Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Prokuroria mbylli hetimet dhe dërgoi të pandehur në gjykatë një 30 vjeçar, i cili goditi oficerët e një postblloku në kryqëzimin e Don Boskos gjatë...

Maqedonia e Veriut ka bërë zbutjen e masave lidhur me koronavirusin në vend, ndërkohë që numri i të prekurve dhe i viktimave nuk ka të...

Një fermë kanabisi u zbulua në një shtëpi me tarracë në një fshat thuajse të braktisur pasi dyshimet e policisë u ngritën mbi një makinë...

Piro Milkani gjithnjë kishte dashur të bënte një film me Dritëro Agollin. Gjuha e tij e pasur, vizatimi i personazheve, të jepte dorë në realizimin...

Dita e premte do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme, thekson Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e...

Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e arkitekt Gani Strazimirit me origjinë nga rrethi i Dibrës, i cili në periudhën e Monarkisë së Zogut studioi...

Komiteti Shqiptar i Helsinkit kundërshton nismën e qeverisë në kuadër të paketës anti-KCK, për të zhvilluar përgjime pa urdhër të prokurorisë. Ky Komitet thotë se nismat...

Në muajin qershor do të rinis puna në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Seanca për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve, do të rinisin më 3...

Për të, ai ishte njeriu bujar, poeti i dashur, shkrimtari i mprehtë, vizatuesi i portreteve, por edhe “zyrtari” që zgjidhte problemet dhe i gjendej kujtdo...

Kryeministri Edi Rama foli dje për një parti të re kur përmendi protestat dhe mbledhjen e firmave nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Sot nga Lushnja,...

Ndonëse kanë kaluar 8 ditë, ku babë e bir, Alfons dhe Enver Hoxha, humbën jetën në pus, plagët e familjes për humbjen e tyre ende...

Nga Genoveva Ruiz Calavera* Pas vitesh pune të palodhur për ndërtimin e themeleve të forta për një gjyqësor të pavarur, të përgjegjshëm dhe vërtet të paanshëm...

Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas rasteve të infektimeve në vend për të tretën ditë radhazi në shifra mbi 20 persona, ku mes tyre edhe...

Banka e Shqipërisë ka shtyrë këstet e kredive deri më datë 31 gusht 2020 për shkak të situatës nga pandemia e koronavirusit. Vendimi u bë me...

Një makinë ka marrë flakë në zonën e Laprakës këtë pasdite, duke shkaktuar panik tek kalimtarët. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur si pasojë e një defekti...
video

Në pamundësi për të ndryshuar sistemin zgjedhor, për shkak se kërkon ndryshime në Kushtetutë dhe koha nuk premton, anëtarja e tryezës së Reformës Zgjedhore, Rudina...

BESARTA BASHA/Bizneset që nuk kanë ushtruar dot veprimtarinë e tyre, për shkak të pandemisë së koronavirusit, nuk do të kenë barrë tjetër shtesë veç papunësisë. Bashkia...

Që nga fillimi i muajit mars, kur shpërtheu pandemia e koronavirusit në Evropë janë regjistruar 159,000 vdekje shtesë. Të dhënat u raportuan nga  Zyra rajonale...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një shënimi në Twitter shprehet se kriza e thellë ekonomike dhe papunësia në Shqipëri, do marrin zgjidhje vetëm...

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero është shpallur “Qytetar Nderi” nga Bashkia e Skraparit. Titulli i është dhënë me miratimin e Këshillit Bashkiak të qytetit të lindjes...

Panorama Plus

Besa Kokëdhima është bërë nostalgjike dhe ka ndarë disa foto me ndjekësit kur ishte fëmijë. Këngëtarja publikoi 3 foto bardh e zi kur ishte shumë e...

Një foto e Armina Mevlanit me barkun e fryrë nga nxitur thashethemet se është në pritje të fëmijës së parë me partnerin Shkëlzen Berisha. Por blogerja...

Dojna Mema ka ndarë me ndjekësit e saj një situatë shumë të çuditshme. Ajo tregoi se ndërsa po udhëtonte me makinë e ndaloi polici pasi shkeli...

Pak kohë më parë, Kastro Zizo u bë baba për herë të tretë. Partnerja e tij, Sara të cilën deri tani e mbajti të fshehtë,...

