Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Ish-ministri i Drejtësisë, Eduart Halimi ka reaguar për ndarjen nga jeta të Bujar Nishanit. Sipas tij, ky lajm është dramatik dhe tronditës për familjen, por...

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka ndërruar jetë sot në 28 maj, pikërisht në ditën kur Këshilli Kombëtar i PD do të zgjidhë kryesinë. Lajmi i trishtë u...
video

Lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani i ka tronditur të gjithë. Nishani ndërroi jetë mesditën e së shtunës në një spital...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasilit ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani. Me anë të një postimi në Facebook, Vasili kujton dy...

Policia ka dhënë detajet për riatdhesimin e 13 shtetasve shqiptarë, të cilët u gjetën në disa kampe famëkeqe të Sirisë, si Al-Hawl dhe Roj. Në një...

Ndarja nga jeta e ish-Presidentit Bujar Nishani ka tronditur edhe kolegët e tij demokratë. Deputeti Tritan Shehu thotë se vdekja e tij është një humbje...

Presidenti Ilir Meta thotë se me trishtim dhe hidhërim të thellë mori lajmin e largimit nga jeta të Presidentit Bujar Nishani. Me anë të një postimi...

Gazment Bardhi ka reaguar për vdekjen e ish-Presidentit Bujar Nishani, duke thënë se ndarja e tij nga jeta është një ditë zie për familjen e...

Sot u nda nga jeta ish-Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili prej disa kohësh ishte i shtruar në një spital në Gjermani. Nishani ishte dërguar...

"Një fatkeqësi për të gjithë familjen dhe gjithë demokratët". Kështu shprehet Edi Paloka, pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të ish-presidenti Bujar Nishani. Me...

Kina nuk ka luksin ta ndihmojë Rusinë politikisht ose ekonomikisht, dhe Rusia nuk e ka luksin ta ndihmojë Kinën ushtarakisht. Rezultati i gjithë kësaj situate...

Ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Mësohet se ai është ndarë nga jeta ditën e sotme në një spital në...

Këto janë pamjet e rënda të momentit të plagosjes së vëllait të reperit Buta, Qëndrim Januzi nga një efektiv civil policie, pasi i riu dyshohet...

KELMENT BAÇI/ Mazhoranca ka futur në sherr opozitën pasi miratoi si kandidat për anëtar të Autoritetit për të Drejtën e Informimit mbi Dokumentet e ish-Sigurimit, Simon...

Kosova pritet të refuzojë çfarëdo ftese për takimin e radhës të Ballkanit të Hapur i përcaktuar të mbahet më 7 qershor në Ohër të Maqedonisë...

Qëndrim Januzi, vëllai i reperit Buta, i cili dyshohet se qëlloi për vdekje 30-vjeçarin Gazmend Hyseni pak mesnatës së të premtes ka pasur një të...

Detaje të reja janë zbuluar nga krimi i rëndë që i mori jetën 30-vjeçarit, Gazmend Hyseni. Raportohet se viktima dhe autori, Qëndrim Januzi kanë qenë...
video

UPDATE/ Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka dha një porononcim për mediat pak para se të niste procesi i numërimit të votave për...

PANORAMAPLUS.al/Andia Ulliri është ndër deputetet më të reja të Kuvendit. 23-vjeçarja ka marrë mandatin e saj të parë dhe duket tejet korrekte, teksa nuk mungon...

Lindneri ka kërkuar politikë të re financiare të Gjermanisë prej 2023. BE ai e paralajmëroi për përmbajtje në shpenzime. Kjo ka tërhequr vëmendjen, vendimi përfundimtar...

Lajme Flash

Panorama Plus

Pajtim Krasniqi ose i njohur nga të gjithë si Dj Pm, është një nga personazhet më të vlerësuar nga publiku, pas eksperiencës së tij në...

PANORAMAPLUS.al/Andia Ulliri është ndër deputetet më të reja të Kuvendit. 23-vjeçarja ka marrë mandatin e saj të parë dhe duket tejet korrekte, teksa nuk mungon...

Megjithëse asgjë nuk është e vërtetuar dhe ka disa kohë që është publikuar, “Dubai Porta Potty” është ende temë diskutimi në rrjetet sociale. Buja e...

PanoramaPlus.al/ Finalja e madhe e edicionit të 19-të “Netët e Klipit Shqiptar” është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në kalanë e Ulqinit. Në këtë event të rëndësishëm...

Fjolla Morina dhe Fisnik Syla janë dyshja më e përfolur së fundmi në median rozë. Lidhja e tyre dhe situatat që e pasuan atë deri tek...

