Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Azet është shqiptari më i famshëm në Europë, i cili pavarësisht suksesit të madh, i ka çuditur të gjithë me “zhdukjen” e tij jo vetëm...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu thotë se Ministria e Shëndetësisë vë në dyshim cilësinë e testimeve të saj, ndërsa nuk lejon kryerjen e analizave...

Duke marrë shkasë nga një artikull i pedagogut Romeo Gurakuqi, studiuesi Auron Tare, i përcjell me ironi deklaratat e tij sipas të cilit Koliqi krijoi...

Nga Romeo Gurakuqi  Këto ditë, në një portal të letrave shqipe, u shfaq një artikulli i Auron Tares, i titulluar “Mite të rreme”, kushtuar asaj çfarë...

Katër persona kanë përfunduar në prangat e policisë në kuadër të një operacioni policor të koduar “Mengel 2” në qarkun e Elbasanit. Ata janë kapur duke...

Patriotët tanë e dinin shumë mirë se nuk mund të ketë liri individuale, paqe dhe dinjitet pa lirinë e Atdheut tonë të përbashkët dhe të...

Ish-Avokatja e Shtetit, Ledina Mandija thotë se Edi Rama vendosi interesat e tij personale mbi ligjin dhe vendin, ndërsa duhet të paguaj gjobën 109 milionë...

Dialogu Kosovë – Serbi, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, ka rifilluar sot në Bruksel përmes një video-konference. Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së Miroslav Lajçak, tha se...

Mbi 1 mijë inspektime janë kryer gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në bashkëpunim me grupet e tjera...

Një sasi prej 53 kg lëndë narkotike kanabis është sekuestruar nga policia në kuadër të një operacioni të koduar "Tragjasi". Policia e Vlorës bën me dije...

Një tjetër këngë me ritme të verës sapo është publikuar. Ardian Bujupi dhe Xhensila Myrtezaj kanë bashkuar forcat për herë të dytë për një projekt...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u bën apel qytetarëve që të zbatojnë tre rregulla të thjeshta për të fituar luftën kundër koronavirusit. Reagimi vjen ndërkohë që...

Në pronari lokali në zonën e Sukthit në Durrës është gjobitur me shumën e 1 mln lekëve të rinj pasi ka organizuar dasmë në lokalin...

Presidenti Ilir Meta ndodhet këtë të diel në zonën e Mallakastrës. Presidenti shkruan se krahina e Poçemit është një vend i shenjtë me tre Besëlidhje. Postimi i...

Duke reaguar mbi vlerësimin e Moody’s për ekonominë shqiptare, ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se ky raport nuk ka asnjë vlerësim pozitiv. “Në vend...

Teksa sezoni i plazhit ka nisur, Ministria e Shëndetësisë bën apel për më shumë kujdes. Duke bërë thirrje për respektimin e higjienës, kjo ministri kërkon nga...
video

Teksa numri i të prekurve me koronavirus vazhdon të jetë i lartë në vendin tonë, kjo ka rënduar situatën në Spitalin Infektiv. Ministria e Shëndetësisë tha...
video

Gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar edhe katër viktima nga koronavirusi, dy prej të cilëve 57 vjeçare, duke e çuar në total numrin e...

  Katër persona janë arrestuar nga policia e Krujës në kuadër të një operacioni të koduar “Nikla” (emër fshati), ndërsa dy të tjerë janë shpallur në...

Pas vendimit të qeverisë turke për ta kthyer në xhami kishën shekullore të Shën Sofisë, e cila në dekadat e fundit ka shërbyer si muze,...

Panorama Plus

Azet është shqiptari më i famshëm në Europë, i cili pavarësisht suksesit të madh, i ka çuditur të gjithë me “zhdukjen” e tij jo vetëm...

Një tjetër këngë me ritme të verës sapo është publikuar. Ardian Bujupi dhe Xhensila Myrtezaj kanë bashkuar forcat për herë të dytë për një projekt...

Rudina Magjistari ka eksperimentuar si rrallëherë me ‘look-un’ e saj, duke u shfaqur përherë në ekran me pamjen e saj me flokët biondë. Megjithatë, ditën e...

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Adelina Ismaili, ka ndarë së fundmi një moment pranë bashkëshortit të saj, Val Krasniqi, duke shprehur edhe mirënjohjen për çdo...

