Kryeministri Edi Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne FB lajmin per gjendjen e veshtire shendetesore me te cilen po perballet deputeti i PS-se,...

Gjykata e Kukësit ka vendosur lirimin nga burgu te tre protestuesve te "Rrugës së Kombit". Janë lënë të lirë Xhevahir Gashi, 39-vjeçari Elton Cengu dhe Vasil...

S.K, 24 vjeç nga Morava e Beratit zbret me nxitim shkallët e Gjykatës së Shkallës së Parë, ku tashmë është vendosur fati i martesës së...

UPDATE/ Mediat greke kanë zbuluar fotot e tre shqiptarëve që janë në kërkim që nga mëngjesi i ditës së martë, pasi u arratisën nga komisariati i...

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji sqaron në një prononcim për “BalkanWeb” se pse u rreshtua mes demokratëve që kërkuan me ngulm nxjerrjen e kryebashkiakut Erion...

LEZHE/ ELVIS HILA/ Nëna e dy fëmijëve, 7 dhe 14 vjeç, Violeta Donaj, në rrëfimin e saj para Policisë për vrasjen e bashkëshortit, thotë...

Kryeministri Edi Rama e ka komentuar situaten e tensionuar qe u krijua sot ne Komisionin e Medias, ku deputetet e PD kerkuan dhe tentuan ta...

Prefekti i Kukësit, Zenel Kuçana i eshte pergjigjur thirrjes se Kryeministrit Edi Rama dhe sot nuk ka firmosur kërkesën e Këshillit Bashkiak të Hasit për...

Një ngjarje e rëndë tronditi opinionin publik në 2 qershor në Luftinje të rrethit të Tepelenës, pasi mësuesi 63-vjecar Myzo Dida dyshohet se ka abuzuar...

ARISTIR LUMEZI Rrëfimin e tij për gazetën “Panorama”, ish-anëtari i Byrosë Politike e mbyll me disa kujtime nga vitet që kaloi në burg gjatë qeverisjes...
video

Mbikalimet ofrojnë lehtësi dhe siguri në qarkullimin e këmbësorëve, por ka raste kur ndërtimi i tyre është bërë larg standardeve të duhura, duke u kthyer...

Ish kryeministri Sali Berisha thote se "pala greke eshte ne presionin e grabitjes se detit nga kapitullanti apo Zografi bis, Edvin Kristaq Rama!!". Ne nje postim...

Presidenti e ka ndjekur shortin në ambientet e një lokali së bashku me drejtues të klubit. Një video e shpërndarë nga klubi tregon momentin e...

Kukësi me shumë fat. Kështu mund të quhet shorti i turit të parë të Ligës së Kampioneve për verilindorët, që janë në Champions në vend...

Kryetarja e Komisionit të Medias, Albana Vokshi ne nje reagim per mediat pas sherrit dhe kaosit te krijuar ne kete mbledhje, per shkak te pranisë...

Kreu i grupit parlamentar te PS Taulant Balla ne nje deklarate per gazetaret sot nga ambientet e Kuvendit tha se kryetarja e Komisionit te Medias Albana...
video

Përveç pijeve alkoolike dhe ahengut, në lokalet e qytetit bregdetarë të Durrësit, mundet të gjesh edhe prostituta. 3.000 lekë, është shuma që kërkon një prostitutë...

MEMALIAJ- Një 57-vjeçare në Memaliaj i ka shpëtuar mrekullisht sulmit të të shoqit me sqepar, teksa ai ishte në gjendje të dehur. Ngjarja ndodhi rreth...
Rusi 2018

Aktualitet

09:18 DORINA AZO/ Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi dje në mbledhjen e Këshillit të Investimeve se të mërkurën në mbledhjen e qeverisë do...

Argument

09:12 Senad Nikshiqi/ Një sasi tritoli është vendosur në mjetin e një polici në Shkodër. Ngjarja ka ndoodhur në orët e para të mëngjesit. Sasia...

Panorama Plus

Ndryshime të mëdha duket se do të ketë sezoni i ardhshëm televiziv. Disa prej personazheve të televizionit kanë lajmëruar zhvendosjet e tyre në televizionet e...

Së fundmi televizionet shqiptare janë përfshirë nga një lëvizje e vrullshme e gazetarëve duke kaluar nga njëri televizion te tjetri.   Para disa ditësh u përfol se...

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, e ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, ka ndarë disa mendime rreth kostove që ka një personazh publik dhe...

Eugent Bushpepa është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar, i cili së fundmi është komentuar në media për performancën e tij të...

Këngëtarja e dashur për publikun shqiptar Elvana Gjata nuk di të ndalet! Kanë kaluar vetëm dy muaj nga publikimi i "Off guard", dhe ajo tashmë...
 

Politikë

16:23 Kryeministri Edi Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne FB lajmin per gjendjen e veshtire shendetesore me te cilen po perballet deputeti i...

16:09 Pas deklarates se kreut te grupit te PS-se, Taulant Balla se deputeti demokrat Klevis Balliu "ishte armatosur me veze ne pantallona", ka reaguar demokrati. Me...

15:32 Deputeti i PD-së, Ervin Salianji sqaron në një prononcim për “BalkanWeb” se pse u rreshtua mes demokratëve që kërkuan me ngulm nxjerrjen e kryebashkiakut...

Kronikë

16:00 Gjykata e Kukësit ka vendosur lirimin nga burgu te tre protestuesve te "Rrugës së Kombit". Janë lënë të lirë Xhevahir Gashi, 39-vjeçari Elton Cengu dhe...