Dua Lipa vazhdon të dhurojë shfaqje të mrekullueshme në koncertet e saj në kuadër të turneut “Future Nostalgia”. Këngëtarja dhuroi një tjetër natë elektrizuese teksa performonte...

Bebe Rexha është një emër i njohur tashmë në të gjithë botën. Këngëtarja me origjinë shqiptare përpos vokalit dhe karrierës së saj të suksesshme, jo pak...

Fundjavën që lamë pas dasma madhështore e treta në numër e Kourtney Kardashian dhe Travis Barker pushtoi gjithë rrjetin. Çifti kurorëzoi edhe një hërë në një...

Romeo dhe Donald Veshaj kanë thyer heshtjen dhe kanë folur rreth aksidentit automobilistik të para disa ditësh. Në fotot e publikuara shihet Romeo pranë forcave të...

Këngëtarja Olimpia Smalaj, ka folur së fundmi për eksperiencën e saj të parë si aktore, duke u ndalur te puthja me Gentian Zenelajn. Ata kanë luajtur...

PANORAMA PLUS/ I njohur për natyrën e tij të drejtpërdrejt Olti Curri nuk ngurron të zgjedhë një mes dy figura publike në çfarëdo fushe. Përveç kur...

Panorama Plus/ Kylian Mbappé po kalon një periudhë absolutisht të ‘çmendur’. Ylli i ‘Bluve’ është në një pikë kthese në karrierën e tij dhe së fundmi i...

Yll Limani ka zgjedhur të rrijë larg vëmendjes së skandaleve dhe konflikteve. Ndaj dhe statusi i tij i fundit ka marrë jo pak vëmendje. Në një postim...

Loris Pertikarini është një nga ekspertët italianë në fushën e kirurgjisë ortopedike. Ai ka dhënë një intervistë në lidhje me ndërhyrjen kirurgjikale dhe afatet e...

PANORAMA PLUS/ Dëshmia e modeles Kate Moss në gjyqin për shpifje mes Johnny Depp dhe Amber Heard, ka risjellë në vëmendjen e fansave romancën e...

Dominic Fike po bëhet viral për komentet që bëri për Amber Heard gjatë një shfaqjeje të fundit. Ndërsa performonte të shtunën, këngëtari 26-vjeçar dhe aktori i...
video

Ish-konkurrentja e Për’puthen Ifigjenia Dhedhes, ose siç njihet si Efi, ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram disa situata të sikletshme që po i...

“Unë e dua shumë futbollin,” tha këngëtarja Kamila Kabejo ndërsa po përgatitet për të përformuar në ceremoninë e hapjes në finalen e madhe të Ligës së...

Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe ka reaguar pas lajmeve se ka hequr dorë nga muzika. Përmes një postimi në llogarinë e saj në Instagram, ajo shprehet...

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa është duke zhvilluar tashmë prej disa muajsh turneun  ndërkombëtar “Future Nostaligia” i cili deri më sot ka qenë shumë...

Politikë

15:48 Ish-ministri i Drejtësisë, Eduart Halimi ka reaguar për ndarjen nga jeta të Bujar Nishanit. Sipas tij, ky lajm është dramatik dhe tronditës për familjen,...

15:40 Ish-Presidenti Bujar Nishani ka ndërruar jetë sot në 28 maj, pikërisht në ditën kur Këshilli Kombëtar i PD do të zgjidhë kryesinë. Lajmi i trishtë...
video

15:38 Lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani i ka tronditur të gjithë. Nishani ndërroi jetë mesditën e së shtunës në një...

Kronikë

15:23 Policia ka dhënë detajet për riatdhesimin e 13 shtetasve shqiptarë, të cilët u gjetën në disa kampe famëkeqe të Sirisë, si Al-Hawl dhe Roj. Në...

13:42 Qëndrim Januzi, vëllai i reperit Buta, i cili dyshohet se qëlloi për vdekje 30-vjeçarin Gazmend Hyseni pak mesnatës së të premtes ka pasur një...

13:18 Detaje të reja janë zbuluar nga krimi i rëndë që i mori jetën 30-vjeçarit, Gazmend Hyseni. Raportohet se viktima dhe autori, Qëndrim Januzi kanë...


Sport

13:09 Tashmë është zyrtare, Jens Piter Hauge është transferuar përfundimisht te skuadra e Frankfurtit. Sulmuesi norvegjez ishte i huazuar te ekipi gjerman sezonin e kaluar dhe...

13:08 Në prag të ndeshjes së Shqipërisë më 6 qershor në orën 20:45 ndaj Islandës në transfertë, e cila është e vlefshme për sfidat e...