Këngëtari i njohur Seldi Qalliu ka prezantuar për publikun projektin e tij më të ri muzikor, duke u bërë më në fund i gjallë pas...

Romanca mes Jonida Maliqit dhe Romeo Veshajt është në qendër të vëmendjes së mediave. Pasi u ndanë në fund të vitit të kaluar, ata janë...

Nga Klotilda Harka/ Me filozofinë e Karl Lagerfeld se “Nëse femra nuk e ka elegancën e zhveshur, nuk mund ta ketë kurrë e veshur”, Xhensila...

Në këtë ditë të veçantë për Ledri Vulën nuk mund të mungonte urimi nga gjysma e tij më e mirë, e dashura Sara Hoxha. Ajo publikoi...

Alessio Alia është bërë baba për herë të tretë dhe lajmin e ka ndarë vetë modeli i famshëm. Me foto nga materniteti duke i prerë kërthizën...

Në datën 18 të muajit qershor, moderatorja e njohur Jonida Vokshi dhe partneri i saj, Besnik Krapi, u bekuan me një vajzë. Çifti vendosi që vajzën...

Këngëtarja Enca Haxhia vijon të shijojë plazhin dhe ditët me diell të verës në bregdetin shqiptar, ndërkohë që dje është shfaqur para një pishine. Si zakonisht,...

Nga Klotilda Harka/ Çdo vit që kalon ajo e feston si një vit të bekuar në jetën e saj, pasi është e bindur se Zoti...

Këngëtari Ledri Vula festoi dje 34-vjetorin e lindjes. Dhe urimi më i ëmbël dhe i bukur iu bë nga e dashura e tij Sara Hoxha. Ajo...

Këngëtarja Ronela Hajati pak kohë më parë konfirmoi ndarjen nga Young Zerka. Por pasi i dhanë fund lidhjes disa vjeçare, çifti kanë ruajtur një raport miqësor. Madje...

Rezarta Shkurta i ka vënë flakën rrjetit me një foto të nxehtë nga plazhi. Këngëtarja dhe biznesmenja ngriti temperaturat e veshur me bikini. Rezarta Shkurta ekspozoi gjoksin...

Ledri Vula feston sot 34-vjetorin e lindjes. Dhe reperi i njohur ka shprehur dëshirën e tij të vetme për ditëlindje. Ai postoi një foto teksa këndonte...

Modeli shqiptar, Alessio Alia është bërë baba për herë të tretë. Ditën e sotme bashkëshortja e tij solli në jetë djalin Zayn Izaak Alia. Alessio Alia ndau...

Ronela Hajati pak kohë më parë konfirmoi se i ka dhënë fund lidhjes disa vjeçare me Young Zerkën. Dhe duket se këngëtarja nuk e ka përjetuar...

Erioni Korini është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar. Por ai u shkëput nga tregu muzikor për një periudhë 11 vjeçare për tu...

Këngëtarja Samanta Karavella feston sot 30-vjetorin e lindjes. Ajo ka organizuar një festë luksoze me miqtë e saj pas mesnatës në një ambient të madh me...

Politikë

14:44 Patriotët tanë e dinin shumë mirë se nuk mund të ketë liri individuale, paqe dhe dinjitet pa lirinë e Atdheut tonë të përbashkët dhe...

14:42 Ish-Avokatja e Shtetit, Ledina Mandija thotë se Edi Rama vendosi interesat e tij personale mbi ligjin dhe vendin, ndërsa duhet të paguaj gjobën 109...

11:58 Presidenti Ilir Meta ndodhet këtë të diel në zonën e Mallakastrës. Presidenti shkruan se krahina e Poçemit është një vend i shenjtë me tre Besëlidhje. Postimi...

Kronikë

14:53 Katër persona kanë përfunduar në prangat e policisë në kuadër të një operacioni policor të koduar “Mengel 2” në qarkun e Elbasanit. Ata janë kapur...

12:57 Një sasi prej 53 kg lëndë narkotike kanabis është sekuestruar nga policia në kuadër të një operacioni të koduar "Tragjasi". Policia e Vlorës bën me...

12:19 Në pronari lokali në zonën e Sukthit në Durrës është gjobitur me shumën e 1 mln lekëve të rinj pasi ka organizuar dasmë në...


Sport

15:37 Pas zbardhjes së kalendarit të Ligës së Europës deri në finalen e turneut, kompanitë e basteve kanë vendosur që të hedhin kuotat në treg,...

