Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Anëtari i mazhorancës në komisionin hetimor parlamentar për zgjedhjet e 25 prillit, Nasip Naço deklaroi sot se do të bashkonte votat me opozitën nëse do...

Ish-zëvenëskryeministri, Erion Braçe, ka qenë tepër kritik ditën e sotme ndaj projektligjit të propozuar nga ministrja Elisa Spiropali në lidhje me krijimin e Agjencisë për...

Partia Demokratike ka depozituar në Kuvend, kërkesën për ngritjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore. Gazetari i Panorama.al, Maringlen Kume ka siguruar kërkesat e demokratëve të...

Maxhoranca është larguar sërish nga mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar për zgjedhjet e 25 prillit. Socialistët në Komisionin Hetimor të drejtuar nga zv.kryetari Toni Gogu kanë...

Shpenzime të larta, të ardhura të ulëta dhe koncesione. Paradoks ekonomik, por zgjidhja është e thjeshtë. 1 miliard USD borxhe të tjera dhe të gjithë...

Në mbledhjen e ditës së sotme në Komisionin e Ekonomisë, u diskutua projektligji për "Agjencinë për Dialog dhe Bashkëqeverisje", i propozuar nga ministrja Elisa Spiropali, i...
video

Prindërit e të ndjerit Alket Muhaj që u vra në vitin 2018 nga Et’hem dhe Dino Muhaj nuk e pranojnë vendimin e gjykatës së Gjirokastrës...
video

Prokuroria e Krujës ka reaguar zyrtarisht këtë të mërkurë tre ditë pasi në spitalin e Krujës u pritën rastet e para të qytetarëve që kishin...
video

ELTON NIKA/ Pas tragjedisë në familjen Koreta në Vlorë, ku nipi 39- vjeçar vrau me armë zjarri xhaxhanë e tij dhe më pas edhe veten,...

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit ka kërkuar 8 muaj burg për tre punonjëse të spitalit të Elbasanit. Sipas News24, ato akuzohen për shkelje të barazisë...

Policia e Sarandës ka mundur të gjejë armën e zjarrit me të cilën grabitësit nën ushtrimin e dhunës dhe kërcënimit mundën t’i merrnin një shumë...
video

MARIGLEN KUME/ Diskutimi në Komisionin e Ligjeve për huan që do të marrë OSHEE nga Banka e Investimeve përfundoi me debate me tone të larta dhe...
video

Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër, dënon me 37 vjet burg gjithsej, Et’hem dhe Dino Muhaj të akuzuar për vrasjen e Alket Muhaj më...

Partia Socialiste po përgatit strukturat e saj për zgjedhje të pjesshme në 6 bashki, aty ku vendi i kryetarit mbetet ende vakant prej disa vitesh....
video

Gjykata nuk ka pranuar të lirojë nga burgu shoqëruesit e Aldi Ramës, 21-vjeçarit që i mori jetën nënkomisarit Saimir Hoxha. Shokët e autorit, Armando Marku, 26...

Nënkryetari i PD, Alfred Rushaj ka takuar banorët e zonës së “5 maji” ku ka filluar prishja e disa banesave. Sipas tij, janë 1200 banorë...
video

ELVIS HILA/ Numri i personave me simptoma helmimi ka ardhur gjithnjë në rritje në Spitalin e Krujës. Mbi 500 pacientë, mes të cilëve mbi 70 fëmijë, kanë...
video

Prezenca mbi normë e amoniakut në ujë mund të ketë sjellë helmimin e banorëve në Krujë. Nga analizat fiziko-kimike, të cilat janë bërë publike nga Ujësjellës...

Shtetet e Bashkuara së shpejti do të lejojnë hyrjen në vend përmes transportit ajror të shtetasve të huaj, që janë plotësisht të vaksinuar, ose atyre...

Konferenca e kryetarëve ka miratuar dje Projektbuxhetin e vitit 2022, ku në mënyrë të detajuar përshkruhen të gjitha zërat se ku do të shkojnë paratë...

Lajme Flash

Panorama Plus

Prej disa javësh në media qarkullonin emra të personazheve të ndryshëm VIP që mund të bëheshin pjesë e shtëpisë së “Big Brother”. Mbrëmjen e djeshme,...

Fifi ka kaluar shumë emocione të forta në shtëpinë e Big Brother VIP, të cilat kanë qenë si pozitive, ashtu edhe negative. Këngëtarja ka përjetuar...

Loja e Fifit dhe e Monika Lubonjës në shtëpinë e “Big Brother VIP” nuk është pritur mirë nga banorët e tjerë, por sidomos nga Semi...

