iu bashkua aktivitetit të Alenacës për Mbrojtjen e Teatrit,...
video

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në ceremoninë e diplomimit të 1600 studentëve të Universitetit të Mjekësisë. Gjatë fjalës së tij, kryeministri Rama është hasur me...

Panorama Plus

Dafina Zeqiri nuk fsheh më faktin se është në një lidhje me mikun e saj Dj Geek. Madje këngëtarja ndan me fansat momente me të dashurin...

Kryeministri Edi Rama u largua nga emisioni “Real Story” në News24 mbrëmjen e së martës për një arsye shumë të veçantë. Ai tha se vajza e...

Pas festivalit të RTSH, që u shoqërua me shumë polemika, u aludua se marrëdhënia e dy mikeve prej shumë vitesh, Alketa Vejsiut dhe Vera Grabockës...

Rita Ora gjithmonë ka treguar dashurinë për atdheun e saj. Këngëtarja me famë botërore nuk i ka harruar rrënjët dhe kurdoherë shprehet krenare që është shqiptare. Dhe...

Pasi Tuna hoqi mbiemrin e bashkëshortit, Patris Berisha nga Instagrami menjëherë në media u aludua se çifti i dha fund martesës 3 vjeçare. Por Patrisi ka...

KLOTILDA HARKA/ Egla Harxhi i dha fund para disa muajsh marrëdhënies me fotografin e njohur, Aleksander de Basseville, i cili njihet tashmë si “Princi i...

Modeli i famshëm shqiptar, Alessio Alia, do të bëhet baba për herë të tretë në korrik, pas vajzës dhe djalit. Alessio, i cili ka krijuar...

Është rikthyer përsëri në vëmendje historia rozë, që presupozohej se kishte ndodhur mes ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreka, dhe zëvendësministres së Brendshme, Romina...

Askush nuk e priste që Fate Velajt, deputeti socialist, i cili vishet me shumë stil sa herë vjen në Parlament, t’i kërcënohet froni i mbretit...

Ka lënë ekranet e mëdha dhe emisionet që drejtonte dikur për të punuar në ERTV, ekranin e Kryeministrit Rama, i cili transmeton për momentin vetëm...

Ajo është prezantuesja e lajmeve nga sporti me të folurën e veçantë, që mori famë të menjëhershme në Shqipëri pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara...

Nëse e has rastësisht në rrugë, sidomos në zonën e ish-Bllokut ku ajo banon dhe del shpesh në këmbë, nuk do të kesh asnjë surprizë...

Monika Kryemadhi, Petrit Vasili dhe Oert Bylykbashi janë fotografuar pak ditë më parë duke biseduar në këmbë me njëri-tjetrin.  Opozita, në fakt, ka plot për të...

Fate Velaj dhe Sadri Abazi nuk janë të vetmit deputetë që përpiqen shumë për t’u veshur bukur dhe me stil. Nuk ngelet pas as deputeti...

Kanë rënë menjëherë në sy për ngjyrën e zgjedhur. Vetë ngjyra pink tërheq vëmendjen sepse është shumë e ndezur.  Kësaj i shtohet fakti që kur vijnë...

Me veshjen e kuqe latex, Lei Kraja e solli e para Shën Velentinin në “Instagram”- in e saj. Prezantuesja e njohur e emisioneve sportive, e rritur...

Tashmë është një strategji e njohur. Nëse ke një këngë me mesazh të bukur dashurie, publikoje më 14 shkurt, ditën e të dashuruave.  Duket se kështu...

Fiks për Shën Valentin, modelja Adrola Dushi dhe rokeri Eugent Bushpepa janë prezantuar si çift romantik i dashuruar, brenda 4 minutave të klipit me titull...

Pak muaj më parë, teksa po promovonte librin e saj të dytë me receta gatimi, moderatorja e njohur Arbana Osmani, në një intervistë për revistën...

Dy vajzat simpatike të ekranit, Jonida Vokshi dhe Klea Huta, e festuan këtë 14 shkurt si shtatzëna, në pritje të fëmijëve të tyre të parë...
 

Politikë

07:26 Në numrin e sotëm të gazetës “Panorama” mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni:   Legalizimet, emrat e rinj që marrin...

23:47 Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi është i ashpër me gazetarin Baton Haxhiu i ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion”, duke e konsideruar qen që...

23:35 “Presidenca pas Ilir Metës nuk do jetë më njësoj”. Kështu mendon analisti Ervis Iljazaj, i cili tha në “Real Story” në News24 se në...

Kronikë

08:14 Operacion i madh gjate nates ne disa qytete te vendit, si ne Tirane, Elbasan e Berat, me dhjetera persona te shoqeruar ne polici, mes...

