Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk mund t’u shmanget marrëveshjeve Kosovë-Serbi që janë arritur nga qeveritë e kaluara. Kështu deklaroi ai gjatë raportimit të...

Kreu i shoqatës italo-shqiptare “Abruzzo”, Luan Hallulli, ka reaguar lidhur me sulmin ndaj “Prestige Resort”, ku ditën e djeshme u kërkua konfiskimi i godinës. Përmes një...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lakoni të Greqisë, ku një 13-vjeçare është abuzuar seksualisht dhe ka mbetur shtatzënë me përdhunuesin e saj. Lajmin e...
video

Akademiku dhe aktivisti Sazan Guri në një intervistë për Panorama TV ka deklaruar se mësymja e paligjshme e qeverisë në Prestige Resort në ditë feste,...

Prej disa muajsh, Ukraina ka paralajmëruar një kundërsulm që synon të rimarrë territorin e saj në lindje të vendit, i cili është nën pushtimin rus. Sipas...
video

Akademiku dhe aktivisti i njohur Sazan Guri në një intervistë për Panorama TV ka komentuar mësymjen e paligjshme të qeverisë në Prestige Resort në ditë...
video

Deputetja e Partisë Demokratike Sorina Koti e ka krahasuar sulmin ndaj “Prestige Resort” me ndërhyrjen e paligjshme në banesat private. Duke folur për gazetarin e Panorama...
video

Deputetja e Partisë Demokratike Sorina Koti ka folur për gazetarin e Panorama TV Klevin Muka në lidhje me sulmin e qeverisë ndaj “Prestige Resort”. Ajo deklaroi...

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, është shprehur se problematikat që ngre raporti i DASH për Shqipërinë, ulin në gjunjë çdo qeveri. Komentet Bylykbashi i bëri...
video

Kërkesa e opozitës për të zhvilluar në Kuvend një mocion me debat ka shkaktuar debate mes mazhorancës dhe deputetit të PD Luçiano Boçi. Nga ana e...

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg ish-drejtorin e Doganave, Arlind Lagji, i cili shkaktoi dy aksidente të njëpasnjëshme në rrugën transballkanike më 20 mars,...
video

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka denoncuar në Kuvend sulmin e qeverisë ndaj Prestige Resort. Boçi deklaroi se ky është një sulm i hapur ndaj...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se qeveria shqiptare është e pandjeshme ndaj pensionistëve. Komentet Meta i bëri gjatë një takimi që zhvilloi...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është takuar ditën e sotme me pensionistët në Tiranë për të dëgjuar problematikat me të cilat ata hasen. Meta...

Deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi ka folur para nisjes së seancës së sotme parlamentare në lidhje me sulmin e qeverisë ndaj “Prestige Resort”. Ajo u...

Ish-zëvendëskomandanti i Flotës Detare, Artur Meçollari është paraqitur këtë të enjte në Prokurorinë e Posaçme.  Kjo është paraqitja për të tretën herë në SPAK e Meçollarit. "Nuk...
video

Drejtoresha Juridike e Hysenbelliu Group, Folitjona Puravelli në një intervistë për Panorama e Mëngjesit në Panorama TV ka deklaruar se në të gjitha rastet e...

Drejtoresha juridike e “Hysenbelliu Group” Folitjona Puravelli ka folur ditën e sotme në emisionin “Panorama e Mëngjesit” në lidhje me veprimet e paligjshme të kryera...

Disa qytetarë kanë ngritur mëngjesin e sotëm në emisionin “Koha për t’u zgjuar” në News24 indinjatën për konfiskimin dhe sulmin e qeverisë ndaj “Prestige Resort”. Një...

Presidenti kinez, Xi Jinping, është larguar nga Moska pas një vizite treditore në kryeqytetin rus, ku e ka takuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Në këtë...

Lajme Flash

Panorama Plus

Olta Gixhari dhe Deamishel po qëndrojnë në suitën që vëllai i madh i ka vënë në dispozicion për 24 orë. Dy vajzat e Big Borther VIP...

Gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP”, Bledi Mane foli shpesh për 3 eksperiencat e tij me burgun. Gazetari ka qenë tre herë i arrestuar,...

Që prej së shtunës, Luizi dhe Kiara fjetën në një suitë të veçantë të përgatitur nga Vëllai i Madh, duke u ndarë nga pjesa tjetër...

Shkëputja e marrëdhënies mes Keisit dhe Kristit, e cila ndodhi një ditë pas daljes së Sabianit nga shtëpia, ka qenë pikë diskutimi mes banorëve. Gjatë emisionit...

