Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme
video

Gjykata e Lezhës ka lënë të lirë avokatin Gjergj Neli, i cili u arrestua dy ditë më parë për kundërshtim dhe dhunë ndaj uniformave të...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministria në një njoftim në Facebook. Sipas...

Borxhi publik arriti në 79.72 për qind të Prodhimit të Brendshëm Bruto në fund të shtatorit duke reflektuar një ulje të lehtë në raport me...

Me paralajmërime për kohë të vështira presidentja e Komisionit të BE po i përgatit shpirtërisht europianët për kufizime që mund të zgjasin. Krishtlindjet sivjet do...

Paraditen e sotme në orën 10:00 Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në seancës plenare, ku do të votojë edhe për rrëzimin e dekretit të...

Presidenti Trump tha të mërkurën në komente për shtyp se gëzon mbështetje shumë më të madhe në shtetet e lëkundura se ç’tregojnë anketat, ku rivali...

Publikohen disa nga historitë e panjohura të Sajmir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e Tiranës, i cili u arrestua...

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni: Vendimi, pronarët që ndajnë 2,6 milionë USD Tri martesa mes terrorit të ISIS, historia tragjike e Floresha...

Pas më shumë se 48 orësh janë nxjerrë të pajetë nga miniera e Selishtës trupat e dy punëtorëve dhe një inxhinieri. Sipas News24 ata janë Ismail...

Një autobus me targa shqiptare është përfshirë në një aksident në Kroaci. Mediat kroate bëjnë me dije se 23 pasagjerë të autobusit kërkuan ndihmë mjekësore,...

Aktori i njohur Agron Llakaj ka fituar betejën me koronavirusin dhe pas rreth 20 ditësh, tamponi ka rezultuar negativ. Ai shkruan se bashkë me bashkëshorten, ia...

Artisti i njohur Bujar Kapexhiu ka bërë një deklaratë të fortë pas debatit ndërkombëtar të shpërthyer së fundmi mbi karikaturat e një reviste franceze për...

Kjo është dhoma ku punëtorët e një galerie kanë ndalesën e fundit para se të hyjnë nën tokë në kërkim të kromit. Pasditen e sotme, një...

Një grua në Tiranë është shoqëruar në komisariat pasi është konstatuar duke qeshur. Ngjarja jo fort e zakontë është regjistruar më 15 tetor në Rrugën...

Analisti Fatos Lubonja foli në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, për krijimin e partive të reja në prag të zgjedhjeve të...

Një inxhinier dhe dy punëtorë miniere kanë humbur kontaktet me familjarët e tyre pasditen e sotme. Policia e Dibrës bën me dije se rreth orës 18:15,...

Shtatë vite pas largimit, dje u riatdhesuan në Shqipëri personat e parë nga zona e konfliktit në Siri. Forcat e Antiterrorit shoqëruan Flioresha Rashën me...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë. Një grua 40 vjeçare ka vendosur t’i japë fund jetës duke u hedhur nga kati...

Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar një bllokim të dytë kombëtar, duke ndaluar udhëtimin midis rajoneve. Z. Macron tha nën masat e reja, duke filluar nga...

Tetë eurodeputetë nga grupi i Partive Popullore Evropiane, grupimi më i madh politik në Parlamentin Evropian i drejtohen me një letër kryeministrit Edi Rama, ku...

Panorama Plus

Pak ditë më parë, Fjolla Morina mori propozimin për martesë nga biznesmeni Fisnik Syla. Dhe që nga ajo kohë, këngëtarja nuk ndal fotot me biznesmenin, duke...

Katër ditë më parë, këngëtarja e njohur Soni Malaj festoi ditëlindjen e saj. Dhe sot, ajo ndau me ndjekësit pamje nga brenda festës së ditëlindjes, të...

Prej disa ditësh, modelja e njohur Jessica Kadiu, e cila është përfolur për një lidhje me Robert Berishën, është kthyer në Shqipëri. Modelja ndau me ndjekësit...

Takimi i Fjorela Petos dhe Mevlan Shabës ka qenë ndër të parët i realizuar që nga nisja e programit “Përputhen”. Duket se arushi gjigant dhe buqeta...

Pak ditë na ndajnë nga festa e “Halloween-it” dhe njerëzit kanë filluar të mendojnë për look-un me të cilin do të shfaqen. Një prej tyre është...

