Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Kandidati për deputet i PS, Pandeli Majko i cili është i renditur i 19-ti në listën e Tiranës ka komentuar ftesën që kryeministri Edi Rama...

Drejtuesi Politik i PS në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla, u ndal sot në Përrenjas ku deklaroi para mbështetësve socialistë se jemi në një betejë...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Gomisqe e Re në Velipojë. Raportohet se është qëlluar me...

Geqia vazhdon të mbajë të mbyllur kufirin me Shqipërinë. Policia njoftoi se bllokimi i pikës kufitare të Kapshticës nga pala greke u shty deri në...

Një shtetas nigerian, 24 vjeç, përfundoi në prangat e policisë pasi tentoi të kalojnë kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara. Në flagrancë u arrestua...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se nuk do të zgjedhë vaksinën, por do të marrë atë që është në radhë. E ftuar në emisionin...

Shtetet e Bashkuara e paralajmëruan Rusinë se do të ketë pasoja, nëse udhëheqësi i opozitës, Aleksei Navalny, vdes në burg. “Rusia do të mbahet përgjegjëse nga...

Tre persona janë arrestuar nga policia e Korçës pasi u kapën me një sasi kokainë dhe heroinë. Të arrestuarit sipas policisë janë dy poseduesit e...

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar u ka bërë një kërkesë ndaj drejtuesve të portalit, “Lapsi.al” për të dorëzojnë databazën me të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Luzim Basha ka marrë mbështetjen e drejtuesve të Partisë Konservatore britanike. Gjatë një bisede online Kryetarja e konservatorëve të kryeministrit Johnson,...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një bisedë online me drejtues të Partisë Konservatore britanike.  Në fjalën e tij, kreu i demokratëve u...

Gjysma e të rriturve në SHBA kanë marrë së paku një dozë të vaksinës kundër koronavirusit. Qendrat amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve njoftuan se...

Policia e Tiranës thotë se ka parandaluar një ngjarje, e cili mund të përfundonte në një vrasje të dyfishtë. Në pranga është vënë një 39-vjeçar,...

Ka mungesë vaksinash, sistemet shëndetësore që lëngojnë janë të mbingarkuara, të dhënat ekonomike janë të këqija për shkak të papunësisë së lartë. Sipas Institutit të...

Policia ka nisur hetimet për dy të rinj, të cilët akuzohen për përndjekje dhe ngacmim seksual. Sipas policisë më datë 18.04.2021, u referuan materialet në Prokurorinë...

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në banesën e pabanuar të shtetasit me iniciale A.P. Policia thotë se ngjarja ka ndodhur në Krujë, mbrëmjen e...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e nxënësve të shkollës “Normale” të Elbasanit, të cilët në ditët e para të prillit të vitit 1939, kur Italia fashiste...

Gati 6 muaj pas hapjes, spitali COVID 3 (ishkirurgjitë në QSUT) është mbyllur në fundjavë. Kjo për shkak të numrit të reduktuar të pacientëve të...
video

Dy automjete të parkuara janë përfshirë nga flakët gjatë natës në qytetin e Elbasanit. Burime për “Panorama.al” bëjnë të ditur se automjetet  Land Rover dhe...

Në faqen e parë të gazetës "Panorama" do të lexoni:  Shtëpitë pa legalizim, si kompensohen familjet Fushata ndryshe, Rama tregon sekretet e familjes, nga gjyshi te babai....

Panorama Plus

Trupi i një gruaje shtatzënë ndryshon shumë dhe pas lindjes duhet pak kohë që ai të rikuperohet. Mirëpo, në rrjete sociale shohim shpesh se nëna të...

Kim Kardashian ndau një imazh të ri në Instagram, ku tregon gjerdanin me  diamante verbuese, të bërë me porosi. Thuhet se gjerdani i saj arrin vlerën...

Afërdita Dreshaj, e cila u bë nënë në muajin mars, tregoi se po e ushqente me qumësht gjiri djalin e saj, Sky. Mirëpo, gjatë një bashkëbisedimi...

Enca Haxhia përjetoi një eksperiencë të paharrueshme nga pushimet luksoze në Dubai dhe fotot që ka realizuar në këtë vend duket se nuk kanë fund. Këngëtarja...

