Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme
video

Gjatë mbledhjes së sotme të Komitetit Teknik profesori Dhimitër Kraja deklaroi se ka pasur raste vdekjesh mes personave që janë vaksinuar, por që përbëjnë një...

Filmi i bujshëm në fillimvitet ’90 “Vdekja e kalit” është restauruar dhe është shfaqur në Premierë për publikun Përveç publikut të pranishëm, emocionet e filmit u...

Kryetarja e Komitetit Teknik, Mira Rakacolli bëri me dije se në dy javët e ardhshme do të mbeten në fuqi masat anti-Covid në fuqi. Ora policore...
video

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të Lulzim Basha, pasi ky i fundit u zotua se nuk do të ketë mbledhje të...

Pasi deklaroi publikisht se nuk do të lejojë mbledhjen e Kuvendit Kombëtar për të shqyrtuar vendimin e përjashtimit të Sali Berishës, Lulzim Basha ka dal...

Lindita Nikolla zhvilloi sot vizitën e parë si kryetare e Kuvendit në Kosovë, ku mbajti një konferencë të përbashkët për media me homologun Glauk Konjufca. Nikolla...
video

Kreu i PD-së Lulzim Basha komentoi sot deklaratat e bëra një ditë më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha gjatë “foltores” me demokratët e Fierit. Basha tha...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se, si Kosova ashtu edhe Serbia duhet t’i heqin targat e përkohshme të automjeteve si pjesë e zgjidhjes së...

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, ka reaguar përmes një postimi në “Twitter”, në lidhje me situatën e tensionuar në veri të Kosovës për...

Partia Socialiste arrti të fitojë zgjedhjet e 25 prillit duke marrë mandatin e tretë radhazi, por përpos rezultatit të certifikuar nga KQZ, PS rezulton edhe...

  Presidenti Ilir Meta ka reaguar mbi tensionet në Veri të Kosovës që nisën pasi qeveria Kurti vendosi reciprocitetin e targave të automjeteve me Serbinë. Kreu i shtetit...
video

Pasi refuzoi të kontrollohej nga Garda e Republikës, prokurori Dritan Gina u përpoq të hynte në sallë me forcë, por nuk u lejua. KPK shpalli...
video

Nënkryetarja e PD-së Grida Duma u paraqit paraditen e sotme në Gjykatën e Posaçme për seancën që lidhet me padinë për shpifje ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.  Duma...

Përfaqësuesi i lartë për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë në Bashkimin Evropian, Josep Borrell, ka zhvilluar mbrëmjen e kaluar një darkë informale me përfaqësues të...

"Shkelje të Marrëveshjes së Brukselit" e ka konsideruar kryetari i Kuvendit të Serbisë Ivica Daçiç, vënien e masës së reciprocitetit për targat nga Qeveria e...

MAJLINDA RAMA/ Pas ngjarjes së rëndë pasditen e së shtunës në fshatin Babunjë të Bashkisë së Divjakës, ku 58-vjeçari Hekuran Rrasa vrau me armë zjarri të...

Do të rikthehet sot në Tiranë nisma "Dita pa Makina", një nismë e Bashkisë së Tiranës në kuadër “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, ku synohet ndëregjegjësimi qytetarëve që...

Ish-presidenti i Kroacisë, Stjepan Mesiç, ka deklaruar se Serbia vazhdon ta mbajë kokën lartë pavarësisht se ka dështuar me përpjekjet e saj që me luftë...

Një 55-vjeçar me inicialet D.SH., banues në Patos, u ndalua nga policia pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vajzës së tij.  NJOFTIMI Specialistët për Hetimin e...

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në Mirditë, ku një 59-vjeçar me inicialet F.LL., teksa drejtonte mjetin tip "Benz" ka humbur kontrollin duke dalë nga...

Lajme Flash

Panorama Plus

Konkurrentja e 'Për'puthen' Iriada Shehollari e cila kërkon të gjejë lidhje me një mashkull në televizion, vendosi që në takimin me Bruno Shemshon, të shkonte...

Arsim Abduli ka konfirmuar rikthimin me partneren e tij, Pranverën, me rastin e ditëlindjes së tij. Ish-konkurrenti i “Për’puthen” publikoi në Instastory një foto bardh...

Sindi Loci, ish-konkurrentja e “Për’puthen”, nuk ka pasur fare raporte të mira me opinionistin e këtij programi, Arjan Konomin. Ndonëse ka nisur sezoni i ri...

Argjend Rraci pati një debat të ashpër me 20-vjeçarin, Juli, ditën e djeshme. Shkak u bë një video virale në rrjet, në të cilën Juli...

