Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Nëntë arrestime (7 burg dhe dy nën arrest shtëpiak), si dhe dy persona të tjerë në kërkim, njëri i arratisur nga Italia. Ky është bilanci i...

Pas denoncimit të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha se familja Gjoka në fshatin Kameras në Manzë jeton prej 10 muajsh në çadër për shkak të...

Greqia ka ndërmarrë një seri masash për të zvogëluar numrin e të infektuarve në territorin e saj.  Kështu shtetasit grekë dhe ata që kanë leje qëndrimi...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta kërkon nga autoritetet që të ecet sa më shpejtë me terapinë me plazmë hiperimune. Kreu i shtetit thotë se në këtë...

Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Ralf Gjoni ka konfirmuar përmes një shënimi në facebook, se pas dy javësh është shëruar nga infeksioni COVID-19. Gjoni...

Një 70 vjeçar ka humbur jetën në një aksident rrugor që ndodhi pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në aksin Klos-Burrel. 70 vjeçari u dërgua në spital...

Analisti Fatos Lubonja i konsideron veprimet e Prokurorisë Speciale si selektive, duke theksuar se një pjesë të kriminelëve dhe trafikantëve që janë pranë qeverisë nuk...

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka refuzuar propozimin e FSHF-së për ndërtimin e 100 fushave të futbollit në të gjithë vendin. Nga burime të sigurta pranë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar ditën e sotme disa familje në Manzë, që pas tërmetit të 26 nëntorit, i cili i la...

Një sasi prej rreth 6 kg drogë e llojit marijuanë është sekuestruar nga policia e Kosovës mesditën e sotme në pikën e kalimit kufitar të...

Zhvillimet e vrullshme dramatike të verës së vitit 1990 do t’i hapnin shtegun pluralizmit politik dhe do të sillnin përmbysjen e sistemit komunist në Shqipëri. Procesverbali...

Duket se sherri midis dy fqinjëve në fshatin Rrëmenj të Pogradecit që përfundoi me të plagosur, ka nisur për shkak të kalimit të njërit prej...
video

Numri i rasteve të reja që janë prekur nga COVID në 24 orët e fundit ka shënuar rënie, në krahasim me ditën e djeshme. Sot...
video

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur sot se në dy spitalet COVID po trajtohen aktualisht 122 pacientë të konfirmuar si të prekur me koronavirus. Sipas...
video

Në 24 orët e fundit, nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen e shkaktuar nga Covid-19, një 55 vjeçare nga Vlora, duke e çuar...
video

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të kryera janë konfirmuar 125 raste të reja me Covid-19. Shpërndarja gjeografike...

Një konflikt midis dy personave ka përfunduar me plagosjen e tyre. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Remenj te Pogradecit. Burime nga policia bejne me dije se te...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka zhvilluar një takim me ekipin e mjekëve dhe infermierëvë italianë të ardhur para disa ditësh për...

Unioni i Këshillave Studentorë thotë se në procesin zgjedhor të zhvilluar në Institucionet publike të Arsimit të Lartë, nuk janë zbatuar urdhrat e ministrisë së...

BESARTA BASHA/ Çdo vit bëhet gjithnjë e më e vështirë të jesh mësues dhe të mbash vendin e punës, nëse e ke një të tillë. Pas...

Panorama Plus

Mbase duke parë këtë foto mund të zbulojmë një nga pasionet e ministrit të Bujqësisë, Bledi Çuçi. Dhe nuk bëhet fjalë për asnjë element që ka...

Moderatorja e “Proçesit Sportiv” Alesia Bami vazhdon të tërheqë vëmendjen edhe larg kamerave. Bukuroshja po kalon pushimet në brigjet e jugut të Shqipërisë. Këtë herë...

KLOTILDA HARKA/ Alida Duka, këngëtarja e hitit “Ani” dhe e disa hiteve të tjera, i prek në zemër fansat e saj me historitë personale në...

Muajt e fundit, Klea Huta i është dedikuar plotësisht shtatzënisë dhe tashmë të birit, Krid. Të paktën kështu mendonim ne, pasi ditën e djeshme është...