13:47 Barcelona fitoi minimalisht 1-0 ndaj Valadolidit me gol nga Arturo Vidal duke mbajtur disi gjallë shpresat për titull kampion. Kiliani u asistua nga Mesi,...

13:24 Ish-futbollisti i Shqipërisë, aktualisht pjesë e Petrolul Ploeshtit në Rumani Armando Vajushi ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Media vendase “Pro Sport” raporton se futbollisti shkodran...

Dossier

08:17 Publikohet për herë të parë dokumenti i plotë i mbrojtjes që i bëri Patër Anton Harapit në “Gjyqin e Regjencës” në shkurtin e vitit...

14:50 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Pjerin Kçirës nga qyteti i Shkodrës i cili menjëherë pas mbarimit të Luftës u mobilizua dhe shërbeu...

14:00 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Mexhit Premçit me origjinë nga rrethi i Dibrës, i cili pasi u diplomua në Institutin e Lartë...

Speciale

16:52 Qerim Vrioni/ Dihet se Durrësi është një nga qytetet më të vjetra shqiptare, i cili është themeluar në vitin 627 para Krishtit (Fjalor Enciklopedik-Baçhus,...

09:44 Le Siècle” ka botuar, të mërkurën e 24 tetorit 1888, në ballinë, një shkrim në lidhje me arsyen e një konflikti postar asokohe në...

12:20 Përpara "pushtimit" të ambasadave në 2 korrik 1990, kishte ndodhur shkëndija që ndezi revoltën e shqiptarëve. Familja Popa për vite u strehua në ambientet e...

Shëndeti

22:46 SARS COVI I DYTË TRIUMFI DHE VDEKJA Më kot mburren amerikanët me Boinget e tyre, por edhe evropianët me Airbusët! Të shumtën, ata mund të mbartin...

22:44 Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë. Por në rastin e muskujve dhe gjymtyrëve,...

21:19 Dielli po shkëlqen dhe vera sapo ka filluar! Pas kaq kohësh në izolim, ne nuk mund të presim derisa të jemi në formë, për...

Sociale

13:37 Mbi 1 mijë inspektime janë kryer gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në bashkëpunim me grupet e...

22:55 Në një ditë me bilanc tragjik të viktimave nga koronavirusi në vend, me 4 jetë të humbura dhe me 93 raste të reja të...

14:39 Gara e teknologjisë, Albanian ICT Awards kurorëzoi edicionin e saj të 8-të me ndarjen e çmimeve fituese në 7 kategori të ndryshme në një...

Ekonomi

10:10 Ministria e Financave bën me dije se Moody’s ruan të pa ndryshuar vlerësimin për ekonominë shqiptare në B1, pas emetimit të suksesshëm të Eurobondit...

08:13 Në të gjithë botën, vendet kanë filluar të dalin nga bllokimi i COVID-19. Megjithëse masat izoluese kanë shpëtuar mijëra jetë, ato kanë rezultuar në...

16:07 Në fund të kontratës, pas përdorimit për 35 vite të rrugës, kompania fituese do të ketë arkëtuar 4,087,155,385 euro. Dhe ky është parashikimi i qeverisë...

Kulturë

14:58 Duke marrë shkasë nga një artikull i pedagogut Romeo Gurakuqi, studiuesi Auron Tare, i përcjell me ironi deklaratat e tij sipas të cilit Koliqi...

14:57 Nga Romeo Gurakuqi  Këto ditë, në një portal të letrave shqipe, u shfaq një artikulli i Auron Tares, i titulluar “Mite të rreme”, kushtuar asaj...

13:20   Situata e pandemisë nuk e ka ndryshuar vendimin e këtij viti të Deliart Association: edicioni i 22-të i "Miss Shqipëria" do të mbahet. Edhe...

Unë Gruaja

20:25 ANILA DEDAJ “Aha, ti je Aksinja, si te ‘Doni i qetë’ i Shollohovit. Bravo, bravo, më emocionove!”. Ajo ishte vetëm 6 vjeç, sapo kishte interpretuar...

20:06 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e Sami Binerit me origjinë nga fshati Fushë-Bardhë i Gjirokastrës, familja e të cilit gjatë periudhës së Luftës...

18:36 “Sa herë shpirti im ka gjetur shërim në atë shtëpi”, kështu shprehet aktorja Justina Aliaj, teksa me mall dhe dhimbje duhet të shkruajë për...