Rudina Dembacaj ka treguar gjithmonë se ka ruajtur marrëdhënie shumë të mira me ish-bashkëshortin e saj, Aleksandër Varfaj, për hir të vajzës së tyre, Viktorias. Ditën...

Moderatorja e njohur, Jonida Shehu humbi nënën e saj rreth një muaj më parë. Ajo bëri publik lajmin për ndarjen papritur nga jeta të nënës, në...

Nëna dhe babai i Bes Kallakut kanë folur për herë të parë për fillimet e karrierës së djalit të tyre si aktor. Teksa ishin të ftuar...

Këngëtari Robert Berisha ka hedhur poshtë cdo mundësi që të martohet për herë të dytë, pas ndarjes nga ish-bashkëshortja, Nora Istrefi. Gjatë një interviste, ai është...

Virgjini Mile Ristani, ish-këngëtarja e Ansamblit të këngëve dhe valleve në Berat, ka folur dje publikisht për vështirësitë me të cilat e ka përballur jeta....

Gold Ag ka zbuluar ditën e djeshme se i është nënshtruar procedurës së fshirjes së tatuazheve me lazer. Ndonëse më herët reperi ka treguar se...

Rita Ora ka folur për herë të parë publikisht për marrëdhënien e saj me regjisorin 46-vjeçar, Taika Waititi. 30-vjeçarja tha se ishte në një "vend të...

Takimi mes Alvisa Qarrit dhe Eduart Kuçit u transmetua ditën e djeshme, por asnjëri prej konkurrentëve të tjerë në studion e “Për’puthen” nuk pa kimi...

Fiori Dardha vendosi që këtë herë ta zhvillojë më ndryshe bisedën virtuale me ndjekësit në llogarinë e saj në Instagram. Përgjigjet e pyetjeve që do...

Arsim Abduli dhe e dashura e tij janë rikthyer bashkë dhe këtë e ka konfirmuar Pranvera me anë të postimeve në llogarinë e saj në...

Aktorja e humorit, Rudina Dembacaj dhe ish-deputeti i Kuvendit, Mark Frroku tashmë kanë një datë se kur do ta organizojnë ceremoninë e dasmës së tyre:...

Moderatorja e sportit, Alesia Bami ka pranuar dje publikisht se është ngacmuar nga 40-vjeçarë gjatë kohës që ka dalë për t’u argëtuar jashtë. E pyetur...

Lindita Halimi ka ndarë dje me të gjithë ndjekësit në rrjete sociale procedurën e ndërhyrjes në të pasme. Këngëtarja kishte lajmëruar më parë se do...
video

Eri Aga u përjashtua nga “Për’puthen” për shkak të një përleshjeje fizike që pati në studio me Dorin, një tjetër ish-konkurrent. Mirëpo, javën e kaluar...

Fero dhe Arbenita Ismajli kanë ngritur dyshimet e para se i kanë dhënë fund martesës së tyre! Dyshja u bënë prindër për herë të parë...

Pasi lidhja me Donald Veshajn mori fund, Bora Zemani është përfolur shpesh se ka nisur një lidhje të re. Moderatorja dyshohej se kishte nisur një...

Politikë

video

12:17 Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të Lulzim Basha, pasi ky i fundit u zotua se nuk do të ketë mbledhje...

12:12 Pasi deklaroi publikisht se nuk do të lejojë mbledhjen e Kuvendit Kombëtar për të shqyrtuar vendimin e përjashtimit të Sali Berishës, Lulzim Basha ka...

12:04 Lindita Nikolla zhvilloi sot vizitën e parë si kryetare e Kuvendit në Kosovë, ku mbajti një konferencë të përbashkët për media me homologun Glauk...

Kronikë

video

10:48 Pasi refuzoi të kontrollohej nga Garda e Republikës, prokurori Dritan Gina u përpoq të hynte në sallë me forcë, por nuk u lejua. KPK...

10:09 MAJLINDA RAMA/ Pas ngjarjes së rëndë pasditen e së shtunës në fshatin Babunjë të Bashkisë së Divjakës, ku 58-vjeçari Hekuran Rrasa vrau me armë zjarri...

09:13 Një 55-vjeçar me inicialet D.SH., banues në Patos, u ndalua nga policia pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vajzës së tij.  NJOFTIMI Specialistët për Hetimin...


Sport

11:48 Juventusi kërkon ende fitoren e parë në Serinë A, por në javën e pestë do të jetë Rei Manaj dhe Specia e tij, skuadra...