Olta Gixhari ka nisur përgatitjet për mirëpritjen në jetë të fëmijës së saj të parë. Aktorja shqiptare, e cila është në pritje të ëmbël, ka dalë...

Dhëndri i ish-kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli, sipermarrësi Angjelin Serreqi është vendosur në fokus të një shkrimi të publikuar nga revista prestigjioze Forbes. Lajmi u bë i...

Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj kanë qenë në qendër të vëmendjes së mediave rozë. Këngëtarja dhe aktori u përfolën për një ndarje por ata kanë konfirmuar...

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja dhe poeti Agim Doçi kanë replikuar me njëri-tjetrin në emisionin “360” gradë të gazetarit Artur Zheji. Gjatë debatit në emision, Agim...

Dy ish-banorët e famshëm të Big Brother, Xheni dhe Bernard janë zyrtarisht bashkë. Ka qenë Xheni që e bëri publike me një foto të publikuar me partnerin...

Big Basta i ka shprehur dashurinë bashkëshortes së tij Vesa Luma me anë të një letre. Këngëtari i ka lënë një shënim ku e pyet nëse...

Këngëtarja Besa Kokëdhima ka folur për jetën e saj personale duke treguar se nuk besoj tek princi i kaltër. Ndërsa rrëfeu se ka marrë disa propozime...

Klea Huta dhe Elgit Doda do të bëhen prindër për herë të parë së shpejti. Dhe ata kanë marrë një vendim të rëndësishëm për ditën kur...

Erion Zeqiraj bëri publike lidhjen me volejbollisten Blerta Ligaj gjatë periudhës së qëndrimit të izoluar në karantinë. Dhe duket se të dy janë shumë të dashuruar...

Moderatorja e njohur e sportit, Lei Kraja është shprehur se me futbollistët nuk ka pasur asnjëherë më shumë sesa shoqëri. Por theksoi se ka pasur raste...

Olta Gixhari është shtatzënë në pritje të fëmijës së saj të parë. Dhe së fundmi, aktorja ka publikuar foton e parë ku i duket barku...

Eli G (Elsamed Senaj) i “Big Brother 9”, pasi ka bërë bujë me klipin “A din me Bo Twerk”, është bërë pjesë e klipit “Antes...

Ai është një roker ekstravagant dhe këtë anë të tij e shpreh më së shumti me ndryshimin e vazhdueshëm të ngjyrës së flokëve, por edhe...

Era Istrefi është përfolur për një lidhje me këngëtarin e njohur Julian Perreta. Por të dy këngëtarët kanë sqaruar se midis tyre ka vetëm miqësi dhe...

DJ Sardi ka pranuar se është në një lidhje serioze. Por ai refuzon të japë më shumë detaje duke e mbajtur jetën e tij personale...

Moderatorja e sportit, Albana Bjeko ka dhënë mendimin e saj për Marina Vjollcën dhe Alesia Bamin si prezantuese sportive. Gjatë një interviste u shpreh se Alesia...
 

Politikë

18:38 Kryeministri Edi Rama foli dje për një parti të re kur përmendi protestat dhe mbledhjen e firmave nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Sot nga...

18:16 Nga Genoveva Ruiz Calavera* Pas vitesh pune të palodhur për ndërtimin e themeleve të forta për një gjyqësor të pavarur, të përgjegjshëm dhe vërtet të...
video

17:37 Në pamundësi për të ndryshuar sistemin zgjedhor, për shkak se kërkon ndryshime në Kushtetutë dhe koha nuk premton, anëtarja e tryezës së Reformës Zgjedhore,...

Kronikë

20:18 Prokuroria mbylli hetimet dhe dërgoi të pandehur në gjykatë një 30 vjeçar, i cili goditi oficerët e një postblloku në kryqëzimin e Don Boskos...

19:25 Një fermë kanabisi u zbulua në një shtëpi me tarracë në një fshat thuajse të braktisur pasi dyshimet e policisë u ngritën mbi një...

18:59 Komiteti Shqiptar i Helsinkit kundërshton nismën e qeverisë në kuadër të paketës anti-KCK, për të zhvilluar përgjime pa urdhër të prokurorisë. Ky Komitet thotë se...
 

