Pushtimi i Rusisë në Ukrainë ka detyruar miliona njerëz të marrin armët kundër forcave ushtarake të Vladimir Putinit, por të tjerët po luftojnë në mënyra më...

Krahu ultrakonservator i republikanëve në SHBA demonstroi vullnet për fitore në Konferencën Konservatore të Veprimit Politik, CPAC në Teksas. Fjalimet nga bota konservatore e djathtë...

Deputeti Petrit Vasili thotë se qytetarët shqiptarë, me krizën e çmimeve që u ka bërë të papërballueshme jetesën, janë kthyer "si në diktaturë", ku konsumohej...

Eksperti Edward P. Joseph në intervistë për DW shprehet, se nisma “Open Balkan” minon “Procesin e Berlinit” dhe i jep më shumë fuqi ekonomike dhe...

Dollari amerikan është blerë sot, 8 Gusht me 113.7 lekë dhe është shitur me 114.8 lekë, duke shënuar rritje në krahasim me nje dite me pare.  Monedha...

Më shumë se një shekull më parë, qyteti i Vlorës në brigjet e Adriatikut ngriti flamurin e Shqipërisë për herë të parë dhe deklaroi pavarësinë...

Që nga viti 2016, Qeveria e kryeministrit hungarez, Viktor Orban, ka dhënë miliona euro për klubet sportive në Tokën Szekeli, –një rajon në Rumani i...

I nxehti i këtyre ditëve parashikohet të pësojë një tërheqje në javën e ardhshme. Java sipas meteorologëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të nisë e qendrueshme. Në...

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon një dokument arkivor të nxjerrë nga Arkivi i Forcave të Armatosura, pranë Ministrisë së Mbrojtjes, i cili i përket vitit 1972 dhe...

Një tjetër protestë qytetare do të mbahet sot përpara Ministrisë së Brendshme. Protesta mbahet nën moton “Drejtësi për Jonadën”, e cila u vra teksa ishte...

Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni: Vdekja e Jonadës/ “The Times”: Kërkohet dorëheqja e Edi Ramës Tragjedia e Himarës, skadon ultimatumi ndaj Ramës, sot...

DASHI Sot do të jeni më të përpiktë se zakonisht veçanërisht në aspektin profesional. Në fushën e ndjenjave nuk do të mungojnë njohjet e reja. DEMI Bëni kujdes,...

Në rrjete sociale është publikuar një postim i aktorit Florind Belliu, i cili u hodh të premten mbrëma nga kati i gjashtë i një ndërtese...

Rusia tani mund të përballet me vështirësi “të jashtëzakonshme” ushtarake në Ukrainë, deklaron shefi i shtabit të Ministrit Federal të Mbrojtjes së Gjermanisë, pasi ndihma...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situatën e zjarreve në zonën e Niklës. Teksa ka shpërndarë pamjet nga vendngjarja, Berisha thekson se asnjë masë...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me zjarrin që ka përfshirë kurorën e gjelbër të qytetit të Elbasanit. Përmes një postimi...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil në orët e para të së dielës, pasi është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike një nga...

Një ngjarje e paprecedent ka ndodhur në një televizion rus, ku ligjvënësi Aleksey Zhuravlyov ka kërcënuar një gazetar gjerman i cili raportonte në Ukrainë. Sipas mediave...

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e kësaj të diele në aksin Tamarë-Koplik, ku një minibus me pasagjerë u batua dhe u përmbys në rrugë. Policia...

Mediat greke shkruajnë se duke iu referuar hetimeve të deritanishme të Administratës së Drogës, pjesëtarët e grupeve kriminale nga Shqipëria kanë transferuar kultivimin e kërpit...

Lajme Flash

Panorama Plus

Panorama Plus/ Kim Kardashian i dha fund lidhjes me Pete Davidson nëntë muaj pasi ata filluan të takoheshin dhe lajmi bëri xhiron e Internetit. Lajmi i...

Panorama Plus/ Shuplaka e Will Smith ndaj Chris Rock në “Oscars 2022” do mbahet mend për vite me radhë dhe polemikat vijojnë ende. Së fundmi, ka...

Panorama Plus/ Unikkatil-Noizy ka qenë një nga rivalitetet më të mëdha në rapin shqiptar. Dy artistët gjithnjë janë përplasur verbalisht përmes muzikës së tyre. Mirëpo,...