Armaldo Kllogjeri, i cili në Big Brother VIP u njoh me pseudonimin “Maestro” u largua mbrëmjen e djeshme, pasi ishte në nominim me Luizin dhe...

Kanë kaluar më shumë se 80 ditë që nga nisja e edicionit të dytë të “Big Brother” dhe duket se tashmë, ndjekësit janë pozicionuar si...

Ndonëse ky edicion i “Big Brother” i ka mbërthyer të gjithë, ende personazhet e vjetshëm janë ndër imazhet më të pëlqyera. Të gjithë e kujtojmë Beniadën,...

Që prej 24 dhjetorit, Kristi është bërë pjesë e “Big Brother”, duke u shndërruar në një ndër konkurrentët më të komentuar në këtë lojë. Fillimisht, banori...

Efi ka festuar këtë javë ditëlindjen e saj të 28 në një festë të madhe që ka bërë bashkë miqtë dhe fansat. Ish-banorja e “Big...

Ish-banori i BBV, Amos Zaharia, i dha një përgjigje një herë e mirë edhe debatit lidhur me deklaratën e tij për moderatoren Kiara Tito. I ftuar...

Aktori Amos Zaharia iu është referuar ofendimit të rëndë që i bëri Kiara Titos në shtëpinë e BBV ku iu drejtua me fjalën “pu****”, pasi...

Eslemvera Zake është një emër i ri në politikën tonë, duke ardhur në Parlament vitet e fundit. Kemi shkruar shpesh për deputeten e Partisë Socialiste në...

Shpesh kemi parë deputetët teksa thyejnë veshjen formale. Në Parlament jemi ndeshur edhe me tipa më sportivë, që preferojnë ta largojnë pak veten nga klasikja. E...

Aktorja Olta Gixhari ka deklaruar se nuk po e përballon dot më qëndrimin larg djalit të saj në BBV. Gjatë një bashkëbisedimi me banorët, u shpreh...

Ndryshime të reja në ekran. Pasi provoi veten si moderatore, Arilena ka vendosur të tërhiqet nga emisioni “Piranjat”. Vetë këngëtarja ka zgjedhur mos të reagojë në...

Fotini nuk ka shumë ditë që është bërë pjesë e “Big Brother VIP2”, por duket se është afruar shumë me banorët. Mbrëmë, ajo ka vendosur që...

Merita Halili, një nga këngëtaret më të mira shqiptare e cila prej shumë vitesh jeton në SHBA, është rikthyer në Shqipëri. Këtë mbrëmje ajo ishte e...

Këngëtarja e njohur Linda Halimi ka hedhur poshtë thashethemet për ndarje nga bashkëshorti amerikan, Big D. Ajo ka rrëfyer se postimet me partnerin prej 12...

Pasi “Vëllai i Madh” vendosi që Kiara të ketë mundësinë për të marrë informacione nga jashtë se cfarë thuhet për të, ajo është prekur dhe...

Këngëtari Luiz Ejlli ka treguar se e shkuara e partneres së tij, Kiara Tito, nuk është aspak problem për të. Reagimi i tij erdhi pasi gjatë...

Politikë

12:26 Kreu i shoqatës italo-shqiptare “Abruzzo”, Luan Hallulli, ka reaguar lidhur me sulmin ndaj “Prestige Resort”, ku ditën e djeshme u kërkua konfiskimi i godinës. Përmes...
video

11:48 Akademiku dhe aktivisti Sazan Guri në një intervistë për Panorama TV ka deklaruar se mësymja e paligjshme e qeverisë në Prestige Resort në ditë...
video

11:37 Akademiku dhe aktivisti i njohur Sazan Guri në një intervistë për Panorama TV ka komentuar mësymjen e paligjshme të qeverisë në Prestige Resort në...

Kronikë

10:55 Gjykata e Vlorës ka lënë në burg ish-drejtorin e Doganave, Arlind Lagji, i cili shkaktoi dy aksidente të njëpasnjëshme në rrugën transballkanike më 20...

09:59 Ish-zëvendëskomandanti i Flotës Detare, Artur Meçollari është paraqitur këtë të enjte në Prokurorinë e Posaçme.  Kjo është paraqitja për të tretën herë në SPAK e...

08:57 Një 38-vjeçar me iniciale A.H. është vënë në prangat e policisë pasi është kapur duke transportuar katër emigrantë të paligjshëm. Policia bën me dije që...


Sport

12:31 Interi vazhdon të jetë në ndjekje të Frenki Kesi, i cili nuk po gjen hapësirat e nevojshme te Barcelona. Kjo e fundit duket se ka...

