Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Kryeministri Edi Rama nga Lushnja, ku ndodhet në kuadër të fushatës elektorale, ka kërkuar që të mbahet një minutë heshtje për ish-deputetin e ndjerë të...
video

Policia e Elbasanit ka dhënë njoftim zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në lagjen ‘5 Maji’ të këtij qyteti ku mbeti i...
video

Gazeta “Panorama” ka zbardhur dëshminë e dhënë në Polici nga Arbër Papleka, i dyshuari kryesor si autor i vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan. Papleka është...

Berati ishte ndalesa e radhës e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili në fjalën e tij para beratasve tha se Edi Rama e...
video

Ish-efektivi i Forcave RENEA Arbër Papleka, i cili dyshohet si autori kryesor i vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan, është vetëdorëzuar.  Burime për “Panoramën” bëjnë me...
video

Presidenti Ilir Meta është prononcuar lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi sot Elbasanin, ku u vra me armë zjarri eksponenti i PS-së Pjerin Xhuvani....
video

Të tjera detaje janë zbuluar lidhur me krimin e rëndë që tronditi sot Elbasanin, ku militanti i PS-së Pjerin Xhuvani u vra me armë zjarri në...
video

Pjerin Xhuvani është akuzuar nga Partia Demokratike se gjatë festimeve të Ditës së Verës, ka qenë ndër personat që ka organizuar konfliktin mes militantëve të...
video

Një ngjarja e rëndë ka tronditur Elbasanin, tre dite para zgjedhjeve, ku një mjek është vrarë me armë zjarri.  Ngjarja ka ndodhur në lagjen 5 Maji dhe...
video

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një audio përgjim që sipas tij, dëshmon blerjen e votave nga Partia Socialiste në Klos. Në audion e publikuar nga Berisha...

Intervistë ekskluzive e Deutsche Welle-s me Ministrin Gjerman të Shtetit për Evropën, Michael Roth (SPD) për debatet e kohëve të fundit rreth ndryshimit të kufijve...

Për analistin Preç Zogaj sot është një ditë zie, pasi ka humbur vëllain e tij. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Zogaj në një...

Presidenti rus Vladimir Putin ka shfrytëzuar adresimin e tij të 17-të para kombit, për të kërcënuar kundër atyre që i ka konsideruar provokime të Perëndimit,...
video

Drejtori i Fushatës së PD Alfred Rushaj reagoi sot për atë që e konsideroi si skandal të legalizimeve, ku shprehet se Rama planifikon të prishë...

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf në një intervistë për DW flet për pritshmëritë nga zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Ai u bën thirrje zgjedhësve...

Kohë të çuditshme për Xhani de Biazin. Pasi i kërkuan të rikthejë pasaportën diplomatike pak javë më parë, trajneri italian që udhëhoqi Kombëtaren shqiptare drejt...

Na u deshën disa minuta t’i shpjegonim Xhani de Biazit se për çfarë bëhej fjalë, se çfarë ishte patronazhisti dhe çfarë debati ka shkaktuar kjo...
video

Presidenti Ilir Meta gjatë një konference për shtyp u shpreh se ndalimi i votimit të emigrantëve që vijnë nga Greqia në zgjedhjet e 25 Prillit...

Kryeministri Edi Rama duke folur nga Njësia Nr. 2 në Tiranë tha se autokolona e kreut të PD-së Lulzim Basha kushton 4-5 milionë euro. Kreu i...

Lajme Flash

Panorama Plus

Amarda Toska prej disa vitesh nuk është më pjesë e ekranit, por mundohet të jetë aktive në rrjete sociale. Së fundmi, moderatorja zhvilloi një intervistë virtuale...

Oriola Marashi e ka vazhduar karrierën e saj si modele edhe jashtë Shqipërisë, ku sfilon për marka të ndryshme ndërkombëtare. Bukuroshja brune së fundmi “ndezi” imagjinatën...

Prej disa vitesh, balerina e njohur shqiptare, Klaudia Pepa vazhdon karrierën e saj në Itali. 28-vjeçarja ka zbuluar së fundmi se prej një prillit do të...

Ndonëse u përgjigjet pothuajse çdo ditë pyetjeve të ndjekësve në rrjete sociale, duket se për Arbana Osmanin kurioziteti nuk ka fund. Ditën e djeshme, moderatorja u...

