Pas shtyrjes së shtatë seancave paraprake Gjykata e Vlorës ka vendosur ketë te premte ndarjen e çështjes për ngjarjen e ndodhur në gusht te vitit...

Euro e ka mbyllur javën me një rënie të mëtejshme në kursin e këmbimit me Lekun. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, Euro u...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha të premten se zgjedhjet parlamentare të 17 dhjetorit nuk do të mbahen në zonat serbe në Kosovë, sepse, siç...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka vizituar punonjësin e policisë i cili një ditë më parë u aksidentuar përballë drejtorisë së Policisë së Durrësit. Sa i...

Championsi është duke u futur në një fazë tjetër teksa shumë ekipe tashmë kanë siguruar kualifikimin. Lojtarët të rëndësishëm kanë kontribuar me performanca, asiste dhe gola...

Zbërthimi i aplikacioni Sky ECC që u bë nga autoritetet belge dhe franceze ka çuar në pranga disa zyrtare policie. Dy prej tyre janë Dedan Gjoni...

Babai i Naim Murseli, këshilltarit të Behgjet Pacollit, ka treguar detaje nga ngjarja e rëndë në Prishtinë mbrëmjen e së mërkurës (29 Nëntor), ku bashkëshortja...

Drama e tragjedi pafund përmban historiku i Sigurimit të Shtetit i regjimit komunist. Mjaft prej tyre janë zbardhur së fundi në studimin e Autoritetit për...

Ish-kryeministri, Sali Berisha është shprehur se nuk do të ketë hatërmbetje mes tij dhe Gazment Bardhin, nëse ky i fundit nuk merr pjesë në Kuvendin Kombëtar...

Komisioni i Ekonomisë ka shtyrë afatin për rritjen e taksës së karbonit për qymyrin, duke pranuar kështu kërkesën e kompanive të sektorit të industrisë së...

Vjehrri i 33-vjeçares, Liridona Murseli, e cila dyshohet se u vra nga disa grabitës në Prishtinë në afërsi të banesës së saj ka treguar detaje...
video

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se nuk ka një vendim që protestat e opozitës të nisin më datën 8 dhjetor, por theksoi se në momentin që...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se "bosi i sterlizimit" është kreu i qeverisë, Edi Rama. Ai theksoi se "Ilir Beqaj është një Lefter Kokë", duke theksuar...
video

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pasi PS depozitoi një ditë më parë në Kuvend, nismën për ndryshimin në ligjin për ngritjen e Komisioneve Hetimore. Sipas...

Vjehrri i Liridona Murseli, e cila u vra mbrëmjen e së mërkurës në Prishtinë, ka treguar se 33-vjeçarja dhe i biri kishin dalë për darkë...

Prokuroria Kundër Kurrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka mbyllur hetimet për laboratorin e drogës më Frakull të Fierit, në posedim të familjes Çervanaku. Te pandehur...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me studente dhe studentë të Fakultetit të Drejtësisë dhe Shkencave Politike, ku iu parashtroi atyre projektin...

Policia ka vendosur në pranga një 29-vjeçar, i cili dyshohet se së bashku me dy persona të tjerë të cilët janë arrestuar, morën para përmes mashtrimit...

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin, duke analizuar përpjekjet e Shqipërisë në luftën kundër terrorizimit. Në raportin e DASH, thuhet se Shqipëria ka vijuar përpjekjet...
video

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Silvi Bardhi e ftuar në studion e Panorama TV thotë se aksioni opozitar që ka nisur në Parlament do...

Lajme Flash

Panorama Plus

Një histori dashurie duket se po lind mes dy banorëve të BBV, ish-futbollistit Lumbardh Salihu, dhe pornostares Alby. Së fundmi, dyshja janë parë në momente intime...

Vetëm një ditë pasi shqiptarët festuan 111 vjetorin e Pavarësisë, reperi kanadez Drake surprizoi shqiptarët me publikimin e videoklipit të ri. Pas publikimit të këngës “Polar...

Kantautori irlandez dhe këngëtari i grupit The Pogues, Shane MacGowan, është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, pas shtrimit në spital pasi u diagnostikua me...

Edhe pse është 65 vjeçe, ka shumë njerëz që vijojnë të jenë të fiksuar me bukurinë dhe karizmën e Sharon Stone. Aktorja e njohur në një...