Sinan Hoxha dhe Andrra Destani mbeten një nga çiftet më të dashura për të cilët publiku ka gjithnjë kuriozitet. Së fundmi, Andrra ka zbuluar më shumë...

Moderatorja e njohur, Xhemi Shehu, konfirmoi dy muaj më parë largimin nga spektakli i humorit “Portokalli”. Të gjithë u bënë kuriozë të dinin nëse do ta...

Rudina Dembacaj është mjaft e komentuar për jetën e saj private. Pas ndarjes nga ish-bashkëshorti dhe lidhjes me ish-deputetin, Mark Frrokun ajo ka qenë në qendër...

MTV EMA’s ka bërë bashkë dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipën dhe Rita Orën. Por cili do jetë roli i artisteve me famë botërore në...

Morena Taraku ka ndezur rrjetin me poza të nxehta në Instagram. Këngëtarja pozoi e veshur me të brendshme, e ulur në kolltuk duke “tërbuar” ndjekësit. Zeshkania seksi...

Arbana Osmani pak ditë më parë u bë nënë për herë të dytë. Moderatorja mirëpriti në jetë djalin e saj, që e quajti Dielli. Ajo mori...

Dy javë më parë, Adelina Ismaili, nisi rrugëtimin e ri si moderatore e emisionit “Tetë a tetë me Adelinën”. Të shtunën e shkuar ajo kishte të...

Kompozitori i njohur Gjergj Leka është shprehur se në ditët e sotme më shumë rëndësi i kushtohet bukurisë së artistit sesa këngëve. Duke e konsideruar fenomenin...

Ditën e djeshme, në “Përputhen” u transmetua takimi i Ana Lleshit dhe Beart Rexhepit. Ndryshe nga ç’është në studio, djali nga Kosova u shfaq shumë provokues,...

Filmi shqiptar “Derë e hapur”, me protagoniste aktoren e njohur Jonida Vokshin do të prezantojë Shqipërinë në Oskar. “Derë e hapur” do jetë pjesë e edicionit...

Erjona Sulejmani vijon të jetë në qendër të vëmendjes së kronikave rozë. Modelja seksi, e cila ka deklaruar se vazhdon të mbetet “single”, ka rrëfyer...

Blero Muharremi dhe Teuta Krasniqi janë ndarë në mënyrë miqësore dhe gëzojnë një raport shumë të mirë edhe pas krijimit të familjeve të reja, për...

Ata janë përfolur prej kohësh për romancën e tyre dhe janë padyshim një ndër dyshet më të komentuara. Pak kohë më parë, mes Bora Zemanit dhe...

Moderatorja e njohur, Albana Osmani, ka publikuar së fundmi një libër të titulluar “Çika në betejë me inteligjencën artificiale”. E ftuar në “Ftesë në 5”, ajo...

Arilena Ara dhe Popi Kola, menaxheri i saj, prej kohësh përfliten për një lidhje dashurie, por asnjëri prej tyre nuk e ka konfirmuar një gjë...

Politikë

08:39 Kuvendi i Shqipërisë, në partneritet me Lëvizjen Kundër Antisemitizmit dhe Agjencinë për Hebrenjtë të Izraelit, organizuan dje Forumin e parë Ballkanik Kundër Antisemitizmit, 2020. Për...

08:31 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministria në një njoftim në...

08:25 Ish-kryetarja e Parlamentit dhe ish-numri dy i PD-së, Jozefina Topalli, prezantoi dje partinë e saj të re “ Lëvizja për Ndryshim” ku do të...

Kronikë

video

08:47 Gjykata e Lezhës ka lënë të lirë avokatin Gjergj Neli, i cili u arrestua dy ditë më parë për kundërshtim dhe dhunë ndaj uniformave...

07:26 Pas më shumë se 48 orësh janë nxjerrë të pajetë nga miniera e Selishtës trupat e dy punëtorëve dhe një inxhinieri. Sipas News24 ata janë...

23:50 Një autobus me targa shqiptare është përfshirë në një aksident në Kroaci. Mediat kroate bëjnë me dije se 23 pasagjerë të autobusit kërkuan ndihmë...


Sport

22:49 Përfunduan të gjitha ndeshjet e ndalesës së dytë në Ligën e Kampioneve. Barcelona fitoi takimin e vështirë me Juventusin në Torino me rezultatin 0-2....