Kourtney Kardashian vendosi që ta festonte 42-vjetorin e lindjes në një nga plazhet e Kalifornisë me të dashurin e saj, Travis Barker. Ata dukeshin shumë të...

Disa foto të Kim Kardashian dhe Maluma-s po bëjnë xhiron e rrjetit dhe fansat e dyshes kanë nisur të aludojnë se mes tyre ka diçka. Të...

Taylor Swift ka thyer rekordin e vendosur nga “Beatles” 54 vjet më parë, pas publikimit të albumit të saj të ri, të titulluar “Fearless”. Albumi i...

Ditën e sotme, moderatorja e njohur sportive, Lei Kraja, publikoi në llogarinë e saj në Instagram një foto, në të cilën shfaqej mjaft joshëse. Në imazhin...

Këngëtarja dhe prezantuesja e famshme italiane do mund të shohë sërish, ose më saktë do të arrijë të perceptojë gjërat falë një pajisje teknologjike të...

Aktori i njohur me origjinë shqiptare, Can Yaman është zhdukur nga rrjetet sociale. Ylli i kinematografisë turke ka mbyllur rrjetin e tij social Instagram nga dita...

Ditën e djeshme, Antonela Berisha dhe Blerim Dauti patën një debat të fortë mes tyre. Nisur nga kjo, Bora Zemani sugjeroi që dyshja të bënte një...

Një 52-vjeçar ka rënë në pranga e policisë pasi u përpoq të hynte me forcë në apartamentin e këngëtares së famshme, Taylor Swift, në Manhattan,...

Disa javë më parë u mësua se gazetarja e njohur dhe moderatorja e emisionit “Open”, Eni Vasili, është shtatzënë dhe pret të bëhet nënë për...

Aktori i humorit Rezart Veleshjna ka reaguar ashpër ndaj skandalit të publikimit të dhënave të qytetarëve për llogari elektorale. Ai u shpreh se patronazhisti/ja i kishte hyrë...

Pas ndarjes, Bora Zemani dhe Vin Veli kanë ruajtur një raport të mirë me njëri-tjetrin për hir të djalit të tyre, Arborit. I ftuar dje tek...

Më 15 shkurt të këtij viti, balerini i njohur shqiptar, Kledi Kadiu, njoftoi se së shpejti do të bëhet baba për herë të dytë. Ai publikoi...

Pas ndarjes së bujshme nga Jennifer Lopez, Alex Rodriguez është fotografuar për herë të parë duke udhëtuar me avionin e tij privat të dielën. Sipas “Daily...

Një grua u arrestua nga autoritetet pasi protestoi topless gjatë varrimit të Dukës së Edinburgut. Sipas “Reuters”, gruaja e paidentifikuar shkaktoi një skenë të pakëndshme jashtë...

Mbretëresha Elizabeth bëri një gjest të dashur për burrin e saj prej 73 vjetësh, duke vendosur një shënim bashkë me kurorën e luleve mbi arkivolin...

Hilary Duff kishte dëshirë që djali i saj të ishte dëshmitar i “mrekullisë së jetës”. Aktorja, e cila thotë se është shumë e hapur dhe e...

Politikë

16:34 Kryeministri Edi Rama nga Lushnja, ku ndodhet në kuadër të fushatës elektorale, ka kërkuar që të mbahet një minutë heshtje për ish-deputetin e ndjerë...

16:06 Berati ishte ndalesa e radhës e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili në fjalën e tij para beratasve tha se Edi Rama...
video

15:38 Presidenti Ilir Meta është prononcuar lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi sot Elbasanin, ku u vra me armë zjarri eksponenti i PS-së Pjerin...

Kronikë

video

16:27 Policia e Elbasanit ka dhënë njoftim zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në lagjen ‘5 Maji’ të këtij qyteti ku mbeti...
video

16:07 Gazeta “Panorama” ka zbardhur dëshminë e dhënë në Polici nga Arbër Papleka, i dyshuari kryesor si autor i vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan. Papleka...
video

15:53 Ish-efektivi i Forcave RENEA Arbër Papleka, i cili dyshohet si autori kryesor i vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan, është vetëdorëzuar.  Burime për “Panoramën” bëjnë...


