Shkrimtarja e njohur Mimoza Ahmeti, ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Dritare’, të Rudina Xhungës në News 24. Ajo foli për librin e...

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan sot se Kostandin Xhuvani, autori i vrasjes se 5 personave, 4 prej te cileve ne nje lokal te Rruga e Elbasanit,...

"Votimi kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL nuk është gjë tjetër veçse mbajtja gjallë e armiqësisë në vend të pajtimit, është nxitje e urrejtjes në...

Ujërat e paeksploruara të Shqipërisë janë bërë një atraksion për gjuetarët e thesareve që kërkojnë objekte të lashta, pjesë anijesh të mbytura dhe relike të...

ETLEVA DELIA/ Konkursi për gradën “Kryekomisar”, ku u shpallën fitues 30 oficerë, deri tani është konsideruar i rregullt, ndonëse është shoqëruar me kontestime deri në...

Ndalohet nje automjet qe dyshohet se ka brenda nje sasi droge. Ndalimi eshte bere nga policia kete paradite ne nje aksion per te cilin nuk...

Kujto.al Arkiva Online e Vikrimave të Komunizmit Kalvari i Sevasti Qiriazit nën persekutimin e egër komunist, rrëfyer nga mbesa e saj Vitore Dako Ruli. Si ia vranë në hetuesi...

Reshjet e dëborës dhe të shiut, si dhe akset problematike kanë bërë që të hasen probleme në disa zona të vendit, kryesisht në juglindje. Në një...

Uellsianët zbarkuan në Elbasan që në mesditë, me një autokolonë autobusësh. Britanikët e shfrytëzuan mundësinë e ardhjes në Shqipëri edhe për t’u njohur me kulturën...

Identifikohen dy shqiparet, pjese e bandes se trafikanteve qe u godfit dje nga policia italiane, e cila arrestoi pas nje operacioni 20 persona.  Sipas mediave vendase,...

Emisioni “Stop” trajtoi sonte rastin e një “shëruesi”, ose siç njihen ndryshe guru”, që pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve. Por të gjitha këto probleme,...

Pas kater muajsh ne apel per gjak, pa te cilin nuk mund te jetoje dot, Lefteri Dedej nga fshati Konjati, Dushk i Lushnjës ka marre se...

Interpoli ka zgjedhur sot presidentin e ri. Postin e ka marre Kim Jong Yang i Koresë së Jugut, duke i shkaktuar keshtu nje goditje Rusise,...

DORINA AZO/ Fondi Monetar Ndërkombëtar i rekomandoi dje qeverisë të heqë dorë nga ulja e taksave dhe përjashtimet, madje të anulojë edhe ato që tashmë...

Digjet gjate nates nje automjet ne Elbasan. Sipas te dhenave te para mesohet se ngjarja ka ndodhur ne oret e nates, ne lagjen "Partizani", nderkohe...

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës së NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se përpjekjet e Bashkimit Evropian (BE) mbi mbrojtjen nuk duhet të konkurrojnë me NATO-n,...

Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit  ose 10.4 euro sipas një metodologjie tashmë të miratuar nga...

Në numrin e sotëm të gazetës “Panorama” mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni: Skema e re, pensionistët që përfitojnë...

Aktualitet

10:47 Degjeneron sherri mes shqiptareve dhe rumuneve ne nje burg ne Itali. Mediat italiane raportojne se ngjarja ka ndodhur ne burgun e Solliccianos në Firence...

Argument

11:47 Psikoterapisti Elton Kazanxhi vjen në një rrëfim ekskluziv në studion e emisionit “Fol me psikologen” të autores Ervisa Lula. Duke u bazuar në 13 vitet...

Panorama Plus

Kantautori Ermal Meta është një prej artistëve shqiptarë me famë ndërkombëtare. Me pjesëmarrjen në “Eurovision” ai nderoi jo vetëm Shqipërinë, por edhe Italinë që e...

KLOTILDA HARKA/ Ai dhe shumë femra. Kjo është pamja që përsëritet në klipet e këngëtarit të ri Fatmir Sufa. Është identifikuar si Dan Bilzeriani shqiptar,...

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa ishte në mesin e artistëve shqiptarë që u mblodhën dje në Vatikan për të nderuar një nga figurat më...

Beniada Nishani (Jakiç), e njohur si mbesa modele e ish-Presidentit të Shqipërisë Bujar Nishani, vazhdon të bëjë bujë me pozat e saj të guximshme si...

Largimi nga politika më shumë se një vit më parë ka bërë që Valentina Leskaj të ketë më shumë kohë për t’ju përkushtuar vetes dhe...
 

Politikë

11:59 Shkrimtarja e njohur Mimoza Ahmeti, ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Dritare’, të Rudina Xhungës në News 24. Ajo foli për librin...

11:53 Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan sot se Kostandin Xhuvani, autori i vrasjes se 5 personave, 4 prej te cileve ne nje lokal te Rruga e...

11:06 "Votimi kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL nuk është gjë tjetër veçse mbajtja gjallë e armiqësisë në vend të pajtimit, është nxitje e urrejtjes...