Këngëtarja Lindita Halimi njihet për format trupore seksi, për të cilat është ushtruar dhe është ushqyer shëndetshëm ndër vite. Para pak kohësh, artistja bëri edhe...

Këngëtarja Rezarta Shkurta prej vitesh nuk ka sjellë projekte të reja muzikore për fansat e saj, pasi i është përkushtuar biznesit dhe familjes. E teksa...
video

Dasma veriore në shtëpinë e “Big Brother VIP” i vuri banorët në punë, pasi të gjithë nisën të ndanin rolet dhe të bëheshin gati. Çifti...

Bashkëshortja e Shpat Kasapit, Selvije Jao, është në muajin e shtatë të shtatzënisë dhe ndryshimet që po i ndodhin në trup dita-ditës, ka vendosur t’i...

Beniada Nishani vendosi që të hyjë në shtëpinë e “Big Brother VIP” me një super performancë, pasi modelja realizoi një kërcim sensual me disa meshkuj...
video

Fifi deklaroi dje se ka ende pëlqim për Granit Canën, edhe pse ish-futbollisti i tha që e sheh vetëm si shoqe dhe jo si të...

Bashkëshortja e Alec Baldwin, Hilaria, ka thyer heshtjen dhe ka folur për herë të parë pas incidentit tragjik, ku aktori i mori jetën drejtoreshës së...
video

Vetëm pak ditë pasi Granit Cana deklaroi se Fifin e sheh vetëm si shoqe dhe jo si të dashur, duket se vajzat e tjera në...
video

Organizimi i një dasmë sipas traditave veriore në shtëpinë e “Big Brother VIP” nuk ka kaluar pa diskutime nga ana e banorëve. Fifi dhe Granit...

Modelja e njohur, Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë dhe ardhjen në jetë të djalit të saj, Alaron. Bukuroshja bionde zbuloi se është bërë...
video

Beniada Nishani dhe Ardit Çuni “u martuan” mbrëmë në shtëpinë e “Big Brother VIP” dhe shkëmbyen puthjen e parë në buzë pasi i thanë “PO”...

Këngëtarja Elhaida Dani u rikthye në tregun muzikor pas disa vitesh me një album të ri, të titulluar “ZanIn”. Ky rikthim solli informacione të reja...

Këngëtarja Manjola Nallbani, e cila së fundmi publikoi këngën “Vuj moj zemër”, ka zbuluar disa detaje të reja nga jeta e saj. E ftuar pasditen e...

Takimi i Bora Zemanit dhe Donald Veshaj në shtëpinë e “Big Brother VIP” pas pesë muaj të ndarë, bëri xhiron e rrjetit. Ish-çifti jo vetëm...

Këngëtarja Zaimina Vasjari është në pritje të ëmbël! Artistja pret të bëhet nënë për herë të dytë, tre vjet pasi solli në jetë vajzën e...

Xhensila Myrtezaj tërheq shpesh herë vëmendje me linjat trupore seksi, të cilat nuk nguron t’i nxjerrë në pah me anë të veshjeve të ngushta. Ditën...

Partnerja e Ledri Vulës, Sara Hoxha, është shumë aktive në Indstagram dhe shpesh realizon intervista virtuale me ndjekësit e saj. Influencuesja zbuloi së fundmi disa...

Politikë

12:28 Anëtari i mazhorancës në komisionin hetimor parlamentar për zgjedhjet e 25 prillit, Nasip Naço deklaroi sot se do të bashkonte votat me opozitën nëse...

12:22 Ish-zëvenëskryeministri, Erion Braçe, ka qenë tepër kritik ditën e sotme ndaj projektligjit të propozuar nga ministrja Elisa Spiropali në lidhje me krijimin e Agjencisë...

12:14 Partia Demokratike ka depozituar në Kuvend, kërkesën për ngritjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore. Gazetari i Panorama.al, Maringlen Kume ka siguruar kërkesat e demokratëve...

Kronikë

video

11:15 Prindërit e të ndjerit Alket Muhaj që u vra në vitin 2018 nga Et’hem dhe Dino Muhaj nuk e pranojnë vendimin e gjykatës së...
video

11:06 Prokuroria e Krujës ka reaguar zyrtarisht këtë të mërkurë tre ditë pasi në spitalin e Krujës u pritën rastet e para të qytetarëve që...
video

10:56 ELTON NIKA/ Pas tragjedisë në familjen Koreta në Vlorë, ku nipi 39- vjeçar vrau me armë zjarri xhaxhanë e tij dhe më pas edhe...