Pak ditë më parë në rrjet qarkulloi një foto e Antonela Berishës teksa hipte në makinën e ish-konkurrentit të “Për’puthen”, Fation Kuqari. Të gjithë nisën të...

Xhensila Myrtezaj mundohet të jetë aktive në rrjete sociale duke ndarë pamje nga përditshmëria e saj. Këngëtarja komentohet shpesh për jetën e saj, por edhe...

Noizy u kthye në kryefjalën e mediave pas sherreve të njëpasnjëshëm, pas “Vaksinës” që bëri namin në rrjet dhe i dogji aq shumë reperë të...

“Mbarova pas teje” e Filloreta Raçit (Fifit) shkon një hap më tej, ndërsa thotë “Do vdisja për të”. Pak net më parë, Fifi e ka kaluar...

Blerand Rexhepi/ Kur përmendet emri i tij, menjëherë përpara të shfaqet një arenë ringu, vend ku ai për vite me radhë ka bërë krenarë gjithë...

KLOTILDA HARKA/ I vetëm në skenën e “Kënga Magjike”, Lorenc Hasrama sjell magjinë e dashurisë së pafund, edhe pse historia që i këndon tashmë ka marrë...

Dy vite pasi e pamë shumë pranë dhe në duet me Tuna Sejdiun, tashmë këngëtarin më të pëlqyer të momentit, Ylli Limanin, do ta shohim...

Pas tre vjetësh mungesë, Elvana Gjata është rikthyer publikuar albumin e saj të jetës me titull “Çelu”. Bëhet fjalë për shtatë këngë për çdo ditë...

Guerili tashmë i ka bërë katër muaj jetë, prandaj Gold Ag dhe bashkëshortja e tij, Ermira Shkodra, kanë nisur të diskutojnë se kujt i ngjan...
video

Kanë kaluar jo pak, por gati 10 vite kur rrethit të ngushtë të miqve, artistja e njohur Rozana Radi i prezantoi të dashurin e saj....
video

Nevina Shtylla ka zbuluar planet e së ardhmes tashmë që nuk është pjesë e ndonjë formati televiziv. Kohët e fundit, Nevina po bën pauzë nga...

Prona e pabesueshme në Colorado e Tom Cruise që ka një palestër, dhomë lojërash dhe pamje mahnitëse malore, ka dalë në shitje për një çmim...

Bukuroshja, e cila u bë e famshme nga “Përputhen”, Ana Kauri, ka vendosur të bëjë një tjetër ndërhyrje estetike pas buzëve dhe hundës. Lajmin e ka...

Një ndër finalistet e “Miss Universe” në Britaninë e Madhe ka ndërruar jetë këtë javë në moshën 20-vjeçare pas një beteje me një gjendje të...

Rita Ora ka treguar se ka një marrëdhënie shumë të ngushtë me nënë e saj, Vera Orën, të cilën e kemi parë shpesh t’i komentojë...

Aktorja Helen McCrory, e njohur për rolin e saj tek “Peaky Blinders” dhe tek tre filmat e “Harry Potter”, ka ndërruar jetë nga kanceri në...

Politikë

11:07 Kandidati për deputet i PS, Pandeli Majko i cili është i renditur i 19-ti në listën e Tiranës ka komentuar ftesën që kryeministri Edi...

11:05 Drejtuesi Politik i PS në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla, u ndal sot në Përrenjas ku deklaroi para mbështetësve socialistë se jemi në një...

10:47 Kandidati për deputet në qarku Korçë, Endrit Braimllari ka ndarë një video ku është me ish-kandidati për deputet të PS në këtë qytet, Artur...

Kronikë

10:43 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Gomisqe e Re në Velipojë. Raportohet se është qëlluar...

10:32 Një shtetas nigerian, 24 vjeç, përfundoi në prangat e policisë pasi tentoi të kalojnë kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara. Në flagrancë u...

10:10 Tre persona janë arrestuar nga policia e Korçës pasi u kapën me një sasi kokainë dhe heroinë. Të arrestuarit sipas policisë janë dy poseduesit...


Sport

10:06 Ka qenë një ndeshje e tensionuar sa i përket gjykimit, për shkak të disa momenteve të dyshimta. Treshja I. Myrtaj, A. Mahmuti, E. Gançi...