11:43 PanoramaSport.al/ Sfida e arbitrimit të një finaleje të Ligës së Kampioneve të UEFA-s nuk është frikë për francezin Klemo Turpë. Dhe me ndeshjen e madhe...

Dossier

13:30 Kin Dushi ishte ylli që shkëlqeu vrullshëm dhe u venit sakaq. Laureuari i parë me “Çmimin e Republikës për Letërsi”, autori i romaneve të...

07:24 Dashnor Kaloçi Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), të cilat i përkasin...

14:43 “Është vrarë, apo është vetëvrarë, pak rëndësi ka. E vërteta qëndron tek ajo se si njëra mundësi ashtu dhe mundësia tjetër janë të imponuara”....

Speciale

14:43 “Është vrarë, apo është vetëvrarë, pak rëndësi ka. E vërteta qëndron tek ajo se si njëra mundësi ashtu dhe mundësia tjetër janë të imponuara”....

15:32 AFRIM HIMAJ/ Në kulmin e euforisë së shkaktuar nga rezultati i zgjedhjeve të 2 dhjetorit 1945, lidershipi komunist, i përfshirë në revanshin e shtetëzimeve,...

10:37 Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga institucioni i Autoritetit për Informimin e Dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit, ku ndodhet dosja voluminoze (formulare, hetimore...

Shëndeti

08:12 Pas shfaqjes së rasteve të para të lisë së majmunëve në Gjermani, ministri gjerman i Shëndetësisë, Karl Lauterbach tha se po përgatiten masa të...

15:29 Zyrtarët botërorë të shëndetësisë shprehen të alarmuar për rastet në rritje të lisë së majmunëve në Evropë dhe gjetkë. Ky lloj i infeksionit viral është...

21:50 Një kompani e vogël në Shqipëri po punon për të plotësuar kërkesën e lartë për ambulanca për Ukrainën. Kompania Timak ka marrë tashmë porosinë...

Sociale

08:45 Pacientët e diagnostikuar me linë e majmunëve duhet të shmangin çdo kontakt me kafshët shtëpiake për 21 ditë. Kështu ka këshilluar së fundmi Agjencia...

07:23 Pas disa ditësh me mot të kthjellët dhe temperatura të larta për këtë fundjavë pritet përkeqësimi i kushteve atmosferike mbi vendin tonë. Në këtë mënyrë...

21:33 Fëmijët në "situatë rruge" vazhdojnë të mbeten një shqetësim i pazgjidhur ndër vite për shoqërinë shqiptare, ndonëse institucionet dhe organizatat e shoqërisë civile, harxhojnë...

Ekonomi

12:59 Lindneri ka kërkuar politikë të re financiare të Gjermanisë prej 2023. BE ai e paralajmëroi për përmbajtje në shpenzime. Kjo ka tërhequr vëmendjen, vendimi...

21:17 Lindneri ka kërkuar politikë të re financiare të Gjermanisë prej 2023. BE ai e paralajmëroi për përmbajtje në shpenzime. Kjo ka tërhequr vëmendjen, vendimi...

15:43 Transporti i mallrave në muajin prill ka shënuar rënie në porte dhe në hekurudhë sipas statistikave të fundit të Institutit të Statistikave. “Volumi i mallrave...

Kulturë

22:12 Të rinj nga vende europiane dhe Ballkani Perëndimor janë mbledhur në Gjirokastër për të nxitur aktivitetin e tyre krijues në fushën e artit dhe...

09:22 Svetlana Tikhanovskaja, Maria Kolesnikova dhe Veronika Cepkalo garuan në fushatën zgjedhore 2020 kundër sundimtarit bjellorus Lukashenko. Për veprimtarinë e tyre ato nderohen me Çmimin...

16:02 Pianistja e parë shqiptare Lola Gjoka është një nga figurat shumëdimensionale në historinë e artit tonë muzikor shqiptar. Një ditë më parë, artistët u...

Unë Gruaja

15:00 AFRIM IMAJ/ Gazeta Panorama.al -Lavdie Merlika (Ndreu), vajza e vetme e Dali Nderut dhe Liri Gegës, dy figurave të njohura të lidershipit historik të dënuar...

13:54 Gazeta Panorama.al/ Në fshatin Mënik, pranë urës së Beshirit, kishte tre ditë e netë që punohej për të hapur një gropë të madhe. Fshatarët...

14:09 PanoramaPlus.al/ Kongresi i Partisë Socialiste nisi sot punimet. Eksponentë të ndryshëm të kësaj force, me radhë  mbajtën fjalën e tyre para ndjekësve të shumtë....