Sport

14:21 Çmenduri në Gjermani me lojtarët e Shalkes që sulmohen nga tifozët e tyre pas rënies nga Bundesliga. Një kthim i “trazuar” në qytet për ekipin...

14:02 Milani nuk heq dorë nga Super Liga e Europës. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi kuqezi me anë të një komunikate zyrtare duke deklaruar...

13:31 Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas lajmit të publikuar ekskluzivisht nga Panorama Sport, se edhe ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare Gianni De Biazi...

Dossier

07:49 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet fjala e...

13:43 Nga Kreshnik KUÇAJ/ Sheshi “Skënderbej” e ka marrë këtë emërtim në vitin 1937, edhe pse monumenti i heroit kombëtar u vendos aty shumë vite më...

08:08 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore me siglën “Tepër sekret” të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, ku ndodhet një raport-informacion...

Speciale

14:56 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), të cilat i përkasin...

08:09 NGA JETMIR HALILAJ – PANORAMASPORT.AL Flitet shumë për golin e rregullt të Sulejman Demollarit që iu mohua në “Uembli” kundër Anglisë, por në fakt atë...

23:45 NGA UVIL ZAJMI Ajo nuk ka qenë një arratisje si të tjerat. Sigurisht, e bujshme si të gjitha në atë periudhë, për sfidën, guximin, mënyrën,...

Shëndeti

15:38 Kur martohemi, ndihemi plotësisht të sigurt që më në fund kemi arritur të gjejmë “atë”, të duhurin! Por, për fat të keq, statistikat tregojnë...

23:47 "Ju duhet të martoheni përndryshe do të mbeteni vetëm përgjithmonë". Kjo është ajo që shumica prej nesh dëgjon të paktën një herë. Gratë priren...

23:42 Shiu dhe mungesa e diellit mund të bëjnë që shumë njerëz të mos ndihen në formën e tyre më të mirë. Ata mund të përjetojnë...

Sociale

14:01 Një mot i paqendrueshëm pranveror ka përfshirë vendin tonë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, edhe dita e mërkurë parashikohet të ketë në qarkullim masa ajrore...

23:08 Avokati i Popullit thekson se përdorimi i të dhënave personale nga Partia Socialiste është e jashtëligjshme. Sipas reagimit, këto të dhëna mund të mblidhen vetëm...

21:39 Kreu i Konferencës Ipeshkvore, Mons Angelo Massafra, i ka dërguar një mesazh kreut të Komunitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu, pas sulmit me thikë në...

Ekonomi

08:26 Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ndërsa e cilësoi një vit të vështirë dhe sfidues vitin që lamë pas, tha se parashikimet janë...

13:06 “BAUMARKET” rrjeti më i madh në vend për veglat e punës, me markat më të mira gjermane dhe cilësinë më të lartë, hap filialin...

10:33 Organizata e Ushqimit dhe Bujqësisë(FAO) ka publikuar raportin e fundit, ku rendit Shqipërinë sit ë parën në rajon përsa i përket prodhimit të perimeve. Shqipëria...

Kulturë

15:15 Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave ka publikuar një dokument të vjetër i cili mban firmën e Kryetarit të Këshillës së Naltë Aqif Elbasani, drejtuar...

13:36 Aktori i mirënjohur shqiptar, Guljelm Radoja ndodhet i shtruar prej dy javësh në reanimacionin e Spitalit të Durrësit. Gazetari i Panorama, Leonidha Musaj raporton...

12:44 Aktori i njohur i skenës shqiptare, Guljem Radoja ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në Reanimacionin e Spitalit të Durrësit. Një reagim ka ardhur sot...

Unë Gruaja

17:37 Plot 40 vjet nga premiera e filmit, aktorë e kineastë mblidhen së bashku. Fatkeqësisht, regjisori Viktor Gjika nuk jeton më, por ai është aty...

15:22 Kanë kaluar 40 vjet që atëherë. Ata nuk janë më të rinj të hedhur, ëndërrimtarë.. Vitet kanë lënë gjurmën e tyre te secili, por...

07:08 RAIMONDA SHUNDI “ÇËSHTJA ÇAME”. SI U PËRDOR NGA TË GJITHË Në këtë material, lexuesi do të ketë mundësinë të prekë shumë nga ngjarjet që tronditën...