Sport

video

20:26 E besoni apo jo, Liga e Austrisë ka penalizuar me -6 pikë klubin e LASK Linz, pasi këta të fundit u stërvitën në periudhën...

20:05 Ministri i Sporteve Vinccenco Spadafora ka miratuar nisjen e kampionatit italian në 20 qershor pas takimit të fundit që pati me pjesëtarët e Ligës...

19:55 Ministri i Sporteve Vinccenco Spadafora ka miratuar nisjen e kampionatit italian në 20 qershor pas takimit të fundit që pati me pjesëtarët e Ligës...

Dossier

19:00 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e arkitekt Gani Strazimirit me origjinë nga rrethi i Dibrës, i cili në periudhën e Monarkisë së Zogut...

08:27 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Kazhimierzh Mijal, kryetarit të Partisë Komuniste të Polonisë, i cili në vitin 1966 erdhi ilegalisht në Shqipëri,...

08:35 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e ndodhur në rrethin e Vlorës në vitet 1943-’44 ku Qarkori Komunist u përça dhe u nda në...

Speciale

18:40 Për të, ai ishte njeriu bujar, poeti i dashur, shkrimtari i mprehtë, vizatuesi i portreteve, por edhe “zyrtari” që zgjidhte problemet dhe i gjendej...

18:00 Teksa lexon librin voluminoz me kujtime e mbresa, kushtuar Dritëro Agollit, faqe pas faqeje ndërton portretin e tij. Edhe ata që kurrë nuk patën mundësi...

15:30 Javë më parë kur Elona Agolli më njoftoi për botimin e tregimeve të “fshehura” të së ëmës, i kam shkruar Helena Kadaresë për ta...

Shëndeti

17:15 Ne të gjithë e dimë sa e dobishme është domatja për organizmin. Për të shqyrtuar të gjitha efektet e dobishme të saj, ekspertë nga...

08:57 “Mos prekni hundën me dorë!” është porosia e parë e mjekëve tani, në kohën e pandemisë së COVID-19. Edhe më keq se kaq, është...

21:20 Hudhra është një nga antibiotikët natyralë më të fuqishëm që na ka dhuruar nëna Natyrë. Përdorimet e saj janë të panumërta, madje gjatë Luftës së...

Sociale

19:19 Piro Milkani gjithnjë kishte dashur të bënte një film me Dritëro Agollin. Gjuha e tij e pasur, vizatimi i personazheve, të jepte dorë në...

19:16 Dita e premte do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme, thekson Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët...

18:10 Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas rasteve të infektimeve në vend për të tretën ditë radhazi në shifra mbi 20 persona, ku mes tyre...

Ekonomi

18:00 Banka e Shqipërisë ka shtyrë këstet e kredive deri më datë 31 gusht 2020 për shkak të situatës nga pandemia e koronavirusit. Vendimi u bë...
video

15:28 Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, ishte sot në një kompani fason, ndërsa tha se janë rreth 342 biznese që kanë përfituar nga...

18:36 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku  ka përmbyllur sot ankandin ndërkombëtar për ndërtimin e parkut fotovoltaik të Karavastasë, i cili do të jetë...

Kulturë

18:40 Për të, ai ishte njeriu bujar, poeti i dashur, shkrimtari i mprehtë, vizatuesi i portreteve, por edhe “zyrtari” që zgjidhte problemet dhe i gjendej...

21:45 ANILA DEDAJ/ Ndonëse Teatri Kombëtar prej marsit të 2020-ës ishte përzgjedhur si një nga “7 objektet më të rrezikuara në Europë” në projektin e...

20:06 Kompozitori dhe violinisti Florian Vlashi teksa komenton shembjen e Teatrit Kombetar, kujton nje interviste te tij pak kohe me pare kur thoshte se lindja...

Unë Gruaja

12:16 Në këto kohë pandemie të Covid-19, kur më shumë se kurrë qytetarët kanë nevojë për fuqinë shëronjëse të artit, skulptorja nga Berati, Llambrini Dëna,...

11:01 Alma Mile/ Kanë kaluar shumë vite që atëherë, një shekull kohë, siç thotë ajo. Por koha ka qenë bujare me Alije Sulon. Ajo vazhdon...

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...