Ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha u është përgjigjur të gjitha atyre që e kritikojnë për rikthimin e tij. Nga takimi që Basha zhvilloi me të...

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është shprehur se për herë të parë kryeministrin Edi Rama nuk e uroi asnjë personalitet nga faktori ndërkombëtar për...

Tensionet në komunën e Zveçanit kanë lënë disa të lënduar, raportojnë mediat në Kosovë. Gazeta Koha raporton se ka pasur përplasje të vazhdueshme mes protestuesve dhe...

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është shprehur se për të bërë të mundur rikthimin e opozitës në pushtet, duhet të bashkohen të gjithë faktorët. Komentet...

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta gjatë një takim me këshilltarët e kësaj force politike të dalë nga zgjedhjet e 14 majit, u ndal...

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji tha në studion e Panorama TV se rikthimi i Bashës është për interesat e tij personale. Sipas Salianjit, Basha...

Presidenjta e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë se tensionet në veri po shkaktohen “nga strukturat ilegale serbe të kthyera në banda kriminale” të cilët kanë...

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur se ka vetëm 2 mundësi që politikanët të vihen në shërbim të qytetarëve, që sipas tij janë sistemi me Lista...

Përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it në Kosovë - SHBA-së, Mbretërisë së Bashkuar, Italisë, Gjermanisë dhe Francës - kërkuan nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, që...

Ajo që kërkonte të shmangte Tirana në këtë fundsezoni ishte pikërisht barazimi i pikëve me Partizanin, sepse kështu do të digjej në luftën për titullin...

Partizani është shpallur kampion për herë të 17 në historinë e vet. Të kuqtë kanë mundur me shifrat 2-0 ekipin e Teutës dhe kanë siguruar...

Analisti Enver Bytyçi është shprehur se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka dërguar në Kosovë banda terroriste dhe grupe kriminale, me qëllim destabilizimin e veriut të...

Tirana ka arritur të fitojë në javën e fundit përballë Erzenit me rezultatin 1-2, e cila nuk i mjaftoi për të fituar titullin kampion. Bardheblutë shënuan...

Një 23-vjeçar, Brikin Rusta, ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi tentoi të vriste një 24-vjeçar. Sipas burimeve, në pranga ra edhe Emanuel Rrapushi,...

Analisti Enver Bytyçi tha në një intervistë për “Panorama TV” se situata në Kosovë është alarmante, ndërsa fajin për agravimin e situatës e shikon tek...

Pas protestave të organizuara nga serbët në veri të Kosovës, kryetarët e komunave të Zubin Potokut dhe Zveçanit, Izmir Zeqiri dhe Ilir Peci kanë zhvilluar...

Një person ka humbur jetën dhe dy te tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë në rrugën Korçë-Bilisht. Panorama TV mëson...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar turin e falenderimeve me qytetarët e Korçës, ku ka folur për perspektivat e qeverisjes së tij në të ardhmen. Gjatë fjalës...

  Pandeli Majko, i cili ka qenë kryeministër i Shqipërisë në kohën e luftës në Kosovë ka paralajmëruar për një konflikt shqiptaro – serb, që siç...

Trupat e misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, KFOR, kanë nisur të shpërndajnë protestuesit serbë që gjenden pranë ndërtesës së komunës së Zveçanit. Që nga mëngjesi...

Lajme Flash

Panorama Plus

Këngëtarja Elhaida Dani ka performuar mbrëmjen e djeshme rolin e Esmeraldës, tek ‘Notre dame de Paris’ muzikali francez që u shfaq në skenën e stadiumit...

Ish-banorja e Big Brother, Keisi Medini ka rrëfyer si kurrë më parë marrëdhënien e saj me nënën e saj dhe të atin, këngëtarin e njohur...

Ish-banori i Big Brother Vip, Armaldo Kllogjeri ka komentuar sërish eksperiencën e tij brenda shtëpisë, ku në një intervistë për  “Më lër të flas” tha...

Jeta e banorëve të “Big Brother” ka ndryshuar pas përfundimit të spektalit. Ata po shijojnë famën dhe kontrata të majme që kanë firmosur. Për disa loja...

Në “showbizz”-in shqiptar është zbuluar çifti më i ri. Bëhet fjalë për Era Istrefin dhe Amir Rrahmanin. Sigurisht, ky është një lajm surprizë për shumë ndjekës...

