Dollari amerikan është blerë këtë të martë, 29 Nëntor, me 111.8 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një...

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 06:32 të mëngjesit të kësaj të marte në Evia, të Greqisë. Sipas Institutit...

Nga Nizai Nelaj –  Në shkollën kineze të aviacionit ushtarak – Të përzënë nga shkolla sovjetike e Aviacionit, me ëndrra të prera në mes, një pjesë e grupit...

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni: DITA E PAVARESISE/ Mesazhi i Joe Biden: Ju mbështesim drejt BE-së 110-vjetori i Pavarësisë, Meta në festimet në...

NIKOLETA KOVAÇI/ Dy ditë më parë, grupi i Frakullës doli para Gjykatës së Posaçme. U njohën me masën e sigurisë së paracaktuar në fakt, arrest me...
video

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka uruar të gjithë shqiptarët për 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.   Gjatë koncertit madhështor në sheshin “Skënderbej” në Tiranë,...

Kirurgu Oleh Duda nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të vazhdonte të punonte vetëm me një fener. Energjia erdhi kur një gjenerator filloi të punonte tre...
video

Ditën e sotme në mbarë trevat shqipfolëse është festuar 110-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë. Festime ka pasur edhe në vende të tjera në mbarë botën ku...

Sot Shqipëria festoi 110 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Në gjithë vendin u organizua aktivitete të shumta, ndërsa në orët e mbrëmjes në Pallatin e...

Mediat greke i kanë bërë jehonë lajmit se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, tashmë mori edhe nënshtetësinë shqiptare. Ato thonë se Dua Lipa tashmë...

Dorëheqja e presidentit të Juventusit Andrea Anjeli dhe të gjithë bordit drejtues, ka shtangur mbarë opinionin sportiv, ndërkohë që menjëherë kanë filluar hipotezat, për pasardhësit...

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka marrë pjesë në festimet e 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, që mbaheshin në Podgoricë. Pritja u...

Një linjë e posaçme komunikimi, e krijuar midis ushtrive të Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë në fillim të luftës së Moskës kundër Ukrainës, është përdorur...

Është mbyllur me rezultatin 2-0 sfida e mbrëmjes mes Portugalisë dhe Uruguait. Një triumf ky që ka sjellë kualifikimin e luzitanëve të Fernando Santos. Golat e...

Bordi i Drejtorëve të Juventusit, përfshirë edhe kryetarin Andrea Agnelli dha dorëheqjen. Në këshillin e jashtëzakonshëm të klubit të Juventusit të mbajtur në Continassa, numri...

Policia britanike është shfaqur në festën e shqiptarëve për 110-vjetorin e Pavarësisë së shqipërisë, në Londër. Nga pamjet e siguruara nga Gazeta Panorama, duket se efektivët...

Një sasi prej 430 kg kokainë u kap në Frakull të Fierit, si pasojë e një operacioni të bërë edhe me ndihmën e DEA, SPAK,...

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Hajrulla Çeku, deklaroi se është kërcënuar me jetë nga serbët. Në një intervistë për Euronews Albania, Çeku u...
video

Mijëra qytetarë janë mbledhur në sheshin “Skënderbej” në Tiranë për të festuar 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë nën tingujt e muzikës së artistet shqiptare me...
video

Ditën e sotme shqiptarët kanë festuar 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, kudo ku ata ndodhen. Teksa momentalisht në Tiranë po mbahen festime në sheshin Skenderbëj në...

Panorama Plus

video

Në 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, këngëtarja me famë botërore Dua Lipa do të performojë sot në mbrëmje në një koncert në sheshin “Skënderbej”. Pak orë...

Reportazhi i Daily Mail për Dua Lipën Dua Lipa ka marrë nënshtetësinë shqiptare nga presidenti i Shqipërisë, për rolin e yllit të popit në përhapjen e...

Ajo është njohur gjithmonë si vajza e festivaleve të mëdha, ndërsa jeta e saj personale ka zënë shumë pak për të mos thënë aspak vend...

Këngëtarja e njohur, Big Mama ka treguar për herë të parë sesa merr në një koncert apo dasmë. Shifra që ajo dha ishte marramendëse, por...

Ditë të arta për Fifin. Këngëtarja nga Kosova po vijon të korrë sukses me produksionet e reja që po lançon. Ndërkohë që edhe më e lumtur...

