Është ndare nga jeta ne moshen 63 vjeçare Agim Mujo, vellai i artistes Yllka Mujo. "Me hidherim te thelle ju njoftojme se sot ndrroi jete nga...

Që kosovarët duket se po thyejnë tabu në shumë sfera të jetës, kjo tashmë po vërtetohet gjithnjë e më shumë, pasi krahas muzikës, me të...

Memorie.al. sjell dëshminë e rrallë të skulptorit të njohur, Agim Rada, në emisionin e njohur RREFIM në Tv Scan, lidhur me miqësinë e hershme me...

Një nënë shqiptare me tre fëmijët e saj të vegjël është detyruar të qëndrojë në zonën transite të Aeroportit të Dyseldorfit, Gjermani. Edhe pse ajo ka...

Presidenti i vendit, duke iu referuar nje raporti te fundit te INFOÇIP, lidhur me stokun e dosjeve dhe vetingun qe bllokojnë Gjykatën e Lartë, e ne...

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda la në fuqi dënimin me 21 vite burg të Selman Alijës, i cili, rreth 2 vit më parë,...

Me sa duket treshja e gjyqtarëve që vendosën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk kanë qenë në një mendje për dënimin e tij. Këtë...

Kreu i Qeverise, Edi Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne Facebook, fotot nga nisja e punes per rrugen turistike të Thethit. Rruge ne te cilen...

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ne nje rrefim per veten dhe politiken, tregon edhe momente nga takimet qe ka pasur me Kryeministrin Rama. Ne nje interviste ne “Late...

Viola Spiro ka vite që është pjesë e ekranit shqiptar dhe i janë besuar gjithmonë disa nga emisionet më të suksesshme sportive në vend. Ajo...

Ish-ministri i Brendshem, Saimir Tahiri ka folur prere per mediat, duke kerkuar te shuajne cdo kureshje per te nesermen e tij, nese do te jete...

Dita e djelë, sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të jenë deri të...

Institucioni i Presidentit ka publikuar listën e shpenzimet që Ilir Meta ka kryer për tri vite për udhëtimet jashtë vendit. Në reagimin zyrtar thuhet se Presidenti...

"Dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat". Keshtu reagoi nje dite me pare ne nje postim ne rrjetet sociale ambasada...

Duke ritheksuar se rrugës së drejtësisë i shkon i vetëm dhe pa asnjë mbështetje, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka shuar kureshtjen e medias, nëse...

Teksa foli per servila dhe shushunja qe shtohen perdite ne kurriz te popullit ne fjalen e tij para mediave sot, ish ministri i Brendshem Saimir...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur për pretendimet e opozitës se ka kërcënuar dhe shantazhuar gjyqtarët, madje dhe kryeministrin Rama. Por Tahiri në reagimin e...

Ish ministri Saimir Tahiri ka komentuar sot gjestin qe u pa nje dite me pare ne rrjetet sociale, ku faqja me emrin e ministrit Fatmir...

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë sot para mediave, disa orë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda e dënoi me 3 vjet shërbim...
video

Partia Demokratike akuzon kryebashkiakun Erion Veliaj se "gënjen për cilësinë e ujit të pijshëm sepse në Tiranë vjen i ndotur dhe rrezikon shëndetin e qytetarëve". Ne...

Aktualitet

13:25 Pas Turqisë, edhe Italia merr përsipër trajtimin e specializuar të rasteve të veçanta të pacientëve shqiptarë, me sëmundje të rralla. Marrëveshja u arrit me...

Panorama Plus

Që kosovarët duket se po thyejnë tabu në shumë sfera të jetës, kjo tashmë po vërtetohet gjithnjë e më shumë, pasi krahas muzikës, me të...

Viola Spiro ka vite që është pjesë e ekranit shqiptar dhe i janë besuar gjithmonë disa nga emisionet më të suksesshme sportive në vend. Ajo...

Prej vitesh ata janë një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Është fjala për Amarda Toskën dhe Ermal Mamaqin, të cilët aktualisht ndodhen...

BLERAND REXHEPI/ Ndonëse i ri, talentin po e shfrytëzon në maksimum. Kushtrim Dobra, këngëtari nga Kosova që jeton në Zvicër, vjen në një rrëfim për...

Kënga shqiptare “Të ka lali shpirt” ra nga froni, pasi nuk është më e klikuara në kanalin e “Youtube”. Kjo këngë u publikua gjashtë vite më...
 

Politikë

13:52 Presidenti i vendit, duke iu referuar nje raporti te fundit te INFOÇIP, lidhur me stokun e dosjeve dhe vetingun qe bllokojnë Gjykatën e Lartë, e...

13:32 Ish-deputeti i LSI-se, Petrit Vasili i drejtohet me thirrje shqiptareve ne diten e Paqes. "Te uftojme dhe te bejme çdo gje per lirine qe te kemi...

13:03 Kreu i Qeverise, Edi Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne Facebook, fotot nga nisja e punes per rrugen turistike të Thethit. Rruge ne te...

Kronikë

13:56 Një nënë shqiptare me tre fëmijët e saj të vegjël është detyruar të qëndrojë në zonën transite të Aeroportit të Dyseldorfit, Gjermani. Edhe pse ajo...