Disa komente të modeles së njohur Kejvina Kthella dhe gazetarit Ronaldo Sharka në foton e Luizit, po bëjnë xhiron e rrjetit. Shkak është bërë pikërisht një...

Kur Shpati hyri në “Big Brother”, u zbulua edhe lidhja që ai kishte pasur me Nita Latifin. Ishte vetë këngëtarja ajo që e zbuloi se...

Moderatorja Cindy Marina ka rëfyer njohjen e saj me, Genar Topallin i cili është dhe djali i ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli. Marinë në ‘Piter Pan’ tha se...

Era Istrefi tërhoqi vëmendje disa ditë më parë, teksa u shfaq në stadiumin “Diego Armando Maradona” për ndeshjen Napoli-Inter. Menjëherë pas kësaj kanë nisur edhe aludimet...

Para se të publikonin bashkëpunimin e tyre të parë muzikor, Noizy dhe Stresi tërhoqën vëmendjen e publikut me deklaratat e tyre të forta ndaj njëri-tjetrit...

Një përrallë moderne mund të quhet eventi i mbajtur në Tiranë, ku bëri bashkë elitën e vendit. E kemi fjalën për dasmën e vajzës së...

Prej disa kohësh në rrjet ka qarkulluar lajmi se ish-banorët e edicionit të dytë të Big Brother VIP do të marrin pjesë në një film. Por...

Ish-banorja e Big Brother Vip, Dea Mishel ka folur për eksperiencën e saj pas përfundimit të formatit, ku ka treguar se prindërit e saj kanë...

Moderatorja sportive Sabina Mete ka treguar se është përballur me vështirësi kur ka kërkuar punë. Ajo ka rrëfyer se shefat ku ka aplikuar për vend pune...

Themeluesi i ‘Amazon’, Jeff Bezos dhe partnerja e tij Lauren Sánchez janë fejuar pas pesë vitesh së bashku, raporton CNN.     Deri më tani nuk është zbuluar...

Gazetari Bledi Mane ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Nita Latifit, e cila deklaroi se nuk do të lidhej kurrë me një tip si ai. Dy...

Prej disa kohësh në rrjet ka qarkulluar lajmi se ish-banorët e edicionit të dytë të BigBrotherVIP do të marrin pjesë në një film. Por ajo çka...

Dhe pse i dhanë fund romancës së tyre prej një viti, Don Xhoni dhe Ariana Lirey, vazhdojnë ende të mbeten në qendër të vëmendjes dhe...

Jemi mësuar ti shikojmë gjithnjë formal dhe brenda kornizave, ku politikanët duket se janë në habitatin e tyre. Por jashtë funksionit të tyre, gjejnë kohë...

Kristi Aliaj ishte konkurrenti që doli në finale me Luizin. Kur askush nuk e priste, banori u shndërrua në një lojtar të fortë, duke e...

Politikë

19:47 Ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha u është përgjigjur të gjitha atyre që e kritikojnë për rikthimin e tij. Nga takimi që Basha zhvilloi me...

19:40 Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është shprehur se për herë të parë kryeministrin Edi Rama nuk e uroi asnjë personalitet nga faktori ndërkombëtar...

19:20 Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është shprehur se për të bërë të mundur rikthimin e opozitës në pushtet, duhet të bashkohen të gjithë...

Kronikë

17:59 Një 23-vjeçar, Brikin Rusta, ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi tentoi të vriste një 24-vjeçar. Sipas burimeve, në pranga ra edhe Emanuel...

17:32 Një person ka humbur jetën dhe dy te tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë në rrugën Korçë-Bilisht. Panorama TV...

15:14 Dosja e arrestimit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit dhe bashkëpunëtorit të tij, Pandeli Kokaveshit, i ka kaluar për gjykim “Apelit” të...


Sport

19:52 Portieri veteran i Partizanit, Alban Hoxha, ishte në delir për titullin kampion të fituar me demat. Gardiani legjendar tregoi planet e të ardhmes, i...

19:21 Partizani festoi titullin e 17-të kampion së bashku me tifozët që u futën në fushën e “Arenës së Demave”. Gjatë festës, në fushë u shfaqën...

19:06 Partizani ka fituar titullin e 17-të kampion, duke e mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshëm. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka dhe Sekretari i...

