Birra Korca  
 
   
 
AK Invest
ABI Bank   Te Stela
video

Dy fëmijë të mitur, motër e vëlla, 13 dhe 14 vjeç kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në ambientet e televizionit “News24”, për të kërkuar strehim. Dy...

Gjashtë xhihadistë të arrestuar për terrorizëm në trekëndëshin Lecco, Varese, Milano. Janë shumica maroken me shtetësi italiane, disa prej të cilëve kishin marrë urdhër të prerë...
video

Mes 11 të arrestuarve për akuzën e grabitjes së 42 shtëpive në Katalonjë të Spanjës, është dhe një përkthyes që ka bashkëpunuar disa herë me...
video

Policia spanjolle ka shkatërruar një grup që akuzohet për grabitjen e 42 shtëpive në Katalunia. Në operacionin e policisë së nisur më 20 prill janë arrestuar...

Në seancën e sotme parlamentare munguan deputetët e opozitës. Shkak është bërë pezullimi i ish-Kryeministrit Sali Berisha. I vetmi deputet në sallë, edhe pse teorikisht është pjesë...
video

Një aksident fatal i ka marrë jetën një të riu shqiptar në Itali. Aksidenti rrugor ka ndodhur në aksin Siena-Bettole sot rreth orës 15:30.Klodi Serra,...
  Albtelekom  

Aktualitet

20:00 Përcaktimi i drejtuesve të 12 qarqeve në Partinë Demokratike nuk ka kaluar pa kundërshtime. Sekretari për Aksionin Qytetar, Ervin Salianji ka kundërshtuar vendosjen në krye të...

Argument

18:50 Policia në Spanjë ka zbuluar një rrjet trafikantësh të cilët dërgojnë emigrantë shqiptarë në Britaninë e Madhe. Policia ka arrestuar dy të dyshuar të...

Panorama Plus

Pas bashkëpunimit me “Etno Engjujt” për klipin “Shake it”, këngëtarja kosovare e rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është gjithmonë e më shumë prezente...

Lola Luma, modelja dhe aktorja e njohur nga Shkodra, por që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i ka dhënë fund beqarisë. Ajo është...

Roli i tij si Ozan dhe i biri i Xhihanit (Erkan Petekkaya) ka zgjuar interes te publiku e tashmë edhe te shqiptarët, sidomos tek adoleshentet,...

Fama që ajo ka marrë në vetëm pak muaj, ka mbërritur deri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës këtë herë. Pas shkrimeve në “Daily Mail”,...

Pas dy videove të sherrit me femra, që u shpërndanë në mediat sociale dhe komenteve se Françeska Jaçe ndiqet nga Policia, duket se 22-vjeçarja vazhdon...

Ne Fokus

21:31 Në episodin e sotëm të emisionit investigativ “STOP” është denoncuar problematika e ndotjes së plazhit të Golemit nga ujërat e zeza. Kjo zonë, edhe...

Ekonomi

20:59 Eksportet në një vit kanë pësuar rënie 12,8 për qind, ku ndikimin më të lartë e kanë dhënë mineralet dhe materialet e ndërtimit. Të dhënat...

Sport

23:16 Vijareali fitoi takimin e parë të vlefshmë për gjysmëfinalet e Ligës së Europës ndaj Liverpulit. Goli i vetëm i këtij takimi u shënua nga...

Kronike

21:48 Në Doganën e Goricës dhe të Qafë Botës u zbuluan mallra kontrabandë, si goma të përdorura, pije energjike dhe verë. Gjatë kontrollit në mjetin...

Kulture

20:45 E lehtë si një pendë... madje ajër... sa herë që e sheh duke kërcyer, të jep një ndjesi lehtësie e perfeksionimi të jashtëzakonshëm. Anbeta Toromani...

Kosova

23:12 Dy nxënës të gjimnazit “Sami Frashëri” janë kapur me armë zjarri në orën e mësimit. Pas njoftimeve, Policia ka ndërhyrë duke ushtruar kontroll në një...

Une Gruaja

10:00 Sado të përpiqet të qëndrojë jashtë, të vendosë kufij, shkrimtari do të jetë gjithnjë brenda krijimeve të tij. Edhe në mos qoftë ai vetë,...

Speciale

07:30 Nga 167 personat e arrestuar me rastin e hedhjes së dinamitit në legatën sovjetike në Tiranë, në shkurt 1951, ishte edhe një shtetase gjermane,...

Sociale

08:45 Para regjistrimit në universitete çdo student duhet të paraqesë kartelën e vaksinimit, ose në të kundërt do t'i refuzohet regjistrimi. Sanksionimi parashikohet në ligjin...

Bota & Rajoni

19:13 Bashkimi Demokratik për Integrim këmbëngul në rolin e tij të zhvillimit të një “shuttle diplomacy” për arritjen e një pajtimi mes VMRO-së dhe LSDM-së...

Dossier

16:39 Pina D., ish-kampionia e atletikës e viteve '60, motra e njërës prej artisteve më në zë të kinematografisë shqiptare, e ka cilësuar maniak seksual...