“Dita e Pavarësisë së Shqipërisë ishte dje, por Drake mendon se nuk është vonë për t'u bashkuar me festimet”, kështu e nis artikullin e saj...

Vetëm një ditë pasi shqiptarët festuan 111 vjetorin e Pavarësisë, reperi kanadez Drake ka zgjedhur një nga format më të bukura për të na përshëndetur,...

Konkurrentët e ‘Big Brother Vip Kosova’, Gani Gërmia dhe Kader Kicaj kanë debatuar ashpër me njëri-tjetrin. Gania i është drejtuar Kaderit duke i thënë: “A ke...

Artistja shqiptare Rita Ora, ndodhet prej disa ditësh në Kosovë bashkë me partnerin e saj, regjisorin Taika Waititi si dhe me disa anëtarë të familjes. Rita...

Gazetarja dhe ish-banorja e Big Brother Vip, Rudina Demneri, e njohur për publikun si Paloma, ka rrëfyer sherret me politikanë shumë vite më parë. Paloma ka...

Me rastin e festës së Pavarësisë, në qytetin e Vlorës janë organizuar festime të shumta, ku në Pallatin e Sportit një grup këngëtarësh të njohur...

Fituesi i edicionit ‘Big Brother 3’, Jetmir Salaj i ka kërkuar falje publike Luiz Ejllit dhe Kiara Titos, pasi nuk ka besuar te dashuria e...

Rigels Rajku, reperi i njohur me emrin e artit Noizy, ka dhënë një intervistë për mediat angleze Daily Express, ku ka rrëfyer largimin e tij...

Personazhe e figura të njohur të muzikës kanë bërë urimet e tyre për 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, e ndër to është edhe këngëtarja...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora prej ditësh po qëndron në Kosovë e shoqëruar nga familjarë të saj dhe bashkëshorti Taika Waititin. Pas festës së...

Balerini i njohur Graciano Tagani ditën e sotme ka qenë i ftuar në emisionin “Live From Tirana”, ku folur më shumë rreth eksperiencës së tij...

Aktori i njohur Timo Flloko ka rrëfyer se si është njohur me bashkëshorten e tij, producenten dhe regjisoren, Vera Grabocka. "Rastësia", tregoi ai, teksa rrëfeu se...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka uruar Shqipërinë në Ditën e Pavarësisë. Përmes një postimi në Instastory, ylli i popit ka ndarë një foto...

Sot ka festë në familjen e këngëtarëve të mirënjohur Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Vajza e tyre Ameli,  e cila ka lindur në Ditën e Pavarësisë,...

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është nderuar me "Çelësin e Qytetit" në Prishtinë. Artistja, e cila ndodhet në Prishtinë me bashkëshortin e saj Taika Waititi, mori  "Çelësin e Qytetit"...

Këngëtari i njohur shqiptar, Ylli Limani, ka anuluar koncertin mbrëmjen e djeshme për shkak të një lajmi që në klub është vendosur një bombë. Përmes një...

Politikë

12:52 Ish-kryeministri, Sali Berisha është shprehur se nuk do të ketë hatërmbetje mes tij dhe Gazment Bardhin, nëse ky i fundit nuk merr pjesë në Kuvendin...
video

12:33 Ish-kryeministri Sali Berisha tha se nuk ka një vendim që protestat e opozitës të nisin më datën 8 dhjetor, por theksoi se në momentin...

12:27 Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se "bosi i sterlizimit" është kreu i qeverisë, Edi Rama. Ai theksoi se "Ilir Beqaj është një Lefter Kokë", duke...

Kronikë

14:02 Pas shtyrjes së shtatë seancave paraprake Gjykata e Vlorës ka vendosur ketë te premte ndarjen e çështjes për ngjarjen e ndodhur në gusht te...

13:51 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin German të Matit, ku babai i tre fëmijëve është gjetur i varur në kasollen e bagëtive. 55-vjeçari Artan  Duka...

13:31 Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka vizituar punonjësin e policisë i cili një ditë më parë u aksidentuar përballë drejtorisë së Policisë së Durrësit. Sa...


Sport

13:29 Championsi është duke u futur në një fazë tjetër teksa shumë ekipe tashmë kanë siguruar kualifikimin. Lojtarët të rëndësishëm kanë kontribuar me performanca, asiste dhe...