21:23 Gjithçka që thotë dhe bën Cristiano Ronaldo është lajm dhe provokon reagime dhe diskutime. Pra, kur super ylli portugez i Juventusit shkroi se testet për...

21:08 PSG-ja dhe Çelsi fituan dy takimet e sotme në Ligën e Kampioneve. Nënkampionët e Europës mposhtën 0-2 Bashakshehirin me dopietën e Moise Kinit, por...

Dossier

07:43 Publikohen disa nga historitë e panjohura të Sajmir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e Tiranës, i cili u...

09:09 Publikohen disa nga historitë e panjohura të Saimir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e Tiranës, i cili u arrestua...

22:35 Në vitin 1990, Ramiz Alia dërgon në grup ekonomistësh në disa prej vendeve të ish-Bllokut Lindor, të cilët i ishin bashkuar erës së ndryshimeve. Një...

Speciale

22:35 Në vitin 1990, Ramiz Alia dërgon në grup ekonomistësh në disa prej vendeve të ish-Bllokut Lindor, të cilët i ishin bashkuar erës së ndryshimeve. Një...

08:59 SEMILJANA AZIZI/ Sapo zbritëm në Vlorë. Edhe pse pak të lodhur, ndoqëm rrugën drejt për te hyrja e portit. Aty kishim lënë takim me...

08:50 Nga Saimir Maloku/Publikohen disa nga historitë e panjohura të Saimir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e Tiranës, i...

Shëndeti

20:28 Kolla, veçanërisht kolla e thatë është drobitëse dhe shumë e sikletshme. Ajo është irrituese për fytin. Kolla e thatë shkaktohet nga virozat, gripi dhe e...

23:25 Një studim i ri britanik tregon se antitrupat që luftojnë Covid-19 u dobësuan me shpejtësi në popullatën e vendit gjatë verës, duke sugjeruar se...

18:22 PROF. DR. KIM MAKSUT DRASA Symptomat e Depresionit jane bere 3x me te larta, gjate karantines COVID-19. Eksertet thone qe Pandemia e COVID-19 eshte nje...

Sociale

16:04 Bashkia e Tiranës përkujton sot viktimat që ka shkaktuar Pandemia COVID-19 në Shqipëri. Përmes një koncerti homazh, “Dritë...për nesër”, sheshi përpara Universitetit të Arteve do...

15:22 Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj në një intervistë në News 24 ka deklaruar se numri i testimeve është trefishuar dhe rastet po gjurmohen,...

15:10     Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se vendosja e ndalim-qarkullimeve për shkak të koronavirusit mund të shmangej, nëse njerëzit do të kontribuonin për të frenuar...

Ekonomi

08:19 Borxhi publik arriti në 79.72 për qind të Prodhimit të Brendshëm Bruto në fund të shtatorit duke reflektuar një ulje të lehtë në raport...

12:22 Kryeministri Edi Rama ishte sot në Bathore ku së shpejti pritet të hapet një fabrikë e re për industrinë e automobilëve. Investimi është bërë nga...

09:05 Familjet në qarkun e Beratit dhe të Korçës janë të dhënë më shumë pas “luksit” në shtëpi në raport me qarqet e tjera të...

Kulturë

14:29 Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave nënshkroi sot një marrëveshje bashkëpunimi me Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë, përmes së cilës synohet lehtësimi i studimeve...

10:00 ANILA DEDAJ/ “Ne kishim shpresa të mëdha që ta bënim Shqipërinë si gjithë Europa. Unë e të tjerë dilnim e brohorisnim me gishtat lart. Por...

15:31 AGRON GJEKMARKAJ/ Të gjitha provat në raport me të kaluarën kanë çuar në përfundimin se ajo mund të rishpiket vetëm nëpërmjet rrëfimit, si i vetmi...

Unë Gruaja

08:59 SEMILJANA AZIZI/ Sapo zbritëm në Vlorë. Edhe pse pak të lodhur, ndoqëm rrugën drejt për te hyrja e portit. Aty kishim lënë takim me...

17:30 ALMA MILE/Me trupin e paktë, por me një buzëqeshje të pavenitur nga koha, ajo shpërndan kaq shumë mirësi, sa të bën të përlotesh. Ka të...

19:40 ANILA DEDAJ/ Me hapa të lehtë dhe elegancë, Helena Kadare afrohet në ceremoninë letrare, që Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit ka organizuar në nder...