Panairi i Librit i ka bërë bashkë edhe emrat të politikës, të artit dhe të kulturës, por nuk kanë munguar dhe vajzat e “showbizz”-it. Ajo që...

Fjoralba Dizdari është ndër ato imazhe që rrallë ndodh ta shohim jashtë kuadrit formal. E duket se roli i saj i ri në politikë ia...

Aktorja e njohur Mariana Kondi është përlotur në mes të intervistës, teksa rrëfeu disa të pathëna nga jeta e saj personale. E ftuar në “S’e Luan...

Panorama Plus/ Alesia Bami është një ndër vajzat më të komentuara në publik. Modelja ka folur së fundmi rreth eksperiencës së saj profesionale si moderatore...

Panorama Plus/ Gazetarja Rudina Demnieri ose siç e njohim ndryshe Paloma, tërhoqi vëmendjen me rrëfimin e saj brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”. Dhe pse qëndrimi...

Ka përfunduar mbrëmjen e të shtunës edicioni i 23 i festavalit Kënga Magjike. Fituese është shpallur këngëtarja Marsela Çibukaj me këngën “I paftuar”. Ajo mundi të mblidhte...

Ka ndërruar jetë në moshën 63-vjeçare këngëtarja e famshme e hitit Flashdance, Irene Cara. Këngëtarja dhe aktorja amerikane ishte e njohur për rolin e saj në...

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë padyshim emrat më të përfolur përgjatë këtij viti. Historia e tyre e dashurisë u bë kryefjala e mediave, dyshja, tani...

Ish-kryeprokurore e Shqipërisë, Ina Rama, prej vitesh i mungon ekranit. Ishim mësuar përpara disa vitesh ta kishim prezent në zhvillimet e fundit politike dhe të...
video

Më në fund erdhi momenti i shumëpritur për Einxhel Shkirën dhe DJ Dagz. Ata do të kurorëzojnë lidhjen e tyre me martesë, teksa pritet të...

Të shumta kanë qenë sfidat që Ardit Çuni ka marrë përsipër përgjatë këtij viti. Dhe duket se “feedback”- un e dëshiruar tashmë ia ka dhënë. Si...

Këngëtari i njohur Blero Muharremi është një ndër emrat më të njohur në mediat rozë. Sidomos rreth jetës private kohët e fundit pasi u nda...

Këngëtarja Elvana Gjata ka ndezur rrjetin me poza provokuese në rrjetet sociale. Artistja pozoi në një kolltuk e veshur me të brendshme dhe jumpsuit transparent që...

Gent Pjetri, i njohur gjerësisht për publikun shqiptar si “Doktori i Fiksit”, ka folur për divorcin e vështirë nga bashkëshortja e tij. Ai ka zbuluar se...

Moderatorja e njohur, Ori Nebijaj vendosi që të lërë televizionin dhe angazhimin e saj në media, për t’u futur në Parlament. Ajo prezantonte emisionin “Për’puthen”,...

Politikë

22:56 Sot Shqipëria festoi 110 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Në gjithë vendin u organizua aktivitete të shumta, ndërsa në orët e mbrëmjes në Pallatin...

22:23 Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka marrë pjesë në festimet e 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, që mbaheshin në Podgoricë. Pritja...

21:25 Shef i Organizimit në Partinë Demokratike të Shqipërisë, Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen në Kurbin, ku gjatë një takimi për primaret...

Kronikë

23:45 NIKOLETA KOVAÇI/ Dy ditë më parë, grupi i Frakullës doli para Gjykatës së Posaçme. U njohën me masën e sigurisë së paracaktuar në fakt, arrest...

21:47 Një sasi prej 430 kg kokainë u kap në Frakull të Fierit, si pasojë e një operacioni të bërë edhe me ndihmën e DEA,...

20:44 Të tjera detaje kanë dalë pas plagosjes me thikë të kryebashkiakut të Divjakës, Fredi Kokoneshi dhe shoferit të tij Gazmir Bullari. TV Klan ka siguruar...


Sport

23:54 Objektivi është e qartë për Shtetet e Bashkuara, të mundë Iranin në ndeshjen që mbahet të martën në kuadër të Kupës së Botës, një...

23:39 Trajneri i Kombëtares Shpresa, Alban Bushi ka analizuar ndeshjet e ditës së sotme të Botërorit të Katarit. Bushi foli për fitoren 1-0 të Brazilit...

23:20 Portugalia triumfoi ndaj Uruguait me rezultatin 2-0, duke siguruar kualifikimin për më tej. Goli i parë erdhi në minutën e 54-t, teksa fillimisht u...