10:57 E pazakontë ajo që ka ndodhur në futbollin e Surinamit. Zëvendëspresidenti i Surinamit, Roni Brunsvajk ka debutuar në futbollin profesionist në moshën 60-vjeçare. Brunsvajk ka...

09:57 Pas fërkimeve të fundit mes Federiko Kiezës dhe trajnerit Masimiliano Alegri, për shkak edhe të një nisjeje sezoni të vështirë të bardhezinjve, flitet që...

Dossier

20:45 AGIM MUSTA/ Mustafa Gjinishi është një personalitet i shquar dhe i veçantë i së majtës progresiste shqiptare. Ai u bë i tillë si rrjedhojë e...

19:00 Plenumi i Beratit, i nëntorit 1944, u duk se shënoi djegien përfundimtare të figurës së Enver Hoxhës. Ai vetë e pranonte se ishte një...

07:44 Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur të ngjarjes së bujshme të ndodhur në 26 shtatorin e largët, të vitit 1982. Diku rreth mesditës, në rrugën...

Speciale

12:46 Filmi i bujshëm në fillimvitet ’90 “Vdekja e kalit” është restauruar dhe është shfaqur në Premierë për publikun Përveç publikut të pranishëm, emocionet e filmit...

19:00 Plenumi i Beratit, i nëntorit 1944, u duk se shënoi djegien përfundimtare të figurës së Enver Hoxhës. Ai vetë e pranonte se ishte një...

16:40 “Në këtë botë nuk ka vetëvrasje, ka vetëm vrasje”. Këto fjalë të Jevtushenkos do të citonte Liri Belishova 70 vjet pas vetëvrasjes së të...

Shëndeti

18:18 Të gjithë jemi shtrirë të flemë, sikur një herë të vetme, me grim në fytyrë. Kjo nuk përbën ndonjë problem të madh nëse ndodh...

16:15 35% e të rriturve flenë më pak se shtatë orë gjumë natën. Pavarësisht stresit apo shqetësimeve të tjera që mund të keni, ekzistojnë disa...

23:40 Nëse keni qenë ndonjëherë të dashuruar, i njihni fluturat në stomak dhe dëshirën për të kaluar gjithë kohën me këtë person. Por, sipas ekspertëve, nëse...

Sociale

11:18 Mbi shtatë mijë maturantë që nuk kapën asnjë degë apo atë që dëshironin në shtatë fazat e raundit të parë bashkë me një mijë...

12:54   Një tjetër kopësht i ri u inaugurua në periferi të Tiranës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte në kopshtin e ri “Bletëza...

09:56 Nga Paul Hunter Pas mbi 18 muajsh të pandemisë aktuale, me distancimin social, mbajtjen e maskave, dhe mbylljet e ekonomive, ajo që duam të dimë...

Ekonomi

07:38 Emigracioni në nivele të larta i njerëzve të arsimuar nga vendi do të varfërojë ekonominë dhe gjithashtu ndikon negativisht në rritjen e qëndrueshme dhe...

08:21 13.5% e shqiptarëve vetë-deklaruan në vitin 2019 se ata nuk kanë mundësi që të plotësojnë nevojat për ekzaminime shëndetësore, pasi janë shumë të shtrenjta. Shifrat...

12:39 MARIGLEN KUME/ Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka shpjeguar me detaje se si do të realizohet rritja e pagave gjatë këtij mandatit të tretë qeverisës. Në fjalën e...

Kulturë

12:46 Filmi i bujshëm në fillimvitet ’90 “Vdekja e kalit” është restauruar dhe është shfaqur në Premierë për publikun Përveç publikut të pranishëm, emocionet e filmit...

21:23 Aktorja e njohur e skenës shqiptare Besa Imami si sot më 21 shtator 2014 u nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë. Imami lindi...

19:10 Filmi i mirënjohur shqiptar, “Vdekja e Kalit” vjen i restauruar.  Në premierën e tij, shfaqur mbrëmjen e së hënën në ambientet e Parkut Olimpik,...

Unë Gruaja

12:46 Filmi i bujshëm në fillimvitet ’90 “Vdekja e kalit” është restauruar dhe është shfaqur në Premierë për publikun Përveç publikut të pranishëm, emocionet e filmit...

20:45 AGIM MUSTA/ Mustafa Gjinishi është një personalitet i shquar dhe i veçantë i së majtës progresiste shqiptare. Ai u bë i tillë si rrjedhojë e...

10:43 Virgjini Mile Ristani, ish-këngëtarja e Ansamblit të këngëve dhe valleve në Berat, ka folur dje publikisht për vështirësitë me të cilat e ka përballur...

PANORAMA TV