Vetëm pak muaj më parë, Kejdi Mehmetaj u bë nënë për herë të parë. Tashmë që Partia e Lirisë ka ardhur e ndryshuar, duket se...

Për ditë me radhë Einxhel Shkira ironizoi mediat që raportuan se ajo është në pritje të ëmbël. Mirëpo, duket se tanimë burimi është aq i...

Panorama Plus/ Policia e Kosovës ka reaguar pas deklaratës së papritur të Shemsi Krasniqi, i njohur ndryshe si Shemi i grupit “Ilirët”. Në një njoftim për...

Sa herë ata bëhen bashkë, rrjeti çmendet- Dua Lipa-Ledri Vula- Sara Hoxha. 3 protagonistët janë shumë në rregull dhe të qartë me raportet e tyre, por...

Incidentet në jetën e një artisti janë të shumta, ajo ç’ka bën dallimin është mënyra si ata i menaxhojnë këto situata. Për Noizyn, duket se...

Betimi i Presidentit të ri ishte aktiviteti që bëri bashkë edhe njëherë të gjithë elitën e vendit. Politikanë, artistë, figura të njohura të ekranit morën...

Sot ministra, ish-ministra, deputetë e ish-deputetë. Dikur, në kulmin e tyre duket se vera i gjente buzë detit, ku duhet thënë se gjenin plot mënyra...

Një nga performancat më të bukura të “Sunny Hill Festival” ishte padyshim ajo e Mc Kreshës dhe Lyrical Son. Dy reperët e dashur të muzikës shqiptare...

Edhe pse njoftuan pak ditë më parë se bashkëpunimi i tyre është anuluar, në Internet po qarkullon me shpejtësi kënga e Mozzik dhe Era Istrefit. Nuk...

Prej datës 3 gusht Dua Lipa ndodhet në Prishtinë, ku po mbahet festivali i organizuar prej saj dhe të atit Dukagjinit. Teksa ylli botëror u...

Dasma e mbesës së tij ishte një shans për Rupert Murdoch për të mos menduar mbi ndarjen e tij nga Jerry Hall. Por gjendja u përkeqësua për 91-vjeçarin...

Altin Goxhaj është kandidati zyrtar i opozitës për Avokatin e Popullit. “Sot dorëzova nënshkrimet e 38 deputetëve të Opozitës nga PD (nga Sali Berisha tek Dhurata...

Më në fund u konfirmua: Stresi do këndojë në koncertin e Noizyt “Alpha Show”. Dy reperët, rivalë të kaq viteve, do ngjiten për herë të...

E DASHUR DEIDRE: E dashura ime refuzon të bëjë seks me mua sepse mendon se penisi im është shumë i madh dhe ka frikë se...

PANORAMA PLUS/ Prej disa ditësh Dua Lipa ndodhet në Kosovë për festivalin “Sunny Hill”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore performoi natën e parë të festivalit,...

Vetëm një muaj më parë mediat italiane publikuan fotot e futbollistit të Romës, Nicolò Zaniolo, në jaht me shqiptare. Ka qenë revista “Who” që ka publikuar...

Daljet e tij në publik janë të pakta. Megjithatë në aktivitetet e rëndësishme nuk ka sesi të mungojë as Princ Leka. Trashëgimtari i fronin ishte...

Politikë

08:21 Deputeti Petrit Vasili thotë se qytetarët shqiptarë, me krizën e çmimeve që u ka bërë të papërballueshme jetesën, janë kthyer "si në diktaturë", ku...

08:10 Eksperti Edward P. Joseph në intervistë për DW shprehet, se nisma “Open Balkan” minon “Procesin e Berlinit” dhe i jep më shumë fuqi ekonomike...

07:57 Më shumë se një shekull më parë, qyteti i Vlorës në brigjet e Adriatikut ngriti flamurin e Shqipërisë për herë të parë dhe deklaroi...

Kronikë

07:00 Në rrjete sociale është publikuar një postim i aktorit Florind Belliu, i cili u hodh të premten mbrëma nga kati i gjashtë i një...

23:51 Një 10-vjeçar polak dyshohet se ka rënë nga ballkoni i katit të tretë në qytetin e Durrësit. Sipas News 24, 10-vjeçari është dërguar me urgjencë...

