Të tjera detaje kanë dalë nga ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e sotme në Dukagjin të Shkodrës, ku mbeti i vrarë shtetasi Zef Guri...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në zonën e Dukagjinit, në Shkodër, këtë të mërkurë (27 shtator). Sipas burimeve për Panorama TV, mësohet se ka mbetur i...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Gola, është shprehur se kryeministri Edi Rama duhet të kërkojë mbledhje të OKB-së lidhur me sulmet në veri të Kosovës. Komentet...

Me kërkesë të opozitës, këtë të premte më datë 29 shtator në orën 11, Kryetarja e Kuvendit ka njoftuar thirrjen e mbledhjes së Konferencës së...

Kryeministri Edi Rama u mikprit sot nga Kryeministrja e Republikës së Italisë Giorgia Meloni, në kuadër të vizitës së nivelit të lartë, që po zhvillon...

Prefekti i Fierit, Lefter Shehaj i pranishëm pranë vatrës së riaktivizuar të zjarrit në Pishporo, ka pohuar se situata në zonë është e vështirë pasi...

Kryeministri Edi Rama është pritur me ceremoni zyrtare nga homologia e tij italiane Giorgia Meloni në Romë, Palazzo Chigi. Gjatë vizitës së tij në Itali, Rama...

Një zjarr ka rënë gjatë ditës së sotme në pyllin me pisha në Pishporo të Fierit. Sipas burimeve për Panorama TV, bëhet me dije se flakët...

I Ngarkuari me Punë i SHBA, David Wisner, është takuar sot me me Krytaren Klotida Bushka, dhe nën-Kryetaren Dhurata Çupi, të Komisionit për Çështjet Ligjore,...

Gjatë vizitës në Shkodër, kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me një kompani prodhimi veshjesh në Shkodër, ku bashkëbisedoi...

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e Martin Bardhit në Rrëshen gjatë ditës së djeshme, ku u plagosën edhe tre persona të tjerë. Gazetari Igli...

Në fund të muajit janar Gjykata Kushtetuese shfuqizoi si antikushtetuese dy vendime të Kuvendit për të bllokuar dërgimin në këtë gjykatë të mandatit të deputetes...

Një 55-vjeçar, Shpëtim Hyseni, është arrestuar në Komunën e Parisit në Tiranë gjatë ditës së sotme. Mësohet se ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata...

Nga vendet e rajonit, Kosova, pas Maqedonisë së Veriut ka çmimet më të lira. Kosovë, nafta 1.49 cent benzina 1.48 cent. Shqipëria, nafta 1.93 cent...

Është publikuar fotoja e 38-vjeçarit Fatjon Dervishi, i ekzekutuar me breshëri plumbash në makinën e tij mesnatën e të martës(26 Shtator), ndërsa kthehej në banesë. Viktima...

Rreth një muaj pas aksidentit që i mori jetën 17-vjeçarit në mjedisin e lokalit të tij, është arrestuar pronari i cili ishte në kërkim. Pronari 37-vjeçar...

Pas hetimeve të njëpasnjëshme pranë Manastirit të Basnjskës, ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Zveçla ka publikuar një dokument, i cili sipas tij...

Liderët e partive opozitare në Kosovë janë takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe drejtorin e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Petrit Ajeti,...

Byroja Kombëtare e Hetimit pas aksionit në Ministrinë e Infrastrukturës është vendosur në aksion për të zbuluar raste e korrupsionit, kësaj radhe pranë Agjencisë Kombëtare...

Mëngjesin e të mërkurës, u qëllua për vdekje në automjetin e tij 38-vjeçari Fatjon Dervishi, i cili mësohet të ketë qenë në hetim nga shteti...

Panorama Plus

Dy reperët e njohur Loredana dhe Noizy e kanë treguar publikisht shoqërinë e ngushtë që ata gëzojnë me njëri-tjetrin. Madje ata realizuan dhe bashkëpunimin e...

Megi Pojani është moderatorja më e re në “Për’puthen”, dhe deri më tani ajo është pëlqyer mjaft nga publiku për drejtimin e emisionit. E një incident...

Moderatori i njohur Ronaldo Sharka është një ndër konkurentët e spektaklit “Dancing with the Stars”, i cili pritet të startojë së shpejti. Shumë nga miqtë, familjarët dhe...

Këngëtarja e njohur Xhensila Myrtezaj është në pritje të fëmijës së saj të dytë. Artistja e cila është në pritje të një djali, ka realizuar një...