Kronikë

10:47 Degjeneron sherri mes shqiptareve dhe rumuneve ne nje burg ne Itali. Mediat italiane raportojne se ngjarja ka ndodhur ne burgun e Solliccianos në Firence...

10:46 ETLEVA DELIA/ Konkursi për gradën “Kryekomisar”, ku u shpallën fitues 30 oficerë, deri tani është konsideruar i rregullt, ndonëse është shoqëruar me kontestime deri...

10:33 Ndalohet nje automjet qe dyshohet se ka brenda nje sasi droge. Ndalimi eshte bere nga policia kete paradite ne nje aksion per te cilin...
 

Sport

12:04 Kosova arriti një triumf historik teksa mposhti Azerbajxhanin me rezultatin 4-0, duke u renditur e para e grupit në Ligën e Kombëve. Festa e dardanëve...

11:02 Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja kuqezi bën pjesë në vazon...

10:25 Faleminderit dhe shumë probleme. Pas një viti në drejtimin e Kombëtares, Kristian Panuçi tha fjalët e para në shqip. Fitorja e qetëson trajnerin, por...

Dossier

13:50 Raporti i qershort 1945/ Në çfarë gjendje e gjetën popullsinë shqiptare në Kosovë e Maqedoni partizanët shqiptarë pasi marshuan në këto vise pas largimit të gjermanëve… Pas çlirimit të Shqipërisë, ndërsa...

23:00 Nga Kastriot Dervishi Për Mit’hat Frashërin, të cilësuar “kriminel lufte”, organet e Drejtorisë së Sigurimit të Shtetit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, kishin çelur...

22:18 Historiani Mariglen Kasmi i ftuar në "Arena" në Ora News, publikoi një dokument sipas të cilit Mid'hat Frashëri kishte kërkuar ndihmën e gjermanëve për...

Speciale

10:28 Kujto.al Arkiva Online e Vikrimave të Komunizmit Kalvari i Sevasti Qiriazit nën persekutimin e egër komunist, rrëfyer nga mbesa e saj Vitore Dako Ruli. Si ia vranë në...

14:21 NGA DRITAN HILA/ Për herë të fundit, hallën time Manushaqe Prodani e kam parë pak para se të vdiste. Gjyshja më tha që ishte shtruar...

09:50 Kur flitet për Skënderbeun, thuajse në mënyrë të menjëhershme në mendje të vjen imazhi i aktorit që luante rolin e heroit shqiptar në filmin...

Shëndeti

11:16 Kur dëgjon për majdanozin, gjëja e parë që të vjen ndërmend është një supë e shëndetshme, ose një sallatë e zbukuruar me gjethet e...

08:23 Ataku në zemër është një nga sëmundjet më të përhapura të zemrës në vendin tonë. Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Sëmundjet kardiovaskulare...

08:21 Një nga këshillat dhe rekomandimet që dëgjohen shpesh është humbja e kilogramëve dhe dhjamit të tepërt të akumuluar në zonën e belit. Sipas mjekëve rreziku...

Sociale

11:21 Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar një foto pikante nga Tirana gjatë kohës së qeverisjes demokratike ku filloi edhe lulëzimi I ndërtimeve pa leje dhe...

09:52 Reshjet e dëborës dhe të shiut, si dhe akset problematike kanë bërë që të hasen probleme në disa zona të vendit, kryesisht në juglindje. Në...

08:57 Të rinjtë që sapo ia kanë besuar studimet e tyre Universitetit “Luarasi” në degët që ofron fakulteti më i ri, ai i Teknologjisë së...

Ekonomi

09:27 Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi dje në Komisionin e Ekonomisë se vlera totale e kontratave koncesionare në vend arrin 807 miliardë...

08:24 DORINA AZO/ Fondi Monetar Ndërkombëtar i rekomandoi dje qeverisë të heqë dorë nga ulja e taksave dhe përjashtimet, madje të anulojë edhe ato që...

07:46 Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit  ose 10.4 euro sipas një metodologjie tashmë të miratuar...

Kulturë

11:40 ALMA MILE/ “Mimoza Llastica”, “Kur po xhirohej një film” dhe “Tomka dhe shokët e tij” janë shfaqur këto ditë në Kopenhagen. Përgjatë muajit nëntor, Instituti...

11:01 Ujërat e paeksploruara të Shqipërisë janë bërë një atraksion për gjuetarët e thesareve që kërkojnë objekte të lashta, pjesë anijesh të mbytura dhe relike...

12:41 Ne librin e tij shume të debatuar, ‘Provocateur’, Mustafa Nano rrëfehet me një stil interesant në një autointervistë. Mes të tjerave, ai flet për...

Unë Gruaja

20:12 Nga MIMIKA LUCA*/ Më 1 shkurt të vitit 1950, me vendim të qeverisë, kompleksi i Teatrit Kombëtar u quajt Filarmonia e Parë Shqiptare. Më 12...

11:39 Historia e Hotelit të Gjuetisë është e pandarë dhe me Hysen Selmanin, njeriun legjendar të kuzhinës, ai që u ka gatuar të gjithëve. Nga...

13:59 UVIL ZAJMI/ I ndodhur për një event familjar në Pulia, propozimin dhe idenë për një vizitë të shpejtë te rezidenca e Albanos në Celino...