22:37 Një sasi e konsiderueshme amianti po sillej në Shqipëria nga Italia nëpërmjet tragetit të linjës Brindisi-Vlorë. Gjashtë personat e arrestuar nga policia janë: Kujtim Xhafellari...

22:13 Agjentë të policisë ruse kanë mbërritur në Tiranë ditën e sotme për të marrë shtetasin Rasul Mislaev, i arrestuar gjatë një hetimi disa mujor...
 

Sport

22:51 Pavarësisht se nuk qëndron në të njëjtin rang me Ligën e Kampioneve, Liga e Europës dëshmon se mund të prodhojë momente të jashtëzakonshme. Në takimin...

22:16 Interi e ka marrë shumë seriozisht nënshkrimin me mbrojtësin e Kombëtares Shqiptare, Marash Kumbulla. Siç raporton e përditshmja veroneze “L’Arena”, zikaltërit janë të gatshëm të...

21:05 U luajtën në orën 18:55, 8 sfidat e para të vlefshme për fazën e 1/16-ve të Ligës së Europës, ku nuk munguan surprizat. Interi...

Dossier

18:18 Dashnor Kaloçi/ Memorie.al publikon historinë e panjohur të ndodhur në qytetin e Shkodrës më 23 janar të vitit 1983, kur dy  të rinj, Fatmir Gusha dhe...
video

15:23 Për Shqipërinë nën diktaturë thuhet që ishte një burg i madh. Por ne ende nuk e parafytyrojmë sa e madhe do dukej harta e...

18:00 Perlat Çaushi, ish-drejtor i Zbulimit me Jashtë, me zyrë në Ministrinë e Jashtme, tregon të vërtetat e tij mbi vrasjen, siç e cilëson ai,...

Speciale

07:40 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e ndodhur në qytetin e Shkodrës më 23 janar të vitit 1983, kur dy  të rinj, Fatmir Gusha dhe Sali...

12:32 Keto jane disa foto të panjohura që i përkasin 20 shkurtit të vitit 1990. Ato paraqesin disa imazhe të rralla dhe të papublikuara më...

07:55 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Gjergj Komninos me origjinë nga fshati Mbrezhdan i Këlcyrës, i cili pasi kishte studiuar për Letërsi në...

Shëndeti

20:12 Djathi është i pasur me yndyrna dhe kjo mund t’a bëjë atë të duket një ushqim të pashëndetshëm. Ka shumë variacione djathi të cilat për...

11:32 Trupi juaj ndryshon ndërsa plakeni. Ju humbni masën e muskujve me një normë mesatare prej 3-5% për çdo 10 vjet pas moshës 35 vjeç...

11:26 Në jo pak raste, pacientët dhe familjarët e Në prostatës) me praninë e kancerit të prostatës. Por mjeku urolog, Rezar Xhani, thotë që rritja...

Sociale

07:57 Prevalenca e foshnjave që linden me defekt në vitin 2017 ishte 14 bebe për 1000 lindje të gjalla. Një studim i kufizuar i Insitutit...

15:14 Sinoptikanët paralajmërojnë se duke nisur nga orët e pasdites së sotme, reshjet ndërpriten në të gjithë territorin, për t`ja lënë vendin motit të kthjellët....

12:27 “Qeveria po përgatit një paketë të plotë mbështetëse konkrete për kthimin e mjekëve shqiptarë të diasporës, që nga bonusi dhe incentivat financiarë, mbështetje për...

Ekonomi

07:53 Në një letër që Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj u ka dërguar Tatimeve në fund të dhjetorit ajo ka kërkuar që Administrata...

19:31 Të ardhurat e buxhetit të shtetit ngecën në nivelin 460 miliardë lekë gjatë vitit 2019 me një rritje minimale prej 2.4% dhe me një...

16:44 Nënshkruhet në Pragë Protokolli i Sesionit të 6-të të grupit të përbashkët të punës për bashkëpunim ekonomik mes Shqipërisë dhe Çekisë. Për palën shqiptare, Protokolli...

Kulturë

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...

15:22 ANILA DEDAJ/ Në përpjekje për të zhvilluar kulturën e kujtesës e për të hedhur dritë, në një gjysmëshekulli historie të manipuluar, ditën e djeshme...

20:33 ANILA DEDAJ/ Për shqiptarët e Çamërisë, diktatura hoxhiste do të qe një shtrat i minuar, ku u duhej të matnin çdo hap. Edhe pse...

Unë Gruaja

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...

14:49 ARISTIR LUMEZI / Vito Kapo, bashkëshortja e Hysni Kapos, numri dy i kupolës komuniste, këmbëngul se ai u eliminua nga Ramiz Alia në një...

14:50 Hysni Kapo vdiq në 23 shtator 1979, në Paris. As doktorët francezë nuk arritën t'ia zgjasnin jetën udhëheqësit komunist. Ishte Ramiz Alia ai që i...