Ideja e vendosjes së një takse, që varion nga 15-23% për fitimet nga rrjetet sociale të personazheve të njohur, ka sjellë debate të shumta. Eksperti Said...

19 vjeçarja me origjinë shqiptare dhe mjaft e talentuar, Erda Havalli ka impresionuar jurinë e ‘The Voice Rap’ spektakli i cili po zhvillohet momentalisht në...

Vetëm disa ditë na ndajnë nga startimi i edicionit të dytë të “Dancing With the stars”, ku gjithçka duket gati tani për të mirëpritur VIP-at...

Gazetarja Kozeta Kurti celebroi dashurinë e saj në martesë pak javë më parë. Por ajo e mbajti të fshehtë, derisa fotot nga dasma u publikuan nga...

Prej kohësh në rrjet kanë qarkulluar lajme se këngëtarja e njohur shqiptare, Linda Halimi është ndarë nga reperi amerikan Davon Edwans, me të cilin edhe...

Këngëtari i cili me zërin e tij të ëmbël ka arritur të tërheqë vëmendjen dhe të fitojë zemrat e mijëra fansave, Ylli Limani ka festuar...

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, është shpesh pjesë e faqeve tona. Veçmas gjithë punëve dhe angazhimeve të saj, ajo duket se ka dhe një...

Dikur, pjesë aktive e politikës. Sot, ish-ministrja e Integrimit preferon një jetë disi më të tërhequr nga politika. Flasim për Klajda Gjoshën, që mbetet ndër imazhet...

Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi janë ndër çiftet më të dashur për publikun shqiptar. E teksa dyshja janë goxha të angazhuar në përditshëmrinë e tyre, sidomos...

Emri tij do të mbahet mend kryesisht për përfshirjen në një video-përgjimin e ‘mbërtheckave” sesa për ministrinë e Kulturës që drejtoi për disa vite. Flasim pikërisht...

Nostalgjikë e njohin si “Elsa”, personazhi i “Pallati 176”, që mbetet ndër komeditë më brilante të vendit tonë. Aktorja Eva Alikaj identifikohet tashmë me personazhin...

Sezoni i ri televiziv ka nisur dhe bashkë me të edhe formatet e dashura për publikun, që sjellin disa nga VIP-at e preferuara në ekran....

Selami Jenisheri ishte një nga figurat që përfaqësoi opozitën në Parlament pas PD-LSI dogjën mandatet. Por pasi mbaroi “eksperienca” si deputet, ai vijon të mbetet...

Modelja Oriola Marashi ka ndarë së fundmi me ndjekësit e saj në rrjetin social “Instagram” disa foto të realizuara në Toskanë të Italisë. Duhet thënë që...

Ndarja e Olsi Bylykut me Eglin ka shoqëruar ndjekësit për javë me rradhë. Pas 4 vitesh së bashku, dyshja i dha fund, por për ndjekësit...

Prej kohësh, Emina Çunmulaj është tërhequr nga karriera si modele, duke iu dedikuar familjes, por edhe bamirësisë. Megjithatë, kjo nuk e ka bërë që të...

Politikë

19:12 Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Gola, është shprehur se kryeministri Edi Rama duhet të kërkojë mbledhje të OKB-së lidhur me sulmet në veri të...

18:50 Me kërkesë të opozitës, këtë të premte më datë 29 shtator në orën 11, Kryetarja e Kuvendit ka njoftuar thirrjen e mbledhjes së Konferencës...

18:47 Kryeministri Edi Rama u mikprit sot nga Kryeministrja e Republikës së Italisë Giorgia Meloni, në kuadër të vizitës së nivelit të lartë, që po...

Kronikë

19:56 Të tjera detaje kanë dalë nga ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e sotme në Dukagjin të Shkodrës, ku mbeti i vrarë shtetasi Zef...

19:26 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në zonën e Dukagjinit, në Shkodër, këtë të mërkurë (27 shtator). Sipas burimeve për Panorama TV, mësohet se ka mbetur...

18:43 Prefekti i Fierit, Lefter Shehaj i pranishëm pranë vatrës së riaktivizuar të zjarrit në Pishporo, ka pohuar se situata në zonë është e vështirë...


Sport

19:18 Inter do të presë Sasuolon sot në orën 20:45 në ndeshjen e vlefshme për javën e 6-të të Seria A. Ja statistikat e përballjeve...

18:12 Butrinti ka mposhtur Turbinën në ndeshjen e vlefshme për Kategorinë e Dytë.  Sarandiotët triumfuan me rezultatin 2-0. Sfida u zhbllokua në minutën e 50′ nga Mërkuri...