11:28 Ftesa e Hansi Flik kundrejt Mërgim Berishës shkaktoi jo pak zhurmë në mediat gjermane, marrë në konsideratë edhe lënien jashtë të emrave të rëndë...

11:08 Malazezi Martin Prenkoçeviç, i cili iu bashkua Kastriotit në verën e shkuar, ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe duhet të qëndrojë rreth gjysmë...

Dossier

07:26 Nga Florenc Bakillari  Pjesa e Dytë -Historia e rrallë e fshatarit nga Kalivaçi i Tepelenës që, pasi u vetë shpall si oficer i Sigurimit, u paraqit si i...

08:46 -Irina, rusja që erdhi në Shqipëri për të ndjekur dashurinë me inxhinierin shqiptar, historia që vazhdoi edhe pas pushkatimit..!- Memorie.al / Dikur erdhi në Shqipëri...

21:32 UVIL ZAJMI Pantallonat blu xhins përfaqësojnë e janë të lidhura me gjenerata të tëra, si ikonë e veshjeve, fillimisht vetëm nga djemtë. Historia e prodhimit...

Speciale

22:49 Perversiteti i Policisë sekrete në kohen e regjimit shkonte deri në përgjimin e çifteve në dhomën e gjumit. Zgjidhja me "çimkat" e pranishme në...

11:06 Mbushen plot 75 vite nga plani i famshëm Marshall dhe bllokada kriminale e Stalinit mbi Berlinin Perëndimor disa muaj me vonë, për të bllokuar...

12:09 Nga Armand Plaka Një libër i botuar në 2017 me kujtimet e njërit prej ushtarëve të fundit të Wehrmacht-it që la Shqipërinë, pohon se gjermanët...

Shëndeti

video

08:58 Mjekja Mira Xhixha në një intervistë në Panorama e Mëngjesit, renditi disa këshilla të cilat duhen pasur parasysh nga persona që kanë tendencë të shfaqin...

13:56 Në ditën Dita Botërore të sindromës Down, ngrihet shqetësimi për mungesë të stafit ndihmës në sistemin parashkollor dhe atë parauniversitar për fëmijët që vuajnë...
video

09:42 Depresioni pranveror është një gjendje e cila prek jo të gjithë njerëzit, me ardhjen e stinës së bukur të pranverës, ku dita zgjatet, orët...

Sociale

video

09:48 Drejtoresha Juridike e Hysenbelliu Group, Folitjona Puravelli në një intervistë për Panorama e Mëngjesit në Panorama TV ka deklaruar se në të gjitha rastet...
video

08:58 Mjekja Mira Xhixha në një intervistë në Panorama e Mëngjesit, renditi disa këshilla të cilat duhen pasur parasysh nga persona që kanë tendencë të shfaqin...
video

08:50 Mjekja Mira Xhixha në një intervistë në Panorama e Mëngjesit, në Panorama TV, ka nënvizuar rëndësinë që ka kurimi i alergjive stinore pasi ato...

Ekonomi

07:57 Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 105.1 lekë dhe do të shitet me 106.6 lekë. Euro sot do...

22:02 Kreu i Shoqatës së Prodhuesve të Birrës, Stefan Pinguli u shpreh se me vendosjen e akcizës së birrës, çmimi është rritur me 30% në...

09:16 Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) tha se ka arritur marrëveshje me Ukrainën për financimin katërvjeçar të një pakete në vlerë prej 15.6 miliardë dollarë, duke...

Kulturë

video

09:22 Më 23 mars, të gjithë besimtarët myslimanë nisin muajin e shenjtë të Ramazanit. Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu ka ururar të gjithë...

08:51 Në Ditën Ndërkombëtare të Poezisë, poetja e mirënjohur Rita Petro, ishte e ftuara e Panorama e Mëngjesit në Panorama TV, ku foli për vargjet...

17:01 Shkrimtari Ben Blushi ka rrëfyer një takim që ka zhvilluar me një person të quajtur Sali në Kavajë. Në rrëfimin e tij Blushi thotë se...

Unë Gruaja

22:49 Perversiteti i Policisë sekrete në kohen e regjimit shkonte deri në përgjimin e çifteve në dhomën e gjumit. Zgjidhja me "çimkat" e pranishme në...

13:01 Themeluesja e Teatrit të Operas dhe Baletit, Ganimet Vendresha është ndarë nga jeta diten e sotme në moshën 88-vjeçare.  Mësohet se homazhet në nder të artistes...

22:00 Nga Uvil Zajmi Një vajzë e re, e bukur, elegante, sportiste, por edhe balerinë e aktore, një “Miss”, i vërtetë. Cila ishte simpatikja shqiptare, që...

PANORAMA TV