Deputeti i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bashkim Fino, me një karrierë të gjatë në politikë, ka një pasion po aq të madh edhe për...

Alesia Bami është shumë e rezervuar për sa i përket jetës së saj sentimentale dhe mundohet ta mbajë larg vëmendjes së mediave. Por së fundi...

Ish-lojtarja e “Big Brother”, Françeska Jaçe, ka realizuar një set fotosh nudo këtë verë pandemie, njërën prej të cilave e ka postuar në “Instagram”-in e...

KLOTILDA HARKA/ Është aq i pasur, sa mund të blejë gjithçka shpirtërore e materiale, përveç pavdekësisë. Elton Ilirjani është CEO i një superkompanie fitimprurëse në...

Prej disa muajsh, moderatorja e programeve sportive, Ilda Bejleri, është shkëputur nga ekrani për arsye që deri më sot nuk ishin të ditura. Këtë të...

Kjo është stina e Sardi Shehut. Nga transformimi në look, te ndryshimi i statusit. Ajo që mbetet e njëjta është muzika, dashuria e tij e...

Disa muaj më parë, moderatorja e njohur e sportit, Vilma Masha, u bë nënë për herë të parë. Dje Vilma festoi ditëlindjen dhe me siguri...
video

Për Luana Vjollcën nuk ka rëndësi nëse është dimër apo verë, sezon televiziv apo pushim, ajo di si ta mbajë veten të zënë gjithmonë dhe...

“Xherdan Shaqiri me pushime në jahtin luksoz, i rrethuar nga femra seksi” ishte kryetitulli i portaleve, aq më tepër që kjo arratisje e tij...

Me postimet e fundit në rrjetet sociale, reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi, ka treguar për të gjithë fansat e tij se...

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor në Tiranë ka vendosur t’i shtyjë edhe tre muaj të tjera hetimet ndaj çështjes në ngarkim të Hermes Nikajt. Mësohet se...

Ish-zëdhënësja e Partisë Demokratike, Erla Mëhilli, thotë se preferon të kalojë pushimet më shumë në Gjirin e Lalzit se sa në jug për shkak të...
video

Luana Vjollca është një ndër moderatoret shqiptare që tërheq vëmendjen e të gjithëve me format e saj trupore, të lakmuara nga shumë vajza. Por sigurisht, si...

Këngëtarja e njohur, Rozana Radi ka reaguar ndaj kritikave që ka marrë në rrjetet sociale për peshën e saj. Në një postim të fundit, Radi ka...

  Rita Ora ka mahnitur fansat me fotot e postuara së fundmi nga pushimet e saj, teksa u shfaq me një palë rroba banje që i...
video

Çifti Elita Rudi dhe Gjiko postojnë shpesh foto nga jeta e tyre e përditshme dhe meqë jemi në sezonin e pushimeve, nuk kishin si të...

Politikë

18:26 Mariglen Kume/ Komisioni i Seleksionimit i ngritur në Partinë Demokratike ka evidentuar 3600 propozime të bëra nga anëtarësia e PD-së, nga 25 qershori deri më...

18:22 Presidenti i Republikës, Ilir Meta kërkon nga autoritetet që të ecet sa më shpejtë me terapinë me plazmë hiperimune. Kreu i shtetit thotë se në...

18:13 Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Ralf Gjoni ka konfirmuar përmes një shënimi në facebook, se pas dy javësh është shëruar nga infeksioni...

Kronikë

20:05 Nëntë arrestime (7 burg dhe dy nën arrest shtëpiak), si dhe dy persona të tjerë në kërkim, njëri i arratisur nga Italia. Ky është bilanci...

19:45 Trafikantët e pamëshirshëm kanë krijuar një bazë në Belgjikë për të kontrabanduar migrantët drejt Britanisë së Madhe. “Daily Mail” ka zbuluar që rrjetet e krimit...

18:12 Një 70 vjeçar ka humbur jetën në një aksident rrugor që ndodhi pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në aksin Klos-Burrel. 70 vjeçari u dërgua në...


Sport

20:21 “Panorama Sport” publikoi më 1 korrik lajmin se Partizani kishte arritur marrëveshje me Ilir Dajën për sezonin e ardhshëm. Një ditë më pas klubi i kuq...

