ELVIS HILA/ Tre persona me maska dhunojnë me mjete të forta 46-vjeçarin në Laç. Ngjarja ka ndodhur në një lokal, rreth orës 06:00 të mëngjesit...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh këtë të mërkurë, se “rruga e vetme e largimit të kryeministri Rama janë protestat mbarëpopullore”. Deklaratën e bëri nga...

Disa persona, mes të cilëve edhe një shqiptar, raportohet se janë arrestuar në një aksion ndërkombëtar anti-drogë. Sipas mediave greke, mes personave të vënë në pranga,...

Një 43-vjeçar është arrestuat një ditë më parë në kryeqytet pasi i është gjetur me vete një sasi prej 183.2 gramë kokainë. Në pranga është...

Në Bruksel, u mbajt sot takimi i dhjetë i Këshillit të Stabilizimit dhe Asocimit (KSA) midis Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian. Takimi u kryesua nga Ministri për...

Aktualitet

19:30 "Nga informacioni paraprak dhe dinamika e ngjarjes duket se ekzekutoret jane vrases me pagese, ndersa urdheruesi dhe truri i ketij atentati eshte duke ndjekur...

Argument

16:01 Qeveria shqiptare pas ankesave të vazhdueshme të sportistëve profesionistë, ka vendosur të "hap thesin”, duke miratuar një vendim të posaçëm për trajtimin e sportistëve...

Panorama Plus

Modelja e njohur Oriola Marashi është një ndër vajzat më seksi shqiptare dhe shpesh herë provokon rrjetin me postimet e saj. Një gjë të tillë e...

KLOTILDA HARKA/ Ai tashmë jeton si djalë kopertinash që përjeton suksesin në televizion nga njëri projekt në tjetrin. Nga fillimet e tij si aktor protagonist...

Ashtu siç fiksohemi pas një modeli fustani apo këpucësh dhe shohim që i kemi blerë të gjitha ngjyrat, mesa duket, edhe Zaimina e ka këtë...

Lei Kraja dhe Robert Berisha janë padyshim çifti më i nxehtë i këtij edicioni të “Dance with me”. Nga kërcimet “hot” në tub te vallëzimet...

Deri pak javë më parë ishte në qendër të vëmendjes për shkak se një vajzë nga zona e tij kishte denoncuar të birin se kishte...
 

Politikë

22:46 Në kodrat e liqenit artificial në Tiranë, përkrah vëllezërve Frashëri, sot  u varros dhe  Mid’hat Frashëri me një ceremoni zyrtare të organizuar nga qeveria. Rivarrimi...

21:24 Nga Andi Bushati Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë nga çdo vlerë e së majtës. Në...

21:15 Nikos Kocias, ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, është shprehur se ushtria greke refuzon të njohë kufirin kufirin Greqi-Shqipëri. Deklaratën, ish-kryediplomati i Greqisë e bëri në...

Kronikë

23:01 Detaje të reja janë mësuar lidhur me vrasjen e Fatos Ferracakut dhe plagosjen e Fatmir Mehaj,  rreth orës 11:15 në Shkodër, në lagjen “Partizani”, në vendin...

22:00 Banorët e zonës së Unazës së re, banesat e të cilëve preken nga projekti, në ditën e 11 të protestës kanë bllokuar edhe këtë...

21:50 Një shqiptar raportohet se, është ndaluar pasditen e dy ditëve me parë në Mogliano nga një aksion i karabinierëve të Venecias, në bashkëpunim me...
 

Dossier

22:18 Historiani Mariglen Kasmi i ftuar në "Arena" në Ora News, publikoi një dokument sipas të cilit Mid'hat Frashëri kishte kërkuar ndihmën e gjermanëve për...

20:00 Nga Kastriot Dervishi Odise/ Mihal Porodini, në emër të gjithë persekutorëve të mbështjellë në një organizatë sovjetike gjoja veteranësh, guxoi dje të përsërisë të të...

15:33 Tentativa për t'u arratisur drejt Greqisë, ndalimi i tyre dhe ridënimi i 8 të burgosurve shqiptarë e grekë... Kampi Shtyllas, Fier. Qershor 1954. Një grup...

Speciale

15:33 Tentativa për t'u arratisur drejt Greqisë, ndalimi i tyre dhe ridënimi i 8 të burgosurve shqiptarë e grekë... Kampi Shtyllas, Fier. Qershor 1954. Një grup...

10:45 Publikohet shkrimi i Mit’hat Frashërit, njërit prej personaliteteve më në zë të letrave shqipe dhe gjithashtu të periudhës së Luftës Antifashiste (1939-1940), të cilën...

12:22 Nga Kastriot Dervishi/ Në kryqëzimin midis rrugës së Dibrës me rrugën e sotme të “Barrikadave” (ish rruga “Mbretëresha Geraldinë”), (afër teqesë) ka qenë dikur  libraria...

Shëndeti

12:26  “Pas fëmijëve 0-18 vjeç fishat e diabetit do të jenë falas edhe për studentët”. Në Ditën Botërore të Diabetit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

09:54 Era e keqe e gojës mund të jetë shumë e vështirë për t’u eliminuar. Ka shumë produkte që premtojnë zgjidhjen e këtij problemi, por...

18:38 Lëngu i mollës është një nga lëngjet më të njohura dhe gjerësisht të disponueshme në botë për shkak të përfitimeve mbresëlënëse shëndetësore dhe vlerave...

Ekonomi

08:26 Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve në raport me popullsinë që jeton brenda vendit,...

08:21 Shqipëria po plaket me një ritëm të shpejtë. Ndonëse në fillim të viteve ’90 kishim popullsinë më të re në rajon edhe në Europë,...

12:31 Ne diskutimin per të ardhurat për projekt buxhetin e vitit 2019, Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi sot ne Komisionin e Ekonomisë...

Kulturë

15:05 Analisti Ilir Demalia, në një postim në Facebook, shkruan se këmbanat e kishës së Shëngjergjit në Boston kanë pushuar. Sipas tij “kisha ku Imzot Fan...

13:09 Kryeministri Edi Rama u ka dhënë sot publikisht përgjigje gjithë atyre që i ka quajtur të sëkëlldisur nga kthimi i eshtrave të Mid’hat Frashërit...

12:35 ALMA MILE/ “Lidhur me vlerësimin e Mid’hat Frashërit, shkenca jonë nuk mund të qëndrojë më, as në ekstremin e denigrimit, as në vlerësimin e...

Bota

23:59 Mbi 50 vetë janë konfirmuar të vdekur deri tani nga zjarret në Kaliforni. Ekipe zjarrfikëse vazhdojnë të luftojnë me flakët, ndërkohë që dhjetëra mijëra...