Dossier

07:12 Nga Nizai Nelaj –  Në shkollën kineze të aviacionit ushtarak – Të përzënë nga shkolla sovjetike e Aviacionit, me ëndrra të prera në mes, një pjesë e...

18:59 Studiuesi Auron Tare ka treguar vizitën e Ismail Qemalit dhe delegacionit shqiptar në Londër pas shpalljes së pavarësisë. Tare thotë se ata shkuan në kryeqytetin...

07:16 Nga Nizai Nelaj Pjesa e shtatë  –  Në shkollën kineze të aviacionit ushtarak – Memorie.al / Të përzënë nga shkolla sovjetike e Aviacionit, me ëndrra të prera në mes,...

Speciale

22:02 NGA AFRIM IMAJ/ Është një shtëpi e thjeshtë në kreshpat e një kodrine në fshatin Katund i Vjetër Mirditë, shumë pranë qytetit të Rubikut. Një...

14:36 NGA ARMAND PLAKA Çfarë shkruante shtypi bavarez në vitin 1923, një vit pas (ri) vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve? Cilat ishin pasuritë e...

16:32 BIRN, Klodiana Lala/ Dokumentet e siguruara nga BIRN nga dy procedime penale hedhin dritë mbi përfshirjen e një personazhi të krimit të organizuar në...

Shëndeti

17:15 Në 24 orët e fundit asnjë qytetar nuk ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Sipas ministrisë së Shëndetësisë nga 278 testime kanë rezultuar...

21:57   Shkencëtarët kanë zbuluar së fundmi, se është mundur të dallohen shenjat e sëmundjes së demencës që 9 vjet përpara se pacientëve t’u bëhet e ditur diagnoza zyrtare. Studiuesit në Universitetin e Kembrixhit e publikuan studimin – i financuar nga Këshilli i Kërkimeve Mjekësore me...

19:17 Gjatë 24-orëve të fundit në vendin tonë nuk është shënuar asnjë humbje jete nga virusi Covid-19, ndërkohë që janë regjistruar 12 raste të reja...

Sociale

video

17:52 Ambasadorja Yuri Kim ka takuar këngëtaren shqiptare Dua Lipa gjatë qëndrimit të saj në Tiranë. Diplomatja amerikane ka postuar në Instagram një foto krah Dua...
video

16:16 Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj e ka quajtur një ‘grand finale’ koncertin e Dua Lipës, mbrëmjen e sotme në sheshin “Skënderbej”, i cili mbyll...

15:01 Rezultatet e maturantëve të vitit 2021 shërbyen si një pikë kthese për Ministrinë e Arsimit, e cila kuptoi pas gati një dekade e gjysmë...

Ekonomi

07:37 Dollari amerikan është blerë këtë të martë, 29 Nëntor, me 111.8 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

11:46 Nisma e bashkisë së Tiranës “Abone falas për studentët” që nisi zbatimin nga 1 nëntori 2022 ka reduktuar për secilin operator në Tiranë 37%...

09:45 Ndonëse po konsumojnë më pak karburant për shkak të çmimeve të shtrenjta, konsumatorët shqiptarë po shpenzojnë shumë më tepër për të mbushur serbatorët e...

Kulturë

video

23:25 Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka uruar të gjithë shqiptarët për 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.   Gjatë koncertit madhështor në sheshin “Skënderbej” në...
video

21:36 Mijëra qytetarë janë mbledhur në sheshin “Skënderbej” në Tiranë për të festuar 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë nën tingujt e muzikës së artistet shqiptare...

13:58 Shkrimtari Ismail Kadare ka dhënë një mesazh për lexuesit mesditën e sotme në panairin e librit. Ai u shpreh se lexuesit janë pjesa më e...

Unë Gruaja

13:01 Themeluesja e Teatrit të Operas dhe Baletit, Ganimet Vendresha është ndarë nga jeta diten e sotme në moshën 88-vjeçare.  Mësohet se homazhet në nder të artistes...

22:00 Nga Uvil Zajmi Një vajzë e re, e bukur, elegante, sportiste, por edhe balerinë e aktore, një “Miss”, i vërtetë. Cila ishte simpatikja shqiptare, që...

08:30 Duke qenë një nga shkrimtaret e spanjishtes, më të lexuarat në botë, Allende vazhdon të luftojë për të drejtat e grave dhe të shkruajë...
CLOSE
CLOSE