09:31 Gjyqtari Mario Shabanaj toleroi një përplasje mes Adilit të Vllaznisë dhe Mihanës së Apolonisë, duke mos ndëshkuar lojtarin e shkodranëve, që kapi prej fyti...

08:48 Lind një epokë e re për futbollit. 12 klube prestigjioze europine kanë konfirmuar dje në mesnatë arritjen e një akordi për një kompeticion të...

Dossier

07:57 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e nxënësve të shkollës “Normale” të Elbasanit, të cilët në ditët e para të prillit të vitit 1939, kur Italia...

08:12 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerrë nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), që i përkasin vitit 1980, të cilat...

14:03 Nga Agim Jakova Kush urdhëroi eleminimin, Enveri apo Mehmeti? Nga fundi i vitit 1956, deri në prishjen me Moskën, karrigia e Enver Hoxhës, lëkundej në ajër....

Speciale

14:56 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), të cilat i përkasin...

08:09 NGA JETMIR HALILAJ – PANORAMASPORT.AL Flitet shumë për golin e rregullt të Sulejman Demollarit që iu mohua në “Uembli” kundër Anglisë, por në fakt atë...

23:45 NGA UVIL ZAJMI Ajo nuk ka qenë një arratisje si të tjerat. Sigurisht, e bujshme si të gjitha në atë periudhë, për sfidën, guximin, mënyrën,...

Shëndeti

21:29 Lëkura është organi më i madh në trup, dhe kujdesi për të është çelësi për të mbajtur trupin të shëndetshëm. Por disa mite për...

10:38 Një mënyrë jetese pasive dhe sedentare shton rrezikun që në rast infektimi me Covid-19 të sëmurët ta kalojnë sëmundjen rëndë e madje të vdesin...

08:58 Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka ngritur shqetësimin për mundësinë e infektimit pas injektimit të dozës së parë, duke vënë në dukje se...

Sociale

12:39 Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama tha se “Aeroporti ndërkombëtar “Zayed – Flatrat e Veriut”, është gati për fluturimin e parë me pasagjerët...

16:27 Javier Marias Javën e kaluar shkruajta në lidhje me atë budallallëkun – po jua rikujtoj – kërkuan me doemos që përkthyesit e poetes së re,...

10:38 Një mënyrë jetese pasive dhe sedentare shton rrezikun që në rast infektimi me Covid-19 të sëmurët ta kalojnë sëmundjen rëndë e madje të vdesin...

Ekonomi

10:33 Organizata e Ushqimit dhe Bujqësisë(FAO) ka publikuar raportin e fundit, ku rendit Shqipërinë sit ë parën në rajon përsa i përket prodhimit të perimeve. Shqipëria...

07:20 Inkubatori ibiznesit “Oficina” do të fillojë së shpejti programin kombëtar në mbështetje të startupe-ve dhe projekteve innovative në qarkun e Vlorës. Më datë 30 Prill...

19:18 Pilotëve u është kërkuar të "bëjnë shumë kujdes" kur fluturojnë në, nga ose mbi Shqipëri për shkak të frikës për kompetencën e kontrollit të...

Kulturë

18:03 Dalip Rexhep Greca u lind në Lushnje me 10 tetor 1950. Mësimet bazë i bëri në vendlindje, ndërsa shkollën e Mesme e përfundoi Qershor...

14:20 Nga qyteti i Vlorës, shkrimtari i madh Ismail Kadare jep mesazhin e tij për zgjedhjet parlamentare dhe rrugën që duhet të ndjekë Shqipëria drejt...

10:47 Në një ceremoni të përkorë, si do t'i shkonte për shtat një shenjtori, Ministria e Kulturës dhe Muzeu Historik Kombëtar, dorëzoi dje në manastirin...

Unë Gruaja

17:37 Plot 40 vjet nga premiera e filmit, aktorë e kineastë mblidhen së bashku. Fatkeqësisht, regjisori Viktor Gjika nuk jeton më, por ai është aty...

15:22 Kanë kaluar 40 vjet që atëherë. Ata nuk janë më të rinj të hedhur, ëndërrimtarë.. Vitet kanë lënë gjurmën e tyre te secili, por...

07:08 RAIMONDA SHUNDI “ÇËSHTJA ÇAME”. SI U PËRDOR NGA TË GJITHË Në këtë material, lexuesi do të ketë mundësinë të prekë shumë nga ngjarjet që tronditën...