20:05 Presidenti i Fiorentinës, Roko Komiso është pronari më i pasur në Serinë A sipas “Bloomberg Billionaires Index”, duke lënë pas Zhangun e Interit. “Bloomberg”...

19:33 Enea Koliçi pasi njoftoi largimin nga Skënderbeu, është prezantuar ditën e sotme te Gjilani në Kosovë, ndonëse kalimi i lojtarit të skuadra kosovare ishte...

Dossier

17:12 Zhvillimet e vrullshme dramatike të verës së vitit 1990 do t’i hapnin shtegun pluralizmit politik dhe do të sillnin përmbysjen e sistemit komunist në...

13:55 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Beqir Ballukut, ish-Ministrit të Mbrojtjes Popullore, deputetit të Kuvendit Popullor, anëtarit të Byrosë Politike të Komitetit Qëndror...

13:38 Prej një distance kohore disa dekadash duket se Ismail Kadare ishte shkrimtari më i privilegjuar i regjimit komunist: udhëtime jashtë shtetit, botime, romane me...

Speciale

21:13 Sa shpenzonte dhe sa i jepte shtetit me punën e tij të detyruar, në minierë, një i dënuar politik. Përllogaritja që shpjegon pse çdo...

12:38 PREÇ ZOGAJ/ PEMËT E MËDHA TË GËNJESHTRËS NGA FARA E VOGËL E SË VËRTETËS "Kush flet për historinë, gjithnjë është i sigurt/ Të vdekurit s'do të ngrihen...

22:33 Në orën 23:15 minuta të mbrëmjes së 28 nëntorit – dy ditë pas tërmetit shkatërrimtar që shkundi vendin, Policia e Shtetit trokiti në një...

Shëndeti

12:55 Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, më shumë se 264 milion njerëz vuajnë nga depresioni në të gjithë globin. Statistika është një shenjë alarmuese që...

22:00 Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që...

16:46 SARS COVI I DYTË TRIUMFI DHE VDEKJA Më kot mburren amerikanët me Boinget e tyre, por edhe evropianët me Airbusët! Të shumtën, ata mund të mbartin...

Sociale

video

16:05 Në 24 orët e fundit, nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen e shkaktuar nga Covid-19, një 55 vjeçare nga Vlora, duke e...
video

16:02 Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të kryera janë konfirmuar 125 raste të reja me Covid-19. Shpërndarja...

15:30 Unioni i Këshillave Studentorë thotë se në procesin zgjedhor të zhvilluar në Institucionet publike të Arsimit të Lartë, nuk janë zbatuar urdhrat e ministrisë...

Ekonomi

18:51   Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot lotin e katërt të rrugës, Delvinë-Kardhiq, i konsideruar nga qeveria si një prej rrugëve strategjike për zhvillimin e...

08:09 Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fierit,...

07:39 Maska është bërë sot një mjet i domosdoshëm që secili duhet ta mbajë me vete, për më tepër që është bërë e detyrueshme në...

Kulturë

11:46 Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ndarjes nga jeta të skulptorit Arben Bajo, i cili nuk arriti të fitonte betejën me COVID-19. Me një shënim...

08:43 Skulptori i njohur, Arben Bajo, nuk e ka fituar dot betejën me COVID-19. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kanë bërë të...

14:00 Nga Josif Papagjoni …Aty në tarracën e kafe "Rivierës" në Sarandë u organizua promovimi i triologjisë KREUZTANE (Kreuztanne, Nilkon dhe Itaka) së Fate Velaj -...

Unë Gruaja

14:22 ANILA DEDAJ/ Në Gjirokastër, aty ku e kishin dërguar si mësuese, pianistja Aksinja Xhoja do të takonte një nga artistët e parë nga Perëndimi,...

20:25 ANILA DEDAJ “Aha, ti je Aksinja, si te ‘Doni i qetë’ i Shollohovit. Bravo, bravo, më emocionove!”. Ajo ishte vetëm 6 vjeç, sapo kishte interpretuar...

20:06 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e Sami Binerit me origjinë nga fshati Fushë-Bardhë i Gjirokastrës, familja e të cilit gjatë periudhës së Luftës...