12:09 Ish-drejtori sportiv i Milanit, në një intervistë të gjatë për “La Republicca” ka folur pa doreza, duke sulmuar presidentin e klubit, Paolo Skaroni dhe...

11:11 Leçe do të presë Bolonjën të dielën në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të të Seria A. Në prag të këtij dueli, mesfushori...

Dossier

13:00 Drama e tragjedi pafund përmban historiku i Sigurimit të Shtetit i regjimit komunist. Mjaft prej tyre janë zbardhur së fundi në studimin e Autoritetit...

07:49 Nga SAMI REPISHTI Sami Repishti: – “Në Shqipni, nuk ashtë dokumentue e ndëshkue krimi komunist i së kaluemues, nuk ashtë ba “spastrimi shpirtnor”, rrëfimi i...

14:42 VISAR ZHITI Vijon nga numri i kaluar... KARTELA E 40 FIRMËTARËVE TË PAVARËSISË 27. FERIT VOKOPOLA (1887-1969) Nga Berati, lindur në Vokopolën e tij… Studioi në Stamboll,...

Speciale

15:00 NGA VISAR ZHITI “111 vjet më pare, Ismail Qemali ngriti Flamurin Kombëtar në Vlorë, atë që 580 vjet me parë e kishte ngritur Gjergj...

14:13 Bëmat e Sigurimit të Shtetit siç janë shfaqur. "Zhdukur - Sigurimi në fjalët e veta", 19 degë Sigurimi, 3299 jetë, 1 histori", Ky është...

15:31 Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë është një nga ngjarjet më të rëndësishme në historinë tonë kombëtare. Më e çmuara, më e bukur që na...

Shëndeti

09:04 Limoni është përdorur prej kohësh për trajtimin e diabetit të tipit 2.  Sipas kësaj së fundit, limoni është padyshim miku më i mirë i një...

08:43 Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e të pjekur...

22:07 Në dy periudha të vitit midis stresit për paratë, punën, dashurinë, familjen dhe shëndetin, kujtohemi që mund të kemi marrë disa kilogramë më tepër...

Sociale

07:14 Shqipëria është shndërruar në një laborator të emigracionit kronik, i cili vijon në përmasa të mëdha përgjatë 33 viteve që nga rënia e komunizmit. Një...

07:18 Gati më shumë se gjysma e popullsisë së Shqipërisë ka vuajtur nga një lloj simptome e shëndetit mendor, vëren Raporti i Tranzicionit i BERZH...

16:10 Arbnora Fejza-Idrizi është vajza nga komuna Skënderaj që po synon sërish të hyjë në librin e rekordeve Guiness, për të katërtën herë. Me rastin e...

Ekonomi

13:55 Euro e ka mbyllur javën me një rënie të mëtejshme në kursin e këmbimit me Lekun. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, Euro...

12:46 Komisioni i Ekonomisë ka shtyrë afatin për rritjen e taksës së karbonit për qymyrin, duke pranuar kështu kërkesën e kompanive të sektorit të industrisë...

08:00 Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 92.5 lekë dhe do shitet me 93.8 lekë. Monedha evropiane euro do blihet...

Kulturë

09:00 Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të sjellë së shpejti për artdashësit operën "Carmen". Muaji dhjetor do të vijë me dramën e jetës së...

10:42 Debati për rishikimin e historisë është një çështje e ngritur së fundmi mes studiuesve dhe historianëve, të cilët e shikojnë me rëndësi një vendim...

20:50 Qazim Kokoshi është një nga firmëtarët e aktit të Pavarësisë që u nënshkrua në 1912-ën. Nga Kuvendi i Vlorës si delegat, ai u caktua një...

Unë Gruaja

15:31 Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë është një nga ngjarjet më të rëndësishme në historinë tonë kombëtare. Më e çmuara, më e bukur që na...

21:47 UVIL ZAJMI/ Një histori e rrallë dashurie, e padëgjuar, as lexuar në romane, libra të verdhë, por si e tillë është, të tingëllon kur njihesh...

15:15 AFRIM IMAJ/ Kur akoma nuk ishte fashitur jehona e protestave masive të pranverës së vitit '81 në Prishtinë, në janarin e vitit 1982, një tjetër...

PANORAMA TV

CLOSE
CLOSE