Dossier

08:25 Nga Dr. Pjetër Pepa Memorie.al / Kujtojmë përvjetorin e pushkatimit të dy priftërinjve katolikë: Dom Zef Bicit e Dom Mark Dushit. Si sot, në mesnatën e...

07:20 Dashnor Kaloçi Pjesa e parë -Relacioni sekret: “Studentët A. Gj., M. N., V. G., Gj. Gj., E. S. e B. G., të Institutit të Lartë të...

07:45 Memorie.al / Rrëfimet e shkrimtarit të njohur Petro Marko, ish-luftëtari i Brigadave Internacionaliste në Luftën e Spanjës dhe i Tiranës, tregon prapaskenat e asaj që...

Speciale

11:29 AFRIM IMAJ/ Këtu ku është qafa e parë që të fut në fshatin Picar të Kurveleshit, anarkia që përjetoi ushtria në vitin 1997, la...

20:25 UVIL ZAJMI/ Ajo ka qenë një agjenci ajrore, nga të paktat, madje e vetmja në vendin tonë në atë kohë. Malev, më e njohura,...

14:04 CANO NORA/ Ka patjetër komoditet metropoli e qyteti për krijuesit, por nuk është e thënë që vetëm aty të ketë shkrimtar e artist. Mund të...

Shëndeti

12:48 Sëmundjet e qarkullimit të gjakut mbeten shkaktari kryesor i vdekjeve në Shqipëri duke e zgjeruar gjithnjë e më shumë kontributin në totalin e vdekjeve....

08:23 Stresi dhe ankthi janë bërë gjithnjë e më të përhapura, veçanërisht tek brezi i ri. Luftimi i rritjes së stresit dhe ankthit është thelbësor...

13:55 Personat që vuajnë nga alergjitë rëndohen më shumë në stinë e pranverës. Fëmijët alergjikë janë më të ndjeshëm ndaj polenit të luleve. Sipas shefes së...

Sociale

16:00 Profesori, Romeo Gurakuqi në një intervistë për Panorama TV ka reaguar në lidhje me projektvendimin për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike ku tha...

15:22 Profesori, Romeo Gurakuqi në një intervistë për Panorama TV ka reaguar në lidhje me projektvendimin për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike, ku e...
video

15:16 Ana Cara, pavarësisht se lindi me aftësi të kufizuara, kjo gjë nuk e ka ndaluar të shkruajë libra dhe të shprehë botën e saj...

Ekonomi

16:03 Kreu i Konfindustrisë, Gjergj Buxhuku, është shprehur se paralajmërimi i kryeministrit Edi Rama është skenar për të mbuluar rritjen e pagave të administratës. Komentet Buxhuku...

12:07 Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka ngritur disa shqetësime në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ekonomisë dhe Financave ku Denar Biba prezantoi...

09:47 Kushtet klimaterike e kanë favorizuar prodhimin bujqësor këtë sezon, sidomos në sera. Dimri i ngrohtë mundësoi prodhim pa ndërprerje të kastravecit, teksa domatja doli...

Kulturë

11:59 File Strugaçi nga Dukagjini është një nga artizanet më të vjetra në zonë. Ajo ka veshur një prej xhubletave që ka punuar vetë dhe...

09:55 -Këtë përqasje tejpamëse, miqësore dhe të “menduar mirë”, nuk e ka bërë askush, veçse Komuniteti Shqiptar i Selanikut me drejtues Dr. Luan Zyka- Kur në fillimin...

13:23 Artizania, Buqe Muka në një intervistë për ‘Panorama e Mëngjesit’ ka folur lidhur me veshjet tradicionale origjinale, ku tha se po humbet motivi nga...

Unë Gruaja

16:17 ARTAN KOKOSHI (pjesa e parë) NGA UVIL ZAJMI/ Ka qenë vetëm 3 muajsh, i sapo lindur, nga dita kur e ndanë me të atin, të...

14:40 Nga AFRIM IMAJ Në arkivin e “CNN” dhe “Zërit të Amerikës”, zë një vend të veçantë dosja e gazetares shqiptare, Nexhmije Zaimi. Mjaft nga personalitetet...

22:49 Perversiteti i Policisë sekrete në kohen e regjimit shkonte deri në përgjimin e çifteve në dhomën e gjumit. Zgjidhja me "çimkat" e pranishme në...

PANORAMA TV