15:51 S.K, 24 vjeç nga Morava e Beratit zbret me nxitim shkallët e Gjykatës së Shkallës së Parë, ku tashmë është vendosur fati i martesës...

15:40 UPDATE/ Mediat greke kanë zbuluar fotot e tre shqiptarëve që janë në kërkim që nga mëngjesi i ditës së martë, pasi u arratisën nga komisariati...
 
 
 

Sport

16:36 Gafa e tij ndaj Portugalisë është ende një temë e nxehtë debati në Spanjë, por nga Anglia, kanë të tjera plane për David De...

16:28 Herën e parë që e provoi për ndeshjen hapëse, mes Rusisë dhe Arabisë Saudite, maçoku Akil goditi në shenjë, duke zgjedhur fitoren e vendit...

16:13 Dëshira e mbrojtësit të Kombëtares ësh të që të fitojë diçka të rëndësishme me Napolin. Elseid Hysaj, ekskluzivisht për “Panorama Sport”, më 28 mars...

Dossier

08:12 Është ndarë dje nga jeta, në moshën 98-vjeçare, Rita Marko, njëri prej liderëve të rëndësishëm të regjimit komunist, ishanëtar i Byrosë Politike dhe sekretar...

20:56 Pa ikur gjermanët nga Shqipëria, babai im Shaban Kupi, ishte i arratisur bashkë me vëllanë e tij, Abaz Kupin. Dhe mbasi Abazi iku në Itali,...

20:50 Enver Sazani ishte vetmë 38 vjec kur u dënua me pushkatim nga regjimi komunist, më 10 tetor 1947.  Bashkëshortja e tij franceze, bashke me bashkeshorten...

Speciale

13:06 ARISTIR LUMEZI Rrëfimin e tij për gazetën “Panorama”, ish-anëtari i Byrosë Politike e mbyll me disa kujtime nga vitet që kaloi në burg gjatë...

10:58 Rrëfimin e tij për gazetën “Panorama”, ish-anëtari i Byrosë Politike e mbyll me disa kujtime nga vitet që kaloi në burg gjatë qeverisjes së...

21:08 Ish-anetari i Byrose Politike, Muho Asllani kujton ne nje interviste per gazeten Panorama vitet e burgut te ish drejtuesve komuniste. Ai thote se Fatos Nano favorizohej ne...

Shëndeti

23:42 Sipas një studimi femrat janë më të rrezikuara, nga sëmundjet kardiovaskulare. Më shumë gra vdesin prej sëmundjeve të zemrës sesa prej të gjithë kancerëve...

16:37 Nuk ka gjë më të pakëndshme se njollat e errëta në fytyrë, nga ato që t’i bën dielli. Mjekët dermatologë japin disa shkaqe për...

20:23 Tani më shumë se kurrë njerëzit përpiqen të gjejnë mënyrat më efektive dhe të shpejta për të djegur kilogramët e tepërt. Kjo për faktin se...

Sociale

video

11:33 Kryebashkiaku Erion Veliaj pasi iku nga mbledhja e komisionit te Medias, ku i kerkohej qe prej fillimit te saj te dilte jashte pasi deputetja...

09:41 Është shtuar numri i mjekëve të rinj nga Kosova të cilët dëshirojnë që profesionin e tyre ta ushtrojnë pikërisht në Gjermani. Kjo po ndodh pasi...

08:44 Shqipëria renditet e shtata në botë për numrin e azilkërkuesve në Bashkimin Europian në vitin 2017, pas shteteve që i ikin luftës, si Siria,...

Ekonomi

12:17 Çdo shqiptar ka përdorur mesatarisht 2.66 gigabajt internet nga celulari në 3 mujorin e parë 2018 duke regjistruar rritje si në raport me tremujorin...

09:18 DORINA AZO/ Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi dje në mbledhjen e Këshillit të Investimeve se të mërkurën në mbledhjen e qeverisë do...

09:07 Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në samitin e vendeve të rajonit që u mbajt në Malin e Zi, me temë “Stabiliteti financiar...

Kulturë

13:45 Në vijim të reagimeve të shumta lidhur me çështjen më të diskutuar të javëve të fundit, atë të Tetarit Kombëtar, aktori i njohur Gentian...

11:58 Bashkia e Tiranës ka organizuar të hënën dëgjesën me arkitektët dhe  urbanistët për të diskutuar mbi ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Arkitektët mbrojtën idenë...

08:15 JOSIF PAPAGJONI / Ka kohë që shqetësimi, frika, dyshimet, qasjet e kundërta për fatin e godinës së Teatrit Kombëtar, kanë pushtuar jo vetëm ekranet,...

Kosova

14:20 Gjatë mesditës së sotme u raportua rrëmbimi i një gazetareje të Radio Televizionit Shqiptar në Prishtinë. “Tre dëshmitarë të kombësisë shqiptare kanë raportuar se tre...

Unë Gruaja

15:37 Vepra e Joseph Roth u bënë të njohura gjithashtu dhe nga artikujt e tij të viteve të fundit, atëherë kur Roth ngrinte zërin kundër...

15:23 Loreta Prela ka treguar historinë e gjyshes së saj. Ndryshe nga shumë mbesa të tjera që as kanë pasur mundësi t'i njohin gjyshet e tyre,...

07:48 Sotir Qirjaqi, i njohur si maratonomak, ka banuar te Shallvaret dhe te ai park e ka kaluar fëmijërinë dhe rininë. Ruan kujtime nga nata...