22:58 Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situatën e zjarreve në zonën e Niklës. Teksa ka shpërndarë pamjet nga vendngjarja, Berisha thekson se asnjë...


Dossier

07:29 Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon një dokument arkivor të nxjerrë nga Arkivi i Forcave të Armatosura, pranë Ministrisë së Mbrojtjes, i cili i përket vitit 1972...

07:17 Nga Uvil Zajmi Brezi i ri, kryesisht ata që kanë lindur pas viteve ’90-të, shumë pak mund ta dinë se cili ka qenë Niko Bespalla,...

07:23 Nga Visar Zhiti Pllaka të kujtesës dhe thasë…! SPORTISTI KAMPION, NË BURG Qazim Dervishi (1908 – 1994) Atleti i parë, ai që do t:ë shënonte golin e...

Speciale

16:09 ROMEO GURAKUQi MBROJTËSI KRYESOR I SHQIPËRISË NË LIDHJEN E KOMBEVE KA QENË LORD CECIL-I. Apeli i tij për drejtësi në të mirë të këtij vendi fitoi...

14:21 ROMEO GURAKUQI RINJOHJA E SHTETIT SHQIPTAR PAS LUFTËS SË PARË BOTËRORE DHE ROLI I SHBA Sivjet mbushën 100 vite nga vendosja e marrëdhënieve diplomatike në mes...

13:20 Në librin e tij “Berlin 1945 – Maji i Fitores”, ambasador Bashkim Zeneli, Mjeshtër i Madh, na risjell atmosferën euforike që kishte pushtuar udhëheqësin...

Shëndeti

17:02 Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid -19. Sipas ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit në vendin tonë janë infektuar...

20:45 Organet e derrit janë ringjallur pjesërisht një orë pasi kafsha u vra, në një zbulim me potencialin për të transformuar mjekësinë, thonë studiuesit amerikanë. Teknika...

16:55 Dy persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, nga 1590 testime kanë rezultuar pozitiv...

Sociale

07:37 I nxehti i këtyre ditëve parashikohet të pësojë një tërheqje në javën e ardhshme. Java sipas meteorologëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të nisë e...

09:33 Prej 30 marsit, familja Biba, me origjinë nga Shqipëria që jeton prej pesë vitesh në Chomérac ka marrë urdhër për t'u larguar nga Franca...

19:15 Ashtu si në pjesën më të madhe të Evropës, edhe në Shqipëri ka pasur një rritje të çmimeve të produkteve ushqimore bazë dhe karburantit...

Ekonomi

08:21 Deputeti Petrit Vasili thotë se qytetarët shqiptarë, me krizën e çmimeve që u ka bërë të papërballueshme jetesën, janë kthyer "si në diktaturë", ku...

08:12 "Lakmi-flacion"? Në Gjermani po debatohet për një tatim shtesë të fitimeve të mëdha të sipërmarrjeve këto kohë krize. Akuza: ato po e përdorin inflacionin...

08:06 Dollari amerikan është blerë sot, 8 Gusht me 113.7 lekë dhe është shitur me 114.8 lekë, duke shënuar rritje në krahasim me nje dite me...

Kulturë

07:49 Shqipëria është i vetmi vend në pellgun e Mesdheut që nuk ka ende një muze detarie, ndërsa kërkesat dhe përpjekjet e shumta kanë rënë...

22:01 Dyzet e dy laureatë të çmimit Nobel lëshuan një deklaratë në lidhje me Samitin Botëror për Iranin e Lirë 2022. Në deklaratë, ata theksuan...

10:34 NGA HALIL RAMA/ Vitin e kaluar, “Onufri” botoi tri romane të Zija Çelës në një vëllim të përbashkët. Kur një vepër letrare botohet për...

Unë Gruaja

08:30 Duke qenë një nga shkrimtaret e spanjishtes, më të lexuarat në botë, Allende vazhdon të luftojë për të drejtat e grave dhe të shkruajë...

22:30 Nga Uvil Zajmi Qëndrimi te Bar-Kafe “Flora” dhe frekuentimi i Rrugës së Durrësit erdhi pas viteve ’70-të, kur situata politike në Shqipëri, sidomos në fillim...

16:26 AFRIM IMAJ/ Më datën 9 shtator të vitit 1973, Ramiz Alia asokohe sekretar i Komitetit Qendror për kulturën dhe propagandën, ka marrë një letër...

PANORAMA TV