Sport

12:07 Çavi Hernandez po vazhdon të shkëlqejë në karrierën e tij si trajner teksa me skuadrën e Al-Sadit po vendos rekord pas rekordi. 41-vjeçari është prej...

11:36 Marrëdhënia mes LGBT-së dhe sportit nuk ka qenë e lehtë, aq më pak në futboll. Shumë pak lojtarë e kanë pranuar publikisht homoseksualitetin e...

11:20 Java e 7-të e ‘’Abissnet Superiore’’ rezervon një përballje midis Dinamos dhe Kukësit me sfidën që do të luhet në ‘’Air Albania’’. Dinamo do të...

Dossier

08:09 DASHNOR KALOÇI/ Publikohen disa dokumente arkivore me siglën ‘Tepër sekret’ të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të...

21:20 "Vahid Lama ka përdorur shprehje me përmbajtje fyese për drejtoreshën e Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste, Nexhmije Hoxha duke thënë se ajo në punë më...

14:53 URAN BUTKA “Një letër (përmbajtjen e së cilës duhet jo vetëm ta ndjejmë, akoma ta shijojmë) për mua është një luks, një dëfrim i mendjes...

Speciale

21:20 "Vahid Lama ka përdorur shprehje me përmbajtje fyese për drejtoreshën e Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste, Nexhmije Hoxha duke thënë se ajo në punë më...

16:19 Në mesnatën e 10 nëntorit 1981, forcat e hetuesisë speciale arrestuan në fshehtësi Vahid Lamën, juristin që kishte punuar 13 vite në paradhomën e...

20:32 AFRIM IMAJ/ Juristi i njohur, Vahid Lama që punoi për vite me radhë në paradhomën e kreut të regjimit komunist zbulon prapaskenat dhe të...

Shëndeti

18:26 Disa nga simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga koronavirusi janë lodhja kronike, turbullimi i mendimit, pagjumësia, probleme në zemër dhe vështirësi në...

16:48 Disa nga simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga koronavirusi janë lodhja kronike, turbullimi i mendimit, pagjumësia, probleme në zemër dhe vështirësi në...

17:11 Shumë prej nesh bien në grackën e idesë se konsumimi i frutave dhe perimeve pa limit është i shëndetshëm, por në fakt ato përmbajnë...

Sociale

video

09:39 ELVIS HILA/ Numri i personave me simptoma helmimi ka ardhur gjithnjë në rritje në Spitalin e Krujës. Mbi 500 pacientë, mes të cilëve mbi 70 fëmijë,...

09:15 Shtetet e Bashkuara së shpejti do të lejojnë hyrjen në vend përmes transportit ajror të shtetasve të huaj, që janë plotësisht të vaksinuar, ose...

18:42 Tetë persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid - 19 në Shqipëri, dy më shumë se një ditë më parë. Sipas ministrisë së...

Ekonomi

11:49 Shpenzime të larta, të ardhura të ulëta dhe koncesione. Paradoks ekonomik, por zgjidhja është e thjeshtë. 1 miliard USD borxhe të tjera dhe të...

09:48 Miratohet rregullorja e re që synon uljen e komisioneve të ndërmjetësimit në sigurimi në automjeteve. Rregullorja u miratua mëngjesin e sotëm në mbledhjen e Bordit...

08:49 Konferenca e kryetarëve ka miratuar dje Projektbuxhetin e vitit 2022, ku në mënyrë të detajuar përshkruhen të gjitha zërat se ku do të shkojnë...

Kulturë

14:18 Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, dhe dekani i Fakultetit të Histori-Filologjisë, Sabri Laci, kanë nënshkruar ditën e sotme një memorandum bashkëpunimi për disa projekte...

16:49 Jezusi takohet me Dostojevskin. Ai i hedh atij një vështrim, dhe për një çast depërton thellë në tunelet e errëta të atyre syve të...
video

15:06 Bashkia e Lezhës ka përkujtuar në një serë aktivitetesh 150 vjetorit të lindjes së At Gjergj Fishtës. Në këtë organizim morën pjesë ambasadorë të huaj,...

Unë Gruaja

17:04 Iu desh të paguante kusurin e arratisjes së të atit. Nga fëmijëria e jetuar pa fëmijëri, te rinia e djegur. Thuajse 30 vite kalvar...

13:56 Gazeta Panorama.al publikon në numrin e sotëm rrëfimin e ish-sekretarit personal të Enver Hoxhës, juristit Vahid Lama i cili i shërbeu në paradhomën e...

09:56 Komunizmi ishte në grahmat e fundit kur Liri Lubonja u kthye nga internimi. Ishte viti 1989, ndërsa kishte prej vitit 1973 që vuante dënimin...