13:33 Gjykata e Apelit për Krime të Rënda la në fuqi dënimin me 21 vite burg të Selman Alijës, i cili, rreth 2 vit më...

13:15 Me sa duket treshja e gjyqtarëve që vendosën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk kanë qenë në një mendje për dënimin e tij....
 

Sport

14:05 Ansu Fati është një nga talentet më të përfolur kohët e fundit, për shkak të paraqitjeve të shkëlqyera që po bën. Në këtë fillim të...

12:32 FSHF-ja ka marrë vendimin për sa i përket hedhjes së shortit të Kategorisë së Dytë, për edicionin 2019-2020. Hedhja e shortit do të bëhet ditën...

11:35 Eden Hazard u nga Çelsi në merkaton e verës, teksa kompletoi kalimin e tij te Real Madridi. Belgu nuk po kalon një moment të mirë...

Dossier

18:04 Letra me informacionin denoncues për regjizorin e famshëm që u shtyp në pesë kopje për udhëheqjen më të lartë: “Pesë personazhe (shoqe), paraqiten në...

16:10 AFRIM IMAJ/ Në bisedën e parë me Mehmet Shehun për krushqinë e papërshtatshme që kishte bërë, Enver Hoxha, duke i kujtuar ceremoninë e pagëzimit...

10:04 Memorie.al. sjell dëshminë e rrallë të skulptorit të njohur, Agim Rada, në emisionin e njohur RREFIM në Tv Scan, lidhur me miqësinë e hershme...

Speciale

13:57 Memorie.al. sjell dëshminë e rrallë të skulptorit të njohur, Agim Rada, në emisionin e njohur RREFIM në Tv Scan, lidhur me miqësinë e hershme...

10:48 Këtë verë, libri i Isuf Kalos “Blloku” ka bërë jehonë të madhe. Libri është një dëshmi e njeriut, i cili ka qenë pranë ish-diktatorit...

08:28 Dashnor Kaloçi/ Memorie.al publikon dokumentin arkivor të dates 5 qershor 1945, ku Enver Hoxha urdhëron ekzekutimin e ish-shokut të tij të ngushtë që nga fëmijria...

Shëndeti

20:13 AUTORITETET AMERIKANE ZGJEROJNË INVESTIGIMIN Kapsulat që përmbajnë nikotinën e lëngshme janë lehtësisht të modifikueshme, ndaj shitës të jashtëligjshëm i kanë mbushur ato me përmbajtje të...

20:07 Pas një sulmi në zemër, mundësia e rikthimit është edhe më e lartë. Ndaj është shumë e rëndësishme koha e rikuperimit dhe ndjekja me...

14:23 DR. ALDA ZANI, OFTALMOKIRURGE Zgjedhja për të vendosur syze ose lente kontakti për të korrigjuar shikimin, sipas doktoreshës Alda Zani, është një zgjedhje shumë personale,...

Sociale

13:30 Krahas përmirësimit të situatës me çerdhet dhe kopshtet në qytet, Bashkia e Tiranës ka nisur nga puna për përmirësimin e infrastrkturës edhe në zonat...

13:25 Pas Turqisë, edhe Italia merr përsipër trajtimin e specializuar të rasteve të veçanta të pacientëve shqiptarë, me sëmundje të rralla. Marrëveshja u arrit me...

12:37 Dita e djelë, sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të jenë deri...

Ekonomi

10:05 Duke nisur nga data 30 shtator, qytetarët do të kenë në qarkullim prerje të reja të kartëmonedhave. Banka e Shqipërisë ka vendosur të ndryshojë serinë...

12:11 "Lufta gati 2 mujore për tenderin e rrugës Kardhiq - Delvinë vuri përballë Ministren e Infrastrukturës, Belinda Balluku dhe Drejtoren e Autoritetit së Rrugëve,...

12:00 Çdo biznes i krijuar rishtazi si edhe bizneset ekzistuese me xhiro vjetore mbi 2 milionë Lekë kanë detyrimin për të hapur një llogari bankare...

Kulturë

14:16 Është ndare nga jeta ne moshen 63 vjeçare Agim Mujo, vellai i artistes Yllka Mujo. "Me hidherim te thelle ju njoftojme se sot ndrroi jete...

13:15 ANILA DEDAJ/ Diku pranë Kopshtit Zoologjik, në rrugicën e pjerrët “Eduart Mano”, sapo vëren figurat e mermerta që fshihen pas dritares, kupton se ke mbërritur...

13:06 Do të mjaftonin 15 minuta për të ndjerë grushtin brutal të viteve të tranzicionit në stomak.  Mjaftojnë 15 minuta për të kuptuar dramën e pamundësisë....

Unë Gruaja

10:40 Ka gjithmonë një arsye a një histori pas të gjitha punëve që bëjmë. Pavarësisht si kanë ecur ngjarjet gjatë rrugës, fillimet kanë për të rrëfyer....

13:51 E lindur me një talent të spikatur artistik, në një familje të pasur me traditë dhe kulturë, Safete Sokoli mund të kishte qenë një...

12:08 Dokumenti i Ministrisë së Brendshme i vitit 1959, ku jepen detaje të hollësishme se si jetonin të internuarit e vendosur me dhunë në Lushnje,...