17:51 Alfred Deliallisi ka qenë shumë i pakënaqur me humbjen e Erzenit përballë Skënderbeut. Sipas trajnerit të shijakasve, ekipi kishte dominuar në lojë, por nuk...

Dossier

07:39 Nga Sokol Gruda, Londër -Dëshmia David Smiley, ish-komandant ushtarak i kampit stërvitor të diversantëve shqiptarë ne Malte- Memorie.al / Gjatë Luftës së Dytë Botërore, punoi me Enver Hoxhën dhe Abaz...

20:19 Nga Ferdinand Dervishi Memorie.al / Deri në ditën kur në Divjakë zbarkoi grupi i Xhevdet Mustafës, polici i plazhit, Sokrat Biti, kishte kaluar një jetë të...

08:02 Nga Ferdinand Dervishi Memorie.al / Deri në ditën kur në Divjakë zbarkoi grupi i Xhevdet Mustafës, polici i plazhit, Sokrat Biti, kishte kaluar një jetë të...

Speciale

09:55 NGA ENTELA BINJAKU Ka nisur më 18 shtator 2023 Regjistrimi i Popullsisë dhe i Banesave (CENS). Me përjashtim të Bashkisë së Kukësit ku procesi nuk filloi...

14:43 NGA BEN BLUSHI Një njeri që e njoh prej 30 vjetësh vrau veten. Disa muaj më parë ishte diagnostikuar me kancer në pankreas dhe pas...

20:56 STUDIMI PJESA 2/ Sa grekë pretendon pala shqiptare dhe pala greke dhe sa vetidentifikohen grekë në Himarë dhe Konispol? Rezulton statistikisht e pamundur të...

Shëndeti

14:15 Kolesteroli mund të jetë problem serioz nëse nivelet e tij janë në ekstremitete.  Kur themi këtë kemi parasysh kolesterolin e lartë që njihet gjerësisht...

20:27 Produktet e përbëra nga lajthitë janë ndër ushqimet më të shijshme edhe kur nuk përmbajnë asnjë gjurmë sheqeri. Zakonisht, ato i gjejmë si përbërës...

12:44 Personat që kanë vuajtur më gjatë prej COVID-19 – sëmundjes që e shkakton koronavirusi – kanë më shumë gjasa të përjetojnë dëmtim të organeve,...

Sociale

07:46 Në aeroportin e Kukësit nuk po kryen më fluturime. Këtë mund ta konfirmosh qartësisht nga faqja e internetit e vetë këtij aeroporti ku nisjet...

07:20 Pensionistët e vuajnë rritjen e çmimeve më shumë se sa pjesa e tjetër e popullatës, pasi buxheti i tyre mujor është më tepër i...

18:31 Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve ka zhvilluar një ceremoni kushtuar jetës së profetit Muhamed. Gjatë fjalës së tij, kryegjyshi botëror i bektashinjve, Edmond Brahimaj, i njohur...

Ekonomi

16:20 Nga vendet e rajonit, Kosova, pas Maqedonisë së Veriut ka çmimet më të lira. Kosovë, nafta 1.49 cent benzina 1.48 cent. Shqipëria, nafta 1.93...

13:46 Ministrat e Ekonomisë të Procesit të Berlinit, përfaqësues të Bashkimit Evropian dhe partnerë të tjerë në Procesin e Berlinit u takuan më 26 shtator...

08:23 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.1 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të...

Kulturë

13:54 Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, me rastin e 80- vjetorit të lindjes së shkrimtares Helena Kadare, hapi dje një ekspozitë me kontributin e saj si...

18:31 Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve ka zhvilluar një ceremoni kushtuar jetës së profetit Muhamed. Gjatë fjalës së tij, kryegjyshi botëror i bektashinjve, Edmond Brahimaj, i njohur...

16:23 Në edicionin e katërt të “Festa e Këngës Shqiptare”, Hisku u shpall fituese me këngën hit, “Valsi i Fundit” e vlerësuar nga publiku. Organizatori...

Unë Gruaja

13:54 Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, me rastin e 80- vjetorit të lindjes së shkrimtares Helena Kadare, hapi dje një ekspozitë me kontributin e saj si...

23:49 AFRIM IMAJ/ Sakip Skepi, ai fëmija pesëvjeçar që kapërceu Korabin me familjen nën breshërinë e plumbave në majin e largët '58, u rrit e shkollua...

22:40 AFRIM IMAJ/ E dënuar me procesin e fundgushtit të vitit 1983 me 25 vite heqje lirie, Fiqirete Shehu, gruaja e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu, ndërroi jetë...

PANORAMA TV